Váha a míra dítěte v roce a půl

veverka77
5. říj 2010

Ahoj holky,jsem tu nováček 🙂 často jsem tu už nakukovala a rozhodla jsem se zaregistrovat.
Tak by mě zajímalo,kolik vaše dětičky vážily a měřily na 18měsíční kontrole,mám totiž pocit,že náš Honzíček je nejhubenější žížalka v okolí 😀 měřil 86cm a vážil 10,7,přitom tak krásně jí,jenže je dost živý a asi to zas rychle spálí. ☹

veverka77
autor
6. říj 2010

@hanulinecka To je mi líto,že ti malý špatně jí,vím jaké to je,když se dítě téměř ve všem nimrá,to je k uzoufání,přesně jak píšeš,člověk pak má strach,aby mu nic nechybělo atd.bohužel,některé děti takové jsou a nic moc nenaděláš,taky jsou různá období,kdy děti hůř jí.Já jsem moc vděčná,že Honzík jí tak jak jí,s holkama jsem si užila své,ale většinou to byly jen takové etapy,ale rozhodně byly potvůrky vybíravější,Honzíček sní vše 🙂 ale vede masíčko 😀

hanulinecka
6. říj 2010

@veverka77 jj jsme vysocí,ale je pravda že jeho Marečka táta vyrostl asi ve 4 letech šíleně narozdíl od jeho přibuzenstva takže čekám taky nějaký extrém kdy vyroste jenže když vyroste měl by i ztoustnout protože to by už fakt nebyl chlap 😀 já když rodila odhad byl 4,2 a že to bude veliký dítě jěště jsme 12 dní přenášela když se narodil měl 3,50 jak jsme byla zblbá tak hned jsme říkala že to není možný že má být velký že nám ho určitě vyměnili no uplně jsme bláznila po tom porodu 😀 😀byla jsme mimo manžel říkal nevyměnili byl jsme u toho no mluvila jsme z cesty 😀ale to zrovna byla ta kauza vyměněných děti v září já rodila v listopadu a jsme z třebíče takže se to stalo tam kde jsme rodila 😝

@sabcav je pravda marečk měl mlíko taky doted jedině UM pil ho ráno večer a někdy se vzbudil i v noci je to asi měsic co jsme zapoměli jeho milovanou flašku u babičky a od té dobyje bez mlíka

hanulinecka
6. říj 2010

@veverka77 a je pravda,že mu fakt vařím jen jeho oblíbená jídla ,aby alespon něco snědl až pujde do školky bude chudák protože spoustu jídel ani nezná 😝

sabcav
6. říj 2010

@hanulinecka aha 🙂 , my používáme aventky a ty jsou bez obrázků, takže když někde nějakou zapomeneme, nic se neděje, doma jich máme několik😉 . My teda mlíko jen ráno 🙂 nebo občas odpoledne ke svačině místo přesnídávky, ale to si o něj řekne 😉 , občas večer si dá místo skleničky nebo domácího jídla mlíko s kaší od Nestlé, jenže to leze docela do peněz ☹ .

hanulinecka
6. říj 2010

@sabcav no to mě ani nemluv všichni dej mu už normální mlíko já bych mu ho i dala,ale on prostě chtěl jen Um takže taky to lezlo do peněz já kojila asi 3 měsice takže až do ted na Um,ale zase když ho pil říkala jsme si,že alespon má nějaké živiny a když moc nejedl říkala jsme si,že je zaplácanej tím mlíkem ted mlíko nepije a jí stejně naprd 😉

dadka2
6. říj 2010

@veverka77 Já zas marně hledala faldy prní půl rok....prostě vyšla, kamarádky klouček o den starší měl o 3 kg víc, ale v reálu to bylo docela sumobaby🙂. Já myslím, že teď už to taky trošku vyběhá.

sabcav
6. říj 2010

@hanulinecka no já netuším, do kdy budeme na um 😕 😉 , chci jí nechat minimálně do 2 let, pije jen nutrilon, tak ten alespoň kupuju levněji přes mmb polský 😉 , ale čekáme další mimčo a uvidíme, jak to bude s kojením (Andrej jsem kojila plně 5 měsíců, pak se ze dne na den odstavila, nechtěla ani prso, ani odstříkané ☹ ). A pokud uvidí, že má mimčo taky um, tak ho bude chtít pít taky, je to děsná opice totiž 😉 ...na druhou stranu, lepší začít s normálním mlíkem později, než moc brzy 😉 . Aspoň si člověk říká, že jsou tam ty vitamíny a tak 😉.

veverka77
autor
6. říj 2010

@hanulinecka Mě taky kluka odhadovali na nejmíň 4kg,v 32.měl údajně 2200,no a nakonec měl těch 3600,normál.Tak ty jsi z Třebíče?To je fajn,já bydlím kousek od Tř.můžem někdy zajít na kafčo 😉 A UM pijem ráno a večer,kojili jsme do 10 měsíců a teď dáváme sunar,je to zvyk,vidím to ještě na dlouho,hlavně večer 😀

veverka77
autor
6. říj 2010

@sabcav já si taky myslím,že do těch dvou let je lepší dávat UM,pak už klidně i normální,Uvažuji nad tím čerstvým,stáčeným,kdysi jsme brali od kravičky pro holky,samozřejmě jsme převařili a to bylo fakt dobré mlíčko 🙂

veverka77
autor
6. říj 2010

@dadka2 No to věřím, o tři kila,to musel být cvalík 😀 Ale jak říkáš,něco vyběhá 🙂

sabcav
6. říj 2010

@veverka77 no já bych jí taky chtěla to um nechat do těch 2 let, ale přesně tou dobou se jí má narodit sestřička, tak možná, že to bude nadýl 😉 . I když když si ráno dělám kafe, tak mi z ledničky rovnou krabicový mlíko nese a dokonce ho pozná i v letáku 😲 😀 . Hm, tak kravičkový bych si taky nechala líbit, jenže u nás o nikon takovém nevím a ty automaty na mléko jsou myslím nejbližší v Plzni ☹ , to bych dovezli rovnou máslo 😀

dadka2
6. říj 2010

Mlíkujeme 3x až 4x za den....myslím, že by měli Nutrilon přejmenovat na Mňam Mňam🙂

klematis
6. říj 2010

my jsme byli dnes a Domča má 81cm a 9,5kg 🙂

jakoubka
6. říj 2010

my měly 11,2 kg a 80 cm 😉

crca
6. říj 2010

@veverka77 tak s tím dvojnásobným veselem máš pravdu,ale taky dvojnásobný nervy,když je to popadne 😀 Matýsek měl vždycky o 1,5 kg víc než michalka a s tím marozením máš pravdu,protože my měli teda několikrát už laryngitidu,2x angínu,šestou nemoc 😅 a teď při poslední angíně,kdy nám byl zjištěn i streptokok,zhubnul až mě bylo do breku,když se svlíknul 😒 Vždycky byl oplácanější(v porovnání s holkou) a teď měl nožičky jak hůlky,žebra mu lezli 😒 hrozný-do toho i ty zoubky......takže když je dítě "oplácané"ať to maminky neřeší,protože fakt je v určitý moment docela výhoda 😅 a ty děcka to vyběhaj 😉

mamkamarketa
6. říj 2010

My meli v 18 mes 82 cm a 11 kg prumer, zadny extrem 😎

sabcav
7. říj 2010

@dadka2 Mňam mňam 😀, Andrejka říká teda říká míčko méďa béďa 😀 .

sabcav
7. říj 2010

Jinak dnes aktuálně po 1,5 roční kontrole, naměřili jí 82 cm (ale myslím, že má tak cm až 2 víc, měřili jí vleže a nechtěla natáhnout nohy 😉 ) a váha 10,8 kg 🙂 . Tak jsem se včera ani moc nezmýlila s tím mým odhadem, na to, že nebyla od roka vážená a měřená 😉 .

vendulka
7. říj 2010

v roce a půl 83cm a 9930g 🙂

yetti
7. říj 2010

Ahoj, máme kluka, je mu 19 měsíců. V 18 měsících měl 84 cm a 10,1 kg 🙂 . Je to žížalka co strašně málo jí 🙂 .

pajafra
7. říj 2010

@veverka77 Naše Bára měla v 1,5 roce 84cm a 10,75 kg🙂

veverka77
autor
7. říj 2010

@klematis Tak to jste ještě krapet menší,já myslím,že to ti naši kluci jednou doženou,uvidíme v pubertě 🙂

veverka77
autor
7. říj 2010

@jakoubka Tak vy jste byli asi baculatější,moje nejstarší měla skoro stejně a byla pěkně baculatá,jenže je fakt,že na každém dítku je ta váha jinak vidět 🙂

jakoubka
7. říj 2010

@veverka77 -byl 🙂 ale tak nějak normálně 🙂
Ted je ,ale hubeňourek ☹ cca 13,6 kg a 98 cm

veverka77
autor
7. říj 2010

@crca to věřím,mě stačily holky-jsou od sebe 2 a půl a někdy to byl nářez 😉 no nám se ty nemoci zatím zdárně vyhýbají ťuk ťuk,jen teda rýmka,většinou k zoubkům no a teď nedávno 6. nemoc a to teda fakt nechtěl moc jíst a začaly mu lézt žebírka,to je hrozný pohled,viď.No a tak hlavně,že jsou dětičky jinak zdravé,stejně s tou váhou nic nenaděláme,my jíme jak bezední,dnes mi třeba snědl tři knedlíky s omáčkou-měli jsme stejnou porci 😀

veverka77
autor
7. říj 2010

@mamkamarketa jo,přesně jak říkáš,jste tabulkoví 😀

veverka77
autor
7. říj 2010

@sabcav teda mamko,ty máš odhad 🙂 no a stím měřením u dr.bych mohla vyprávět,prdí na to,já si ho měřím i doma,někdy mi naměřila o dva cenťáky víc,někdy zas míń 😠

mamkamarketa
7. říj 2010

@veverka77 este to mluveni kdyby slo podle tabulek 😀

veverka77
autor
7. říj 2010

@vendulka Tak koukám,fakt těch drobnějších dětí je dost,hned je mi líp 🙂

veverka77
autor
7. říj 2010

@yetti No vidíš,jsou skoro stejní s naším a my jsme žížalka,co jí mooc 😀