V 18ti měsících má teprve 6 zoubků. Je to normální?

emilka29
5. led 2012

Ahoj holky, naší Sárince vyrostly v 8 měsících první dva zoubky (jedničky dole) a pak až ve 13 měsíc další 4 (obě jedničky a dvojky nahoře) najednou. Teď je ji 18 měsíců a má teprve 6 zoubků, je to normální? Kdy bych mohla očekávat další?? Mě totiž nevyrostly dvojky nahoře a mám protézu ☹ tak mám starch aby malou něco takového taky nečekalo, je fakt že mlíčňáky jsem měla všechny... 😒

leiladelly
5. led 2012

Všechny mléčné zoubky by se měly prořezat orientačně do dvou a půl let věku dítěte. Prořezávání může být individuální, zatím nemá smysl to nějak řešit, spíš jen říct svému zubnímu lékaři o rodinné anamnéze, že máš anodoncii dvojek (nezaložené dvojky), toto je záležitost, která se může dědit. U dětí se pak v předškolním věku může udělat přehlední RTG snímek, pro kontrolu, zda jsou založeny všechny stálé zuby.
Zatím si s tím hlavu nelam, zoubky prořežou, až bude jejich čas 😉

petra49
5. led 2012

Nám bude 18m 1.2. a máme jedničky a dvojky nahoře, jedničky dole a 3 stoličky, čtvrtá leze 🙂

coxa
5. led 2012

Naše malá sousedka měla na roce čtyři zoubky, na roce a půl jich měla šest a dohnala to všechno do druhých narozenin.

mamkamarketa
5. led 2012

syn mel v 18 zuby 4 😀 ma 3 roky a vsechny jeste nema,zubar to nejak nekomentuje. a me to neva,alespon mu dyl vydrzi

berenika39
5. led 2012

ani ve 3r a 5měs nemá petr všechny. čeká se na dvě stoličky, jsou tam🙂. znám děti, které měly zoubky v třech měsících, i máme kamarádku, která v roce neměla ani jeden. narostou🙂