V roce neleze, nechodí, neumí si sám stoupnout/posadit

adlos14
16. kvě 2011

Doktorka nás posílá na cvičení.Máte někdo stejný problém? ☹ Jaké máte zkušenosti s cvičením?Nebolí to?

januzza80
16. kvě 2011

Ahojky,bohuzel moc zkusenosti s cvicenim nemam,jen to,ze moje mala do 18mesicu jen lezla po ctyrech a nechodila a mela jsem strach.Ted beha tak,ze ji nedokazu ani chytit,ale radeji by ses mela zeptat doktorky.Ja mam 10mesicniho chlapecka a ten mi neleze,ale sedi a zacina tak trochu stoupat.Ja myslim,ze kazde dite je jine,ale zeptat se doktorky muzes.

dejna02
16. kvě 2011

Ahojky, my jsme se v devíti měsících jen přetáčeli, v deseti jsme začali cvičit Vojtovu metodu. Není to nic příjemného, ale hodně nám to pomohlo, říká se, že to děti nebolí, že jen protestují, protože je nutíš dělat něco, co nechtějí. A myslím si, že malého to opravdu nebolelo. Cvičili jsme něco málo přes tři měsíce a za tu dobu zvládl skoro všechno, plazení, sezení, po čtyřech a stoupání. Do patnácti měsíců jsme začali krásně chodit. Takže se cvičení určitě neboj a v klidu do toho 🙂

sayast
16. kvě 2011

ahojky,
ja s dcerou sice cvicit nemusela, ale byli jsme na tom stejne. pretoceni na jednu stranu v 7. mes, na druhou v 9.-ti mesicich. sedet zacala v 11. mes, lezt ve 12 mes. to si i prvne stoupla. ale asi 2x za ten mesic. na neuroloii jsme chodili, mala byla proste tlusta a lina 😅. cvicit nas neposlali. chodit zacala v 16,5 mesicich a behem mesice vse dohnala a dokonce predehnala i vrstevniky co chodili v roce 🙂. behem mesice zvladla chodit, behat, jezdit na motorce, chodit do schodu, ze schodu (kdyz se jednou rukou drzela) 🙂 😵.
takze spis jako podpora ze jsou i linejsi deti, ktere to dozenou 😉
drzim palce 😵

adlos14
autor
17. kvě 2011

Děkuji docela mě to uklidnilo,jen jsem slyšela jak u toho děti křičí,tak mě to docela viděsilo.Myslím si že časem se naučí vše i bez toho cvičení,chce to čas je prostě pohodlný 🙂 Je živý pořád se kotoulí,zvedá prdelku a docela se snaží chytat něčeho a zvedat se.Jenže doktorka nás na to cvičení posílá tak asi musím jít i když se mi to zdá zbytečné trápení ☹ No snad to dobře dopadne 🙂

adlos14
autor
27. kvě 2011

Tak máme první cvičení za sebou.Je až neuvěřitelne do jaké polohy musím malého dostat☹Nejhorší na tom je ten jeho řev.Musíme cvičit 3x denně a vůbec nevím jak to vydržíme.Snad si časem zvykneme.Hlavně když mu to pomůže.