Vánoční cukroví s rumem

lili_lily
2. lis 2017

Hezký den všem. Mému synovi je 2,5 roku, mám obavu, že o těchto Vánocích by mohl dostat vánoční cukroví na svátečních návštěvách. Nechaly byste své dítě jíst vánoční cukroví (pečené nebo nepečené), které může obsahovat rum? Jak řešíte alkohol v cukroví Vy? Díky moc. Mám strach, že mu to může ublížit. ☹

fallingstars
2. lis 2017

Vůbec bych to neřešila, to množství je minimální.

sassanca
2. lis 2017

To je v tom cukroví litr rumu? 😀

jitavrtule
2. lis 2017

Neřeším to. Ty tři kapky rumu jsou ve finále prd proti náloži cukru (a tuku), která v tom cukroví je. Rumový koule, u kterých předpokládám víc rumu, si většina dětí ani dobrovolně nevybere. Jednou v roce na Vánoce to mrňouse nezabije.

babanci
2. lis 2017

Jó, tak to jsem taky zvědavá, jak to letos bude moje dcera - matka 1,5 leté holčičky dávat. Zatím sladkosti striktně zakazuje a u nás se hodně peče. Já bych omezené množství dovolila, ale musím respektovat mamky rozhodnutí. O rumu to asi není, toho je tam ždibec.

bylinka36
2. lis 2017

Nezakazuji, podle me je dulezite jist vyvazene a do toho obcas domaci buchta nebo cukrovi patri. Navic se da i to cukrovi upravit tak, aby to nebyla uplne cukrova bomba a neni nutne snist toho tunu, par kousku k pohadce a pak jit na prochazku a vybehat to...

bylinka36
2. lis 2017

Jo a co se tyce alkoholu, detem strjne trnto typ cukrovi vetsinou nechutna, tak co...

annaluciapetrzel
2. lis 2017

v cukrarne Sorry peceme jinak v Brne delaji absintovy dort, tak zacala bych asi tim :D

jitavrtule
2. lis 2017

@annaluciapetrzel předvánoční trénink 😀

luj89
2. lis 2017

Tak rum se nedava do vsech druhu a myslim, ze ty druhy s rumem detem moc nejedou 🙂. Navic u peceni alkohol vyprcha.

stuplakova
2. lis 2017

@lili_lily Myslím že to množství rumu v cukroví je minimální, ale taky bych to svému dítěti nechtěla dát. Může mu být pat spatně. Takže bych asi poprosila lidi co budete navštěvovat ať to třeba rozdělí pro prcka a pro dospěláky 🙂 a rum není ve všech druzích 🙂, ale třeba rumové kuličky bych mu nedala. Když dělá moje mamka kuličky, tak jsem opilá i já, natož dítě 🙂