Vezmou dceru do školky, když budu těhotná?

cahulka
27. led 2011

ahoj,
včera jsem byla s dcerou (v prosinci měla dva roky) u zápisu do školky,do které nastoupí od září na pár dnů v měsíci a úderem tří let,tedy v prosinci tohoto roku na plno.Plánujeme druhé miminko a trošku se o něj už pokoušíme,ale nevím kdybych byla těhotná jak by to bylo s nástupen mé dcery do školky,jestli by mi ji vůbec vzali kdybych byla na druhé mateřské.Nemáte s tím někdo zkušenost,jak je to když dítě nastoupí do školky a maminka na mateřskou s druhým miminkem?všem děkuji za odpověď

dexonka
27. led 2011

ahoj pokud ti dcerku po zapisu vezmou do skolky,tak neni co resit at pak uz budes ve stavu jakemkoliv 😉 🙂

lusi80
28. led 2011

tak u nás je to jedno,oba kluci šly do školky ve 3 letech,při tom mateřskou jsem měla do jejich 4 let,vzaly je oba,pokud jsi už byla u zápisu,do měsíce by mělo být rozhodnutí o přijetí,pokud ji vezmou,je jedno jestli budeš v září těhotná,přijatá bude tak ti ji vzít musí!!!!! teď těhotná nejsi,a i kdyby,tak to vidět nejde,tak je to jedno 🙂 🙂

kikimaruska
28. led 2011

Jak píší hlky, chce to zkusit a když vezmou, bud jen ráda. Mám osobní zkušennost, kdy mi ve školce bylo řečeno, že místo nemají (jediná dostupná vesnická školka), chtěla sem nastoupit do práce a dát do školky syna ve 2 letech a 4 měsících. A pak jsem se dozvěděla, že přijali na plný úvazek 2 leté dítko mamince, která právě porodila a je doma s miminkem na mateřské ( a z jiné vesnice, protože v té její jí díky mateřské s a dalším mimi dítě nevzali)a další mamince vzali též 2l kloučka...a ta do práce ani nechodí, jen ho tam prostě dala. Takže někdo argumentuje, že maminka pracující má přednost před maminkou, která je doma na mateřské, ale rozhodně to není až tak běžné. Já si na hlídání musela najít chůvu a do školky mi ho vezmou a v červenci, kdy bude mít 2 měsíce po 3 narozeninách...

helcenka
29. led 2011

Pokud dostaneš vyrozumění, že ti malou do školky vzali, tak na tom fakt, že chcete druhé mimi nic nemění. Prostě je jednou přijatá a hotovo.
My byli u zápisu loni v dubnu, malýho do školky přijali, nastoupil v září na pět dní v měsíci, teď v lednu mu byli 3 roky, tak začal chodit normálně. A fakt, že jsme plánovali druhé mimi a v září, kdy malej nastoupil, už jsem byla těhotná na tom nemohl nic změnit.
Jak píšou holky, i kdybys byla teď těhotná, nikomu to přece nemusíš říkat a nikdo nemá právo to na tobě chtít vědět. A už vůbec ne, jestli mimíse plánujete nebo ne.
Takže myslím, že můžeš být v klidu.

coxa
29. led 2011

V naší školce tohle vůbec neřeší, ředitelka říká, že jí můžou rodiče říct, že maminka půjde do práce a za pár týdnů to může všechno být chtě - nechtě jinak. 😉

susan87
30. led 2011

nas chlapecek bude mit v breznu 2 roky a v dubnu je zapis a zvazujeme jestli mame jit,ptz chceme aby nastoupil v prubehu roku jak bude mit breznu 3,ale nevim jestli nam ho v prubehu roku vemou,planujeme totiz take dalsi detatko a natup na materskou.rika se ze kdyz budeme platit skolne id zari,tim si budeme misto drzet a pak nam ho vezmou,no uvidime,asi budu muset osobne za pani reditelkou at nam rekne co a jak.co myslite?

kalo
30. led 2011

V našem městě s přeplněnými školkami je to bohužel tak, že matka musí u zápisu předložit razítko a smlouvu, že pracuje nebo jde do práce, jinak jí dítě nevezmou...A to je náš problém, páč mateřská mi skončila (jsem na pracáku) a těhotná ☹ Takže nevím, nevím, jestli mi ji do školky vezmou.... 😠

petulka77
2. únor 2011

@susan87 na zápis běžte určitě, to je nutnost a pak si tam domluvte termín nástupu s tím, že ještě uvidíte, zda půjdete do práce, nebo otěhotníte 😉 To placení je nutné? U nás neplatíme. Dcera byla na zápisu loni v březnu, když měla 2 roky a nastupovat bude letos. Zatím jsme nic nemuseli platit.

msevy
18. únor 2011

Ahoj holky, řeším podobný problém - malému budou teď v březnu 3 roky, nastupoval by tedy v září ve 3,5letech do školky - pokud ho vezmou. A to je právě to - v červenci se nám narodí druhé mimčo, hlídání tu nemám, rodiče daleko, jediná možnost jak mi ho možná vezmou je ta, že jsem OSVČ (pracuji na ŽL). Hodně maminek si řekne, tak proč nejsem doma i s tím starším, ale já mu nedám to,co mu dá školka a stejně starý kolektiv dětí. Chodil i do jesliček a opravdu to pomohlo - otrkal se, jednu chvíli byl hodně mamánek, postával mimo dění dětí a jenom se díval, teď je to úplně jiné. Mám vůbec nějakou šanci, aby mi ho vzali? Zápisy jsou koncem března a na mě už je těhu dost vidět, takže ho zakrýt moc nemůžu 🙂

romana29
18. únor 2011

U nás absolutně bez problémů Dana přijali do školky, jestli jde matka do práce nebo ne, to je nezajímalo. Ale všude mají jiná kritéria a někde i pěkně sprostá s dovolením :(

misalka
18. únor 2011

Je to podle počtu míst... Já jsme byla v 6.měsíci, když byl zápis, Natálka měla 2 a 3měs, do školky ji vzali... 3měla v prosinci ale od září mohla nastoupit na každej den,protože rodičák jsme brala na druhou dcerku. Letos je velký zájem o školku a málo místa,tak maminky co budou dál doma budou mít asi smůlu a zaměstnané budou mít přednost. Chápu to, kdyby mi ji loni nevzali, nevadilo by mi to, horší kdybych měla práci...

mates22
18. únor 2011

Je to podle počtu míst, ale v momentě, kdy jí přijmou už je to pak jedno, jestli budeš těhotná, na mateřský..... máš-li papír, máš vyhráno 🙂

U nás teda tříletý neberou vůbec a ty starší jen když máš razítko od zaměstnavatele, ale to je prostě podle kapacity školky a počtu dětí, musí vzít všechny předškoláky ze zákona a o ostatních rozhoduje paní ředitelka

myskin
18. únor 2011

Tak u nás to funguje takto. Loni v dubnu dceru přijali na tento školní rok s tím, že nastoupí nejdříve v květnu 2011 (to jí budou 3 roky). Od září 2010 tedy školku musíme platit, aby nám drželi místo. U nás je o školky boj, tak jsem ráda že místo máme. Já teď na jaře čekám druhé a vím jistě že pokud bych byla na mateřské s druhým dítětem, tak mi to první do školky nevezmou. Přesně řečeno při podání přihlášky se tím u nás ztrácí body a tím vás většina žádajících předběhne. Ale jestli maminka při podávání žádosti o školku čeká druhé dítě nikoho nezajímá. Takže radím raději zařídit včas a pár měsíců třeba platit navíc.

smardik
18. únor 2011

ahoj,řekla bych že to záleží na lokalitě a školce. já jsem na mateřské s mladším,syn bude mít 3měsíce v říjnu a zrovna dneska jsem si vyzvedla rozhodnutí o přijetí do školky, už druhé přijetí. Mám školku hned za barákem ale tam šanci nemám,berou tam jen děti pracujicích matek,další školka to samé, v jedné nás přijeli a vůbec je nezajímalo zda jsem doma nebo co děláš, nebyl ani zápis prostě kdo přišel dřív toho brali a v další co mi přišlo potvrzení o přijetí dneska se sice ptali ale míst měli dost takže ho vzali

leninnek
24. únor 2011

ahoj, řekla bych že opravdu záleží asi na lokalitě já mám čtyřletou mateřskou a ted v lednu jsme se byli ptát ve školce jak je to se zápisy a zda je možnost že by malou vzali už ted od jara řekla že berou od 2,5 let ale že ted mají plno ale i tak že od září máme šanci na těch pět dní v měsíci, no a včera nám volali že se uuvolnilo místo tak pokud chceme od března může malá do školky takže v pondělí jdeme školku platit a zkusíme jak se tam malé bude líbit 😉 a to jsme ani u zápisu loni nebyli takže za pokus nic nedáš, já jsem ráda že si to ted odzkoušíme jelikož chci v září mateřskou ukončit a jít na plný úvazek do práce 🙂 znám spoustu maminek co jsou na mateřské a starší prcky mají denně ve školce 😉 jen je to hold horší v menších městech či vesnicích ale větší města asi problém mít nebudou