Už může 3 měsíční mimi sedět? Neublíží mu to?

slunicko_e
14. pro 2010

Máme tří měsíční holčičku. Nebyl jí ještě ani měsic, když začala držet hlavičku. Asi okolo druhého měsíce se začala místo krkání rozhlížet a teď už se odemě dokonce odtahuje, aby měla větší rozhled. Páteř přitom drží pevně. Při odkrkávání se mi občas odstrkuje nožičkama od nohou jakoby chtěla už pevně stát - to je samozžejmě ještě nesmysl. Ale když jsem ji zkusila posadit tak se v páteři pevně drží a má i výdrž, po chvilce se skulí na bok. Přijde mi to hrozně brzy ji dávat sednout, ale v nějakém odborném časopise jsem četla, že když už mají děti pevnou páteř tak se mají obložit polštáři (aby padali do měkého) a dávat posadit. Jaké s tím máte zkuenosti či znalosti? Nemůže si brzkým sedáním ublížit?

kirkee
14. pro 2010

Ja teda nevim, ale spise jsem se setkavala s nazory, ze takove to obkladani polstari je spatne na pater a nema se to delat. Ze se ma dite nechavat sedet az tehdy, az se samo posadi...
Ja jsem tedy neobkladala a nepodpirala nikdy. Sam zacal sedet az v osmi mesicich a nerekla bych, ze by mu neco uteklo 😉

apollo11
15. pro 2010

Rozhodně bych ve třech měsících neposazovala. Pokud bude rychlejší ve vývoji, posadí se sama třeba dřív než je obvyklé, ale předčasným zatěžováním by se tomu mohlo jen uškodit. Nech to na přirozeném vývoji, však ono jí nic neuteče 😉 Pokud chce mít rozhled, dávej ji víc na bříško, to je pro celkové držení těla v tomto období daleko přínosnější.

mmmk
15. pro 2010

Muj syn drzi hlavicku od tretiho tydne, taky takhle se drzel pri odrihavani a od 4 mesicu se furt odstrkuje nohama, jakmile na neco pevneho dosahne. Ale sedet bych jej jen tak pro nic za nic nenechavala. Sedl si asi pred tremi tydny sam. Jinak od peti mesicu jezdi ve sportaku, ktery nejde do naprosteho lehu a parkrat, kdyz uz byl moc velky rev, jsem ho v nem posadila. A asi mesic ma i dalsi autosedacku. To je ale vzdy zalezitost na kratkou chvilku. On sice taky dokazal uz "sam sedet" v tech 4 mesicich a po chvili se zklatil, ale ta hlava je jeste relativne tezka a nerada bych mu zadelala na spatne drzeni tela v dusledku spatneho teziste. Nevim, kdes to cetla, takove vykriky do tmy se praktikovaly v 80.letech. Ja i bratranci mame z brzkeho posazovani a podpirani polstari slusne vytrceny spodni zebra a skoliozu 😉

alcatko.j
15. pro 2010

Nejvice svemu diteti pomuzes, kdyz mu vubec nebudes pomahat🙂 Neber to doslovne, samozrejme, sem tam mu muzes pomoct, treba pri pretaci, abys ukazala, jak ten pohyb funguje a tak, ale ja si myslim, ze posazovat je zbytecne🙂

many
15. pro 2010

teda vůbec bych ji posazovat nedala, až si sama sedne, tak neřeknu 😉

zuzau2
16. pro 2010

Ahoj, určitě je ještě brzy, nedávno jsem četla článek, že pasivní sed může uškodit miminku ve vývoji, tak že třeba nebude potom lézt, nemluvě o tom, že na páteři závisí celý vývoj a přijde mi zbytečné ji ve třech měsících takto zatěžovat. Dávala bych jí do polohovacího lehátka, vždy jen třeba na půl hodinky a když je takhle krásně čilá, dávala bych jí hodně na bříško, protože právě na bríšku si hodně ty zádové svalíky posílí a bude třeba sedět brzy sama. Já holky taky pasivně posazovala, ale až na konci sedmého měsíce a to bez opory nějakých polštářů...prostě seděly samy bez opory, nekácely se, ale samy si neuměly sednout. A vždy jsem je posadila, když už je to nebavilo na břiše a byly protivné a jen na chvilečku. Ale tvoje holčička má opravdu ještě dost času.