Vycházky se 17měsíčním dítětem jsou horor

kristiin
31. bře 2018

Ahoj holky, jak vypadaly vaše první vycházky s dětmi poté, co se naučily chodit? Syn 17m. už chodí od listopadu, ale teprve teď jsme koupili botky a že budeme chodit ven. Ale nedá se☹ Pouštím ho jen v parku, sotva ho dám na zem začne utíkat pryč. Nereaguje, když na něj volám. Utíká přesně opačným směrem, než ve kterém jdu já. Doma na mně pořád visí, mám ho stále za zády ale venku, jak má botky je najednou strašně samostatný. Měly jste to taky tak? Za jak dlouho se to změní? Poraďte prosím jak na něj, děkuji!!

normalnimatka
31. bře 2018

no,mám to hodně podobně, akorátže synkoj rychle táhne už na 2 roky... marně čekám, až ho to přejde. nemůžu s ním skoro nikam, všude auta, je fakt nevyzpytatelnej.... a hřiště a podobný místa s hodně dětma mi taky vaděj. takže fakt blbý no.
musí je to přejít jednou. doufám, že co nejdřív:D

tomikjoejoe
31. bře 2018

@kristiin co zkusit boty i na doma a jak se bude chovat? Jinak malý dělal něco podobného a dokud jsem mu důrazně několikrát venku nevysvětlila, že se to nesmí, tak ho to nepřešlo. Teď je mu přes dva roky a dělá to občas když trucuje a s tím, že ví, že dostane vynadáno. I když třeba s jedním dítětem to půjde i asi jinak, já mám venku většinou děti 4 a opravdu nemůžu pobíhat ani za 2leťákem 🙂

kristiin
autor
31. bře 2018

@normalnimatka ano, přesně! syn je také nevyzpytalelný, mám noční můru z toho, že bych s ním měla chodit běžně po chodníku vedle silnice. šla jsem jednou a pořád jsem ho měla na očích, pořád jsem byla jen pár cm od něj mezi ním a silnicí. a můj muž je takový flegmoš že by ho klidně nechal bežet napřed. Dávám mu ho jen v kočárku. Uvažuju o vodítku na něj, bez legrace ☹

viridie
31. bře 2018

@kristiin Zcela normální stav. Syn holt musí v tom světě všecko zjistit, proto je jak neřízená střela, moje dcera byla to samé🙂 Choďte tedy na bezpečná místa, kde může pobíhat, pokud není možná, použij kočárek a na bezpečném místě vysaď. Vysvětluj, koriguj, měj svatou trpělivost, ono to přejde opravdu ! 🙂

kristiin
autor
31. bře 2018

@tomikjoejoe s botami doma také pobíhá, on vlastně ani snad normálně kráčet neumí. často padá jak je rychlý, ale už to ani neřeší a kolikrát je to fakt rána. Dneska jsem na něj v parku byla fakt zlá, přijde mi že to dělá naschvál. zkusím mu příště důkladněji domluvit, ale nevím jestli to v 17m pochopí☹

kristiin
autor
31. bře 2018

@viridie ano, pouštět ho budu jen tam, kde to uznám bezpečné🙂 teď jsme kupovali golfky a já měla obavu, jestli je vůbec využijeme když už tak běhá. Ano pro jeho vlastní zdraví a bezpečí minimálně do tří let 😀 Zdrhá mi i z dětských herniček, jiné děti si hrají a syn tradá pryč! Fakt si odpočinu :-/

kaneshiro
31. bře 2018

Syn je také pořád v poklusu, teď se to trochu lepší, ale je mu 3 a půl, za ruku ho musím brát násilím...když mu bylo kolem 18 měsíců chodila jsem s ním jenom do parku nebo po nefrekventovaných cyklostezkách, pořád mi zdrhal, teď už chodí pomalu a ví, že musí po chodníku. Taky jsem záviděla všem maminkám co seděly na lavičce a děti si hrály opodál...

mamamtbo
31. bře 2018

Uplne normalniho chlapecka mate🙂 Nas utekl roku - zacal chodit v 10mes. a teda nemeli jsme doma ohradku (chodil si kde chtel) a ted v 15mes. beha vsude po venku kde se mu zlibi🙂)Ale chape ne, pali, pozor, kdyz jede auto - jde na stranu..Myslim ze Vaseho jak jste "hned nevypustila", tak to ted musi dohnat🙂) Ale hlavu vzhuru, neni to trvalej stav a za chvili bude zase jinak..

elinkal
31. bře 2018

U nas je to katastrofa, musime jit tam kam chce, pokud nechceme a smerujeme jej jinam (protoze treba fakt nechceme, aby stal na zeleznicnim prejezde), tak hrozny rev, porad si pak kleka nebo leha na zem, nejde po dobrem ani po zlem. Kdyz jdeme i s manzelem, tak ten po chvili vybuchne, da mu lupanec na zadech, pak je tl jeste horsi, pohadame se my dva s manzelem - no idylka 😣

codal
31. bře 2018

@kristiin máme to hodně podobné.Dceri 18m, pravidelně chodí jinam než my,v protisměru,neplatí na ni nic...po silnici si ji dávám na koníka za krk,jinak to nejde,za ruku chodit odmítá.Ted jsme často jen na zahradě,protože dojít na hřiště je s ní fakt nebezpečné... V kočárku být nechce,občas ji naložím do auta,popojedem pět minut k hřišti,tam ji vypustím,pak se tam projdeme po cestách,kde nejezdí auta a pak zase jedeme autem domu..jinak to teď nefunguje...

zelenaesmolda
31. bře 2018

nebylo by dobre reseni poridit takovy ten batuzek s voditkem kdyz jdete nekde podel cesty?deti ho vetsinou rady nosi

swetlusska
31. bře 2018

my máme vodící kšíry, tam kde nechci dítě vypustit, ho držím za dlouhý kšíry. Jinak ho pouštím, kočár a věci netahám (beru jen batoh na záda), abych byla mobilní 🙂 A je to teda sport a neustálý běh, lítám za ním a pořád jen hubnu 🙂 Z herničky taky utek, i s cizím odrážedlem.

linbrno
31. bře 2018

Starší mi tohle dělat do dvou let. Chodili jsme jen do bezpečných míst, kde to nevadilo. Jinak jen v kočárku. A taky to bylo hrozný. Třeba venku v létě u vody. Maminky hezky s dětma na dekách, v klidu jí svačiny, akorát já jsem pořád běhala, aby nespadl do vody, aby nevlezl k někomu...Ale máme kousek les, tak se to dalo přežít. Malá taky neslyší, za ruku se vzít nedá. prostě to musí přejít. Starší má teď tři roky, pořád hrozně běhá, ale už se s ním dá domluvit.

normalnimatka
31. bře 2018

@kristiin no aspoň vim, že nejsemsama. mě úplně fascinuje, když vidim podobně starý dítě, jak jde dobrovolně s rodičem za ruku. :( a myslim si, že se s tím dá dělat jen to,ž e to prostě přečkáš tak, aby to bylo schůdný pro obě strany. dítě může sovbodně běhat a objevovat a ty nemusíš trnout, kde ho co přejede apod. pakliže nefunguje domluvit mu, s různou mírou důraznosti. jak píše tomikjoejoe, to je sice moc hezká teorie, ale takhle to opravdu s určitým typem dětí prostě nejde. ale mě to štve hrozně. chci kočár odbourat do 2, myslim,že to je až až. ale fakt nevim, jesi stihne dozrát:D trochu se bojim, že ne, když to vidim teď, kdy k tomu graduje to vzdorovitý chování. takže vlastně se to spíš zhoršuje zatím:(..

kristiin
autor
1. dub 2018

@swetlusska ... i s cizím odrážedlem, děkuji zasmála jsem se😀

ivuska1986
1. dub 2018

Ahojky a co pro zacatek zkusit takove ty kšíry, vypadá to jako voditko na dítě😇 viděla jsem to v obchodaku u maminky, ktera mela dvojcata, presne vedeli, kdy je to stopne, takze dal nesli, myslim, ze by to mohlo fungovat a prochazky by tak byly tak bezpečnější, drzim palce

zelenaesmolda
1. dub 2018

@ivuska1986 psala jsem uplne to stejne,je to bezpecne a pro deti pohodlne 🙂

kristiin
autor
2. dub 2018

Děkuji holky🙂 jsem ráda, že v tom nejsem sama, přestože jsem ten pocit měla, vždycky když jsme byli venku. Všude samé poslušné děti😀 pořídím to vodítko a syn bude mít po legraci😉

karlajasmine
2. dub 2018

@kristiin Ja bych hlavne tvoje dite nesrovnavala s zadnym jinym, to, ze sousedovic Pepik chodi krasne za ruku neznamena, ze sousedovic Pepik nezacne zdrhat za pul roku nebo nezacne delat nejakou jinou neplechu. Je normalni, ze deti v tomto veku bud zdrhaji nebo naopak se couraji a nechteji jit, zastavujou u kazdyho kaminku.. proste to chce trpelivost, brat dite na bezpecny miste (napr.hriste) a nechat ho se vylitat jak chce 🙂

lysecek
2. dub 2018

Taky jsme meli/mame, chodit ven ale zacal uz tak ve 13,14 mesicich. Neberu proto kocar, abych mohla za nim litat - kocar by mi zavazel. Chodime jen na kratsi prochazky blizko domu, kdyby to neslo, resila bych nositkem. Kdyz jsem potrebovala trochu ovlivnit smer prochazky, osvedcila se mi tatrovka na provazku, syn v tom vydrzel hezkou chvili sedet a ja ho dotahla kam jsem chtela. Super jsou oplocena hriste, tam se da do jiste miry vypustit a odpocinout si na lavicce. Urcite je potreba nechat mu urcitou volnost, objevovat svet, na druhou stranu jsem zastancem toho, ze uz to 1,5 lete dite by melo byt schopne "na slovo" poslechnout, kvuli bezpecnosti, aby nevlitlo do silnice. Zakazovat co nejmin veci, idealne jen tu silnici, ale tam byt dusledna, jinak se proste jde domu.

odula
2. dub 2018

@kristiin to je normalka v tomhle věku ne? žádnej horor. prostě úplně jednoduse prizpusobuju prochazky dceri (18m) ,když chce jít jinam a já nemůžu změnit směr podle ní, tak ji prostě vezmu do naruce, vysvetlim a ukážu něco neodolatelnyho tím směrem kterým chci jít. (stromeček fontanku pejska kaminky atd.) a odnesu ji tam. nebo poponesu. vetsinou se chytí. nekdy se chvilku rozciluje (jeci 😁) ale mluvim na ni klidne a proste jdem kam je potřeba. ale jak říkám-chodím většinou na procházky kvůli ní takže jdem tam kam ji srdce táhne 😉

odula
2. dub 2018

@lysecek na slovo poslechnout 😂😂 1.5 lety dítě 🤣 no dobrý.

xleli
2. dub 2018

Dcera začala běhat v 9m (neřízená střela), ale venku velice rychle pochopila, že buď půjde kam potřebuji (popř. pojede na motorce), nebo se vracíme domů (klidně jsem jí motorku vzala a ten den již nevrátila). V 1,5 roce už jsem s ní na motorce a s mimčem v kočárku mohla po vesnici (střední provoz). Syn byl kvůli počasí do teď více v kočárku a zatím si lítá kde chce. Doufám, že jak budeme moct chodit víc ven, zvykne si, naučí se poslechnout... 😀

lysecek
3. dub 2018

@odula Taky pisu uvozovky. Muj syn ale opravdu do silnice nejde, kdyz na nej zavolam. Skoro 19 m. Kdyby nereagoval, tak s nim nikam, kde je silnice nemuzu.