V 19ti měsících dcera stále nechodí sama

kattka1981
29. srp 2010

Ahoj, prosím o rady, názory, zkušenosti. Nebo prostě jen o pocit, že v tom
nejsem sama a má někdo stejný problém. Máme téměř 19.měsíční holčičku a stále
sama nechodí. Chodí jen za ruku /případně s jinou oporou - nábytek,chodítko atd./,
křečovitě se drží, pokud má jít sama, klekne si na všechny čtyři a leze, pokud
spadne na kolena, sama se nepostaví /pouze s oporou/ a hlavně nejvíc chodí po kolenou.Už jsem z toho opravdu zoufalá a mám i
trochu strach. Zvláštní je, že se nyní naučila jezdit na odrážedle /motorce/ a je schopna na něm v pohodě jezdit sama, hezky udrží rovnováhu. Připadá mi zvláštní, že chodit se tak moc bojí a na odrážedle jezdí v pohodě...
V 15.měsících jsme byli na vyšetření na neurologii a byla diagnostikována svalová akrální hypotonie /psáno ve zprávě/.
Nyní jsme byli na kontrolním vyšetření na neurologii,ale paní doktorka nás
vyšetřila v podstatě jen "od stolu",nijak s malou necvičila, nevyšetřila ji,
pravila, že se malá zlepšila, za ruku chodí dobře a že jen zbývá čekat,až se sama pustí. Na náš
dotaz, jestli s ní máme nějak cvičit a tím to urychlit, nám odpověděla, že už je
na cvičení dost velká, že ne. Bohužel nemáme možnost jít za jinou neuroložkou,
je tady jediná, jedině, že bychom zajeli do Prahy /asi 50 km/, ale tam vůbec
netuším na koho se obrátit, nevím jestli to nějak řešit nebo opravdu jen
čekat.Bojím se,abych něco nezanedbala, aby jí něco nebylo... Ještě se bojím,zůstala nám trochu sleželá hlavička na jedné straně,ale na to mi nikde žádnej dr.nic neřekl,mám strach,aby to nemělo taky nějakou příčinu.
Trochu mě uklidňuje, že nám bylo řečeno, že to může mít i rodový původ, můj manžel je ze tří sourozenců a všichni začali chodit déle, můj manžel z nich nejdéle - zcela samostatně až na dvou letech.

Máte někdo stejný problém? Co byste mi poradily a co jste dělaly vy?

pet1985
18. dub 2017

@l.c. To prave záleží na obsazenosti. I kdyz Janky ted mají skoro porad plno. Kazdopadne po obdrzeni toho pruvodniho dopisu doporučuju si zavolat do prijimaci kancelare. Klidně Vas muzou vzit az na podzim... O prazdninach jezdí hodne skolaci... No, uvidite.

l.c.
18. dub 2017

@pet1985 aha, tak to je docela blby, chtela jsem aby se mala rozchodila a za pul roku uz mi to asi moc nepomuze. Jsou i jine lazne pro deti na tu rehabilitaci?

pet1985
19. dub 2017

To chápu. Ale fakt netuším, za jak dlouho Vas vezmou. Pul roku je max, pak vyprsi platnost poukazu, do te doby Vas vzit proste musi. To je jejich povinnost. A jak rikam, da se ten termin zarezervovat. Jine lazne samozřejmě existujou, ale nemam s nimi zkušenost. Vim, ze se jezdi treba do Boskovic nebo Klimkovic. Ale tam netusim, jak to probiha.

l.c.
19. dub 2017

@pet1985 I tak vam moc dekuji🙂

l.c.
12. čer 2017

@pet1985 Prosím vás, jak dlouho jste čekala na termín z jánských? Máme schválené Boskovice, ale tam až na listopad, tak nevím jestli mám ty jánské zkoušet, jestli to bude lepší nebo stejná doba. Děkuji.

pet1985
12. čer 2017

@l.c. Dobrý den, termin v Jankach si muzete buďto zaplatit - to udelali my, protože jsme z organizacnich duvodu potrebovali jet v konkretni termin a nebo čekáte na jejich termin, ale to muze trvat jakkoliv dlouho. Od mesice az do pul roku... Oni se ale ozvou jen 14 dni pred nástupem. Jak uz jsem psala, zkuste tam informativne zavolat, jak jsou na tom s obsazenosti a cekacimi lhutami...

l.c.
12. čer 2017

@pet1985 no to mi prave nerekla, ze pry maji terminy jen na tech 14 dni. Takze vy jste rekla, ze si chcete domluvit pevny termin a zaplatit si ho? A jaky vam dali termin? Jak dlouho jste cekala. Volala jste napr.v rijnu a jeli jste v prosinci? Dekuji

pet1985
12. čer 2017

Navrh schvalili v pulce listopadu a hned za tyden prisel pruvodni dopis z lázní, ze obdrzeli ten navrh a ze se ozvou s terminem. Ja tam hned volala, ze chci rezervovat termin zacatkem února - asi 5.kalendářní tyden a oni mi to potvrdili a hned jsem jim na ucet poslala rezervacni poplatek - 1000 ,- (ehm taky dost palka). Takze si myslim, ze kdyz tam zavolate a zeptate se, jak jsou na tom treba s terminem v srpnu nebo v září, tak to urcite stihnete.