Ve 20 měsících neřekne ani máma, je to ještě v pohodě?

maminkazelvinka
15. říj 2012

Ahojte,už mě to začíná docela mrzet,že prcek nemluí -,je to tak 5 měs. co jsme byli na ušním -slyší v pohodě-dokonce už tehdy řekl mama,ham ,ale pak jako by se zasekl lítá a je to jen lalí ,láli,gaga -hloupej není všechno umí ,co by měl v tomhle věku(vylézt na stoličku,skládat vkládačky,paci paci,jak je veliký ,jak se má ,přines podej ,ukaž..) ,ale prostě mě mrzí ,že už i mladší děti brblaj a ten náš kluk nic:(Kdy se vám dítka rozmluvila,trvalo to u někoho i déle?Na začátku prosince jdeme na očkování a už bych už byla ráda kdyby mluvil.

sisstin
15. říj 2012

Ahojky, ve 20 měsících je u některých dětí úplná nemluvnost ještě norma 😉 dvouleté dítě (přesně) má slovní zásobu 10-250slov, takže tam ten rozptyl je obrovský. Pokud ti syn ukazuje a sdílí (ukáže na něco ve stylu "hele mami, podívej se"), dělá gesta (což píšeš, že dělá) a hlavně ROZUMÍ řeči, tak je to ještě ok 😉 v tomhle věku byl měl zvládat dvojsložkové pokyny, co se běžně užívají...takže např. "vem kostku a dej ji tatínkovi" apod. Měl by mít velkou pasivní slovní zásobu.

Pokud by se ta řeč nerozvíjela ani do 2,5let, tak radím už navštívit klinického psychologa a logopeda, ono v dnešní době je opravdu hrozně moc dětí, co mají vývojovou vadu řeči a čím dřív se s tím začne pracovat, tím líp 😉

ale zatím, pokud dělá vše, co jsem psala, bych byla ještě klidná 😉

andrissek
15. říj 2012

Ahoj , náš syn téměř nemluvil do tří let . Na tříleté prohlídce jsme se s doktorkou domlouvaly na logopedii a náš malej se ze dne na den rozkecak a nikdy tam jít nemusel. TED BYCH NĚKDY BRALA KDYBY BYL 5 MINUT TICHO 🙂

mrsblack
15. říj 2012

Malej má 18 měsíců a jeho slovní zásoba čítá pár slůvek - ham, mňam, máma, táta, bába, búú, béé, haf, mňam, ššš (jako mašinka), tam a tady a tím to končí. Už si taky říkám, že by mohl říkat něco víc, kamarádi kolem pořád něco kecají, ale na 18 měsíční prohlídce řekla kamarádce doktorka, že by měl umět 10 slov nebo zvuků (třeba zvířátek). Tak jsem na tom jako ty a čekám, kdy se trochu rozkecá.

pavcza
15. říj 2012

Jsme na tom podobně. Přesně rozumí všem pokynům, udělá, co mu řekneme. Spoustu věcí chápe, všímá si i takových věcí, které by mě nenapadli, že postřehl, ale s mluvou se mu taky moc nechce. I když byl pomalejší ve všem - první přetáčení až v 7 měs, sed v 9, lezení a stoj v 10, chůze cca 14,5 měs. Nejčastěji říká "táta, tatí", někdy "babí" s mámou si dal hodně na čas a když řekne "mama" takovým hrubým hlasem, poslední dobou tedy volá na mě Páji, jinak řekne hají, ignoruje mi i jak dělají zvířátka, přitom je uměl, teď neopakuje, jinak nejčastější výraz na vše je "jeee" nebo "jeje". Když něco chce, ukazuje na to a "hučí". Taky doufám, že se ještě rozmluví sám, abychom nikam nemuseli.

citun
15. říj 2012

Náš syn začal pořádně mluvit až ve třech letech.Předtím měl na všechno svoje zkratky.Vyrostl z něj normální a zdravý kluk. 🙂 🙂 🙂

dadka1608
15. říj 2012

To je v pohode, my jsme poradne nemluvili do doby nez zacal chodit do skolky a tam se rozmluvil i kdyz od 3-lete kontroly u pediatricky jsme taky zacali chodit na logopedii a ted ma 3 a pul roku a pusa se mu nezavre 🙂, nektere slovicka mu sice jeste delaji problem a prispusobi si je nebo rekne, ze nevi ale rozhodne si nedelejte starosti, zacne az bude chtit 🙂 🙂. Jinak na logopedii se zameruje doktorka na pismenka at dava spravne jazycek, ne na slovicka, takze se vsechno naucil skutecne v te skolce.

petrajurinova
15. říj 2012

Naše slečna začala první srozumitelná slůvka používat až ve dvou a půl letech a pořádně se rozmluvila až před 2 měsíci. Teď je jí 3 roky a 1 měsíc a mluví, mluví, mluví od rána do večera - srozumitelně, ve složitých větách, během jednoho dne je schopná zapamatovat si a naučit se recitovat 2 básničky. Připadá mi to skoro jako zázrak.

katerinanov
15. říj 2012

Já myslím, že ještě budeš vzpomínat, jak nemluvil. Brácha začal mluvit až po 2. roce a dneska z něho každému třeští hlava. 🙂

dommonvoj
16. říj 2012

Já mám děti tři,první začal mluvit až kolem třetího roku,dnes je na vysoké škole a pořád mluví,druhá začala mluvit už v roce a půl udělala střední školu a doma mluví velice málo a třetí bude mít za chvíli tři roky a mluví tak,že ze dvou slov udělá větičku a to ještě jen co ona chce,opakovat jí nebaví,mele jen to svoje.Takže neměj strach,začne až ti z toho hlava půjde kolem 😀 😀

vendullka
16. říj 2012

Znám hodně dětí co se rozmluvily až ve školce...

maudn
16. říj 2012

moje mamka mi tvrdí, že jsem se rozmluvila až kolem 4. roku

svoba
16. říj 2012

Já prý mluvila od dvou a půl. jako poslední dítě z okolí. ale za to už bez chyb a brzy ve větách. dnes mluvím šesti jazyky. klid! to bude dobré.

kacenka1987
17. říj 2012

Ahojky holky, moje dcerka má 20 měsíců a mluví hezky, ALE kolem sebe máme spousty dětí, které se ze dne na den rozmluvili ve 2,5 letech. Například neteř, do 2,5 let nepoužívala žádná slova, rozumněla, všechno bylo v pořádku a opravdu najednou od rána keckala. Takže je to normální, moje malá na mě volá "mamiko" dokonce už spojuje slova, ALE zase je jí úplně jedno že má v plíně bobika 😀 😀 😀 😀
Řešila bych to po 2,5 letech...

zdenca6
17. říj 2012

jen bud rada, ja mam prcka v unoru nam budou 3 roky je ukecanej až někdy mu řikam už mlč 🙂 řekne mi jdeš zase čudit a to se směju jak mala ale každe děcko je jine a rozpovida se samo, muj druhej syn mluvil až ve 3,5letech tak holky najednu staranu vam to zavidim 😉

cuma
18. říj 2012

jakk píší holky,každé dítě je individuální a já bych někdy byla takymoc ráda,kdyby malá chvíli mlčela, má 21.měsíců a tak 2měsíce mluví v jednoduchých slovních spojeních a větičkách a od rána do večera pusenku nezavře..ale my jsme všichni hrozně ukacaní 🙂¨
Chlapečkům o prý většinou trvá,tak vydrž a ničeho se neboj ještě má čas