Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
13. zář 2011

@hlavinka Já bych si dneska taky tak dáchla už se mě klíží oči
@dzej Jani už je ti dobrý a snad mu to dlouho vydržííííí 😀 😀 😀
Martínek si usmyslel že než h

cori
13. zář 2011

Ahoj holky,
jsem Vás tu trošku zanedbávala 😅 , občas jsem stihla pročíst, ale reagovat už moc ne, taky najíždíme na nový režim - školka, ale docela v klidu. Kája to nese statečně, ne že by se doslova těšila, ale bere to, že tam prostě půjde a tak jde, už začíná i vykládat co tam dělají a kdo tam všechno je, sice si s nikým zatím moc prý nehraje, ale je to tam prima. Horší to nese Ondra, ten je z toho uplně neštastný :( Jen co předávám Káju ve třídě, tak spustí děsný řev, tak ho odnáším řvoucího... Ale najednou mám nějak nezvykle času 😀 😀 😀
Takže jak jsem si teď přečetla
@hlavinka tvoje trápení, tak jsem v tom přesně viděla sebe před pár měsící - přesně Kája měla stejný věk jako tvoje Adélka a to byly občas muka, doma řevu, neposlušnosti, nekomunikace - teda furt si brebentila - ale svou, neposlechla, měla děsné vztekací scény - vyžadovala společnost, zato Ondra - nesnášel kočárek, neměl rád návštěvy - no prostě bylo veselo... Já nestíhala taky jíst, byla sem ráda, že nakrmím děti. Na měsíc jsem zkusila jezdit pro obědy, ale to bylo ještě horší - jak Ondra nesnášel ten kočár, tak jsme ječeli přes celé město... Ale můžu tě uklidnit - přejde to, zlomilo se to teda tak cca v květnu - což měla Kája přes 3 roky, zklidnila se, začla být rozumnější a konečně začala i zabavovat Ondru, takže z nich mám momentálně nerozlučnou dvojku, kdy Ondra se na Káju strašně těší a Kája na něj... trvalo to, ale konečně máme doma klid a pohodu, občas se teda rafnou, zaječí si několikrát denně, ale už to nejsou ty hrozné dny, kdy jsem se cítila taky neschopně, unaveně, vyflusnutě....
Takže držím pěsti a přeju pevné nervy. A s vařením mně pomáhal manžel, začal vařit večeře a sem tam zbylo na druhý den, já dělala už jen rychlovky, žádné vyvařování, to fakt nešlo... 😠 😅 😅
Jsem se rozepsala 😀

A jak se jinak máte, většinou už to všecí školkujem - tak jak - dobrý?

hlavinka
13. zář 2011

@cori dekuju za podporu...jojo, chce to cas. Ja vim. Stejne, jako byl sok prvni dite, holt je pak sok zkloubit ty dve deti....kdyz jsem s Majdou sama, je to veget😀

hlavinka
13. zář 2011

@muminek 🙂 co Ti brani, jit brzy spat? necuc do pocitace a sup na kute🙂

cerstvamama
13. zář 2011

@hlavinka Ahoj Hani, to mě mrzí a zároveň děsí, protože v podobné situaci jako ty budu možná brzy taky 🙂 Nemáš v okolí nikoho, kdo by ti na chvíli pohlídal? Nějakou babičku nebo tak? Manžel je asi pořád v práci, co? Hele, to s tím čůráním atd. když přijdeš zvenčí - já jsem taky měla takový stavy, že se ani nemám kdy osprchovat, protože Adélka začala brečet vždycky jakmile jsem vlezla do sprchy, a to normálně spala když jsem tam šla. Tak jsem se zkrátka rozhodla, že to chvilku musí vydržet, protože umýt se prostě musím. S tím očním jsem tě asi fakt nepochopila, já myslela, že chceš jít přímo tam co my. Nám to dneska dopadlo dobře, sice se tam chodí bez objednání a pak čekáš na chodbě kde je docela plno, ale maminky se nepředbíhaly a celkem to odsejpalo, takže to ušlo. S vařením to mám vychytaný, protože se stravujeme u tchýně. Teda snad se dá brzy do kupy, teď se starám spíš já o ní a vařím nám všem, protože je po operaci. Nějak se z toho nemůže vyhrabat, byla na kontrole s tou nohou co si v prosinci zlomila a má v ní šrouby, a našli jí tam zánět šlach, takže musí na ortopedii, bude brát nějaký léky, speciální vložky do bot a chodit na rehabilitace. Vypadá to, že to někdo dost zanedbal.... 😠 Ale hlavně je mi jí líto, jak se to na ní sype.
@dzej Adélka už si taky zvykla, do školky se těší a ráno tam skoro běží, mám co dělat abych jí stačila 😀
@smardik Držím palce ať vám to dopadne co nejlíp. My jdeme do ZOO zítra 😉
@cori Máš dost času i s Ondrou? Tak to mě těší. Já si to teď užívám, když je Adélka ve školce a já sama doma a právě jsem si říkala, že mi to s miminem skončí. Tak jsi mi dala malou naději 🙂

smardik
13. zář 2011

@cerstvamama my až ve čtvrtek, zítra tam dojedem kolem 14 hodiny tak to už do Zoo ne, někam taky teda vyrazíme ale uvidíme kde a ve čtvrtek jsem domluvena s kamarádkou a půjdeme do Zoo spolu 🙂

cori
13. zář 2011

@cerstvamama nooo dost času - jak pro koho, ale když jsem jela nonstop pro děti a teď mám cca 2 hodinky - kdy Ondra spí klidu, tak je to moře času 😀 , ale pravda, mosím někdy i navařit, že 😅 ale přesně jak psala
@hlavinka , aspoň nikdo nebrebentí - je prostě klid v hlavě, nemusím pořád odpovídat - ne že by mně to moc vadilo, ale je to prima. Jinak Ondra je taky docela vzteklnout (já teda nevím po kom to ty moje dvě děti mají 😀 ) Kája byla vychovaná - ta venku byla za andílka a řádila doma, ale Ondra - ten mně dělá vztekací scény v obchodě, na ulici... Zatím je Kája ve školce krátce, takže si "volnějška" užívám chvíli a to s Ondrou jezdíme po venku - ted pro změnu kočár miluje, takže konečně se i provětrám, docela mi to chybělo, jak chodí, tak se vyhraje venku, je to prostě klidnější 😀 ale strááášně se na Káju těší, furt se na ni ptá, su zvědavá jestli jim to vydrží 😀 😀 😀

hlavinka
13. zář 2011

@cerstvamama Dekuju za podporu🙂
U vas to bude jiste lepsi, Adelka je starsi nez moje Adelka, cili je rozumejsi a hlavne bude kazdy den ve skolce a uz bude mit zabehnuty rezim (myslim skolkovej). takze se neboj - i kdyz asi to fakt bude ze zacatku tezsi si zvyknout...
Moje mamka jezdi hlidat jednou tydne tak na 2 hodky odpoledne, takze to jdu vetsinou na masaz zad, ktery mne ted silene trapi. Manzel je v praci fakt dlouho, nekdy stihne koupani, ale i tak je to pozde.
Jasne, taky tolik neresim, ze rve, kdyz fakt musim curat nebo tak. Vim, ze ji nic neni, ze je najedena, prebalena, sucha atd., jen se chce chovat. jenze ten rev je fakt protivnej 😲 vsak to znas🙂

aha, tak hlavne, ze jste na ocnim dopadly dobre🙂

s tchyni je mi to lito, musi to byt narocny, kdyz lita stale po doktorech jen proto, ze ji to nekdo pokazil ☹
Ale i tak je dobry, ze ji mas v baraku (a dedu ne?), ze treba kdyz zvoni postak, muze Ti pohlidat decka ona a nemusi je vlacet x pater dolu obe dve, pak tahnout balik nahoru i s detma☹ Proste i mala pomoc se hodi.

Tak moc a moc drzim palce, aby Tvoje zacatky d Matyldou byly v pohode a Adelka byla hodna 😉

hlavinka
13. zář 2011

@cori presne - to brebenteni....Kdyz je s nama manzel a nemusim to vnimat porad a muzu nekdy s Majdou sama ven, tak to jde. Ale jak jsem s Ady cely den, mam toho uz odpoledne plnou hlavu a fakt touzim po tichu....

taky se utesuju tim, ze za rok, jako kdyz najdu, ze si spolu vyhraji

mimochodem - su - odkud jsi, Cori?

hlavinka
13. zář 2011

@cerstvamama Moni, ted jsem nasla znovu ten kontakt na ocni, co jsi psala. Kde jste byly, ve meste nebo na Pankraci? A museli ji rozkapavat? Mozna to jeste prubnu, kdyby nahodou nam zase ten ocar zrusil termin....

A jak se citis? Co ta placenta a hrdlo? je to dobre? drzim palce! 😉

cerstvamama
13. zář 2011

@hlavinka Na Budějárně v poliklinice. Nic se předem nedělá. Přineseš si jen kartičku pojištěnce a na chodbě v té čekárně kolují papírky s tužkama, který si máš vyplnit před vstupem do ordinace. Píšou se tam údaje o pacientovi. Pak tam vejdeš, vezmeš malou na klín, doktorka jí řekne ať se podívá do takového přístroje (je to taková jakoby pistole, kterou drží před svým obličejem a jsou na ní světla) a to je všechno. Zaplatíš 150 Kč, nám to i naše pojišťovna proplatí. No co ti budu povídat, čekaly jsme půl hodiny a venku z ordinace jsme byly za 2 minuty, klasika 🙂
Zítra jdu na velký UTZ ve 33tt tak uvidím co mi řeknou. Jinak placenta už se dostala mimo porodní cesty, není nijak extra vysoko, ale císař už prý nehrozí.

dzej
autor
13. zář 2011

ahoj holky

@hlavinka tak vidíš Hani, holky zkušený tě ubezpečily, že bude dobře. Chce to jen sílu a trpělivost 😉
A nestraš nás, co to teprve čeká 😀 😉 Jj, Sabinka chodí po obědě domů, mám to trochu složitější s prací atd, takže je tam 4hodiny denně. Na celý den tam bude tak nejdřív po novým roce.....to ještě uvidím. Když je ve školce, tak já jsem v práci nebo se učím do školy.
@cerstvamama Moni, to mě mrzí s tchýní, že se jí přidal ještě zánět chjo... mě přijde, že v nemocnici člověka spíš zdevastují víc než tam přijde 😒 Mamka je už v nemocnici taky skoro 14dní, chytla tam nějakou střevní chřipku, což není vůbec dobrý, tak ji dávají dokupy 😔
@smardik na vás budu myslet, at dopadne všechno dobře a at jste s psycholožkou spokojení.
@cori Jani ahooj, jsem na tebe myslela, že jsi se tu dlouho neukázala. To je fajn, že Kája zvládá školku v pohodě.
Mám radost s těch našich dětiček.

cori
13. zář 2011

Sem si ze začátku říkala, že fakt je asi lepší mít druhé dítě až když to první chodí do školky 😀 (a to jsme bydleli ještě u našich, ale jak jsme se přestěhovali do svého, tak to začalo být náročnější o tom žádná), ale jak jsou větší, tak fakt je, že už se na sebe víc fixují, pomáhají si - i když občas jsou to taky veselé šarvátky (
@hlavinka snad tě to nepotká až menší povyroste a začne to starší vracet, to pak zase budeš jen řešit, co kdy kde 😀 kdo) - jinak já su 😅 z jižní Moravy úúúplně z jihu.

@dzej jo jo, byla jsemještě v létě na školení (týden bez dětí) tak jsme si to pak vynahrazovali a net teď jen přelétávám, je to žrout času a taky mi asi trošku vadí, že to není uzavřená diskuze 😒 , přece jen se tu pak moc nechcu rozepisovat 🤐 😨 , ale jinak s Váma dycky ráda pokecám 😉

dzej
autor
13. zář 2011

@cori já už nad tím taky začínám přemýšlet....stejně sem chodíme fakt jen my, co se známe. A vím, že to hodně lidí čte, což mi taky není uplně příjemný....

janice20
13. zář 2011

ahoj nějak se ted nedostávám moc na net tak ani nestíhám si tu sváma pokecat...s malou skoro popřád jsme venku dokud ještě není tak hnusně 😉

hlavinka
14. zář 2011

@cori 🙂 no jo, male deti - male starosti, velke deti - velke starosti...treba to pak vazne bude jetse horsi a rady budeme vzpominat na tohle 😀
(jakoze pod Znojmem nebo vic ke Slovensku?) Ja jen ze su rikame ve Znojme...Ale ono se to rika i jinde, samozrejme
@cerstvamama Tak to je super, to mozna taky zkusim....Diky moc!
Na velky UTZ drzim palce, at je mimco hezky videt🙂
@dzej Jo, uceni, to Te obdivuju, to uz bych nedala.... 😲

cerstvamama
14. zář 2011

Holky, tak to tu zamkněme, stejně jsme už v podstatě ustálená skupina a když se bude chtít někdo přidat, tak ho přidáme. Probíráme tu někdy dost soukromý věci a jak říkala Janča, může to číst kdekdo...

@hlavinka díky, dám vědět až přijdu z kontroly.

hlavinka
14. zář 2011

jsem pro uzamceni. takhle uz mam taky jednu skupinu a rikame si tam i tajnosti, cili se to zamceni fakt hodi 😉

cerstvamama
14. zář 2011

Ahoj holky, byla na velkem ultrazvuku, vse ok, Matylda ma 1749g a 41cm. Vypravela jsem doktorovi jak je hyperaktivni a ona zrovna jak na potvoru spala, ale i ve spanku mlela pusou, asi bude ukecana jako Adi
Ted jedu pro Adelku do skolky a pak do ZOO, mejte se.

dzej
autor
14. zář 2011

ahoj holky
psala jsem admince, jestli to jde předělat na soukromou nebo musíme založit novou, tak až odepíše, dám vědět.
Čte to spousta lidí, to vím z jiných zdrojů.....

@cerstvamama Moni dej vědět, jak jsi dopadla.

já ted přijela z práce a jdu pro malou, strašně se rozpršelo. Tak vyzkoušíme rovnou novou bundu z Lidla, koupila jsem nepromokavou za 350Kč 😵

cerstvamama
14. zář 2011

@dzej akorát jsem odpověděla
v jiném tématu co jsem, uzavřená skupina rodícíh v listopadu 2011, jsme musely založit nové téma s podobným názvem

hlavinka
14. zář 2011

@dzej To moc nechapu, proc to ctou? to maji tolik casu?
Ja ctu jenom to, co se mne tyka, cili resim ted problemy s prdama a kakanim, cili ctu o rektalni rousce. Anebo chodim sem a jeste do jednoho tematu, ale ze bych prolezala vsechny temata a cetla, kdo co pise? co z toho? Nechapu 😕

cori
14. zář 2011

Taky jsem pro uzamknutí a vytvoření nové uzavřené skupiny 😉
Jooo bohužel někteří lidi asi neví co s volným časem, já jsem ráda, když vás občas aspoň prolítnu 😀

dzej
autor
14. zář 2011

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tak-zaci... holky tak můžem....
zatím má přístup @cori @cerstvamama @hlavinka @jajabmw @muminek
a ted budu pátrat dál, kdo sem chodí

Jde o to, že spousta lidí není ten typ, co by přispíval, pouze čtou. A pak jsou další, kteří jsou prostě zvědaví 😀

dzej
autor
14. zář 2011

@cerstvamama to jsou krásný míry!!!! super. Jdete do ZOO?? U nás leje jak z konve, vracela jsem se dom malé pro holínky...

hlavinka
14. zář 2011

@cerstvamama To je pekne, hezke miry🙂 No jo, holky jsou proste ukecany🙂

hlavinka
14. zář 2011

@dzej Ok, tak uz jdeme tam......

dzej
autor
14. zář 2011

holky, jestli jsem někoho zapomněla, tak písněte do IP, já vás přidám 😉