Vysvětlování rozdílů holčička X chlapec. Jak?

radost
18. dub 2008

Ahoj, mám dvě děti, dceru a synka. Dcera se dostává do věku, kdy začíná pomalu rozlišovat rozdíly mezi děvčátkem a klukem, tedy začínají otázky typu: Co to ten Matýsek maminko má... ? Jaké máte svoje pojmenování nebo vysvětlení pro vaše dítka?

kitty68
18. dub 2008

my mame fany a pipinka holcici, willi klukici, a pooper pro dupku

johanda
18. dub 2008

😀 dobré téma, moje holky a já máme lulinku, táta frantíka nebo lulana. Boženka je dobrá 😉

marta82
18. dub 2008

Na jihu Cech se rika u holcicky Pulinka,ale me se to nelibi

radost
autor
18. dub 2008

Julinka by u nás neprošla, máme v rodině tetu Julii, asi by z toho nebyla nadšená a navíc dcera miluje žížalu Julii 😵
abych řekla pravdu, jednu Boženu učitelku jsem znala a ta teda fakt byla... lulinka 😵

jesika
18. dub 2008

Tak u nás je to bimbula ( jako v " S tebou mě baví svět..." 😅 ) a pipinku. 😉

maja26
18. dub 2008

u nás to je pimpule,pipina,kača no máme toho víc 😀 u kluka jen lulínek nebo šulínek kluka nemáme tak to ani neřešíme 😀

mikca
18. dub 2008

u nás božka nebo pipinka u malého pindouš anebo šulím 🙂

vanusak
18. dub 2008

Radost - tak zrovna já jsem na "božce, božence..." vyrostla... (a prakticky ji mám dodnes) 😀 Jo a taky to byla třeba "cabrnka" - kde to naši vzali, to nevím... 😀

poninka
19. dub 2008

pindísko

markytkaaa
19. dub 2008

Já vyrostla na Blažence, blažce pro holku 😀 pinďa klučičí 🙂

vendy05
19. dub 2008

my ... pindík a kačenka

foogy
19. dub 2008

Holky, u nád byl pinďa a munďinka :o)

haluskacz
19. dub 2008

u nas meli kluci zvonek a holky nunynku. Nunynku jsem prevzala, holky zase prevzaly od synovce pindu pro kluky, ale mne se to moc nelibi. U tchanovcu meli kluci strapec 😀

lenerka
25. dub 2008

tak kačenka by u nás neprošla dcera se tak jmenuje 🙂
my tomu říkáme pipinka buchta pipí
a u bratránka šulínek bimbásek pindík 🙂
polský děda tomu říkal žába fakt strašný 😠
dobrý téma fakt jsem se nasmála díky

kapulet
25. dub 2008

tak se taky připojím: u nás je to pulina a cikálek. 😉
a ještě k tomu tématu početí a vysvětlení dítěti - my jsme to naší starší dcerce nějak nevysvětlovali, prostě maminka má v bříšku miminko a to roste a pak se narodí a bude s námi - malá to vzala jako holou skutečnost a už plánovala jak si budou hrát a stavět na písku a koupat se .... a teď chodí pořád se uculuje a komentuje že se miminko už narodilo a ještě nevyrostlo ale až vyroste tak si budou hrát. musím ještě dodat, že jí jsou 3 roky. Spíš jsme ji připravovali na to, že tu bude někdo další 🙂

skuli
25. dub 2008

my máme pipinu a kluci mají lulánka.

leninn
26. dub 2008

U nás je to fifka 😀
Kluka nemáme...tak to zatím neřešíme, ale byl by to asi pindík 😀

butefly
26. dub 2008

U nás je to tipík a tipinka 🙂

achalteke
26. dub 2008

u nás se říká šubrtka a pytlík a někdy fífal 🙂

petruna
26. dub 2008

přidávám se k těm u koho to je pindík a pipinka 😀
ale já vyrostla na na "julince", takže když jsem se jako díte poprvé seznámila s jednou Julinkou, nechápala jsem, jak jí tak mohli rodiče pojmenovat 😀 a dodnes mám stímhle jménem tuhle asociaci 😀

marselina
27. dub 2008

my říkali u kubíčka pindík,ale on sám si začal říkal pindíkovi had,má 2,5roku.

petik77
28. dub 2008

ahoj tak ja mam dva kluky a říkají ,že mají lulika 😀

acornika
21. bře 2009

ahojky, jéé to je pěkné téma 🙂 taky se na to pomalu připravuji, ale ještě máme trochu čásek,tak u nás to je pipinka a když budu vysvětlovat co mají kluci tak pindík 🙂

a ad téma narození, tak já to mám zatím vymyšlené takto, maminka s tatínkem se měli moc rádi, a semínko které má tatínek se dostalo mamince do bříška, kde ona má vajíčko a jak se spojili vzniklo miminko které mělo u maminky v bříšku pelíšek a to rostlo a pak až bylo veliké a do bříška by se už nevěšlo, maminka šla do nemocnice a tam se miminko narodilo

kubaka
21. bře 2009

Pro dvouletého je to pindík, pro 13 letého mladého muže je to už čistě penis - jako pindík mu teda už vůbec nevypadá. 😀

aponchie
21. bře 2009

marselina:had 😀 jako jestli mu to tatka nerika vis jak ti chlapi si ty sve poklady pojmenovavaji ruzne slysela sem i anakonda chobot atd 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je prca co? 😀

mobina
21. bře 2009

Taky jsme pindíkový a pipinkový. My jako děti říkaly ale pipce pucina 😉

mery.luu
22. bře 2009

Když byl starší syn malý, tak jsme říkali bimbula a pipinka 🙂

Co se týče zrození, tak mohu doporučit knížku" Krtek a maminka". Je tam krásnou pohádkovou a kreslenou formou vysvětleno, jak přícházejí děti na svět 🙂

mery.luu
22. bře 2009

Tady jsem našla i video "Krtek a maminka" , ale moc se mi to nelíbí, zdá si mi až "drsné". Knížka je mnohem lepší, citlivější, popisuje pocity Zajdulky a Zajánka (těch dvou zajíců) , jak se měli rádi, jak prožívali těhulkování, jakou měli svatbu... a tak....opravdu je to v té knize moc roztomilé a jemné 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=F0k-BZ90Ghw

A propo, když se mě syn při čtení knížky zeptal, co je to za dírku, tak jsem mu vysvětlila, že holky mají přímo za tímto účelem vyvinutý pod bříškem takový otvůrek, kterým se porodí děti 🙂

krista
24. lis 2009

chiwule • 1d • Včera ve 21:59
Ahoj holky potřebovala bych poradit, jestli máte některá zkušenost, jak nazývat genitálie u malých dětí? Když potřebuju, aby se malá utřela nebo když jí říkám, co dělám, když jí tam dole myju nebo jí tam šahám při přebalování, tak jaká slova byste použili? Slyšela jsem říkat pipinka, buchtina ale přijde mi to divný, nemáte nějaký tip?

ladunka • 1d • Včera ve 22:21
Říkáme pipka, vybrala jsem to proto, že mě to nepobuřuje říkat ani slyšet.

horty • 1d • Včera ve 22:23
My tomu říkáme pipinka, malá si to zkrátila taky na pipka. A zadku říká dupka.

zoubek • 1d • Včera ve 22:24
Co třeba prcka nebo prcina...Není špatné říct umyjeme prcku 😀

medvik • 1d • Včera ve 22:24
My říkáme pipinka a divný mi to teda nepřijde. Pořád lepší než boženka, to říkala moje babička. A přece nebudu říkat vagina.

hakanka • 1d, 6tt • Včera ve 22:31
hm, no čistě anatomicky jsou zevní ženská rodidla vulva (pochva - vagina je až to vevnitř), ale přez pusu mi to jde špatně

bambulik • 1d • Včera ve 22:32
pipinka, pipka, u nás se tomu říkalo julča, ale to se mi nelíbí a někdy frnda

vercak. • 1d • Včera ve 22:43
Já jako malá měla teda buchtičku, ale kdybych měla holku, tak bych říkala, že má pipinku. Prcinka se mi zdá takový ošklivý. Vybaví se mi slovo pr..t a to já fakt nesnášim 😝

No a malej má pimpuláka nebo pimpulu 😉

laaala • 1d • Včera ve 22:46
medvik .... boženka 😀 😀 ... to by mě nenapadlo 😀

evicka7 • 1d • Včera ve 22:48
my říkáme pipinka, ale přítel jí občas říká: Pojď namažeme pindulu. a to se pak řehtáme všichni 😀

elucinka • 1d • Včera ve 23:37
U nás je to u holek taky pipka, a malej má pipíka, to jsme převzali od slovenských kolegyň, protože ten výraz "pipík" se mi fakt moc líbí 😵 😅 Adam ví, že on i táta mají pipíka a holky (a mamina) mají pipku. 😀

elucinka • 1d • Včera ve 23:39
jo a pamatuju se, že babička mé kamarádky tomu říkala "žabka" 🙂 😅

zuzik24 • 1d • Včera ve 23:46
tak my říkáme taky pipinka, slovo frnda, prcina a buchta mi přijdou takový dost prapodivný. Bohužel, to používá babička i prababička 😝 Jo a pamatuju se, že mamka tomu říkala u mě pampeliška 😀 Myslím, že pipinka to vystihuje nejlíp 🙂

majdula • 1d • Včera ve 23:53
My jsme meli "berusku", kdyz jsem byla mala.
A asi bych to u holcicky pouzila i tedka.

Ale mame chlapecka, tak resim opacnej problem 😀 Poradite jak u kluka?

majkee. • 1d • Včera ve 23:57
Říkáme frndička nebo pipinka 😉

martinka.a.honzik • 1d, snž • Včera ve 23:59
My říkáme buď ,,pipina,,, ale častěji ,,frnda,, 😀 a zadečku říkáme normálně ,,prdka,,.

ajvi • 1d • Dnes v 07:38
majkee, my máme pinďu nebo pimpulu (to je z filmu S tebou mě baví svět)

pepibubu • 1d, 15tt • Dnes v 07:48
u holek pipinka a u kluka pindík, pinďourek, pinďa....

malovani • 1d • Dnes v 07:54
prcinka nebo pipinka....

samik2008 • 2d • Dnes v 08:04
mi máme u holky pipina a u kluka crbánka

lenkabu • 1d • Dnes v 08:06
U nás se tomu říkalo julinka a u švagrový kačena........nedoporučuju,když pak potkáte holčičku Julinku nebo Kačenku..........

bramburka • 1d, 16tt • Dnes v 08:09
pipinka ne? to je jasný 😀

lucka28 • 2d, 19tt • Dnes v 08:12
ahoj tak ja říkam kačku 🙂 a u kluka šmudlu 🙂

matra • 1d • Dnes v 08:49
Ahojky,já bych asi říkala kačku,kaču nebo pipi -
mám, ale kluka tak říkám ferdu nebo že umyjeme pytlika 🙂

monik76 • 2d • Dnes v 08:57
tak my říkáme pipinka nebo kača, a moje mamka a babička říkaly šamšula, nevím kde na tom byly 😀

konoupek • 1d • Dnes v 09:04
tak my říkáme fifinka,nebo fifča 😉

kristi • 1d • Dnes v 09:44
pipinka nebo pipka

kaleilah • 2d • Dnes v 09:45
pipinka a pindík, pro babičky mušlička 😉

lada82 • 2d • Dnes v 09:49
moje deti maji taky pipinku a pindika...
a David uz ma dokonaly prehled v tom, co kdo z rodiny a pratel ma 😀

pepibubu • 1d, 15tt • Dnes v 09:50
kalei - jéžiš mušlička jo? to mi přijde jak z péčka, kde jsou lasturky, mušličky, broskvičky... 😀 a pro chlapy to tak romantický není - samej kyj

petruna • 1d • Dnes v 09:52
ja mam pocit, ze uz tady podobne tema bylo.

my doma taky rikame pipina, pipka, pipinka a pindik.

kdyz jsem byla mala, tak mama i babicka rikali Julinka, ale to rikat nechci, protoze mam dodnes blby asociace, kdyz je nekdo Julie 😅
jako dite jsem jednu Julii znala a nechapala jsem, proc ji proboha rodice dali takohvyhle jmeno... 😀

kulimka • 2d • Dnes v 10:13
Ahoj,
tak dcera měla "lulinku" A malý má "šuldu pincka" 😀

lanka • 1d • Dnes v 10:39
Tak jsem se chtěla poučit - ale když to tak čtu a pak s malou přijdem k tchýni a ta ji vyzve - pojď jdem se podívat na pipiny (slepice) tak asi budem muset najít jinou než zde nejoblíbenější variantu. 😀 Aby si pak nemyslela že tam má slepici 🤐

chiwule • 1d • Dnes v 10:40
holky, díky všem za tipy, asi tomu zůstaneme říkat pipinka. Evidentně je to nejrozšířenější 😀

kulimka • 2d • Dnes v 10:59
lanka, u nás je to stejné tchýně má taky slepice a taky to jsou pipinky 😀

lenkavano • 4d • Dnes v 11:00
my říkáme julča a u kluků bimbula nebo pindula ☹

anta • 1d • Dnes v 11:04
Taky bych říkala pipka nebo julča je dobrý 😀 😀 Máme kluka a tak tomu říkáme pimpilín 😀 😀

skarbek
24. lis 2009

ahojky,to jsem se nasmála 😀 výborné téma! Já mám doma tři pimpulíny 😀