Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

teriskaa
10. kvě 2010

pikus: hlavně,že jste to zvládli..Matýsek je moc šikovnej..😉 snad mu bude co nejdřív skvěle..

pikusa
11. kvě 2010

Teri....jojo zvládnul.....ale stejně....mě ho bylo tak líto....
zítra budou výsledky,tak snad nic nenajdou

teriskaa
11. kvě 2010

pikus..je mi to jasný..mně je ho líto už jenom kvůli očkování..
určitě nic nenajdou,budem na vás myslet a pusu posíláme 😉

evena
11. kvě 2010

pikus chudák Matýsek 😔 přesně jak píše tery, mě taky stačí i očkování a sem hotová jak trpí ☹ ať nic hrozného nenajdou a malej je ok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pikusa
11. kvě 2010

Holky,měl zapíchnutou tu jehlu a museli jsme čekat,až to nakape do zkumavky.....fakt jsem brečela 😕

evena
13. kvě 2010

pikuš chudák malej 😔 hlavně že už to máte za sebou ... si taky statečná to bych asi nedala ☹

pikusa
13. kvě 2010

Ahojík......
krev je v pořádku,to je hlavní.....
Evenko,ale dala,musela bys 😉

marku
15. kvě 2010

Ahojka holky, tak jsem ráda, že jsem vás objevila. Myslím, že se sem s našima chlapíčkama můžem kliďo vepsat. Oba měli stejnou porodní váhu 3,77kg.
Mladší syn Kubíček ve středu měl 2 měsíce a váha 6kileček 😀 rovných a 58cm. 😵
První syn měl ještě víc :
v 2 měsících 6,30kg,
ve 3 měsících 7,30kg /63cm
v 6 měsících 9,25kg /76 cm
v 9měsících 10,5kg /76cm
a v roce se to trochu zbrzdilo- 11kil/78cm.
Teď má tři roky a váha 15,5kg/102cm a je samá noha, samá ruka a čouhající žebírko 😀 . Všechno to vylítal. Kluci mi rostou doslova před očima..a musím přiznat, že toho malinkatého miminka si u nás doma moc neužijem ani u jednoho,ale vzhledem k tomu, že přibrali tolik jen z mateřského mlíčka , tak to nijak neřeším a kvůli kolikrát blbým řečem ostatních je omezovat nebudu. Naše doktorka je super, ta nás chválí, jak pěkně prospíváme.
Zrovna tento týden jsem byla ráda, že malý Kubíček má takovou zásobičku ve faldíkách, neb jsme chytili doma škaredou střevní chřipku, takže i když v sobě nic neudržel, tak zásoby pro růst měl. 😉

pikusa
15. kvě 2010

Marku,ahojík.....koukala jsem na fotečky,máš krásný kluky.....
,¨Matyášek to taky všechno měl jen z MM,dr.nikdy nic neřekla,jen občas trapné reakce okolí...jako že co mu dávám jíst,??,, 😠
A přesně jak píšeš,jak je nemoc,jsem za to ráda,že má "zásoby" 🙂
Jen s tím miminečkem...to je pravda,taky jsem si drobečka moc dlouho neužila.

myskyva
16. kvě 2010

ahojte
taky k vám patřím se svojí velkou Adélkou - 8měsíců a 74cm,9400g
koukala jsem vám na fotky,máte krásný dětičky a žádný z nich mi nepřipadá tlustý,jenom jsou prostě větší,vypadaj starší.......
reakce okolí mě vytačej,nejvíc starší generace jejichž děti vlivem pojídání gulášů a kaší přibíraly už od druhýho měsíce a byly vážně tlusťoučký 😒 😒
je dobře že pěkně rostou a příbývaj,pravda - když přijde nemoc,mají kde brát 🙂

pikusa
16. kvě 2010

Myskyva....ti straší si neviděj kolikrát do hu......
a přitom cpali děti gulášema od mala vid.
Adélka je krásná slečna 🙂

ygreen
16. kvě 2010

Já jsem velmi pyšná na to že mám doma pořádnýho chlapáka a žádnýho chcípáčka 😵 😉 Tobiáš bude na konci měsíce slavit 2 ročky a má necelých 17kg a 97cm. Nemá jediný špíček, je prostě velikej 😵 😵 😵
Ohromná výhoda je při nemoci - třeba při průjmu, nemám hrachy že mi nejí, prostě ho nenutim, nasadim dietku a je to úplně v pohodě.

pikusa
16. kvě 2010

Přesně....Mates zase trpí na průdušky a laryngidity,to jídlu taky moc pak nedá........
ale je pravda,že když byl malej,ty kecy mě vytáčely

pikusa
16. kvě 2010

Jéééééééé ty čekáš Theu....nádherné jméno....kdybych měla holčičku,byla by Thea...teda pokud by mi doma prošla 😀

ygreen
16. kvě 2010

já musím říct, že jsem se nikdy s negativním nebo blbým kecem nesetkala. Možná je to tím, že Tobiáš nikdy nebyl špekatý, nebo tím, že s manželem máme oda 180cm, to pak není o čem debatovat, že 🙂 a i když se syn narodil, tak měl 4500g a 55cm, a ani tehdy nebyl špekounek 😵

Děkuju, Thea mě taky nadchla, je to rásné jméno. Kupodivu byť je manžel docela konzerva na jména, tak Thea ho taky nadchla. A většinu kamarádek taky, jen kamarádi nad tím kroutí hlavou a tchýňka se taky dvakrát s tchánem netvářila 😀 ale prý si zvyknou 😀 no co, Tobíš se jim taky nelíbil 😉

pikusa
16. kvě 2010

A spojení Tobiáš a Thea je super...
mě to nadchlo,protože se dívám na Ulici a tam Thea je.....ale to je asi Theodora.vy budete mít jen Thea????
Já slyšela pořád.....co mu dáváš jíst????za chvíli se ti nevejde do kočárku.....

myskyva
16. kvě 2010

pikusa právě od těch mě to vytáčí nejvíc 😠 už jsem se setkala i snázorem že právě proto že ty chudáčky držíme o hladu tak si tělo ukládá takový tukový zásoby 😀 😀

myskyva
16. kvě 2010

ygreen Thea je krásný jméno, a asi máte v okolí rozumný lidi který chápou že to jak dítě roste neovlivníš 😉

ygreen
16. kvě 2010

pikusa - přesně, také jsem to poprvé slyšela v ulici 😀 a tam je to fakt Teodora, ale to se mi už nelíbí, to je takové zastaralé.
A já chtěla krátké, tvrdé a originální jméno. Hlavně neokoukané, protože nechci aby bylo holek deset ve třídě se stejným jménem. A máme rakouské příjmení, tak to sedne a vejde se s tak krátkým jménem i do úředních kolonek 😉

pikusa
16. kvě 2010

Myskyva...ale mě to všichni cpali a přitom on byl jen kojený 😝

pikusa
16. kvě 2010

Já bych zase k Matyáškovi asi chtěla Mia 🙂
ale jak jí budu říkat????Miuško???miunko?????, 😀 😀

pikusa
16. kvě 2010

A matyáš se do kolonek nevejde,je to Matyáš Josef M...........
ale holt se tatínek toho Josefa nechtěl vzdát 😀

ygreen
16. kvě 2010

myskyva: a to jsem kojila jen pár měsíců. A tím že syn fakt nikdy špek neměl, zato měl širokááá ramena, hrudník, velkou šišku, velkou nohu, apod, tak všichni obdivovali jakej je to chlapák 😵

Ale chápu že u holčiček jim museli z huby padat blbý kecy. Přitom jak by mohla matka která kojí, nebo dává normální dávky UM dítě přežírat??? Místo aby jako naše babičky se radovali že má dítě tvářičky jak broskvičky, tak se i u novorozenců začíná stavět ten blbý a hloupý kult štíhlosti a dbaní na vzhledu 😝

ygreen
16. kvě 2010

............. V 6 týdnech váha 6030g a 62cm
............. V 7 týdnech váha 6300g
............. V 9 týdnech váha 6700g
............. Ve 3 měsících a 2 týdnech váha 7900g a 68cm
............. Ve 4 měsících a 2 týdnech váha 9000g a 73cm
............. V 6 měsících váha 9430g a 75 cm
............. V 10 měsících váha 11kg a 80cm
............. Ve 12 měsících váha 11,66kg a 82cm
............. V 18 měsících váha 13,5kg a 92cm
............. Ve 20 měsících váha 15kg a 93cm
............. Ve 21 měsících váha 16kg a 94cm
............. Ve 22 měsících váha 16,5kg a 95cm
............. Ve 24 měsících váha 17kg a 97cm

ygreen
16. kvě 2010

Matyáš Josef je krásný jméno 😵

pikusa
16. kvě 2010

Ygren....tak to kluci byli váhově skoro setejně...jen tobík je "delší" 🙂
Tatínek chtěl jen Josef a já neee tak toto je kompromis 🙂

teriskaa
16. kvě 2010

Jé, vítám nový tváře 🙂
Holky,přihodila jsem nová fota,tak kdyžtak mrkněte..to je děs,že tomu mýmu chlapovi je za chvilku pět měsíců..to to letí 😠
Jinak já jsem teď v jednom kole..zkouškové,do toho mi začíná práce.. ještě v bytě se kazí spoustu věcí..achjo 😀

teriskaa
16. kvě 2010

ygreen: Tobík je nádhernej..takovej roztomilej blonďáček 😀

pikusa
16. kvě 2010

Teri,fešák 🙂 a strašně to letí....
a kde máme Say s julinkou??????

teriskaa
16. kvě 2010

noo, přesně, kde jsou holky naše?
jak je Matýskovi? 🙂