Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
13. únor 2010

Say....beruška už je jí lépe????????,
holky,Mates stále nemá ani jeden zub 😀

sayast
13. únor 2010

dobre ranko 🙂
pik,ma cas 😉. ja osobne jsem se na ne netesila a vedela jsem proc 😝
ale moje julka auz je zas julca 😵 . bez teploty,s minimalni rymou a je citit 1 stolicka. mela to k zubum 🙂

pikusa
13. únor 2010

Tak to je dobře,že už je zase veselá 🙂
mates má už týden fole náběh na dolní jedničky,ale pořád nic 😝 😀

sayast
13. únor 2010

pik,tak snad to budete mit v pohode 😉

pikusa
13. únor 2010

Say.....zatím je v pohodě,spinká normálně...tak jsem zvědavá,kdy uvidím zub 😀

evena
15. únor 2010

čaute holky 😵 nějak to tu vázne 🙂

say super že je julča i ty ok 😵
pikus co zuby už sou venku?

dnes sme byli konečně naočkovaní 1. HEXOU a do druhé nožky pneumokok, bylo mě jí straně líto, při prvním píchanci se rozbečela a u druhýho dostala příšernej hysterák, ale docela brzo se uklidnila a po cestě k autu už spala ... snad se obejdeme bez teplot, zatím je to naprosto ok 🙂 a za měsíc znovu ...
za posl. 14 dní přibrala 300 g a váží celkem 7.400 a měří 66 cm

v albíčku nám nový fotky z posl. pár dní

pikusa
16. únor 2010

Ahojík holky....
zub stále nikde 😀
Evanko,krásný fotky... 😉
A já dala do albíčka taky foto,to co se Matesovi povedlo na Valentýna 😀 takže ted ho musím už hlídat pořád.

sayast
16. únor 2010

pik,hezky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . gratuluju 😉

my taky mame pokrok 🙂. julca kdyz chce,tak se umi sama posadit 🙂

ev,krasny fotky a hezky miry 😉

ja jdu za chvili psoedet se spoluzackou ze zakladky,ma o rok starsi holcicku, tak jsem na to zvedava 🙂. jdeme teda bez deti 🙂. ale moc se tesim az s nekym pokecam nazivo 😀

jo,pik, nam zuby vetsinou lezou 14 dni 😉

pikusa
16. únor 2010

Say....no vidíš,mates se teda sám zase neposadí 😀
a užij si srazík 😉 to chce----vypadnout 🙂

sayast
16. únor 2010

tak to bylo bezvadny 😵 . a uvedomila jsem si, ze na sobe musim zacit vic pracovat a zacit vic chodit mezi lidi 🙂,uz kvuli julce aby byla taky v kolektivu 🙂

pik,ja se taky divim ze si julca zacala sedat. plazi jen trochu,pozadu,neleze.tak jsem myslela ze se tak "brzo" neposadi 😅. jde z lehu,na bok a z boku se vyhoupne do sedu. nevim jestli to tak dela dobre 😅.

pikusa
16. únor 2010

Say,jojo dělá...ono jim to jinak nejde...musí na bok a sednout si
a prima,že sis to užila 😉

alti
16. únor 2010

Ahojky holky,

ráda bych se k vám přidala, mám teda spíš měla jsem taky cvalíka-macíka, teď už spíš čertíka. Můj divoch se narodil s porodní váhou 4280g a délkou 43 cm. V půl roce měl 8,5 kg a 72cm. V 10.měsících měl 10kg a 80cm. Začal chodit v 9.měsících - je dost pevný. A od té doby vše vylítá, teď rosteme dost do výšky. Dr. říkala, že je jak 1,5 roční. Takže jak prckové začnou chodit budou stabilnější a pevnější. 🙂

pikusa
17. únor 2010

Ahoj holky a ahoj Alti 🙂 🙂
tak Matyáš už mě taky nenechá jen tak si tady sedět a cvakat......už se sápe na nohy a chce prostě stát u stolečku,kde mám PC,ale musím ho řádně jistit,takže ted to bude ještě sranda 😀
A jak píše Alti.....snad už ted jen poroste do délky 😀 a kila se nám zabrzdí----i když na nějaké samostatné stání si ještě počkáme 🙂

sayast
17. únor 2010

alti,vitej 🙂

ja dnes volala na detske plavani,v pondeli se mi ma pani ozvat a zacali bysme chodit 🙂. mela bych z toho radost 🙂

kacci
17. únor 2010

ahoj holky, ozývám se po delší době, Kája má čerstvě 7,5 měsíce, leze po čtyřech a sama si bez problémů sedá..jak jsem předpokládala, bráška - dvojče leží a ona kolem něj skotačí🙂. Vypadá to, že atakujeme 11kg hranici☹(

xzaje01
17. únor 2010

Jeee, to jsou pokroky, holky, to je super!
Teda, Piko, Mates šikula! Můžou si podat ruku s naším Vicentem, ten se teď každou chvíli nabije. Jak jsem kolem 7. a 8. měsíce měla pocit, že se nic neděje, tak teď je to každý týden něco. V postýlce stojí i ve spacím pytli, staví se o nábytek a naučil se si sedat. Má teda jinou techniku než Julinka, jde z lehu na bříšku na kolínka a pak dosedne na zadek, což má za následek bohužel občas přepadnutí dozadu 😅 ale každý den to piluje. 🙂
Teď je teda nemocný, už od pátku rýma, kašel, zvracení .. naštěstí teda bez teplot. Dneska jdeme už k Dr, protože se mi nelíbí, že se to moc nelepší. Jsme pořád doma, no ale venku nic moc počasí, tak ani netrpím. Hlavně ať už je zdravý, bolí mě to za něj. 😔

pikusa
17. únor 2010

Say....plaváníčko je super,my začali před 6.měsícem a Mates je nadšenej ve vodě 🙂
Kacci....línej chlap no 😀
X....pravda,každý den něco nového 🙂 a at je prcek brzy fit 😉

swiffer
17. únor 2010

Ahoj,
můžu se přidat do klubu?
Kuba má 4,5 měsíce, 8,6 kg a 73 cm. Při narození měl 3,75 kg a 53 cm.
Jsem se teď zaregistrovala a pátrám po informacích o tom od kdy takhle velká miminka začít přikrmovat.
Kuba je zatím plně kojený, ale už má dva zuby a před měsícem se v noci začal budit každou hodinu až dvě na krmení. Myslíte, že mu MM stačí?

sayast
17. únor 2010

swif,ahoj 🙂
ja zacala julcu prikrmovat v 6. mesicicich a 1 tydni. od pul roka se mi taky zacala casto budit na kojeni. a prikrmy nam v tom nepomohli 😉.

x,tak snad budete brzo fit! julca ma stale taky rymu. ale zda se mi jestli to neni ta zadni 😒 . skoro nic neodsaju a stejne pri kojenib chrape,jako ze ma nos plny 😖

swiffer
17. únor 2010

sayast:
díky. Je pravda, že je spokojený a přibírá. Jen já bych se ráda vyspala alespoň 3 hoďky v kuse jako za starých dobrých časů. 😀

sayast
17. únor 2010

swif,co to je 😕 😀 😀 😀 . ja se nadherne vyspala prvniho pul roka. ted od tech 6.-ti mesicu nevim co je spat dyl jak 2 hod v kuse. i z toho duvodu od te doby julca spi s nama v posteli 😅. jinak bych nespala vubec a jen ji uspavala. ted ma julca samoobsluhu,ja se jen natocim a spime obe dal 😀. je to pohodlne 😀

swiffer
17. únor 2010

sayast:
V posteli mi krmení nejde 😒 a Kuba je naštěstí solitér, a vyžaduje svoji postýlku, jinak neusne vůbec. Budí se jen na kojení, pije v polospánku a spícího ho dám do postýlky. Kdybych ho měla ještě uspávat tak, tak ryju nosem v zemy. 🙂

sayast
17. únor 2010

tak to me usne jen u prsa nebo v kocaru. kdybych ji mela davat do jeji postylky, tak nedelam nic jinyho nez kojim,uspavam,kojim,uspavam... 😝

swiffer
17. únor 2010

Bože, v zemi. Mozek mi už nepracuje, laktační mlha. 😅

sayast
17. únor 2010

😀 😀 😀 😀 😀
me uz mozek taky vynechava 🙄 😀 😀 😀

swiffer
17. únor 2010

Nejlepší je, jak se ty horší věci rychle zapomenou. 😀 Už se vidím, jak budu na tohle období za pár let vzpomínat se slzou v oku. 😀 Jinak je to ale pohodový dítě, který se dokáže hodinu zabavit a nevyžaduje mou pozornost. 🙂 🙂

pikusa
17. únor 2010

Ahoj Swiffer 🙂
tak ve 4 měsících se Matyášek taky sám zabavil 😀 😀
http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/2/2968/2968759...
holky kuk pod vodou 🙂

sayast
17. únor 2010

pik,to je uzasna fotka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pikusa
17. únor 2010

Say....byl tam s námi jeden tatínek a fotil i pod vodou 🙂
ale toto je už před Vánoci focené...ale pěkné vid 🙂

swiffer
18. únor 2010

Pikusa ahoj,
ani nevíš jak jsem ráda, že se ho přes den na chvilku "zbavím". V noci spí asi 10 hodin, jenom se vždycky poloprobudí po hoďce až dvou na krmení, ale ve dne spí jen asi 3xdenně 1/2 až 3/4hodiny. Výbornej spořič pro něj je i akvárko. 😀 Jinak plánuju, čím bude starší, tím bude samostatnější.😀 😀 😀 😀
ta fotka je bomba 🙂
Já chci začít chodit do bazénu až bude na jaře tepleji, teď nemám ještě odvahu.