Vysvětlování rozdílů holčička X chlapec. Jak?

radost
18. dub 2008

Ahoj, mám dvě děti, dceru a synka. Dcera se dostává do věku, kdy začíná pomalu rozlišovat rozdíly mezi děvčátkem a klukem, tedy začínají otázky typu: Co to ten Matýsek maminko má... ? Jaké máte svoje pojmenování nebo vysvětlení pro vaše dítka?

llucinka
18. dub 2008

No, já sice ještě tkhle velké děti nemám, vlastně mám jen jedno, ale v tomhle mám jasno. Pidník a kačenka 😝 😀

llucinka
18. dub 2008

teda hctěla jsme napsat pindík 😀 😀 😀

sarkaa
18. dub 2008

Taky už máme doma něco podobného....u nás je to "pinďík" a "pipinka".

marinka
18. dub 2008

U nás taky pindík a pipinka 😵

radost
autor
18. dub 2008

za mnou přišla právě dvouletá dcera s tím, že má Matýsek nějaký divný bobek, tak jsem musela slečně vysvětlit, že to bobek není 😀

marinka
18. dub 2008

radost 😀 😀 , už se nemůžu dočkat, až s něčím takovým přijde moje prďolka 😀

radost
autor
18. dub 2008

a ještě vložím téma do tématu, jak děti přicházejí na svět, nechci jim vykládat, že děti nosí čáp a vrána, jak to dělali moji rodiče.
mari, no máš se určitě na co těšit, začíná to být dost zajímavý 😀

marinka
18. dub 2008

radost, já bych to vysvětlila, tak jak to je, ale hodně zjednodušeně, aby to malá pochopila. Prostě že tatínek má semínko a maminka vajíčko a semínko se dostane přes pindíka do vajíčka a pak v bříšku roste miminko 😵
Já akorát teda řeším, jak jednou malé vysvětlit, že je po umělém oplodnění, aby to pochopila 😅

majka07
18. dub 2008

souhlas s Marinkou 😉

u nás je bobeček/šišinka

radost
autor
18. dub 2008

slyšela jsem, že někdo dává i jména jako Božena apod., to mi přijde divný, nedokážu si představit, kdyby s ní pak byla nějaká Boženka ve školce nebo třeba i učitelka, jak bych jí to pak vysvětlila 😀

marinka
18. dub 2008

radost, to mi teda připadá úchylné 😀

aponchie
18. dub 2008

radost:bozenka 😀 jezisi kriste to neee..chudak nejaka holcicka 😀 u nas je to zatim pipinka a lulu a vubec ji to uz neprijde..ja se produciruju pred ni naha od mala a uz sem ji i trosicku umerne veku vysvetlila co a jak s detima pac se pta a lhat jako fakt nebudu 😀

kristi
18. dub 2008

pipinka a bracha mel ferdu, ferdíka

macanet
18. dub 2008

ferda a kačka

lenkabu
18. dub 2008

U nás to byla julinka a když vidím holčičku Julii...

monik76
18. dub 2008

Tak my máme lulínka nebo pindíka a u holčičky pipinku nebo kačku. U známých mají vrabčáka.

kajule
18. dub 2008

No tak mi teda mame ferdika nebi fifika a pipinku. 🙂

aponchie
18. dub 2008

mala ji jednou rikala fifinka a pak sme zjistili ,ze v tv je pohadka o Fifi z kvetinkova tak sme upustili od toho 😀

karot
18. dub 2008

U holky by to byla "dupa" nebo "frnda" a u kluka "zvoneček","bimbátko" nebo "šulík". 😀
Tohle je fakt téma,které mě po dlouhé době rozesmálo!................... 😀 😀 😀

aponchie
18. dub 2008

karot :dupa je tady na severu prej zadecek 😀

karot
18. dub 2008

Já vím.Ale kamarádka(z Moravy)takhle říká dceři a mě se to nějak zalíbilo. 😵

nobody
18. dub 2008

jeskyňku bych říkal
u chlapečka nevím 😀

zany
18. dub 2008

My tomu doma říkáme "pimpas" a u holky to byla "pinda" 😀 😀 😀

nikka.vo
18. dub 2008

mi říkáme pipín 😀

alcatko.j
18. dub 2008

pipinka je to 😀

nikka.vo
18. dub 2008

teda my říkáme 😔

makelka
18. dub 2008

u nás se říká lulínek 😉 😉 😉 a pipinka 😀 😀 😀

lienkal
18. dub 2008

pipinka a pindík či fruntík

kacka.va
18. dub 2008

my taky měli, když jsme byli malí frndu a pindíka nebo bimbáska, protože dávat tomu holčičí jména mi přijde docela divný, kór když pak děti chodí do např. do školky s holčičkama toho jména 😠 , takže Božena, Kačka ani Julinka to u nás rozhodně nebude

anavka
18. dub 2008

U nás je to pipinka a u klučíka by to byl pindík