Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
23. črc 2009

Brý večér,
teda nadi vy máte dovolenkové zážitky, to muselo být drsný být v autě v bouřce, já se právě bouřek bojim - člověk neví co od nich čekat, tak hlavně že ste dobře dojeli 😉
U nás ještě ted je parno.
Zítra dem očkovat, tak snad nebude reakce a kam se to vůbec píchá? To zas bude řevu 😕

Brou noc 😵

nadik
23. črc 2009

Ahoj Moni, no já bych si to taky užívala, ale člověk fakt má strach, jak píšeš to nebyla obyč bouřka blesky déšť, ale tříšt nebylo vidět ani na konec kapoty a ten vichr a i kroupy.... no budu mít fotky tak si tam pak jednu dám pro představu.... kde jsme uvízli. Když to člověk pak vidí v tv tak je to jiné než to zažít....
Naši se dnes vrací na Ruzyň v půl 3 ráno, tak snad přistanou v pořádku.....
Je to blbý, ale já už se fakt těším domů....☹

Pepi: My Nutroš 3 pijem, ale už jsem si udělala zásobu taky levnějšího a jelikož ho má jen ráno, tak i vydrží.

sajmon113
23. črc 2009

Tak jsme se spaním dneska přestěhovali dolů do obýváku, nahoře je fakt nesnesitělně, nedá se tam ani dýchat.
Chatu jsme nakonec sehnali, ale až od soboty. Jedeme sice jenom na 4 dny, ale i tak to bude relax. Je poměrně dobře vybavená, tak toho nemusíme krom oblečení a nějakého jídla moc tahat. Je tam dokonce bazén a trampolína, no to až uvidí Vojta.... 😀 😀 A hned za chalupou je les a potok atd. Tak snad bude dobře.
Nadi teda to při vás snad stáli všichni svatí. Takže akční dovolená pokračuje. Nám se to jednou taky stalo, ale to jsme jeli s manželem sami, už je to dávno. Od doby co jezdíme v autě s Vojtou mám z takových věcí hodně nahnáno.
Jinak u nás prozatím nespadla ani kapka, venku nehne lístečkem a je tam ještě teď 25 stupnů. Tak jsem zvědavá kdy dojde nějaká divočina i k nám. 😒 😒
Jo a nahlodaly jste mě s tím mobilem dětským. U nás je taky mobil velice oblíbená hračka. V posledním výpisu jsem měla zaúčtované dokonce 4 mms. už jsem tam chtěla volat, co je to za nesmysl, ale když jsem koukla do odeslaných, byly tam. V jednom případě se mu dokonce podařilo vyfotit jeho nohu 😀 . Ale všechny byly odeslané na první jmého v seznamu a to číslo už neexistuje. Tak aspoň tak, ještě by si někdo o mě myslel že mi hrabe 😀 😀 .

ajvi
24. črc 2009

ahoj,
nadik byla jsem na přeočkování,očkovaná už jsem dlouho. já vím, že teď už je jedno jestli přestanu kojit, ale co si budem povídat, je to pohodlné, hlavně ráno v posteli... 😀
tak u nás se i přes těch 36 t. přehnala jen taková normální bouřka. dneska už je o moc líp...
hezký den

pepibubu
24. črc 2009

Ahoj holky... Dětský mobil je Pepčova velmi oblíbená hračka, dostal ji už asi 3 měsíce zpátky jako "bolestné" když měl první úraz, spadl z postele (máme docela vysokou....) Ještě by měli dělat i dětskou myš, i když kdo ví, zda by ten podfuk neodhalil a stejně dál chtěl tu naši pravou 😀

coriven
24. črc 2009

Ahoj holky,

Sajmon, tak kukám, že stím spaním máte stejné problémy jako my, taky se v podkroví nedá vydržet, takže teď jsme u našich a na víkend jedem k tchánovcům 😀 to mají všecí radost... Ale zanedlouho se budeme asi z bytu stěhovat, byt je to krásný, bude mi po něm i smutno (ze 4+1 půjdem do jedné místnosti k našim 😅 ) to bude veselo
Ivčo, jj kojení po ránu mně taky vyhovovalo, nemusela sem lítat dělat mlíčko jak ted, ale kolem roku si už jen cucla do pár minut stejně chtěla UM, takže sme toho nechaly...
Pepi, jj dětskou myš bych taky brala, ale asi by ju to taky nebavilo, přece ta dospělácká je lepší 😀
Nadi, a jak dlouho ještě budete dovolenkovat? Tak snad už bude jen líp a vy si to ještě užijete 😉

My dnes byly na očkování, trošku si zařvala, ale dobrý, jen teď je protivná no hrůza, ale snad to přejde, má teď děsně tulící období, furt se ke mně lísá, opírá, drží, na jednu stanu velmi příjemné a na druhou - jen kdyby mě nechala něco udělat 😀

Tak krásný den, jak včera bouřka? Tady spíš řádil větr, ale furt se t dalo oproti jiným regionům...

dzej
autor
24. črc 2009

ahoj holky, tak my máme dneska krásně, fouká větřík, ale sluníčko svítí, takže zas vyrazíme k vodě.
Nadi, teda to je zážitek. Já viděla ve zprávách jak před auto i za auto spadl strom. Brrr. Tak snad už to máte vybraný to špatný a ted začne to hezký 😵 Vaši už se vrací? To tak uteklo 😔
Simčo tak super, podle popisu bude chajda fajn, nechceš hodit odkaz..abysme měli inspiraci na někdy? 😅
Jani at očkování Kajku nebolí...
Jojo ten mobil je super, já mám svůj otlučenej, takže pro mě to byla výhra a těch 79kč to je směšný 😵 😉
Moni vy si užijte sraz ze základky, to bude sranda určitě 😉
Jinak pokud chcete stříhat vlásky dětem, tak dneska je znamení Lva a to je nejlepší, vlásky pak pěkně zesílí 😉 Malou už jsme ostříhala, když seděla na nočníku 😵 hezký den 😲

dzej
autor
24. črc 2009

Jani a kam to teda bylo? Do nožky? U nás bouřka byla, blesky taky, ale nic hroznýho. Já si teda letos nestěžuju, přes noc se vždycky ochladí, takže vedro doma nemáme, i když bydlíme v posledním patře.
Já taky ráno ráda kojila 😀 😀 a jak píše Janča, jak si malá jen cucla a spíš dělala blbosti, tak jsem toho nechala. Ted vstáva brzo a snídaně je až v 7.30 a v pohodě to vydrží na chleba 😀
Jani a proč vracíte byt? Máte konec smlouvy? Jak dlouho budete u vašich?? Do vánoc? A pak už ve svým, že jo 😀 😉

sajmon113
24. črc 2009

Ahoj holky, tak u nás je počásí pořád stejné. Spíš je tam ještě hůř než včera, jelikož v noci proletěla šílená bouřka, hromy blesky přes celou oblohu, jak psala Monča, a teď jak se voda na sluníčku odpařuje je tam hrozně vlhko 😝 😖 . No hnus. Jinak dole se spalo suprově, jestli se do večera neochladí tak to dneska opakujeme. Vojta se v noci probudil asi dvakrát na čaj, ráno v 6 na mlíko ale pak už nechtěl usnout. Tak chvilku hopsal mezi náma a začal kňourat, tak jsem ho vrazila znovu do postýlky a usnul a vstával před 11. No nechápala jsem 😵 😵 . Odpoledne jsem ho dala normálně ve dvě a zase usnul.
Pepi - ta myš je taky dobrý nápad, máme bezdrát a zespoda je červené světýlko, takže lákadlo. No už je docela otlučená.
Jani - taky jsem si všimla, že se chce Vojta nějak víc tulit a pusinovat atd. Dokonce i od manžela utíká ke mě. 😨

Jani - my bychom na nočníku stříhat nemohli, Vojta ho nesnáší, nechce na něj vůbec. Už jsem přemýšlela, že mu koupím takový ten hrací. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli to něco pomůže? Jinak totiž nevím jak se budeme učit bez plín. Ale ještě to nehoním, má čas 😎 😎

Tady je odkaz na chatičku:
http://www.e-chalupy.cz/severni_morava_a_slezsk...

misa.cekatelka
24. črc 2009

sajmon113:my máme hrací nočník.malá na něj absolutně nesedne,i když jsme jí ukazovaly,jak pěkně hraje,kápli jsme tam kapku,aby věděla,jaké to je.Nooo a naše malá se ještě do nočníku nevyčůrala a už nehraje.Tak nějak si myslím,že je to skoro stejné,jako když se do normálního nočníku vyčůrá a ty ho pochválíš,zatleskáš mu a vykřikneš jééééééé-to zabíralo na mého bratra.
Já se chystám pomaličku to zkoušet.Nebudu ji nutit.Prostě ji nechám bez plínky a když uvidím,že chce čůrat(vždycky si čupne),rychle ji na nočník šupnu a pak budu výskat a dělat divadýlko.No,nevím jestli to zabere 😝 😀 uvidíme.Je ještě brzy,ale sem tam už ji chci navnadit.

Chci se zeptat....taky vám dětičky strkají ještě všechno do pusy.Já jsem z toho někdy opravdu zoufala.Na písku si to sype do pusy po hrstech a ještě si na tom libuje.doma tahá odpadky z koše a vše cpe do pusy.někdy mi příjde,že si myslí,že papír je jídlo.vezme ho,jako by držela sušenku a cpe to do sebe!!!

sajmon113
24. črc 2009

Míšo, tak nějak jsem si to myslela o tom nočníku. Každopádně dík za info. Taky ho po každém vyčůrání chválím, venku teda. Jenže u něho nikdy nepoznám, kdy se mu chce čůrat. 😨 On prostě pustí stavidlo a jede. A do pusy taky strká všechno, musím ho pořád hlídat. Písek na pískovišti, hlínu, trávu, hračky, vařechy no všechno. 😠 😠 😝

misa.cekatelka
24. črc 2009

sajmon:Jo a Vojtíšek je krásný klučina. 🙂

zoubek
25. črc 2009

Ahojky holky, tak jsem Vás letmo prolítla, dozvěděla se spousty novinek. Teď přes léto nemám tolik časík sedět u netu,ale snažím se to dohnat. Přeji příjemné dovolené všem, užijte si to. My letos nikam nevyrážíme, jelikož manža nechce kvůli malému a také jsme dali 30tis za tůje kolem plotu - našeho baráku. Takže už se nechce dávat další za dovču. Jinak my lítali každý rok, je to super. Nijak mi to nevadí. Letěla bych znovu,hned. 😀 13.7. jsme byli na roční prohlídce - sice už skoro ve 13.měsících,ale dr.měl dovču. Honzík váží 11kg a měří 81cm. Vše v pořádku. Naočkoval mu meningokoka a poslední prevenar. Ostatní příští prohlídku. Jo a také mi řekl, že již můžeme dávat obyčejné kravské plnotučné mléko.... Ještě jsem ale nedala. Zatím nechvátám. Jen jsem z něj již vyzkoušela puding - malinový. Smíchaný s trochou lipánku a sunarkou. Mělo to úspěch. Zase nějaká změna v jídelníčku. Také jsem měli 3 dny horečky 38st a začíná rýma a kašel. Prý by to mělo být z přehřátí - asi úpal. Ale já bych spíš dávala váhu nějaké letní viróze, nevím. Hlavně, že už jsme bez teplot. Dnes odpoledne máme oslavu tchána narozenin, tak doufám, že nebude pršet. Těším, se. Budu mít klid, to malého ani neuvidím, jak se pořád bude ňuchňat u někoho jiného. Teda jen když má náladu. Jinak je to můj mazel. Říkáme mu, že je to "mamánek" Dost brečí, když mě nevidí, snad to přejde. Jinak to vztekací období u nás také právě probíhá. Je to děsné. Umí zatínat pěstičky a zuby - dost komické. Také když ho posadím a vzteká se, tak sebou flákne dozadu na hlavu. Většinou ho zachytím,ale až se mi to nepovede, tak si pěkně nabije.

Také jsme se s manžou rozhodli koupit cyklosedačku. Moc jsem se ale na diskuzích nedozvěděla, máte nějaké zkušenosti? Prosím o rady.

Ještě mám prosbu, prosím poraďte recept. Koupila jsem červené fazole a nevím co s nimi. Já to pro nás nevařím,ale malému bych je udělala ráda.

Musím jít vařit. Dnes to mám ulehčené,máme řízky s bram.kaší a salát. Mějte se a hezký víkend.

zoubek
25. črc 2009

Jo a také mám pro vás malé překvapení - dodala jsem úvodní fotečku 😀 😀 😀

coriven
25. črc 2009

Ahoj holky,
zoubku paráda fotečka přibyla 🙂
cyklosedačku se taky chystáme pořídit, první sem chtěla dopředu, půjčila sem si od kamarádky na vyzkoušení, ale bohužel mně vůbec nesedla na kolo, takže pudem do sedačky dozadu, ale taky houby vím jakou, nechám si poradit.
Tak koukám, že s nočníkama je to kříž skoro všude, někde sem četla - tuším od Matějčka - že dítě se má posazovat na nočník, až porozumí větě typu: přines - např. přines mi knížku - nervová soustava by měla být už pak dost zralá na to, že pochopí i k čemu je nočník... No tak uvidíme, ale zjistila sem, že hraje velkou roli typ nočníku - máme u každé babičky jiný a malá si na ty nočníky nechce sedat, jen na ten co má doma, prdelka jedna citlivá 😅 , ale jak už jsem jednou zminovala, my ted nočník taky zásadně nestíháme, je jak průtokáč, dřív došla a házela na mě tlačící pohledy, ale ted se nestihne ani zatvářit a je v gatích 😀 - joo to je to čerstvé ovoce a zelenina 😅
Míšo, my až tak moc věci do pusy nestrkáme, většinou víc, když rostou zuby, písek ani ne, ale zato kamínky v nestřeženém okamžiku, to jo 😠 jo a když se naštve, to se potřebuje do něčeho zakousnout 😅 snad ji to přejde 😀
Pěknou sobotu 😵

dzej
autor
25. črc 2009

ahoj holky,
tak malá taky bojkotovala nočník, tak jsem se na to vykašlala a ted asi před týdnem jsem to zkusila a kaká do něho. Ráno po snídani ji tam posadím, sednu si k ní s nějakýma hračkama a sedíme a hrajeme si. Až se vykaká tak začne ukazovat do nočníku tak ji zvednu, pochválím. Společně to hodíme do záchodu. To je vše. 😵 Čurání ještě nezvládáme, ani ji to neučím. U nás je vše tak zvláštní..něco zkusíme, ona protestuje, tak to odložím, za čas zkusím a jde to. Ted už asi týden jí uplně sama, už si i našla grif jak nabrat na lžičku jídlo, moc jí to nešlo 😀
Kamoška má cyklosedačku a Nikolka strašně ráda jezdí, kolikrát tam i usne. My kola nemáme takže já neporadím.
Zoubek super fotka. Tak si taky pěkně užívejte léta a na podzim tu budeš snad častěji 😉
Tak Simča už asi odjela...tak ještě jednou přejem hezkou dovču 🙂
Jinak do pusy malá všechno strkala kolem roku a na písku jsem jí musela dávat dudlík, jinak by snědla všechen písek. Ted už nestrká do pusy nic. Jen občas třeba petlahev, ale to kvůli dásním, aby si je protřela.
Zbavily jsme se dudlíku, už ho máme jen na noc. Tak je to fajn.
Já jsem byla dneska na nákupech, všude jsou veliký slevy. Nakoupila jsem si trička, tuniku, botky, sukýnku, malé plavečky, sandále do moře a utratila jsem asi 1000Kč to by se mi líbilo takhle levně nakupovat pořád.
Jirka byl s malou u jeho rodičů na chalupě, tak jsme měla oddechový den 🙂

dzej
autor
25. črc 2009

chajda vypadá suprově 😵 😵 Simčo 😉

coriven
25. črc 2009

Jani, taky ty sis tak dneska užívala 🙂 ale jednou za čas je potřeba si dát oddech 🙂 a kdes byla nakupovat? Mají slevy i v Olympii?
Taky už máme dudlíka víceméně jen na spaní, to se ho pak budem těžko zbavovat 😀

dzej
autor
25. črc 2009

Jani ve Vaňkovce a v Olympii. A všude je dost krásnýho oblečení a dokonce naše velikosti, nejen XS 😀

cerstvamama
25. črc 2009

Ahoj holky, taky jsem dneska nakupovala jako drak. Jela jsem si pro spoďáry a šaty. Vrátila jsem se s pyžamem, džínama, trikem a ještě jedním topíkem. Zkrátka úspěch jen tak napůl. Taky se mi většinou líbilo to, co zrovna není ve slevě.
Adélka má z nočníku psotník, vzdala jsem to. Zkusím to zase později a možná se budu řídít tím ukazatelem "přines mi...". Posledních pár dnů Adi hrozně rozvázala, pořád mluví čínsky, vydává slabiky a písmena jaký jsem u ní ještě neslyšela. Je to hrozně legrační.
Mně čeká dovča příští neděli. Odlítám za manžou a jedeme pak spolu autem k moři - taková malá svatební cesta. Adi bude u babičky. Těším se na to a zároveň se těším až zase budu doma u toho našeho zvířátka.
Jak to vypadá s tou chajdou, vy asi máte čas až ten třetí víkend v září, ne? Podle toho co jste psaly. Mně teda vyhovuje ten druhý, ale jestli se domluvíme včas tak si podle toho zařídím letenku. Jen bych to potřebovala vědět dopředu.
Tak zatím ahoj, jdu si dát něco dobrýho. Vínko, asi 😉

coriven
25. črc 2009

Moni, tak opožděná svatební cesta jo? Kdy jste se brali? A která babi bude hlídat? My zatím malou ještě nenechali celou noc u rodičů (my bychom i chtěli 🙂) ale stejně nemáme pořádně kam sami vyrazit) jen nám občas hlídali, než jsme se z někama vrátili...
Téda vy mě s tím nakupováním navnaďujete 🙂), ale u nás na maloměstě žádné slevy nejsou :(( Tož jedině se vydám na výlet 🙂)

cerstvamama
26. črc 2009

Jani, brali jsme se v září 2006. Ale nebyli jsme na žádné pořádné svatební cestě, jen na prodlouženém víkendu v jednom úžasném penzionu v Českém ráji. Tenkrát jsme to nějak nestíhali kvůli práci. Od té doby si slibujeme dovolenou u moře ve dvou. Pak se nám narodila Adélka a já myslela, že se ten náš sen zase odsune. Ale manžel překvapil 😉 Máme skvělou babičku (tchýni) a Adélka je s ní naprosto v pohodě. Už s ní zvládla být 3 dny sama. Teď to bude necelých 10.
Dneska jsem si udělala ještě jednu radost, sexy tričko ve stylu oblečená neoblečená 😅

misa.cekatelka
26. črc 2009

coriven:Jo zakousávání znám.Malá mě teď strašně často objímá a mazlí se se mnou,ale občas udělá to,že mě obejme a v nestřežené chvíli se mi zakousne do ramene.Jo a děti na dětském hřišti taky kouše,předtím je ale taky obejme.Doteď jsem nepochopila,co tím sleduje 😅

misa.cekatelka
26. črc 2009

No nechte toho nakupování už 😀 😀 Já bych taky nakupovala,ale nic pořádného jsem si od porodu nekoupila,pořád čekám až shodím a ono to prostě nejde 😅 😅

coriven
27. črc 2009

Moni, tak to je hezký, že tak manža překvapil a že babí tak dlouho pohlídá 😉 , kdy jedete? si to tam náramně užijte.
Míšo, jj ty kusance to je síla, naštěstí teda zatím nikoho cizího nekouše 😅 , mě napadlo, jestli nenapodobuje takové to, jak jí člověk občas jakože prdí třeba na pupík, tak ona místo toho "prdění" se zakousne 😠 😅

Hezké pondělí, my dem dneska obhlížet okna aj s malou, tak to bude akční.
Jani, nevím jestli sem odpověděla -očkování bylo do stehýnka, zatím bez reakce, teda trošku je opupínkovaná na zátylku, ale to můžou být i potničky 😕 😅

dzej
autor
27. črc 2009

ahoj holky, tak my dneska ráno už byly odnést DPH na FU hned vedle je taková pekárna buchtiček, jestli to znáte - ty maličký cca 2x4cm buchtičky plněný marmeládama. Tak jsem toho nakoupila a malá po cestě dom skoro vše snědla. 😀 Stavily jsme se za ségrou v Tescu, dala nám kupon na slevy, budem kupovat ty kufry od Kappy co jsou za body za nákup tak se to bude hodit. Byl pěknej pařák a ted mi přijde, že se ochladilo 😝
Holky mě malá taky kouše, nejraději do ramene nebo do prstu. A prdí mi taky na břicho nebo na ruku. Nevím, kde na to přišla 😀
Moni, na rovinu - teda já bych to bez malé 10dní nezvládla. Jsem pěknej závislák. Stačí den bez ní a už jsem jak bez ruk 😝 já se strašně těším jak bude běhat u moře, vím, že kdybysme jeli bez ní, tak si to vůbec neužiju. Vůbec nevím, jak budu pak řešit dovolený s babičkama a tábory 😀 😖 asi dělám chybu. Ale mám pocit, že si s ní vynahrazuju i svoje dětství. Každodpádně vy si to užijte, je fakt, že na líbánky děti nepatří 😀 😀

dzej
autor
27. črc 2009

Jo Moni, já si spíš říkala jet na tu chalupu v říjnu.... jestli teda pojedete do česka...my jsme prvních 14dní v září na dovči a ten další máme svatbu..jako známých 😉 ..ale tak nevím jestli už nebude zima na vysočině, že? záleží co byste chtěly dělat. Jestli chodit na procházky nebo být u chalupy. Pak teda jedině až na jaře, ale to je moc dlooouhýýýý

jindrastraznicka
27. črc 2009

dzej: to auto bude až tento týden, dacia logan 7 místná 🙂 🙂 mini autobus 😀 😀

cerstvamama
27. črc 2009

cori
letím v neděli

dzej
Víš, když máš doma manžela tak je to něco jinýho. Já si toho svýho moc neužiju a tak jsem ráda, že budeme mít chvilku pro sebe. Jsem s Adi v jednom kuse jen já sama a leze mi to občas na budku. Navíc kdybych si nebyla jistá, že o ní bude stoprocentně postaráno a že nebude strádat, tak bych nic takovýho nepodnikla. Spíš to bude jako minule jak jsem byla ty tři dny pryč - vrátím se a Adélka si toho ani nevšimne. A bude se na mě koukat stylem "mámo, co tak vyvádíš a proč se ke mně tak mačkáš" 😀 O moře nepřijde, v září pojedeme spolu všichni. Vždy't to tam máme co by šutrem dohodil.
A co se týká závislosti, tak to teda Adélka závislák není. Je děsně společenská, stačí jí jen pár minut na otrkání a hned je v pohodě. Ale je to určitě i způsobem života, my furt někde lítáme a tak potkává spousty lidí. Zkrátka snad budeme obě v pohodě.
Chalupu v říjnu klidně zaři'dte, ale já nejsem schopná řict, jestli tu budeme. Holt by to při nejhorším bylo bez nás.

ivulinda
27. črc 2009

Ahoj Moni teda já vám závidím,že si jedete užívat k moři tak ybych hned jela 🙂 ale bohužel 😒 tak dobře dojedte a pořádně si to užíííjte 😀