Vrozená srdeční vada, máte stejný problém?

pe3cka
29. črc 2012

Ahoj holky,
naši holčičce Martince ve 3 týdnech zjistili vrozenou srdeční vadu-máme 3mm dírku mezi komorami.nemáte některá stejný problém? to víte,jsme z toho celí zdrclí a špatní...doktor nám nasadil Digoxin,prý na posílení srdíčka, musíme pečlivě hlídat váhu a prospívání a na kontrolu jdeme za 14 dní...jak jste to prožívaly vy? uzavřelo se vám to časem,nebo jste museli podstoupit operaci?moc děkuji za vaše zkušenost...

misa84
11. srp 2012

@pe3cka záleží co ti řekl dr, ale já mám něco málo o srdečních vadach miminek načteno a řekla bych že 3mm jsou "dobrý", řekla bych že z toho časem "vyroste" 🙂 nám ve 4 týdnech diagnostikovali těžkou srdeční vadu, měl celkem 3 problemy, ale jeden z nich byl taky komorovy defekt ale nějakých 7mm. Operovany byl 4 dny na to. Jinak tady na konikovi je téma děti s diagnozou srdíčka, je nás tam hodně srdickovych maminek, kdyby ses chtěla ještě něco zeptat. Jinak držím palce ať je průběh co nejhladsi.

lamarika
11. srp 2012

@pe3cka nevěš hlavu. Syn má to stejný, ale okolo 5mm. Není to nic dramatickýho a životu nebezpečný. Chodíme jednou ročně na přeměření. Operace nutná není, ale kdyby z něj byl přece jenom olympijonik, tak se to pak řeší malilinkatým řezem v oblasti třísel kde tepnou povedou do srdce takovej malej špuntík, kterým dírku ucpou. Opravdu se zbytečně nestresuj a užívej si radosti s malou 😉

pe3cka
autor
13. srp 2012

@lamarika
@misa84
holky,moc díky...zítra jdeme na kontrolu,tak uvidíme,co nám dr. řekne...i vy se držte...

blanka0
18. zář 2012

moje holka byla ve trech letech na zakroku a ted ji je 11 a uz je jako ostatni akorad zavodnikem nebude. nesmi vrcholove sporty jen rekreacne. a delaj to jedine v Praze a tam jsme byli jsou to nejlepsi doktori. 🙂

jaresska
4. únor 2021

@pe3cka Ahoj, hlavu vzhůru!!! Naší dceři zjistili po porodu mnohočetný defekt 4 dírky, vše se zatáhlo cca v 5-ti letech a kdyby došlo na operaci, tento zákrok se dělá v Motole, jsou tam machři a je to jedna z nejlehčích operací, pokud dírka není moc velká, dělá se to dokonce katetrizací tedy stehnem, pokud ne sternotomii. Se synem to bylo horší (kdyby měl jen dírku), dr to nezjistila v 20 týdnu, ve 32 týdnu se na to přišlo a verdikt v Motole: těžká kombinovaná vada, bude vyžadovat sérii operací a toto maj 2/3 plodu s downovým syndromem, operace za 3 dny po narození. To byl rok 2014. Dnes 2021 syn je po 3 velkých operací, má jednokomorový oběh, je to šťastný veselý kluk, běhá, skáče, jezdí na koloběžce, chodí 1 rok do školky. Bylo to těžký. Takže dírky se neboj, budou vás kontrolovat.

pampeliska1313
4. únor 2021

Ahoj, píšu jako někdo kdo ma vrozenou srdeční vadu - defekt komoroveho septa. Po operaci, když jsem byla mala jsem měla akorát omezení na sport ( třeba u bojových sportu jsem se musela vyhýbat silnějším úderům do hrudníku) popr jsem u běhu měla zastavit, když už jsem nemohla. Neberu žádný léky, nic, na srdci mám “záplatu” a je to. U lékařů akorát dávám kartičku, ze jsem ohrožena endokarditidou, kvůli lekum - muzu jen určitá léčiva, ale nijak omezena jsem se nikdy necítila. A neměla bych přecházet nemoci, protože srdce dostává zaprah. Ale v době studia to třeba jinak neslo a zvládla jsem to s antibiotiky a bylo. Každý rok ale chodím na kontroly a prý mám srdce jak zdravý člověk (a to jsem sice sportovala, ale kourila jsem)

Dneska je ta medicína taková, ze bych věřila lékařům. Strach je normální, ale nevěšte hlavu. Občas má dítě nějakou abnormalitu, ale tak malinkou, že ho to nijak neohrožuje a “vyrostou” z toho.