Vřídek u konečníku. Co myslíte, že to může být?

marcelahb
11. říj 2009

Prosím o radu...!!!U syna (22 měsíců) jsem si všimla, že se mu u konečníku objevil nějaky malý vřídek, taková malá boulička. Nemáte některá z vás s tímto zkušenost, jak se to léčí, jaký je průběh? Zítra se chystám k doktorce, aby se na to podívala. Teď jsem na internetu hledala nějaké podrobnosti k tomu, ale bohužel nic... ☹

knobloska
12. říj 2009

Marcela nevím, co ti řekla dr, ale používáte na zadeček vlhčené ubrousky?

michvon
12. říj 2009

To může bejt perianální absces, taky jsem na to trpěla. Jestli je to ono, je uvnitř hnis, tak je nejlepší to rozříznout, dělá se to v lokálním umrtvení, nic strašnýho. Pak bude mít v ráně možná drén, to taky nic není, za pár dní se to vytáhne. A maže se to antibiotickou mastí. Ale možná to bude u takhle malejch dětí dr. léčit jen mastičkama. Neboj, neni to nic vážnýho, spíš je blbý, když to moc naroste, pak to totiž bolí. Takže k doktorovi co nejdřív. Držím pěsti 😉

marcelahb
autor
12. říj 2009

knoblosko,jj, vlhčené ubrousky používáme...
dr, nás poslala na chirurgii, tak dr.řekl, že to není nic vážnýho, to mě zklidnilo, ani nevíte jak...je to jak píše michvon...pak taky říkal, že pokud to teď vojtíkovi nevadí, že se to nebude řešit, akorát ho budou sledovat, kdyby to náhodou začalo růst bo začalo dělat jinou neplechu,tak by to muselo ven. takže nás čekají pravidelné kontroly na chirurgii...ale to nevadí, hlavně ať je vojtík v pořádku

knobloska
12. říj 2009

Marcela my máme v domě zdravotní sestru a ta mi říkala, že některým dětem se to dělá z těch ubrousků, že se tím neumyjí, ale jen se to "zatře". Někomu to nevadí, ale dětí, kterým se to rozřezává je strašně.
Možná bych teď raději prdku omývala vodou a mýdlem a ubrousky nechala jen na cesty. Vážnýho to určitě nic není, je to zanícený takový otvůreček v kůži, které jsou u prdelky.

marcelahb
autor
12. říj 2009

knoblosko, fakt joo? 😲 tak na to teda zírám...tak je zkusím přestat používat,opravdu jen v nejužším případě...uvidíme, třeba to pomůže.já bych nejradši, kdyby se to vojtímu samo vstřebalo, ale to bych si asi přála moc☹díky za radu

knobloska
13. říj 2009

Třeba se to vstřebá. Já tedy ubrousky používám také, i když u holek je to špatný i na pipinu, prý jim srůstají ty víš co. Ale vůbec to z toho malej mít nemusí, je to jen jedna možnost. Držím palce.

michvon
13. říj 2009

To jsem ráda, že to neni nic vážnýho. Snad se to vstřebá samo a nebudou to muset řezat, ale i kdyby jo, neboj se toho a hlavně to neodkládej, ono to fakt může dost bolet, když je to nalitý. Já se na to rozříznutí vždycky těšila jako na smilování, to je taková úleva 😅 Jinak souhlasím s tím, že bych malýho radši jen jemně oplachovala vodou, a hlavně na to moc nemačkat a netlačit. Možná by se dala sehnat nějaká mast, která by podpořila to vstřebání...

katula
17. říj 2009

ahoj, mela jsem taky absces, cisteny v narkoze v 7. mes. teh. ☹ ale narostl mi do obludnych rozmeru. kdyz se malemu na hrazi zacal delat pupinek, mela jsem pekny strach. jeden hodny chirurg me ale uklidnil, ze to urcite nebude ono, ze to deti nekdy mivaji, protoze je kuze v oblasti plen namahana. dalsi den se nahore udelala bila tecka, jakoby hnis. tak mu to na kontrole propichli, jen chvilicka a bylo to, pak jsem desinfikovala a od te doby uz x mesicu nic 🙂 a navic to nebyl hnis, ale kozni maz. neboj, pokud z toho neni nejaka velka boule a evidentne to maleho neboli, bud to samo prejde, nebo to vyresi jako Martovi 😉