Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xzaje01
31. říj 2009

Juuu, tady se to teda rozjelo! 🙂
Ja si uz ani nepamatuju na vahu v 6ti tydnech a abych rekla pravdu, jsem lina to jit hledat do papiru. 😅 Manzel prave odesel pro cerstve pecivo, maly dospava dnesni blaznivou noc, tak si uzivam klidne rano hezky na gauci! 😀

S tim bryndakem to mame stejne jako Pika, on si za to taha, ruzne si ho obmotava, takze nakonec bryndak skonci spis na zadech. 😠 Spis me zajimalo, kdy se miminka konecne nauci ty sliny polykat, kdy jim to z te pusiny prestane porad vytekat. 😝

Vcera me zase nadzvedla jedna pani tady v pekarne, kdyz videla, jak si maly porad cumla prsty (ja ji rekla, ze dudlik u nas moc nefrci) tak to okomentovala tim, ze to bude problem, protoze dudlik se da vzit, ale prsty ne a ze si je bude cucat furt. No jo, tak mu je svazu za zady az to prekroci unosnou miru! 😀 Ze si lidi nedaji pokoj s temi svymi rozumy porad..

Holky, kdyz tak nakukuju do tech alb, co mame, tak musim konstatovat (zcela nestranne) ze ty baculate deticky jsou vsechny roztomiloucke, k nakousnuti! 😵

KRASNY VIKEND VSEM

sklenicka24
31. říj 2009

Leo: zálohu mi na štěstí vrátili, to bych jim dala, ještě aby si to nechávali.

JJ, lehátko je super, vůbec bych neměnila.

sklenicka24
31. říj 2009

X: vůbec se tím netrap. Heel odnaučit se dá všechno, chce to pak jen velkou dávku trpělivosti 😅 Taky strašně miluji ty radili 😠 😠 😠

pikusa
31. říj 2009

K.ate.malý porodní váha 3.44 a na 6ti týdnech 5.59 😲 😀

leonik
31. říj 2009

Ahoj holky 🙂
K.ate- Vojta měl v 6.týdnech 6280g, výšku nevím 😅

skleni: tak ještě že ti ty peníze vrátili 😅

pik: zkusím to ovoce nedávat pár dní, zelenina je potřebnější, no jsem zvědavá jak pak s ovocem uspějeme 😅

joplin
31. říj 2009

Ahojte Holky 🙂

k.ate: Naše El měla porodní váhu 3290g a 50cm, na kontrole v 6-ti týdnech měla 5150g a 57cm......takže docela skok...mudra říkala, že jsme sice kus holči, ale že tlusté nejsme......🙂

pikusa
31. říj 2009

Jolpin...naše dítka nejsou přece tlustá 🙂 🙂 jen trošku větší no 😀

joplin
31. říj 2009

Ano ano, přesně tak 😀 😀.....a to jsme v porodnici málem zůstaly kvůli tomu, že jsme nepřibývaly 😉

joplin
31. říj 2009

Leonik: Kočárek máme Chipolino Gema plus......je to trojkombinace korba, sporťák + autosedačka......jsme s ním spokojení 🙂,je totiž dost lehoučký - vydlíme ve 4 - tém patře a nemáme výtah, tak se to naše robátko vcelku pronese 🙂, přidala jsem fotečku s kočárkem, tak se můžeš mrknout...

pikusa
1. lis 2009

Joplin....to je krásný kočárek----jako pro panenku 🙂

leonik
1. lis 2009

joplin: pěknej kočárek, vypadadá takovej malinkatej, ta korbička 😅 Jak píše Pik, jak pro panenku 🙂 Ta barvička se mně fakt moc líbí, taková se jen tak venku nepotká 😉

sayast
1. lis 2009

k.ate,julka mela v 8. tydnech 5 860 g 🙂 a porodni vaha 3050 g 😀
v 7.-mi mesicich 11,5 kg 😕 😀

joplin,krasny kocarek 😵 . moc se mi chipolino kocarky libi,ale nikde pobliz je nemeli a ja nechtela objednavat pres net,kdyz jsem ho nikde nevidela nazivo. ale fakt krasny 🙂

tak mi julka dnes dala kosem spenatem,uz podruhe,tak spenatova asi nebude 🙄 😀 😀 😀

pikusa
2. lis 2009

Ahojík holky.....
já snad ani ten kočárek co má Joplin neregistrovala při výběru 😲
say.....tak špenátek neeee????no už si bude vybírat vid 😉

sayast
2. lis 2009

no jo, v tom po me nebude 😀. ja spenat miluju 😵
ja chipolino objevila kdyz jsem hledala golfky. mela jsem tam favorita. ale chtela jsem je nejdriv videt v realu a pak koupit. ale bohuzel. tak mam jiny

sklenicka24
2. lis 2009

Ahojky, kočer je moc pěkný, už jsem ho viděla, jn mě mrzí, že pozdě.

My dnes máme mrkvičku a brambor, to mu šmakuje 🙂

leonik
2. lis 2009

Ahoj holky 🙂

sayast: tak až bude malá moct ochucenej špenátek, tak třeba jí zachutná 😅 Já bych to taky nesnědla nemastný, neslaný 😝 😅 Kór špenát 😝 Ale když se ochutí, tak je to mňamka 🙂

Jó, to já ještě nevím, co my dneska budeme mít 😅 Včera měl skleničku, tak dneska se mu chystám něco uvařit 🙂 Ale teď chrní, ještě má svačit, to zas bude vycházet na oběd 😒 Taky vám ty jídla tak nevychází časově? Vojta má ráno mlíko, pak jde spát, kolikrát se vzbudí až v půl 12, tak mu dám rovnou oběd, jinak by ho měl až v půl třetí 😖 A zas nám pak nevychází sváča 😅

sklenicka24
2. lis 2009

Leo: u nás je to naopak, ráno si dá MM, někdy, někdy také ne. Kolem deváté si dá sváču, jde spinkat, obídek nám vychází na půl 12 a pak podle toho, jak vstával, jde chrupat, vzbudí se, kolem 14:30 sváča.... spinkání v 17:00 druhá menší svačinka.... a v 19:00 večeře, pak jde hned chrupat.

sayast
2. lis 2009

nam obed vychazi jak kdy,nekdy ve 12,nekdy v pul 3 😒 . ale porad pres den strasne moc kojim. teda naproti tobe skleni, ja min. 10x kojim urcite 😅

pikusa
2. lis 2009

Holky,vždyt je to jedno jak to vyjde ne????
Když nejsme doma a jeeme pryč,nemá ani oběd,jen MM 🙂
Ale většinou v 8 MM,v 9 jde spát,v 10 svačina-MM nebo přesnídávka,ve 12 oběd,pak jde spinkat a to někdy vydrží i do 3 🙂 a pak už jen MM

kacici
2. lis 2009

ahoj holky,
nejdriv jsem se k vam nechtela pridavat moc nestiham a mate tu uz vetsi miminka,myslim vekove 😀 ,ale videla jsem joplin a ta ma skoro na stejno holcicku 😵 .Nase Naty ma uz taky 6500g na 3 mesicich,ale ona uz se velka narodila 🙂
Chtela jsem se holky zeptat,kdy vam zacali deti past?Vim ze tim ze jsou tezsi jim to jde hur,nase Naty zacina trosicku drzet hlavicku,ale nosime navic perinku na kycle tak bude urcite pomalejsi.Netrapim se tim,vsechny deti se to nauci,jen jsem zvedava

pikusa
2. lis 2009

Kacici...našemu Matesovi se na břiše dlouho nelíbilo....
musela jsem ho na něj položit,lokty mu dát pod tělíčko a jako by tlačit na prdelku....
dělala jsem to většinou po koupání....a třeba jednou denně....aspoň na chvilinku....zkus to...

sklenicka24
2. lis 2009

kac: tak Vojtovi se na bříšku nelíbí do teď. Vydrží tak max. pět minut a pak spustí humbuk. 😀 😀 😀 a do teď se mi nepřetočil 😒 😒 😒 😒

pikusa
2. lis 2009

No mě nejdřív začal s bříška na záda a pak naopak.....
však až budou chtít,budou se točit,pást,lézt 😀

leonik
2. lis 2009

No tady jsou ještě prcci kojení 😉 😅 Spíš jde o to, že by měl mít jídlo 5 krát denně, a nám to prostě nevychází 😒 Vojta už je na UM 😒 My máme stejně už ten jídelníček trochu jinej, než vy tady 😅

kacici: my jsme tady zase nejstarší 😅 Vojta začal pást ve 2,5 měsících, ale taky měl co dělat, aby tu svou těžkou hlavu udržel 😅Taky jsem m u dávala ty lokty pod tělíčko, když byl na bříšku. Ale ona se to naučí, každý dítko je jiný 🙂

pikusa
2. lis 2009

No jooo u kojení je to jednodušší 😉

leonik
2. lis 2009

pik: Vojta se taky nejdřív točil z břicha na záda 😅 Máš pravdu, ony se to naučí, akorát každý má svůj čas 🙂 Vojta pořád nechtěl sedět, nelezl, děcka v jeho věku si už stoupaly a tak 😒 A dohnal to taky, najednou začal lízt a sedět naráz 😅

pikusa
2. lis 2009

Jasně....malej se ted točí sem a tam.....
ono každé je jiné-to dítko a ještě nám dají zabrat až je budeme honit 😀

leonik
2. lis 2009

to je ještě dobrý, když se jen točí 😅 To byla ještě pohoda 😅 Ten náš je rychlej jak blesk, sice zatím jen leze, ale jen se otočím, tak je v trapu 😀

sklenicka24
2. lis 2009

Leo: já už s kojením končím. Vojtíkovi to nestačí, pořád plakal.... teď už se zdá spokojený, na noc dávám UM, ale zbytek noci kojím, i to už stojí za prd, spíš se chce jen ujistit, že mě tam má a sem tam mu stačí zatahat si na žízeň, jinak byhc řekla, že pořádně nepije.

leonik
2. lis 2009

skleni: náš Vojta taky hodně řval, dostal UM a byl jak vyměněnej 🙂 Ono to kojení je hodně velká výhoda v noci, že je to bez práce 😅 tak když ho to utiší, tak to je dobrý 🙂 Já jsem kojila v noci do 7.měs, a když jsem skončila a pak chystala v noci v polospánku mlíko, tak jak jsem na to kojení vzpomínala 😅