Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
12. srp 2010

ahoj holky. Moni a jsou tam lepsi hamburgery nez u nas? Ja se tu taky cpu a desim se az si stoupnu na vahu. Hihi. Moni mas peknou fotku v pasu. My dnes meli vedro. Meli bysme jet zitra dom ale asi to protahnem do nedele. Tak hezky vecer.

cerstvamama
12. srp 2010

@dzej Dík, to je fotka z Mikuláše 😀 Hamburgry tam mají výýýýborný. Proto jsem je tam pořád jedla a taky sushi a steaky... ke všemu dávají horu hranolek (teda k sushi ne, ale jinak ke všemu). Takže si to umíš představit. Zapiješ to mléčným koktejlem a hned je pětikilo nahoře!!
Dnes jsem měla nabitý den, vyžehlila jsem děsnou horu prádla, zajela si na kontrolu s očima, pak k holiči a nakonec na cvičení. Cvičení se bohužel nevyvedlo, protože jsem na recepci zjistila, že peněženka zůstala doma. Když už se člověk odhodlá tak jako na potvoru nastane nějaká překážka.
V noci má začít pršet a má být hnusně celý víkend, tak se chystáme aspoň na houby.

vervit
13. srp 2010

Ahoj holky - vsechny zdravim , ja jsem mela nabity tyden, sem tam jsem jen nakoukla ,ale napsat jsem nestihala 😎 , byly jsme plavat, pak v detsem raji, aby se malej vyradil ,pak do toho moje vecerni cvico, uvarit atd, dneska uz konecne relax a snad zitra nejaky ten vylet, uvidime podle pocasi 😎
@dzej - no hezky si to uzivate, houby, bar... 😀 , jen si to prodluzte, doma Vam nic neutece a pokud mate pekne pocasi,tak toho vyuzijte.
@muminek - tak uz se ti to krati, zitra vyrazite a prddovolenkovy schon pomine a urcite bude pohoda, ja si myslim,ze tam na nejakou internetovou kavarnicku narazis, co Martinek, uz se nemuze dockat.
@cerstvamama - no tak to bych taky ochutnala ty jejich hamburgry, jste my udelaly chut, neboj, nejake to kilco das urcite rychle dolu, jedno cviceni ( pokud se postesti a nic se nestane 😀 ) a mas hamburgry dole 😉

vervit
13. srp 2010

Ja ted taky premyslim nad nejakym vyletem, asi na podzim, chci s malym letet k brachovy do Nemecka, treba na tyden, Zdenda uz je vetsi a tak uz se dobre cestuje 😀 , tak ted koukam jake spolecnosti z IR litaj do Mnichova. 😎

muminek
13. srp 2010

Ahoj jasně dělej te mě chutě s hamburgrama když nejbliší mekáč je 30km no jo venkov.Ale elektriku už nám zavedli. 😀
@vervit Verčo tak schon to teda mám celej týden někde jezdím dopoledne vyřizovat co jsem za 14dní v práci zanedbala.A odpoledne rychle balím a uklízím. ☹ Už aby jsme tam byli Martínek říká že pojede k moži 😀 zítra si bube balit hračky (sám)

vervit
13. srp 2010

@muminek - ja to taky rikam, ze delaj chute 😀 😀 a s tou elektrikou jsi me pobavila)))) 😎 . To baleni pred dovcou je nejhorsi, tak to mas ted misto cviceni)), to je dobre ,ze se tesi, no ,ale bacha aby si nezabalil celej pokojicek)) 😀 😀

muminek
13. srp 2010

@vervit tak auto už je umytý 3 kufry zbalený zítra dobalím zbytek. Právě jsem vylezla z vany nalakovala nechty. A jdu grilovat. 😎 Snad nic nezapomenem hlavně DVD to by bylo hrozný nechat ho doma 😖

dzej
autor
13. srp 2010

evi hezkou dovcu!! Jinak pisnu zitra.

muminek
14. srp 2010

Se loučím holky v 21.00 jedem tak zatím pááá 😎 😎 😎 😎 😎

dzej
autor
15. srp 2010

ahoj holky,

tak my jsme bohužel zpět...bylo to naprosto super...krásný počasí...prostředí..no hory.... Sabula teda pár dní byla pěkně protivná, navíc asi ještě po té 6té nemoci nebyla uplně fit...ale večerní vínečko to vždy spravilo 😀
Já mám takovou chut na mekáče až bych brečela...ale musím si ted dát nějakou ozdravnou kůru..nedělali jsme nic jinýho než jedli a pili 😀 😀
copak jste dělali o víkendu?? Moni našli jste něco??

hezký večer holky 😉

jajabmw
16. srp 2010

Tak jsme zpátky doma ze slunečného Slovenska. Holky to byla pohoda, jééé já bych chtěla ještě 🙂 . Koukám, že Monča už je doma, ale muminek odjel směr Chorvatsko. Tam bych taky jela 😀 , ale já bych pořád jezdila.
Fotečky dodám co nejdříve. Teď jen peru a peru, v pátek odjíždíme do Liberce na závody, tak ať mám nějaké oblečení s sebou. Teda zatím se to tak plánuje, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby se ty závody nejeli. Zatím pááá

vervit
16. srp 2010

ahoj holky - tak koukam,tady to prijizdi a zase odjizdi 😀 , ja doufam a myslim si,ze Moni tak nejakou tu kavarnicku najde 😎 . Vcera jsme meli krasny den, azuro, tak jsme vyrazily k vode, malej se vyradil v pisku a pak nam ke konci vlitnul do vody a cachtal se v botech a celej oblecenej ( nastesti jsem pro nej mela veci na prevleceni ), ale jaky pak delal alutrie, kdyz jsme ho vytahly ven 😵 , jemu se tam tak libilo., tak jestli nam pocasi bude o vykendu prat, tak pojedem k oceanu, at se vyblbne)))). Jinak muzete kouknout na fotky, odkaz mam v albu, na osmy mesic kouknete,tam to je jak se cachtal oblecenej 😀

vervit
16. srp 2010

@dzej
@jajabmw - holky vitejte zpatky )))

vervit
16. srp 2010

Jinak ted budu mit tri dny za sebou co delat, zitra v centru maminkovsky sled 😀, ve stredu jedem do centra zabavy pro deti, pak ockovani, ted posledni az do 4 let veku, jsem rada, vzdycky trpim za nej, ale musim to zaklapeta, ze nikdy nemel potom horecky,ani nebrecel 😅, no a ve ctvrtek, zase plavani s detmi a do toho moje cvico, tak doufam,ze se my postesti se sem kouknout

cori
16. srp 2010

Ahojte po čase,
vy tak všechny cestuejetééé nechcete si mě některá přibalit do kufru? Hned bych jela 😅 Dneska měla Kája protivnou náladu a k tomu se ještě vykala mimo nočník 😠 nechtěla nic jest, no snad se z toho nic nevyklube...
Naštěstí Ondra je kliďas, ale to přijde, pak si budem užívat dvojnásob, to bude veselooo 😀

Du kukat na čt na cestopis, dneska tam má být putování po strážnicku - takže to bude u náááássss

jajabmw
16. srp 2010

Moni supér fotky a určitě supér dovča 🙂 .

cerstvamama
16. srp 2010

Ahoj holky, zdravím po delší době ;) Houby jsme našly (babi, Adélka, já) a snědli (odvážil se i děda) a pořád jsme tu 😀
@vervit Máte to doma (v Irsku) moc hezký.
Eva už se dovolenkuje, ta se má! Jaja - vy taky pořád někde lítáte 😉 dovča byla skvělá, ale jakoby nebyla. Už bych zase nějakou potřebovala 🙂 Dnes jsme s Adél byly na návštěvě u kamarádky co čeká první mimi za měsíc. Tak jsem byla za chytrou a rozdávala rady 😀 Jinak jak si můžete všimnout v pase, naše snažení se na dovče minulo účinkem, tak až přiletíme v září za tátou tak bude pokračování 😀 😝

vervit
17. srp 2010

Ahoj holky -
@cerstvamama - dekuji, tak se snazime to mit tady utulne i kdyz to je jen prechodne 😎 bydliste, hned bych sla na houby... a takovou smazenici, tu bych si dala, tchyne my kazdy den pise jak tetka ( ta je maniak na houby, ta muze kazdy den) donesla plny kosik hub a co z nich vari ,pecou,,,no dela my chute, ale aspon posle az bude nasuseno 😀 . Moc jsem si o dovolene v Cr oblibila hlivu ustricnou, ta je tak vyborna a tchane ji umi dobre upravit, tady u nas jsem na ni zatim v krame nenazarila 😖 . Tak uz mas nejake zkusenisti, tak proc nedat nejakou tu radu 😎 kamaradce. Neboj, snazeni bude mit urcite brzo nejaky vysledek 😉

vervit
17. srp 2010

@cori - tak uz ma Kaja lepsi naladu? ))))A jake bylo cestovani po Straznicku???

cori
17. srp 2010

@vervit ále houby, zase nálada pod psa a nejhorší je, že malý to začíná chytat od ní 😠 , jakoby taky ječel 😀 , no to bude veseloooo, ona už tohle období měla a trvalo teda docela dlouho nějaký ten týden, pak jako mávnutím proutku to přešlo a teď je to tu asi zas 😠 , ta batolecí puberta, envím možná je taky nervozní ze stěhování, i když se nám to prodlužuje - kuchynář nestíhá 😠 😠
a putování bylo super, hodně se jim to vydařilo, ono taky když to mluví Bartoška s Donutilem, tak to má hned lepší šmrnc než nějaké ty místní nahrávky 😀

Jaké máte dneska počasí, u nás je divně, větrno, slunečno, chladno - horno - střídavo oblačno.
Zítra sme chtěli jet do ZOO Lešná, ale asi nikam v takovém to divném čase 😒

jajabmw
17. srp 2010

Hojda holky, jak je u vás při dnešku? U nás hnusně, začalo i pršet 😝 😝 . Je to šok po tom sluníčku na dovče, to vám povím. Dnes jsem byla holky u kámošky, má stejně starého chlapečka jako je Marťas a mazec mazec. Poprvé v životě jsem viděla záchvat vzteku, co o něm jen slýchám, jako bouchnutí o zem, kopání a mlácení do všeho a všech okolo. Trvalo to asi půl hodiny a u toho tak šíleně ječel a vztekal se, že jsem jen valila oči a Martínek taky. Jen doufám, že to taky nebude zkoušet 😕 , to by mě asi švihlo.
Jo a tady jsou fotečky z dovči.

cerstvamama
17. srp 2010

@vervit A nechcete v tom Irsku zůstat? Máte tam zázemi, rodiče, moře ... 🙂 Já hrozně ráda houby sbírám, ale moc je nejím To samý s borůvkama, proto mě všichni rádi berou s sebou do lesa - sbírám a neuždibuju 😀
@cori včerejší díl putování jsem prošvihla, škoda. Jinak Adélka taky dneska měla děsnou náladu, asi je to tím počasím, celý den je zataženo a prší.
@jajabmw Moc hezký fotky 🙂
Dneska jsem totálně vyřízená, jely jsme s Adélkou ve dvou do Ikey, kde jsem jí koupila postýlku a ještě pár drobností. Celý jsem to odvozila, odnosila, smontovala, k tomu věčné honění, okřikování a hledání Adélky.... Chtěla jsem jí ještě dneska dát spát ke mně, protože zítra jedeme pryč a tak jí nechci dávat na jednu noc do novýho, ale vydupala si to! Zatím leží, povídá si a vypadá to slibně. Možná taky proto, že z té postýlky vidí přes chodbu na mě do obýváku 😀 Držte palce ať vydrží do rána a ať to tak i pokračuje další dny 😀 Zítra odjíždíme za rodinou na sever kde budeme do neděle. Je to vlastně už taková rozlučka, před odletem se tam asi už nedostaneme. Pěkný večer všem.

vervit
17. srp 2010

@ cori - tak my ted mame taky asi batoleci pubertu,jak ten se umi vztekat,kdyz neni po jeho,ale jak zacne,tak se seberu a nevsimam si ho a jdu pryc)))

vervit
18. srp 2010

ahoj holky
@cerstvamama - nechem tady zustat, fakt jsme sem jen priletely neco vydelat, rodice tady taky nezustanou a uz jenoum kvuli tem houbam 😀 , boruvkam atd, se uz vratime 😀 😎 , nelaka me to tady zit. Tak to ja te taky rada sebou budu brat, protoze já vic dam do pusy nez do kyblicku))) a co Adelka,spala tam celou noc?
@jajabmw - hezky fotky, pekne jste si to uzily a pocasi taky vyslo 😎

dzej
autor
18. srp 2010

ahoj holky 🙂
tak jsem vás přelouskala a už nevím na co odepsat 😀 Jsem dneska nějaká vyšťavená ☹
Jaji vítej zpět z dovči a fotky jsou krásný. A Moni jsi ted dobrá, žes sama složila postýlku. A jak dopadla první noc?
Verčo máte to tam moc hezký. Hlavně ta houpačka na futrách, to bych brala taky 😀
My budem skládat postýlku a asi už i ostatní zítra, ale taky odjíždíme pryč, tak uvídme jak to dopadne se spaním v novým pokojíčku. Jinak jsem si našla úžasnou dovču na Kosu akorát už je to na náš termín obsazený ☹

cerstvamama
18. srp 2010

@vervit Chápu tě, já jsme asi v tomhle trochu jiná, tak trochu "do větru". Nebo se říká "do světa"? 😀 Mohla bych asi žít skoro všude. @dzej Mně skládání nábytku baví, beru to jako relax - jako bych skládala Rubikovu kostku nebo tak 🙂 Horší fakt bylo to všechno z té Ikey dovéz k autu, z auta domů, přitom neztratit nebo nezranit Adélku... První noc by byla celkem dobrá, ale Adí se probudila ve dvě a chtěla čůrat (má plenu, ale vzbudí se a chce na záchod!), pak se sice vrátila k sobě do postýlky, ale když jsem odešla do ložnice a v bytě se nesvítilo tak za chvíli přicestovala ke mně do postele i s Kájou. Ale na první noc to byl určitě úspěch! @dzej Jak to teda vyřešíte s tou dovčou?

dzej
autor
19. srp 2010

ahoj holky
no já bych taky mohla žít kdekoliv. Jsem přizpůsobivej člověk, takže si zvyknu na vše a hlavně si z toho beru jen to pozitivum, takže klidně v Las Vegas nebo s křovákama nebo v Africe. Já být mladá, bezdětná...ty jo...zdrhnu hned...a naučím se aspon 5 řečí 😀 😀 Jsem si právě v 18 pořídila psa a tak jsem nikam nemohla jet a cítím, že mi to chybí, že jsem strašně svázaná... no třeba až odrostou děti 😀 😀 😀
Já taky ráda skládám nábytek..jak říkáš, je to relax. Akorát už teda nesnáším to tahání se s tím 😀
Moni a plinku dáváš Adi pro jistotu na noc? Je šikulka, že si řekne....
Moni no pojedem asi o týden později, to jsou ještě volný místa.... je to fakt krásný....a já chci ještě letos k moři 😀 přijde mi, že jsem nikde nebyla. V Brně máme ted kosu 😒
Už se montuje Sabince pokojíček hurááááááá

dzej
autor
19. srp 2010

koukněte co jsme dneska složili 😀

zatím ještě Sabula nevylezla z postýlky 😀

cerstvamama
19. srp 2010

@dzej Já jsem v cizině byla, ale zase mám pocit, že málo 😀 Lituju, že jsem nezůstala dýl. Kdyby člověk ve dvaceti věděl co ví ve třiceti...
Na noc Adélce plínu dávám, i když je ráno většinou suchá. Taky jsem se trochu bála u delších cest v autě, ale nakonec jsem to riskla a plínu jí nedávám. Občas sice zahlásí, že chce čůrat někde na dálnici uprostřed ničeho, ale zatím jsme to vždycky nějak zvládli.
Pokojíček je moc hezkej, snad se tam těm našim holkám bude dobře spát i hrát 🙂
Dneska Adi našla krabici s tampónama, pár si jich prohlídla a pak říká "jé, baterky" 😀

jajabmw
19. srp 2010

Jé to je krásný pokojíček, ani se nedivím Sabi že nechce vylézt. Moni tak je super hláška 😀 😀 😀 , to musím říct manžovi. Luca začíná mít zvídavý otázky ohledně vložek a tamponů, a taky nám našla kondomy. Byli jsme rudý jak raci, ale naštěstí jsme to nějak okecali. Holky vůbec nevím, jak se mám na tohle téma s ní bavit. Přijde mi ještě malá, je jí teprve šest.
Dnes jsme dokupovali věci do školy, tak už máme snad vše. Naštěstí hodně věcí dostaneme ve škole. Ale už má vybráno v čem půjde první den do školy a hlavně prý nesmíme zaspat 😀 . Jé jak já jí zavidím to nadšení, hrozně se těší.
Přeju vám holky hezký víkend, zítra jedeme na závody tak jen doufám, že bude hezky. Jedeme na Ještěd, tak budu chodit na houby, mňam.