V noci se budí. Usne jen, když dostane mlíko

wopira
23. srp 2017

Ahoj holky,
malej mi uz od cca 4. mesice krasne spinkal temer celou noc. V 8 usnul a dalsi krmeni ve 4 az v 6 rano. Ted je nam 8 mesicu
a z niceho nic se zacal budit zase ve 2, pak ve 4 atd. Prijde mi ze ho pres den krmim dost, na noc ho cpu kasi. V ty 2
hodiny mu zkousim davat caj, ale kdyz neusne, zacne rvat a to mliko mu proste dat musim. Znamy mi rikaji ze mu
mliko v noci davat nemam ze si na to zvykne a bude to chtit furt, ale co mam delat kdyz ani po pul hodine fnukani
neusne? Kdyz mu ho dam, je ticho, hned spi. Co s tim??

teh
23. srp 2017

Ahoj, já řeším něco podobného, až na to, ze syn (7 měs) usne v 22 h a už třeba v 23 je vzhůru a dál se do cca 7 ráno budí po dvouch hodinách. Maximálně spal v kuse 6 h, ale to max 8x od narození, jinak se neustále budí takto po 2 h 😕 Na noc má kaši a než usne ještě kojim. Kdyz se v noci vzbudí tak ho prilozim k prsu a do 10 min spí. Upřímně závidím všem, kterým spí děti v noci víc jak dvě hodiny v kuse. 😁

ladybird77
23. srp 2017

Od 6ti měsíců dcera vstávala i 10x za noc, ať jsem ji dala na večeři cokoli. Můžež ji místo prsa nabídnout savičku s vodou. U syna mi to zabralo. Měl pak hrníček v posteli, když chtěl pít, našel si ji, napil se a zase usnul.

Na dceru to nezabralo, spávala pak s námi v posteli, abych nemusela vstávat z postele a trvalo to až do konce kojení. Od té doby spí jako dudek celou noc. Odstavila se sama ve 20ti měsících. Musíš si prostě vybrat jestli budeš takhle fungovat nebo si stanovíš termín a pak nedáš ani kapku, ale můžou to být taky zuby a za čas se to zase uklidní. 🙂

odula
23. srp 2017

jejda, dyt to jsou prckove. vydrz prtka, vydrz, jak rika moje tchyne - do 18 to trvat nebude ;)

wopira
autor
23. srp 2017

Tak si asi fakt nemam na co stezovat... 😀 Me jde jen o to aby zas nenajel zpatky na 3 hodinovy krmeni a byli bysme zase na zacatku. 😳 Mela jsem fakt radost kdyz zacal v noci vynechavat, preci jen po par mesicich se vyspat v kuse je celkem fajn. A ted proste nevim jestli mu mam dat najist jak chce nebo ho zkouset "ucajovat" a trvat na tom ze krmeni proste nebude i pres fnukani. Vsude pisou ze od 6 mesicu ma dite spat uz celou noc bez krmeni, tak ja nevim...

sonia79
23. srp 2017

@wopira hihi a kde to píšou? Můj syn 9 měsíců ještě ani jednou ani vzdáleně nespal celou noc, na noc dostane kaši i mlíko cca po hodině od kaše, usne v 8 a max.v jednu je vzhůru a pak kojime tak po dvou hodinách (už se dávno na hodinky radši nekoukám) až do šesti, kdy vstáváme. Kašli na chytrý rady a buď ráda za to co máš, spíte skvěle.

sonia79
23. srp 2017

@wopira jo a když se vzbudí dala bych normálně mlíko, vždyť je to ještě mimco a má na to nárok 😉

hankaros
23. srp 2017

Dcera se budila co 2 hodiny do 14 měsíců. Okolo roku jsem zkusila v noci kojení vynechavat, ale ten hysterický řev mi řval srdce. Nebyla ještě připravená. Noční kojení jsem ukončila po odbourání toho denního, první noc zkoušela, ale jen kňourat, pak už spí celou noc. Sem tam se vzbudí na vodu. Dej synovi čas, je malinký. Na sílu ničeho nedosáhne.

plksv
23. srp 2017

Holky, pardon, ale můj kojený čtyřleťák nespal zatím ani jednu celou noc v kuse. Normálně fungujeme - školka, práce 🙂. Ale beru, že je to můj problém, takže tohle je jen informace, ne stížnost 😀.

jipe
23. srp 2017

Netrápila bych dítě ani sebe a mlíko dala, já jsem noční kojení utla ve 13m, ale i ted ve dvou letech se dost často v noci vzbudí (stačí teda voda, přikrýt, pohladit,...)

pajula123
23. srp 2017

Syn ma 20 mesicu a celou noc nespal ani jednou 🙂 radsi nepocitam,jak casto se budi a koji. Vyspim se nekdy v budoucnu.

iva27
23. srp 2017

@wopira přesně jako u nás.Spal vcelku dobře od zacatku,nekdy i celou noc a ted mu bude 10mesicu a porad 2krat za noc dávám mliko.Když dam jen čaj,fnuka a pak spusti řev.Budu dávat i nadále,jednou se to prostě odnauci a nebo mu bude stačit už jen ten cajik na žízeň..

stuplakova
23. srp 2017

Vůbec bych neřešila co říkají známí, dej na svoji intuici. Když v noci pláče, že má hlad, tak mu čaj asi stačit nebude. Tak mu to mlíčko dej, neboj časem si odvykne. Možná ho bolí bříško z té kaše. Kámoška dala malé na spaní kaši jak jí hezky ucpe a bude spát celou noc, malá byla za dvě hodiny vzhůru a plakala, dává jí dál mlíčko a mala chrní celou noc 🙂

brendamonique
23. srp 2017

Nechci strašit :D již nekojíme, synovi jsou 3 roky a měsíc. Od narození do cca. 9. měsíců se budil po hodině, takže teď si již "pískám", když vstane 2x-3x za noc a pohlazení či tišení není zdaleka to co by jej uklidnilo. Ječí, že chce "míko" a ječí dokud ho nedostane. Sice na něj občas v noci houknu, že není miminko a že mlíčko dostane až ráno k snídani, nebo že by se mu kamarádi smáli - jen pro to, abychom to eliminovali, ale i tak se mé druhé dítě třese radostí na UM jako nějaký závislák na dávku. S prvním synem jsem ani vzdáleně nemusela nic podobného řešit. Každý dítě je individuál a tak to beru. Nechci mu jeho milované UM úplně vzít a tak čekám a snažím se pomalinku, postupně ustupovat a vyčkávat. Mě to nezabije a on je spokojený a vděčný.

hani007
23. srp 2017

@wopira absolutne nechapu na co se tady ptate. Pisete, ze kdyz mu date mliko tak hned usne a jak jako co s tim? Proste mu dejte kdy si rekne a hotovo. Na ty kecy o tom, jak si na neco mimino zvykne uz sem alergicka. Kojte jak malej chce a poslouchejte hlavne svoji intuici a ne kecy znamych co si hrajou na ,,odborniky,, 😉

barumat
23. srp 2017

Nečetla jsem předchozí příspěvky, ale chtěla bych jen upozornit, že v tomhle věku se spaní často tak nějak "rozhází". Myslím, že je to spojené taky s větší mírou pohybu a s tím spojených vjemů, dítě to zpracovává, nespí tak klidně a má větší potřebu kontaktu. Dcera kojená v tu dobu už nebyla, ale od doby, kdy začala lézt (10. měsíc), měla asi tři týdny, kdy v noci asi hodinu a půl nespala a jen vstávala, klekala, sedala, stoupala, pořád dokolečka. Byl to takový duševní neklid. Pak to ustalo, ale co zůstalo, bylo, že se budila na mléko v noci, kolem třetí hodiny, někdy dřív, někdy později. Když mi to přišlo moc brzo, nabídla jsem vodu nebo dudlík, až pak mléko. Na rady, že se to nemá, jsem taky nedala, protože v tu dobu už to bylo jediné mléko, které mi vypila, tak jsem za to byla ráda. Teď je jí 16 měsíců (na den přesně) a už se skoro nebudí, kvalita spánku se postupně pomaličku zlepšuje. Pokud se bojíte, zkuste nejdřív nabídnout láhev s převařenou vodou, dudlík. Teprve pokud to nebude stačit, nabídnout mléko. A uvidíte časem.

normalnimatka
23. srp 2017

tak takovouhle frekvenci buzení bych VŮBEC neřešila, a kór v tomhle věku. co bych za to dala u mnohem staršího děcka...

ono se to dost překrucuje, má se za to, že dětskej organismus je od 6 měsíců schopnej vydržet přes noc nejíst, jakože by to dítě už nemělo mít hlad. ale jako já neivm,no... když se vzbudim kdykoliv v noci, a neusnu hned, ale třeba nemůžu spát, hodně rychle začnu mít taky pocit hladu, a to mi kurňa už dávno není půl roku:D
takže je problém, když se to interpretuje tak, že je to přece "normální" a že dítě vlastně MÁ UMĚT spát celou noc, resp. aspoň těch 8-10 hodin vkuse. ale prostě realita je jinde. nejde tady totiž jen o hlad a nehlad. dej tomu čas. hodně, hodně času.
aby se s tím líp žilo, osvědčilo se mi za ty měsíce jediný - neřešit to.

wopira
autor
24. srp 2017

Pro ty co nechapou na co se ptam... Jde o to, ze nevim jestli ma opravdu hlad a nebo se budi ze zvyku aniz by mel fyzickou potrebu jist. Nevim jak jinak lepe se vyjadrit. 6 lete dite asi taky neposlete do skoly s dudakem. Je mi jasne ze vsechno ma svuj cas a urcite to neni nic nenormalniho. Zjistuji ze kazde dite je opravdu jine. Je to me prvni dite a tak jeste nemam zkusenosti, a kdyz vam kazdy rika neco uplne jineho a na netu se doctete taky neco jineho tak jak se ma v tom clovek poradne vyznat. Mimochodem informaci ze 6 mesicni dite by melo uz pomalu spat celou noc mam z knizky ne z netu, proto se na to ptam... A jak koukam tak realita je opravdu uplne jina... Tak vidite. 😀

barumat
24. srp 2017

@wopira Tak zkuste ten dudlík, vodu. Já třeba zavedla vodu v noci ve chvíli, kdy začala večeřet kaši. Bylo to na ni hutnější a budila se žízní. To pak odeznělo. Jednu chvíli jsem zkusila vodu dávat i místo toho mléka ve čtyři ráno, ale to pak byl bengál a prostě neusnula. Po mléku hned. Tak jsem ho dávala dál a je to asi dva měsíce, kdy si to buzení protáhla do pěti ráno i později a to už mi nad mlékem akorát tak ohrnovala nos 😁 Všechno má sice svůj čas, ale nabídnutím vody nebo dudlíku nic nezkazíte a budete mít jasno 😉

normalnimatka
24. srp 2017

@wopira jojo, já to mám taky z knížky.... Každé dítě může dobře spát. která prosazuje tolik kritizovanou kontroverzní metodu vyřvání, ne tedy pardon, metodou "kontrolovanýho pláče", aneb, nenecháš řvát a odejdeš, ale budeš tam každou chvilku chodit, říkat dítěti, jak ho miluješ, a i tak ho tam necháš řvát....no moc pěkný to není.
já pochopila, na co se ptáš. ono je celkem jedno, jestli se budí hlady, nebo se vzbudí a pak zjistí, že má hlad a už neusne. (stejně jako jsem to psala o sobě. samozřejmě, že se nebudim hlady, ale když se vzbudim a třeba dlouho uspávám dítě, taky mi začne bejt špatně z hladu a rozhodně neusnu, dokud se nenajim aspon něčeho...) abys zjistila, jestli to jde i bez krmení, tak to prostě zkus. uspat houpáním atd. a uvidíš, jestli se zase za chvilku vzbudí. může taky se prostě potřebovat ujsitit, že tam jsi, což ano..zjistí i tím pohlazením, nicméně děti prostě jedou přes ten stimul pusy, takže kojení nic nenahradí.

děti se buděj, resp. brečej proto, že neuměj se samy zase uspat. budí se každej, akorát dospělý už o tom ani nevěděj. nebo ty, který prostě spěj "soustavně". a dítku prostě musíš často pomoct k tomu, aby zase uslo.

haanja
24. srp 2017

Některá moudra z knih (i z internetu) bych "zakázala". A toho chytráka, co napsal, že dítě od 6 měsíců je schopné vydržet spát celou noc, bych poslala, ať to vysvětlí našemu synovi.
Do roka se budil 3-4x za noc, po roce se to stabilizovalo na 1x probuzení, občas 2x, to druhé byl těžko utišitelný pláč někdy okolo druhé v noci. Mléko nechtěl, konejšení moc nepomáhalo, musel se z toho vyplakat (pro svůj lepší pocit jsem ho měla v náručí a šeptala do ucha slůvka pro uklidnění).
Je pravda, že když se budil 1x za noc, jsem už měla pocit, že se vyspím :o)))
takže přišly myšlenky na další dítko a poměrně rychle se zadařilo. Nevyspala jsem se zase asi posledí 3 měsíce před porodem a teď s nočním kojením :o)

Nicméně opravdu každé dítko je originál a budeš muset zjistit sama, co na něj "platí". Držím pěsti 🍀

slawkaaa
28. lis 2020

@teh ahoj, muzu se zepat jak to dopadl0?