Vojtova metoda. Jak často cvičit?

snufi
23. lis 2011

Maminky, můžete mi prosím poradit?
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, zda se může zlepšit stav 4měsíčního dítěte, když se cvičí vojtova metoda jen 2x denně. Dítě nedrží hlavičku a při pasení koníků má nakloněnou hlavu jen na jednu stranu. Je to jako by se vůbec necvičilo nebo to smysl má i 2x denně. Děkuji

kaatulka
23. lis 2011

Já jsem chudáčka našeho pérovala při každém přebalování ☹...ale my měli asymetrii šíje, jak je to u tohohle, to přesně nevím, ale jestli fyzioterapeutka doporučila cvičit dvakrát denně, tak to určitě má význam...

vafle
23. lis 2011

nejsem žádný odborník ale my teda s malým museli cvičit 4x denně a když jsme to nezvládali tak minimálně třikrát......nám bylo řečeno že dvakrát je opravdu málo ta stimulace tomu dítěti tak dlouho nevydrží...a v té prodlevě si zase fixuje tu špatnou polohu...my měli asi obdobný problé, ale cvičili jsme od 2 měsíc" a v osmi už stál v roce chodil a teď má 13 měsíců a lítá jak šus...
chce to zatnout zuby a přetrpět....
jinak je tu na vojtovku celá diskuze

eficenka
23. lis 2011

ahoj 🙂
jsem fyzioterapeutka na dětské léčebně...
Podle nejnovějších poznatků bys měla cvičit minimálně 3-4 krát denně 10-15 minut, stačí pokud tu správnou "svalovou souhru" uvidíš tak 5 krát...
a smysl to určitě má, k nám děti jezdí pravidelně a jako fyzioterapeut vidíš jejich první zvedání hlavičky, sed, lezení po čtyřech, stoj... Ale vše chce čas!

mrsblack
24. lis 2011

my cvičili 3-4 denně od 2.měsíce, dvakrát je asi fakt málo. Ale zabralo to, ve 4. se už otočil sám na bříško, v 6,5 se sám postavil a teď v 7 začíná chodit kolem ohrádky a postýlky 😀 takže vytrvej!!!

kalo
24. lis 2011

A to ti na rehabce neřekli, kolikrát máte cvičit??? 😲

barevka
24. lis 2011

Nám bylo řečeno při každém přebalování, minimálně 4-5x denně. Cvičily jsme od tří týdnů a určitě se to vyplatilo!

chickkky
21. bře 2012

Uff, tak já totiž taky cvičívám jen 2x denně, protože 3x to prostě nedávám, ale když to tady takhle čtu, tak od zítřka jedu 3x denně 🙂
Protože v jedné věci malý (nestabilita na zádech - padací reflex) už je dokonalý - je to pryč, tak co se týče držení loktů při pasení koníčků jsme pořád na bodě nula a tak děkuji i za vaše odpovědi, protože jsem se teď kousla do rtu a zkusím sice s hroznou hysterií, jak to máte i vy maminky, ale snad s co nejbližšími výsledky 🙂 cvičit 3x denně 🙂

lukza
22. bře 2012

mi cvičili 4xdenně a až bylo vše ok tak 2xdenně už jen pro udržení aby si to pamatoval.cvičili jsme od 2-8měsíce

zilda
22. srp 2012

holky a jak dlouho ho mám držet v dané poloze??? a kolikrát po sobě opakovat??.🙂 díky..🙂

smoulinka.ciko
23. srp 2012

No my taky docházíme na Vojtovku... Malý měl velké komplikace po porodu. Doma cvičíme tak 3x denně někdy i 4x, podle toho jakou ma malý zrovna naladu. Ze začátku mi připadalo že mě to bolí víc než jeho... Ale díky poctivému cvičení vše rychle dohnal, a je na vyvojové urovni stejně starých miminek 😉 Dokonce se mu tím cvičením posililo břišní svalstvo a ztratila se nám tříselná kýla, o které nám tvrdili že se musí operovat... tak že pokud míte doporučenou Vojtovku, určitě cvičte, protože to je takové to pomyslné nutné zlo, ale je to opravdu učinná meoda 😉

avantgarda
26. únor 2014

Přidávám se k maminkám, které cvičí a cvičily 4x denně. Cvičili jsme od 4. do 8. měsíce. První měsíc 4x. Další měsíc už byl znát velký pokrok a tak jsme měli povoleno 3 - 4x denně. Ale méně raději ne. Poslední měsíc cvičení jsme mohli už jen 2x denně jako takové udržovací cvičení.
Stejně jako spousta jiných dětí u toho syn plakal, ale se mnou to měl marný. Byla jsem odhodlaná to vydržet. Určitě se cvičení vyplatilo a už čtvrtý den cvičení jsem viděla zlepšení.