Výživa po roce dítěte. Čeho se mám vyvarovat?

andy.andy
8. črc 2008

Ahoj holky,mám teď už ročního chlapečka a neustále mi běhá hlavou věta,že roční děti už mají jíst to samé jako dospělí. Můžete mi někdo poradit čeho se alespoň vyvarovat? Určitě mu nebudu dávat uzeniny,ryby,vepřové maso a co bílek,mléko a koření???? Díky za radu Andy

konoupek
8. črc 2008

Andy,klidně mu dej ryby ty jsou moc zdravý,holky mi poradily Pangaseuse ten je úplně bez kostí a je výbornej 😉 .Bílek taky můžeš začít pomalu dávat já z koření používám trošku soli,kmín,bobkový list,ale je toho určo víc co se může.Mlíko teda to kravsý krabicový bych určitě nedávala na to mají prcci ještě dost času.Ale myslí, že takový diskuze už tu někde je,tak se ještě mrkni 😉

andy.andy
autor
8. črc 2008

jéééé moc díky za tip,já vím že jsou ryby zdravé,sama se snažím tak jednou do týdne rybu sníst,můžeš mi ještě poradit kde to koupit??? díky moc 🙂

konoupek
8. črc 2008

Andy teda píše se to pangas to zklonování je hrozný 😀 😝 .Já ho kupuju v hypernově a ted jsme jeli po delší době do globusu a koupila jsem ho i tam 😉 .

andy.andy
autor
8. črc 2008

tak díky,zkusím to sehnat v hypernově,globus tady v HK není,ještě mě napadá jedna otázečka,nemáš zkušenosti s mořskými rybami???? v srpnu jedeme do Chorvatska,určitě si večer na nějakou rybičku zajdeme,máme to moc rádi,ale nevím když dám i malýmu jestli neudělám nějakou blbost. Třeba obsahují víc soli a to pro ně není vhodné,fakt nevím, asi budu muset něco nastudovat, člověk neustále přichází na další a další věci,nad kterými se zamyslí a najednou zjistí že neví,hlavně s malými dětmi a kdo má první dítě je to o to těžší, protože se s tím ještě nikdy nesetkal. Jednoduše řečeno,člověk se pořád něco učí viď? 😎

konoupek
8. črc 2008

andy,tak s mořskýma rybama ,nebo spíš rybama obecně zkušenosti nemám,ale myslím,že pangas třeba zrovna mořská ryba je,ale nechci kecat.Ted taky záleží,jak to tam upravujou,třeba asi v restauraci bych malé rybu nedala.Oni to určitě nějak okoření a bůh ví na čem to dělají 😕 .Doma to udělám čistě na másle a je to.Já taky v mnoha věcech tápu a čím si nejsem jistá,nebo mi prostě nějak nesedí,tak nedávám.Pro jistoutu 😉 .Zkus třeba brnknout mudře ta by ti měla poradit 😉 .Jinak přeju hezkou dovolenou s spoustu krásných zážitků 😉

andy.andy
autor
8. črc 2008

komu mám prosím cinknout? jaké mudře? já se teprve dnes přihlásila,takže nevím která běží,díky a měj se hezky,ať rostete a jste zdraví 🙂

mirka755
8. črc 2008

ahoj mám 14 měsíční dcerku a už jí s námi normální jídlo (vlastně už od 10 měsíců). Co jí nedávám je syrová mrkev, ořechy, prostě tvrdé. A jak jí to všechno jede 🙂

konoupek
9. črc 2008

Andy,mudra=dětská doktorka 😀

gabrielad
9. črc 2008

Ahoj, tak já bych třeba zrovna mořskou rybu nedala a to ani doma udělanou. Mořské ryby se doporučuje zařadit do jídelníčku až okolo 2 roku (většinou je to uváděné v každé literatuře a i v nemocnici, když jsme byli v 8. měsících mě upozorňovali co dávat a nedávat a ty mořský ryby tam byli). Docela dobrá knížka je od MUDr.Martina Gregory - Jídelníček kojenců a malých dětí. Jinak stejně ti každý doktor poradí něco úplně jiného 😒 .

makyna123
9. črc 2008

Andy já dávám Adamkovi taky úplně vše.....samozřejmě míň solím a kořením...kupuju i dětské párky, když potřebuje nějakou rychlovku. A nemám problém, fakt jí všechno.
Pangas je sladkovodní ryba je to sumeček.....je výbornej na másle třeba s kmínem a česnekem...to malej miluje a mohl by to pořád.

sonije
11. črc 2008

Já si taky myslím, že ryba je OK. Vždyť v Hami příkrmech je tuňák už od 8 měsíce. Malej mi jalové polívky nejí, takže už od 10 měsíce dávám trošku soli, jinak slupne rohlík s Lučinou, těstoviny s čímkoliv, občas rýži. Vajíčko už mu dávám celé třeba právě s kolínkama. Občas dostane i trochu kečupu a miluje topinky s česnekem 😅 . Záleží na chuti každého prcka. Mě prostě jí jen kořeněné, tak mu to dopřeju no...

kacka79
12. črc 2008

Tak my jsme do roka jeli opravdu jen "dětské" jídla, většinou skleničky.. a od roka jsme začali zařazovat i normoš jídlo, ale pořád s ohledem na Fílu, takže když dělám kuře s bramborem, tak to míň osolim, atd.. jinak mořské ryby - názory jsou různé.. my máme mořské ryby tak 1x týdně / lososa, pangase, tresku, platýze.../ páč já sladkovodní nejim... a myslim že ok. Výhoda je, že jsme díky Fílovi začali jíst celá rodina zdravěji.. 😵

andy.andy
autor
13. črc 2008

Tak jsem z toho trochu rozpolcená,jestli ty mořský ryby jo nebo ne,zapomněla jsem se doktorky zeptat. Dneska jsem malýmu udělala bramborovou kaši a ve vodě uvařila pangase,zblajznul to a s chutí,jenže my sníme úplně všechno,co mamka dá,takže malej je na to jídlo zlatej,opravdu slupne všechno co uvařím,příště jí ale zkusím udělat na másle s kmínem a česnekem,jak píše sonije,ale trochu nechápu ty topinky,my máme teda chlebík strašně rádi-i samotnej /nejlépe však s lučinou 😉 /,ten si krásně v pusině rozmělní,ale jak jí ty topinky????? my máme už od půl roku 8 zoubků,další se nám klubou,ale dokud nebude mít podle mého stoličky,aby si něco tvrdšího rozkousal,těma předníma to jenom ukousne,tak to musí spolknout a to je tvrdý ne?
Jo a Kačko,to je fakt,že díky našim mrňouskům začíná jíst celá rodina zdravěji 😀 To už není honem maso na pánvičku,hranolky do friťáku 🙂