Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sayast
31. srp 2009

ja vim, taky se snazim byt nad veci, ale ve skrytu duse mi to mrzi, ze ja se pochlubit nemuzu, nemam cim 😅 😀
jinak je nejdokonalejsi na svete 😵 😵 😵

misakri
31. srp 2009

jj, taky bych se ráda pochlubila v 10měs, že mi dany chodí.. 😀
aby všichni "čuměli" jakého máme čiperu.. 😀 😀 😀 😀

sayast
31. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misakri
31. srp 2009

😀 😀 😀

noje jasné, že se člověk rád pochlubí.. 😉
u nás byl třeba velký úspěch nedávno.. začala chodit na nočník.. teď už chodí na záchod a plínku má jen čistě na spaní.. takže jsem happy.. 🙂 🙂

misakri
31. srp 2009

a vidíš.. CHLUBÍM SE
😀 😀 😀 😀 😀

sayast
31. srp 2009

tak to je super 🙂. gratuluju 🙂

hm, cim se pochlubim ja 😅. ted me jen napada, ze usnula ve 20 hod,za to uz 4x pobrekavala a musela jsem znovu davat prso 😀 😀 😀

sayast
1. zář 2009

dobre ranko,
to byla noc. julca usnula sice po 20 hod,ale do rana byla 7x vzhuru 😝

xzaje01
1. zář 2009

Sayast, asi to je ve vzduchu, u nas taky desna noc!! 😠 Ve 3 rano jsme hodinu uspavali, v naruci usnul behem 5 minut, ale po polozeni do postylky do minuty rev. Dudlik tentokrat nezabiral, takze mrnous vyhral a vyrval si tak nic s nami. Me pak vzdycky boli zada / ruka / krk, jak lezim cela ztuhla, abych ho nezalehla. Mame malou postel. Mame vsechno male! Achjoooooo! 🙄

Jinak ctu a ziram, jake chlubeni? Tak za prve, je to UPLNE jedno. Nikdy jsem necetla, ze deti co lip pasou konicky / rychleji chodi .. jsou v dospelosti vic .. (doplnte dle libosti). Treba muj bratr chodil od 10M a ted v dospelosti se jen vali na gauci / u compu - zadny sportovec z nej tedy nevyrostl. Za druhe, treba zrovna ty, Sayast, jsi tady kralovna mezi matkami - vzperackami tezke vahy! 😀 A neni to tim, ze bys malou krmila UM a susenkama, ale vykojila jsi to. Mi to prijde uctyhodne.

Misakri - tchyni radsi nekomentuju, ale vidim, ze je to typ "jedubaba".. Jednim uchem tam, druhym ven! 😝

julie123
1. zář 2009

Sayast, ahoj 🙂 Tak mrkvicka chutnala, to je skvely!!!

Sklenicko, drzim palce at je to jen prechodne a maly brzy zas pekne papka 🙂

Xzaje, my mame taky vcechno male ... hlavne byt teda ☹ 😉

xzaje01
1. zář 2009

Juli - schvalne, kolik m2? My mame 54 ☹ Chteli jsme se stehovat, ale kdyz zvazim kolik chteji agentury a vsechna ta prace kolem, tak spis zkusim pohovorit s domaci, ze by nam odlehcili nejaky nabytek, at tu je vic mista. Treba gauc v obyvaku je desne velky!!!

pikusa
1. zář 2009

Ahojík holky...
tak náš mates se dnes poprvé sám přetočil z bříška na záda....ale to byla náhoda,sám z toho byl vykulenej...
jinak se ještě zdaleka netočí...
no a co???????jednou se přece otočí...a když to nebude v 5ti letech...neřeším 🙂

xzaje01
1. zář 2009

Pik - super! Ono to pretaceni stejne nefunguje tak, ze jednou se pretoci a pak uz vzdycky. Teda u nas to tak aspon je. Pretocil se mi prvne 3x po sobe takze jsem to i natocit stihla, pak par dnu vubec, pak zase jo.. Ted uz to ani nejak systematicky nezkousim, prestalo me to bavit a spis cekam na pretoceni ze zad na brisko 😅 (Zrovna se snazi, ale akorat je na boku, hihi)

sayast
1. zář 2009

xzaje, to jste na tom jeste dobre, my mame 38 m2 ☹

juli,no mrkvicka chutnala, dnes moc ne 😅. na prvni lzici ochotne otevrela a pak uz se jen sklebila, tak dala tak 6 lzic. kdyz jsem se o tom bavila s mamkou, tak rikala ze za nich (kdyz ja byla mala 🙂)vubec takove pozvolne zacinani nebylo a ze se nedivi ze ji samotna mrkev nechutna, ze uz mam k tomu pridat vic a vynechat jen drazdive potraviny (napr. celer). tak uvazuju jestli zkusim zitra pridat brokolici a kralici masicko... Co myslite?

pik, gratuju k pretoceni 😉

pikusa
1. zář 2009

Sayast....já nevím,začnu o příkrmech přemýšlet až na ně dojde...
A od 22.9.začínáme plaváníčko 🙂 🙂 tak jsem zvědavá 🙂

julie123
1. zář 2009

xzaje, say 😀 ..tak ja vas trumfnu 😀 My mame 32m2!!!

Kazdym dnem se ale mame stehovat do naseho noveho bytecku ktery nam uz 2!!! roky stavi!! Jj, uz 2 roky je to co jsme ho koupili, tomu nemuzu ani sama uverit ze je to tak douho! 😀 A ten ma 51m2 😉 Ale ma i predzahradku 😉 tam bude mit Kuba pokojicek kdyz bude rvat 😀 😉

julie123
1. zář 2009

Say, ja vubec nevim 🙂 Ja sem se nakonec rozhoda plne kojit do konce 6m. Pak budu muset byt ale hoooooodne opatrna protoze Kuba je atopik. To vy ale nejste 😉 Dej na svuj instinkt! Co myslis ty? 😉

..jo a varis nebo sklenickujes? Ja budu ze zacatku jen sklenickovat 🙂

xzaje01
1. zář 2009

Holky, tak to mam byt mega! Teda ono to je trosku zkreslene, protoze tim, ze jsme v podkrovi to jeste ubere na "uzitnem prostoru". Ale i tak.

O prikrmy jsem se ted zacala zajimat, koupila jsem si knizku, co mi ji poradila jedna maminka tady na konikovi a jsem nadsena! Co z te knizky pro tebe, Say. vyplyva, je nasledujici: (prosim neber to jako svatou pravdu, nic nevnucuju, je to jen nazor jedne autorky, ktery zde kopiruji)

- s prikrmy se ma zacit pozvolna, prvni "jidlo" by melo byt male, staci 3 lzicky, pro zaludek to je novinka stejne jako pro ditko, je lepsi opatrne
- dalsi den zase o par lzicek vic, dalsi den zase..
- jednotlive potraviny by se mely zavadet s tydennimi rozestupy, miminka nepotrebuji rozmanitost ve strave ani vyrazne chute, je to pro ne tak i tak velka zmena, kdyz tedy dame 1. den mrkev, meli bychom ji davat po zbytek tydne a dalsi druh zeleniny predstavit az potom
- v 10 mesicich je pry zcela dostacujici, sestava-li se zeleninovy jidelnicek ze 4-6ti druhu zeleniny plus samozrejme maso, do zeleninky se ma kapnpnout i olej, aby se vitaminy dobre v tele vstrebaly
- netreba zoufat, kdyz ditko lzicku i stravu zprvu odmita, casem na to prijde co se po nem chce - jeste nebylo miminko, co by se na lzicku a kasicky nenaucilo, zde radi autorka trpelivost a klidne nervy 🙂
- a samozrejme nesolit, nekorenit

Snad jsem ti pomohla, preju uspesne prikrmovani!

xzaje01
1. zář 2009

"- v 10 mesicich je pry zcela dostacujici, sestava-li se zeleninovy jidelnicek ze 4-6ti druhu zeleniny plus samozrejme maso, do zeleninky se ma kapnpnout i olej, aby se vitaminy dobre v tele vstrebaly "

..ty cisla lovim z pameti, nemam tu knizku ted po ruce, ale jeste to upresnim: v 10ti mesicich neji dite jen maso a zeleninu, je to mysleno tak, ze je dostacujici, kdyz se zeleninova cast stravy sestava jen z nekolika malo druhu zeleniny. Rozmanitosti (kdy mimi bude jist 15 druhu zeleniny) se ale nic nezkazi - je to jen a jen na mamince 🙂

uff, snad je to srozumitelne.. 😅

sklenicka24
1. zář 2009

http://tn.nova.cz/zpravy/doporucujeme/v-rumunsk...

čaute kočky, už jste viděli tuto zprávu, mám edoma hubeňoury

dkuji za podporu, Vojtík se dens lepšil, je to zlatíčko

Mis: pošli jí do háje 😉

xzaje01
1. zář 2009

Skleni - WOW! 😀
To kanadske, to byl teprve macek. Jdu se zahrabat! 😀

sklenicka24
1. zář 2009

X: jj, jsem také moc ráda, že mám doma drobečka 😀

xzaje01
2. zář 2009

Jeste jsem o tom vcera premyslela, jake to bude pro matku 9 deti se 7kg novorozencem? Vzdyt novorozenci jsou takovi vlacni, chytnout je je kolikrat umeni - a 7kg?? Chudak mama!!!

My dnes jdeme na kontrolu, tak jsem fakt zvedava na vahu maleho. Co jsme vratili ve 3M domaci kojeneckou vahu, tak zkousim vazit na dospelacke, ale ta mi uz mesic ukazuje +/- 7,8 kg a dnes mi ukazala 5,3kg, coz je holy nesmysl.

Vcera jsem studovala letak od kocarku a pisou tam, ze hluboka korbicka do max 9kg/ 76cm, sedak pritom az od 6M. No tak jestli budeme mit 9kg pred 6M, tak fakt nevim! 😀

pikusa
2. zář 2009

Tak mít 7kg novorozeně tak nevím...... 😒
my jdeme k dr.příští týden,tak jsem taky zvědavá 😲

sayast
2. zář 2009

xzaje, dekuju za info okolo prikrmu 🙂. je to pro me spanelska vesnice 😅. ja premyslela, ze mozna jeste pockam, protoze i kdyz je davam, tak tomu moc neda a zmena zadna. tak budu jen kojit,aspon jeste tech 14 dnu

to novorozene jsem videla a je to docela sila. me tak napadlo, nerikali ze by ta mama mela nelecenou cukrovku?

sklenicka24
2. zář 2009

Ahojky kočky

Say: tak to netuším, ale možné by to bylo. Většinou takoví obříci se rodí cukrovkářkám.

My jdeme za 14 na další očkování, tak se bojím bojím, snad to bude dobré.

Jo jinak Vojtulín s euž zase chytá, já mám takovou radost.

xzaje01
2. zář 2009

No ja myslim ze ta maminka z videa nebyla u lekare delsi dobu, kdyz rikala, ze si myslela, ze ceka dvojcata, takze je dost dobre mozne, ze tam neco bude. I kdyz.. muze mit cukrovkarka 10 deti??? 😕

Skleni, vy jdete na dalsi?? Ja mam dalsi az v roce (treti davka). Asi to bude nejake odlisne tady..?

Say - ja byt tebou, tak ji cvicne tu lzicku nabizim, kdyz uz jsi zacala, treba obden. Ty dva tydny neni zadna doba, ja uz tolikrat uvazovala, jestli nezacit s prikrmama v 5M.. 😅 Budu ale asi do 5,5M doma v CR, tak po prijezdu sem hned zacnu. On se mi totiz maly zacal zase vnoci vic budit, to uspavani mimo prso moc nefunguje, boli me ruce jak vecer chovam, dudlik je ted uhlavni nepritel.. 😖

sklenicka24
2. zář 2009

X: jj, asi jo. Jsem zvědavá, jak to vezme. myslím, že pk přeočkování je v roce, fakt nevím. Koukala jsem na tvé fotečky, jsou super. 😀 😉 🙂

asanaa
2. zář 2009

Ahojda holky,můžeme se přidat 😅
Filípek při narození 4010g a 52cm
dnes na 6ti týdnech 6000g 😀 😀 😅 a 57cm ale ani jsme nedostali vynadáno,prý není tlustej,bude prý svalovec 😀 no joo ale kdo ho má nosit a šatit že 😀 😀 a do kočáru se nám za chvilku ani nevejde ☹

pikusa
2. zář 2009

Asanaa....ahojík a vítej u obříků 🙂 🙂

pikusa
2. zář 2009

A malej je krásnej kluk 😉