Vnímanie 13mesačného bába, na nič nereaguje

belusa
27. zář 2012

Ahojte mám 13 mesačného chlapčeka a zatiaľ nehovorí ani mama len tak mňam nezrozumiteľne reaguje na jedlo ale inak nič nereaguje ani na zvieratá alebo autá ked mu ukazujem nezaujíma ho to ani v knižkách, ani v televízii je to problém alebo v kolkých reagovali vaše deti? ☹ ☹

ofelieee
27. zář 2012

co myslíš tím "reagovat"? Kuba měl myslím v tom věku období hlavně zkoumací - všechno prolízat, brát do ruky, ožužlávat, potěžkávat, bouchat s tím... knížky ho myslim taky nezajímaly. Zato dneska je vášnivej čtenář 🙂

ustarana
27. zář 2012

@belusa Mojho syna tiež nezaujímalo nič, u čoho sa muselo sedieť. Stále skákal, pískal, všade liezol, snažil sa vyliezť na čokoľvek na čo dosiahol a prehrabával šuplíky, skrinky a hlavne odpadkový koš. Knížky ho začali zaujímať až teraz cez prázdniny.

belusa
autor
27. zář 2012

@ofelieee
@ustarana no presne to zaujíma aj jeho 🙂 🙂 len loziť, zatvárať dvere a všetko skúmať a kamarátka mi vravela, že jej deti už vnímali tak som sa zľakla či je v poriadku un len loptoší a presne odpadkový kôš je u nás najobľúbenejší 🙂 🙂

ustarana
27. zář 2012

@belusa Také porovnávanie je fakt na prd a akurát vždycky nasadí chrobáka do hlavy. U nás mala podobné výlevy moja svokra. "Ako to, že sa decko skoro v roku nedokáže zabaviť samo? Moje deti boli celé dni v ohrádke a vystačili si." Ako to, že mu nedávaš krupicové kaše? Veď je to chlap ako buk, tvoje mlieko mu nemože stačiť!" (Pavlíkovi boli 4 mesiace). A teraz to je: "Ako je možné, že nečúra do nočníka?Moje deti to vedeli už v roku." Že na tom nočníku sedeli pol dňa, aby sa im to podarilo, je už vec druhá. Po takýchto kecoch som presedela hodiny na nete, aby som zistila, že moje dieťa nieje jediný divný exemplár na svete. Takýchto je vačšia polovica. Tak som si povedala "Čert vezmi babizňu" a kecy a porovnávanie neriešim.

berenika39
27. zář 2012

Do cca 18 měsíců by měl sdílet pozornost. To znamená - ukázat na něco a čekat odezvu. To ukazování - jakkoliv, rukou, prstem, je strašně důležité, ale rok a půl je teprve hranice, kdy je třeba se tím zabývat. 13.m dítě určitě nebude mluvit.....

beruska24.9.
28. zář 2012

@belusa Naše je na tom podobně - všude vleze, všechno vytahá, vyzkoumá, zpřehází atd. atd. A navíc se snaží napodobit starší sestřičku, takže se kolikrát chytám za hlavu, co všechno zkouší zvládnout 😀
Jinak ji přitahuje odpadkový koš 😝 (už z doby, kdy tohle dělávala starší dcerka, je odpaďák zavřený ve skřínce) - odnáší si plínku a cokoliv, co může vyhodit a dále ji fascinuje záchod 😝 - tam by nejradši házela všechno, snažím se hlídat a občas dovolím jen kousek toaletního papíru (když mi asistuje) a pak s nadšením pozoruje, jak po spláchnutí papír ´´odplave´´ 😀 😵

belusa
autor
28. zář 2012

@ustarana no svokru radšej neriešim to jej deti už jedli fazulovú s údeným a ja som prehnane citlivá, že mu to nedávam 😲 😲 a samozrejme, že všetko vedeli podľa mňa už štrikovali asi len pri tejto kámoške som sa dosť zľakla nech niečo neprehliadnem.Dakujem veľmi pekne za všetky odpovede som kľudnejšia 😉 😉