V 18 měsících váží málo. Poraďte recepty, aby přibrala

lucikpraha
8. srp 2013

Chci se zeptat víc hlav a názorů mi pomůže.... Mám 18 měsíční dcerku a včéra jsme byly na 18 měsíční prohlídce a od začátku máme nízkou váhu a včéra ukázala váha jen 8,700 kg má rychlé spalování a doktorka se do mě obouvá že je moc drobounká což je teda pravda co zbaští vykaká hrozně rychle nevíte nějaké recepty zkoušim ted hodně i kašičky a papá skoro pořád ale výsledek skorem žádný který by jí váhu navíšily🙂)? Děkuji. A ještě otázka kolik vaše dítko vážilo?

papuellka
9. srp 2013

Naše dcera taky váží kolem 8,5 kilo a něco málo přes 70 cm, je prostě drobounká, hubeně rozhodně nevypadá, krásně papá, celkově prospívá, je šikovná. Já jsem taky menší, asi to taky nijak jinak neovlivním. Naopak u nás doktorka zase uklidňuje mě, když se jí ptám, že je tak malinká... 🙂 Se synem měli stejnou porodní váhu, byl akorát větší, ale jinak je hubeňour, každý je jinak stavěný... Určitě buď v pohodě...🙂

lucikpraha
autor
9. srp 2013

veruska007 děkuji manžel má 175 a váží 56 kg takže má dost podobnej metabolismus jako váš muž a malá to má bohužel po něm taky malá papá nonstop a přibírá pomalu a nebo vůbec a s kšandama i páskama máme také skušenosti a taky mi doktorka nevěří že normálně papá.... a llluckaaa taky to vyzkoušim tučnější pokrmy už jsme taky zavedly snad to zabere ale jinak papá nonstop i sem jí jako mimi kojila skorem každou hodinu a mlíka jsem měla dost ale metabolismus udělal svoje drobnější je už od narození

lucikpraha
autor
9. srp 2013

papuellka děkuju🙂 Já vždycky když odejdu od doktorky tak to cca týden vstřebávám

alena36
12. srp 2013

v roce a půl 8 kg - to je moje dcera Verunka

kamila297
13. srp 2013

Náš kluk v roce měl 9 kilo, ve dvou 10 kilo. Když potřeboval přibrat, drtila jsem mu do všeho piškoty - do kaší, do ovoce, všude. Dnes je stejně drobek, ale zdravý a čilý jako čert 🙂 (4,5 roku, 100 cm, 14,5 kg)

kamila297
13. srp 2013

@llluckaaa no, s těmi oříšky bych raději u takového prcka brzdila, je to velký alergen

llluckaaa
14. srp 2013

@kamila297 Já bych v tom problém neviděla. Alergen to sice je, ale poslední průzkumy prokázaly, že oddalování alergenů ve stravě nemá vliv na vznik alergie. U malých dětí je spíš nevhodná konzistence, protože hrozí udušení. A taky může být problém s kvalitou, protože oříšky rády přesniví a žluknou. Ale tohle si určitě každá maminka ohlídá, aby nedala dítěti něco zkaženého.

paulia
14. srp 2013

Doktorka zbytečně stresuje maminku.Moje dcera měla v roce 8 kg,ve dvou 9 kg,ve třech 11 kg a ve 4,5 má 14 kg.Má také rychlé spalování a často chodí na velkou,jí celkem vše,jen ne moc velké porce a naštěstí není na sladkosti 🙂 Doktorka mě nikdy nestresovala,spíš ať jsem ráda 😉 Pokud dítě jí vše,nevidím problém.

olusenka
14. srp 2013

@kamila297
@llluckaaa přesně tak, oddalovat se to nemá (zavádění alergenů). Já už před 1.naroz. začala dávat malému do kaše mandlové "máslo", později i tahini pastu, vždycky tak 1 lžičku, a když nebylo, dala jsem olej nebo máslo. Děti potřebují dost tuků.

Jinak náš syn je taky pěkný hubeňour, v pase mu skoro vše padá. Na roce měl 8,5kila a na roce a půl měl teď 10,1kg. Vždycky byl váhou pozadu, ale výškově zase nadprůměr. Teď už se mu výška srovnává, řekla bych, už neroste tak hrozně rychle.

katyxq
14. srp 2013

ještě jsem si vzpomněla na jeden článek o tom, jak zdravě přibrat http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/ 😉

lucikpraha
autor
14. srp 2013

děkuji....

filipatereza
12. únor 2016

Náš chlapeček v roce a půl také 8 kg, doktorka ho chce časteji vidět, ale já z něj mám dobrý pocit a tak se tím snažím nestresovat..🙂