Vysvětlování rozdílů holčička X chlapec. Jak?

radost
18. dub 2008

Ahoj, mám dvě děti, dceru a synka. Dcera se dostává do věku, kdy začíná pomalu rozlišovat rozdíly mezi děvčátkem a klukem, tedy začínají otázky typu: Co to ten Matýsek maminko má... ? Jaké máte svoje pojmenování nebo vysvětlení pro vaše dítka?

evicka7
24. lis 2009

lanka, mně přijde, že malá pipiny jako slepicea jiní okřídlenci a pipinku vůbec neslučuje, ale jen si to myslím, její vyjadřovací schopnosti jsou zatím slabé, tak se jí na to nemůžu zeptat

tereska
24. lis 2009

Ahojky, tak my našemu synovi říkáme, že má pinďourka až budě velkej tak bude mít penis nebo pinďoura... 😅
Svojí nepojmenovávám "zatím", ale co si pamatuju, tak když jsem byla malá, říkali jsme jí mušlička... 😅

chiwule
4. pro 2009

lanka, taky mě to taky napadlo s tou pipinkou, že to asi nebude nakonec úplně nejvhodnější, učíme se teď zvířátka a u slepičky taky říkáme pipi 😉 😕

sisi.v
4. pro 2009

tak malá chtěla dneska po manželovi, poté co vylezl ze sprchy, aby jí ukázal pipinku 😀

swatka
5. pro 2009

Ahoj tam my máme dvě holčičky a koupili jsme DVD Byl jednou jeden život -Početí a díky tomu si myslím že dcerka starší ( 6 let) ví už jak se děti rodí i jak teoreticky se dostanou do bříška (že tatka ma spermie a mamča vajíčka) ale nějak se neptala jak se ty spermie dostanou k vajíčku (na ten akt) 🙂 Jinak i díky tomu ví že tatka ma penis¨a holčičky mají vagínu ale říkají vagča 😉

kaciska
9. pro 2009

jééé to je krásných pojmenování..my máme doma pulinu 😀 😀 a taťka řiká půlenku 😀 a u sourizenců když jsme byli malý se říkalo vždy bimbas,nebo šulínek... 😀 😀 😀

kubaka
9. pro 2009

my máme klasické pindíky a pipinku - jsem tu ovšem jediná holka.

bajnokova
9. pro 2009

Ahojka tak mi máme 2 holky a říkáme že máme čurinku a táta má lulínka

beruska2x
9. pro 2009

pindika

.danda.
10. pro 2009

Ahojky výborné téma 😀, tak unás je to myšák 😀 a holčičí je pipina, ale když jsem byla mamá já, tak naši tomu říkali bibina 😕 😅: Když dá někdo dceři jméno Bibiana, tak holt vidím vagínu no 😀 😀 😀 😉

mufinka1
10. pro 2009

tak u nas je to u holcicky pipinka nebo sulinka a az se narodi malej tak to bude asi pindik nebo tak neco, zni mi to ze vsech tech osloveni tak nejak nejlip 🙂..jako klasicke jmeno bych teda nepouzila, jak se zminovalo, pak clovek potka malou Kacku nebo Juli a je o trapas postarano 😀

j.a.n.u.s.
10. pro 2009

Kluk=čurda
Holka=lulinka

marselina
10. pro 2009

dřív pindík,ale ted už si kubíček ze školky donesl že má šulinka 😀 tatínek má taky šulínka,tobiášek má taky šulínka a ty maminko,ty nemáš šulinka ty si holka,ale co maminka má,na to se zatím neptá- jsem doma taky jediná ženská co má tři kuloně doma 😀 😀 😀 😀

bobulle
10. pro 2009

u nás je pipenka 😅