V roce ji postavim na nožičky a brečí. Máme jít k Dr.?

anysaja
25. črc 2010

Moje malá má ted rok a nestaví se na kolínka ani na nozicky, kdyz to zkusim nozky hned zkrci, a kdyz se nahodou zapre hrozne breci, chodime na vojtovku, ale jinak mi dr. tvrdi, ze je uplne v poradku. Tak nevim mam jit na nejake vysetreni? Nebo to mam nechat zatim byt, znepokojuje me,ze se ani nesnazi perovat nozkama nic. Jen se otaci na brisko a zpet - pripada mi ze v roce to je dost malo.Narozena v terminu, zadne problemy, jen ma zploštělou hlavičku na jedné straně.

lucie777
25. črc 2010

@anysaja určitě bych zašla i za jiným doktorem, který tě případně pošle na další vyšetření.. držím palce! 🙂

anysaja
autor
25. črc 2010

jj dekuji urcite zkusim nekoho jineho 🙂

petka80
25. črc 2010

@anysaja já myslím, že když je sledovaná doktorem, tak bude vše v pořádku, neboj 🙂 Sousedky holčička na tom byla taky tak, otočila se poprvé sama na bříško až někdy na 9 měsících a pak měla všechno holt posunuté a dělala to později. Bohužel už se nepamatuju kdy. Ale teď krásně chodí a běhá jako každé dítě. A od kamarádky synovec teď měl rok a začal se akorát plazit. Takže neboj, taky na vás dojde. A na nožičky bych ji nestavěla, jestli se jí to nelíbí.

anysaja
autor
25. črc 2010

Ja ji nejak nestavim,jen ze to mamka nebo i ja obcas jen zkusim,ale aspon trochu si me uklidnila.Vim,ze to dozene,ale kdyz vidim,ze se nekona zadny pokrok tak nevim,no!Tak snad aspon nejake vysetreni,abych mela jistotu a pak cvicit a cvicit.🙂

petul.a
25. črc 2010

@anysaja - a ta zploštělá hlavička, není to od toho, že jako maličká preferovala jednu stranu? Tam by mohl být zakopaný pes. I když jestli cvičíte vojtovku a malá je sledovaná, mělo by to být v pohodě. Chodíte na neurologii nebo jen na rehabilitaci? Určitě bych na tvém místě chtěla pro jistotu vyšetření u neurologa. Taky jsme vojtili, naše malá taky měla predilekci, včetně zploštělé hlavičky. Hlavně je ale hypotonik. Otáčela se v 8 měsících, plazení začalo taky v 8 měsících, pak dlouho nic a až v 15 měsících začala lézt a posadila se. Pak to šlo rychle - v 16 měsících se postavila, v 17 udělala pár krůčku za golfkama, v 18 kolem nábytku, v 19 začala chodit samostatně 🙂 Držím palce 😉

anysaja
autor
25. črc 2010

No jo davala prednost jedne strane,snazila sem ji davat tu hlavicku na druhou,ale nejak to nepomohl,hypotonik?To jsou problemy s nozkama?To zjisti neurolog?Desi me,aby ji pak jeste neco nebylo.Nevim tak snad nam vysetreni ukaze co se deje!Ale opravdu moc dekuju a at mala roste🙂 Tak snad se taky dockame a budeme cupitat🙂P.S.jo a na neurologii jsme prave nebyli,dr.mi rekla,ze ji nic neni,ze je to zbytecne