Vzteká se na břichu i na zádech, 7 měsíců

arwen_arina
8. kvě 2017

Moje miminko je od narození spíše klidné, hrála si pod hrazdičkou třeba i dvě hodiny sama, teď se naučila otáčet se na bříško, což jsem moc ráda, měla totiž třmínky. Jenže se po chvíli začne na bříšku v ohradce vztekat, tak ji otočím na záda a to se vzteká ještě víc. Navíc ji nemůžu každých pět minut obracet, nesedím u ní pořád. Můžu ji nechat se vyvztekat, aby si na to přišla sama? Vím, že dětem se moc pomáhat nemá, že se to musí samo naučit, ale hodinový křik mi moc dobře nedělá. Z hlediska vývoje jí chci nechat volnost a ne ji mít často v houpátku. Co myslíte, maminy?

denisamx
8. kvě 2017

Mně malá dělá to stejné, že se začne vztekat, ale je to tím, že si zahodí všechny hračky a nedosáhne na ně a nebo že ji to prostě samotnou nebaví, případně má žízeň nebo chce jen pochovat.. takže si většinou hrajeme spolu a potom od ní zase odběhnu. Nenechala bych ji vyvztekat, nemyslím že tím by si na to přišla 🙂 zkusila bych něco jiného než ji otočit na záda 😉

88jani
8. kvě 2017

mně dělá malá to samé (6m), na bříško, za chvíli řev, tak otočím a takhle pořád dokola.. když už mě hodně naštve, tak ji posadím do vajíčka, dám ji tam kopu hraček a mám klid.. teď se pomalinku učí otáčet i zpět na záda, tak snad bude líp. Jde o to, to asi vydržet 🙂 já vybrečet nenechávam. Nemám na to srdce..

panickatlamicka
8. kvě 2017

Nic by me nedemotivovalo vic, nez kdyby me nekdo nechal s revem „si na to prichazet". Podle me ji vadi, ze nejsi vylozene s ni. Zkousela jsi lehnout si s ni na zem a ruzne ji stimulovat?

panickatlamicka
8. kvě 2017

A treba ji vadi ta ohradka.

starbucks
8. kvě 2017

Měla jsem to tak s malým do té doby než se začal sám plazit a objevovat svět. Musela jsem byt pořád u něj, protože jinak řev... vydrž, určitě to přejde. 🙂

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka to ne, ohradku vzdy milovala...kdyz nema tendenci se pretacet, je tam spokojena

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka jj hrajeme si spolu na zemi mockrat denne,ale pak taky potrebuju pracovat a taky,nechci,aby byla jak moje neter, kterou nenechali chvili byt a pak z ni byli zoufali,ze neumi byt chvili mimo pozornost

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@88jani taky ji pak dam do houpatka, aby si odpocinula a ja taky🙂

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

Jinak podotykam, ze dopoledne vydrzi v ohradce treba dve hodiny si hrat v klidu, to se casto nepretaci, nebo se pretoci a usne na boku v klidu🙂 ale.od odpoledne ji "chyta rapl"🙂

panickatlamicka
8. kvě 2017

@arwen_arina ale tak male miminko nemuzes nechat „tuzit se". Ted ji nastava obdobi, kdy te naopak bude nejvic potrebovat, separacni uzkost a tak. To, co ji bavilo, uz ji bavit nemusi, hracky, co zabiraly, jsou najednou opruz.

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@starbucks no a to ja prave nemuzu byt porad s ni...teda tesne u ni, jednak je tezka a porad se k ni sklanet a tahat ji se spatnou jizvou po CŘ je des, jednak musim i pracovat. Z ohradky na me vidi,co delam, to je v pohode, jen to pretaceni🙂

panickatlamicka
8. kvě 2017

@arwen_arina no vidis, tak pracuj ty dve hodky co je v klidu .

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka koupili jsme vetsi hrazdicku,ze se pod ni muze pretocit pohodlne, i se sama zabavi...jen proste kdyz se otoci, nevi, jak zpatky :D otocim ji a za sekundu zase na břiše...coz nechapu,kdyz tam evidentne byt nechce :D

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka jj delam to tak...mam jinak hodne dite, krom tohohle a hladu nebreci vubec

panickatlamicka
8. kvě 2017

Jinak mimochodem ohradka neni uplne vhodna pro pm vyvoj... To na okraj. Nehlede na to, ze i tobe to znacne omezuje manipulaci s ditetem.

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka a kam jinam s ni? Na zemi by ve starem dome nastydla a z gauce uz spadne

panickatlamicka
8. kvě 2017

@arwen_arina tak to mas fakt zlaticko 🙂

karlajasmine
8. kvě 2017

@arwen_arina tak třeba se už odpoledne v té ohradce nudí.. Tak ji vezmi ven z ohrádky ať objevuje třeba kuchyň..jinak malinké děti si většinou sami moc hrát neumí,je to normální.

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka jako naproste...spi od narozeni celou noc, umi se zabavit...proto se tu radsi ptam,abych neco nepokazila a neublizila ji

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@karlajasmine ona se ale jeste neplazi

starbucks
8. kvě 2017

@arwen_arina a co třeba šátek/nosítko? tak ji budeš mít u sebe, uvidí a byla by spokojenější
já to měla stejně, maly prostě taky nechtel byt sam a musela jsem byt pořad u něj. ostatní věci jsem dělala když spal, nebo když jsem jej měla v nosítku

karlajasmine
8. kvě 2017

@arwen_arina a jinak je to normální, prostě se vzteka a potřebuje, abys ji zase otočila zpet a ukazovala ji, jak se to dělá 🙂 a jinak můžeš ji dát na zem teplou deku i do jiné místnosti nebo ji teple obléct.. Stejně až začne lézt tak bude chtít objevovat celý byt.

panickatlamicka
8. kvě 2017

@arwen_arina na zem na periny, na deky. A vic ji oblict. Taky mame studeny podlahy a davala jsem na zem, vic oblecene, ale tak, aby nebranilo v pohybu, takze treba puncosky, leginky, ponozky=spodek a tilko, tricko, tricko dl.rukav a mikina byl vrsek.

pajounek
8. kvě 2017

Zkus obmenit hracky, ale spis je to tim, ze chce uz nejakou jinou cinnost nez dopoledne, kdy tam teda vydrzi sama :D
Vydrzis ji nechat rvat hodinu??? Tak to je teda mazec.. ja mam doma maleho/velkeho mamanka - mala je na me hodne fixovana, ale nijak mi to nevadi. Kdyz byla mensi (a lehci ;) ) nosila se hodne v satku, kdyz uz se ji na dece nelibilo, ted si dojde, kam chce. Takze ke mne :D

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@starbucks ona ma pres 10 kil...uz ji asi neunesu dele nez par minut:D

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@pajounek hodinu prave ne, vydrzim to max.3 minuty prave...

arwen_arina
autor
8. kvě 2017

@panickatlamicka ok.zkusim:)

pajounek
8. kvě 2017

@arwen_arina v prispevku to tak prave vyznelo ;)
do satku treba jen na chvili a zas zkusit polozit, jinak si lehnout k ni, at neni sama a zkouset se trochu vzdalovat 🙂 ale treba nastava kontaktni obdobi ;)

panickatlamicka
8. kvě 2017

@arwen_arina ty blaho, moje trileta dcera ma necelych 12 kg 😂

karlajasmine
8. kvě 2017

@arwen_arina v šátku nebo ergo nositku bys ji unesla, jsou dobře navrženy 🙂 já tahala syna když měl 10kg na dovolené i třeba 2h v kuse a v pohodě. A jinak ty děti se fakt začnou od toho cca půl roku do 2,5 let víc nudit a proste ty rodiče vyžadují.. Jak nejsme se synem venku někde nebo si s ním nehraju tak hned dělá blbosti..nudí se, zlobí.. Malý miminka někde pod hrazdičkou kolikrát vydrží dyl,protože ty podněty jsou pro ně ještě nový, ale po větším dítěti už nemůžeš chtít, aby ti vydrželo celý den v ohradce u hraček..