Vzteklé a zuřivé batole

pralinkan
6. zář 2009

Holky, mamimky..prosím poraďte mi..Moje 15měs holčička má neskutečné záchvaty vzteku..Vím, že děti v tomto věku mají období vzdoru, ale to co dělá moje Naty, z toho už jsem na prášky. Když ji to chytne, mává rukama, kvílí, řve, rve si vlasy, bouchá se do hlavy. Vůbec neposlouchá a když jí dám na zadek nebo odejdu, tak je to ještě horší. Včera jsem dokonce skončila s rozseknutým rtem ☹ Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak na to?

wsmoulinkaa
18. únor 2012

@luthien.k ne vůbec nepoužívají praktiky jako sprcha,výprask a podobně...prostě mi to napsaly slušně a neurážely! A že to člověk jako já prostě zkusil a ničeho nedosáhl je pravda a vidím že to smysl mít nebude...je to období,které k tomu prostě patří a časem pomine.
Ale dělat tady kvůli tomu takový scény,je myslím zbytečný.
Myslím že to tu čtou ženy,kteréí používají zrovna ty praktiky jako sprcha a můžu vám říct,že mi to je úplně jedno,at si to každá dělá po svém. Já chtěla radu...jestli ji to pomůže,jak a co dělat...už to vím.
A ke kolapsu až omdlení to může vést i při normálním řevu ......jde o to co právě dělat pak...jsou stavy kdy děti i modraj...

kacenka1111
18. únor 2012

@berenika39 ne ze bych souhlasila se sprchou, ale me mamina taky "pry" soupla jednou do sprchy a teda tyrane dite ze me neni 😀

lili_mia
18. únor 2012

@wsmoulinkaa uff takté sprchovanie je zakázané aj na psych. odd .. uff .. zrejme riadne ručala, ked to zašlo až tam .. ja ti na to jedno .. ako decko som musela absolvovať všelijaké liečebné procedúry, aj kúpanie v studenej vode aj namáčanie v teplej vode .. a daj si pozor, doteraz mám rodičov za to v zuboch ako ma nechali revajúc v tej vode .. zima mi bola až to štípalo a to namáčanie v teplej vode kým mi nesčervenela koža .. viem, že im nenechám moje dieťa osamote

wsmoulinkaa
18. únor 2012

@berenika39 ...ta věta : přežila to,neboj................a co myslíš že bude příště...jsi vážně trapná! běž si číst....

wsmoulinkaa
18. únor 2012

@lili_mia ..tak za to já nemůžu!
moji Nelinka už to nepodstoupí...jestli mě tu stále někdo nechápe...

luthien.k
18. únor 2012

@wsmoulinkaa jestli mluvíš o urážení atd. v souvislosti se mnou, tak nechápu, co Tě mohlo urazit...

Jinak budeme určitě rády, když se dozvíme, co jsi tedy zjistila, co máš dělat, aby to pomohlo i jiným maminkám, když "nezabere" postup, co považuji za správný já nebo blandik či berenika... 😉

lili_mia
18. únor 2012

@wsmoulinkaa ja ti len chcem poukázať ako to môže brať, na 1x zrejme zabudne, ale pri opakovanom si to zrejme zapamätá, ja chápem že to už bolo na pokraji a nevedela si čo už s ňou robiť .. zažila som ako sa malá suseda 3ročná hodila na chodník a tam vyvádzala, lenže ona má diagnostikované adhd a je pod liekmi .. vtedy som vážne túžila po požiarnej cisterne, aby ju prepláchla, lenže ak je to opakovane, tak to narúša vzťah medzi rodičom a dieťaťom

marketa97
18. únor 2012

No my taky bojujeme se vztekem, u nás vede hodně házení věcmi ve vzteku a to můžeme domlouvat, nadávat i plácat přes ručičku a stejně nic :P má nás mladej na háku (když ono se mu to těžce vyčítá, když táta s mámou jsou oba taky cholerici, tak to měl asi pokom zdědit no 🙂 Jo ještě má jednu zajímavou taktiku, když je hodně naštvanej tak ke mě přijde a bleskově chytí pramen mých vlasů a škubne vší silou, fakt nevím kde na tohle přišel - doma to opravdu nepraktikujeme. Dokonce jsem na něj i dělala "smutné obličeje" že mě to bolí a domlouvala, nakonec pomohlo, že jsem ho za vlasy taky zatáhla (samozřejmě ne vší silou, ale aby si uvědomil jak je to nepříjemný) a s tím už mám tedy týden pokoj, znovu to neudělal... Doufám, že ho to brzy přejde, byla jsem zvyklá, že byl miloučkej, hodnej a pak bum a ze dne na den začal mít svou hlavu, patří to k tomu, ale už by to mohlo pokračovat zas pryč 🙂

wsmoulinkaa
18. únor 2012

@luthien.k ne nebylo...bylo to na Ber.

taky by mě zajímalo jaké má děti ona...že tak radí...

sisstin
18. únor 2012

na obranu @wsmoulinkaa poradily jsme ji to samé, že prostě nemá cenu to řešit...dítěte si nevšímat, a když přijde samo se objemout, tak ho pomazlit a tím to hasne...tohle mají všechny děti, patří to k vývoji...

všichni občas děláme jako rodiče chyby, @wsmoulinkaa tady xkrát napsala, že sama zjistila, že to je k ničemu a dělat to nebude...tak to prosím zas tak nehroťme 😉

dvojka
18. únor 2012

holky ,ale ono se to dřív asi opravdu radilo budto studená sprcha nebo proutek.
Ehm,já jsem prý už od malinka byla strašně plačtivé dítě,brečela jsem prý ve dne v noci,naši se mnou jezdili od vyšetření k vyšetření(to dle mně,mne muselo stresovat ještě víc)Takhle tomu bylo až do tří let,kdy už naši byli zcela psychicky i fyzicky zničený.tak jim tehdy moje pediatrička poradila že až budu mít zase ten svůj hysrerčák tak at mě rodiče šoupnou budto pod studenou sprchu a nebo mi dají přes nohy proutkem.
No a moje mamča mi to líčila tak,že když jsem měla opět svůj výlev tehdy prý v postýlce jsem div nevyrvala šprušle vzteky,švihla mě proutkem přes nohy a v tu ránu byl klid,přestala jsem vyvádět zabalila se do deky a spala.Po třech letech prý poprvé sama usla.Zní to divně,ale já tomu věřim-pozděj moje výlevy prý ustupovaly a co bylo prý lepší stačilo už jen domlouvat a nebo ukázat proutek.
A vůbec si nepamatuju v pozdějším věku že by mě naši byli,jako občas mi mamča jednu dala rukou(jednou za rok😀),ale násilím se u nás nikdy nic neřešilo.
Tak takhle to bylo u nás 😀

sisstin
18. únor 2012

jako určitě to nikdo neudělá proto, že by ho to bavilo...ale on to může být slušný šok. My tohle "super" období měli 14dní o prázdninách a fakt jsem z toho v šoku byla. Syn nikdy nebyl vzteklé dítě, a najednou brutální hodinové vzteky, kdy byl schopný kvůli z mého pohledu nějaký blbině ječet a ječet....fakt šílený nápor na nervy. Taky jsem mu jednou naflákala na zadek (ač opravdu plácání a podobné metody vůbec nepoužívám, a ani jich nikdy nebylo potřeba), tak prostě nervičky ruply a stalo se....

a něco jiného je, když má někdo celkem klidné dítě a má to období krátké jako třeba u nás, než když má někdo vzteklouna, co tohle předvádí třeba půl roku v kuse. My jsme se kvůli tomu doma všichni hádali, není to fakt nic příjemnýho a opravdu se to musí přežít...

zas osočovat někoho z týrání mi přijde trošku přestřel, udělala to jednou ze zoufalství..a tím to zhaslo.... 😉 vy jste nikdy neudělaly něco, čeho jste potom litovaly? 😉

dvojka
18. únor 2012

@sisstin - to jsi napsala opravdu moc hezky . A ten poslední odstavec obzvlášť 😵

berenika39
18. únor 2012

@sisstin napsala jsem to tak brutálně právě proto, aby se wsmoulinka prostě nasrala. pardon. a zabralo to. protože hned potom napsala, že ne, už to dělat nebude. tak jí to věřím a jsem za to ráda. kdyby jí všichni napsali, ale joooo, to je v poho, to pomůže....zřejmě by to zkoušela dál. takže - možná to byl přestřel, ale účinný.

ilonne
18. únor 2012

Tak já v té sprše jako dítě jednou byla a brácha asi 2x a rozhodně nejsme a nebyli jsme týraní. U bráchy jsem toho byla svědkem. Vztekal se tak, až rudnul a přestával dýchat, sprcha zabrala okamžitě, bylo po vzteku. A žádnou újmu neutrpěl.

zazulka
18. únor 2012

holky, proč se vždycky ženský tak zhádaj? Je to tady o vzteklých dětech nebo matkách 😀 My ženský jsme někdy fakt nesnesitelný 😀
Jinak teda hodně sil se vzteklounkama, já mám mimi zatím malý, tak snad nás to nepotká, pevný nervy a nadhled nad ženskýma, který chytračej 😉

sisstin
18. únor 2012

@zazulka no tvrdíím si říct, že na 99% potká, je to vývojový období a mají to v menší či větší míře opravdu všechny děti 😉 😅 😅 😅

kacenka1111
18. únor 2012

@zazulka presne, v zadny diskuzi se to neobejde bez hadek 😀 po kom to ty deti asi maji, ze 😀

zazulka
18. únor 2012

@sisstin já počítám se vším, máme 4 děti v rodině, všichni okolo mě mají prťátka, takže vím, co nás může potkat, ale je fakt, že vzteklounka jako toho opravdovýho má jen jedna kamarádka, tak jsem sem nakoukla pro radu... ale jako tyhle hádky, ty jsou možný fakt jen mezi ženskýma, to je síla... přesně, souhlas s
@kacenka1111 holky, jak chcete, aby vaše dítko bylo v klidu, když vás rozkolejí jedna zoufalá mamina, která zkusí to, co tady tolik holek radí? Chyťte se za nos, moralistky 😝

blandik
18. únor 2012

@wsmoulinkaa - na minulé stránce jsem psala, jak na to - chápat, když se vzteká, místo snahy to vztekání potlačit s cílem tímto dítě vychovávat a až se uklidní, tak znova zopakovat pravidla - jasně, stručně..dítě si zachová svou sebeúctu a ty své nervy, protože je to jako zázrak, když člověk začne chápat, tak skutečně, že dítě se necítí dobře, protože něco moc, moc chce a nejde to a kvůli svému zatím krátkému životu ještě nemá patřičné zkušenosti,tak skutečně člověk jako rodič dokáže zůstat nejen v klidu, ale dokonce nezačne mít takový ten tísnivý pocit zodpovědnosti (že moje dítě musí hned se přestat chovat nevhodně = vřískat) a taky nepřestane cítit lásku ke svému dítěti, přestane soudit, jestli má dítě právo se cítit špatně, ale dokáže si zachovat lásku k němu, protože s ním bude mít soucit - k jeho pocitům, a tím nebude mít tendenci vymýšlet další a další více přísné a důsledné kroky k tomu, aby své dítě "zkrotil"...Nevím, jestli ti to dává smysl, ale pro mě je to jako zázrak..mě se taky zvedá žaludek, skutečně, když si čtu, že někdo své dítě cíleně vysprchuje, dívá se na to, určitě se při tom necítí dobře a když se pak uklidní, tak by to nejspíše vzal zpátky...ale chápu, že je to krok zoufalství, kdy člověk neví jak jinak, možná to sám zažil jako dítě a hlavně si mylsím, že tohle pramení ze silné potřeby kontrolovat chování dítěte, vychovávat a nenechat zvlčit...a právě proto,že mám svou zkušenost, že to jde i jinak (stejně jako i berenika), tak tady píšu, že to jde jinak - nebudu psát víc, protože tady není příznivá atmosféra, nechci nikoho poučovat ani reformovat..

klaraemma
18. únor 2012

ahoj všem,
máme adoptované děti a prošli jsme si x školením a řeknu vám, že nám tam dokonce neuroložka sama řekla, že i svoje dítě vrazila pod studenou sprchu. tenkrát jsem nechápala, loni došlo i na nás a opravdu jsme malou taky "zchladili" - byl to hrozný zážitek, zabralo to, a jsem ráda, že to bylo poprvé a doufám, že naposledy. Nevím, jestli bychom to udělali znovu každopádně u nás to zabralo. podotýkám, že stačilo pár vteřin a byl klid, ale bylo mi jí líto a měla jsem výčitky a nejsem na to pyšná, ale neodsuzuju ty, co to taky zkusily. myslím, že žádný mámě to nebylo příjemné a o dítěti ani nemluvím. Ale upřímně, která z nás někdy "neujela" a pak nelitovala 😠

marketa97
18. únor 2012

@klaraemma já mám zase nevlastního bratra, kterého si naši vzali do pěstounské péče z dětského domova, te´d už je dospělý, ale celé jeho dětství si s ním naši teda "užívali" byl pěkné kvítko. Taky jim tenkrát poradili dát ho pod studenou sprchu, naši to udělali jednou a on tam řval snad potom ještě víc, takže na něj to vůbec nepůsobilo a naši už to pak nikdy nezkoušeli. Je ale fakt, že on byl tvrdým oříškem nejen pro naše, ale i pedagogy atd.

klaraemma
18. únor 2012

@marketa97 hlavně si myslím, že na každého platí něco jiného, někomu stačí domluva, na jiné se musí holt rázněji.

klaraemma
18. únor 2012

jinak pro upřesnění, nemyslím si, že by sprcha u nás musela proběhnout proto, že máme ado děti, to jsem tam psala jen proto, že i na školeních nám sprchu radila doktorka.

marketa97
18. únor 2012

@klaraemma souhlasím s tebou, u něj nejvíc zabíralo mluvit s ním jako s dospělým a nijak nepřikazovat. Pokud se k němu člověk choval v klidu a jako se sobě rovným tak byl jak vyměněný a dělal automaticky věci, který by ho jinak ve snu nenapadly.

carculka
18. únor 2012

myslim si ze dost maminek si vubec nedokaze predstavit ceho jsou nektere natury deti schopny,proste nedokazou jelikoz nemaji takove deti ani doma ani v okoli a nebo odsuzuji ty na ulici ze je to vychovou,ale jsou takovy s kteryma fakt nic nezmuzou rodice a nepomaha noc..chapu maminky ktery uz ze zoufalstvi to zkusi jelikoz mit doma extreminstu je fakt napor na nervy...
nase mala je v mnoha vecech taky extrem(sprchu nedostala-ale kdo vi ze,ale nervy drzi a doufam ze budou)a treba kamoska rika,ze kdyby nas neznala a jen potkala rika si ze spratek a urco vychovou,ale kdyz vi jak ji vedu proste vi ze kdyz se nase mala sekne nesvede s ni nikdo nic...
pak znam pripad kdy maminka s prumernym ditetem radi jine s extremni ve vsech smerech,jak ma domlouvat a dalsi rady atd,ale na maleho to pusobi opacne a ta s normalnim na ktere to plati to pricita mamince ze to dela blbe proto se tak maly chova...myslim si ze kazde dite je jine a ze hromada z nas ikdyz si mysli ze ne tak pod urcity dlouhodobym psych.natlakem bysme se zachoval podobne jako treba ta kterou odsuzujem..jelikoz nekteri maly teroristi dokazou neuveritelne veci..a ono se dobre radi ale kdyz je clovek v te situaci tak je to jine(jako viz tady ruzne diskuze,ono se dobre odsuzuje z pc,ale chtela bych videt nektery maminy v ruznych situacich)
pak pochopitelne je jina kategorie maminek ktery vykoleji i bezne dite,bezny veci,mlati je,jsou sprsty na ne atd-to je spatne pochopitelne..taky jse zazila a to je hnus

carculka
18. únor 2012

@marketa97 jojo musime tak od malinka-ne treba pojd sem,ale rict pomuzes mi s nakupem prosim?a zaplatis?a jde,nezdrha neco podda a ja ji necham podat peniz 😀
ale taky casto si zamane svy a nereaguje na nic,ale aspon nejakymu procentu ti m predejdu...prikazy u nas od malinka funguji opacne a pak na truc opak udela(ma asi po mamince)

marketa97
18. únor 2012

@carculka přesně tak 🙂 já jsem taky byla taková jako malá, takže jsem proto i bráchu chápala a vycházela s ním třeba líp jak mamka, jinak náš malej bude určitě to samý. Zjistila jsem, že po zlém s ním toho moc nezmůžu a je to dobře 🙂

carculka
18. únor 2012

k tomu dam jeste jeden priklad-nase mala lita po krame,hlidac mi rikal to by teda nas malej nikdy nedelal je vycepovanej..a kamoska rika to ja muzu rict taky jelikmoz kdyz malej zlobi dam ho do kosiku a kdyby byl velkej extrem klidne rvouciho ale sofi vyleze a kdyz byla mensi skakala po hlave takze ji tam asi tezko da ze jo...za ruku dela vrtuli ze se skoro vykloubi ruku dokolecka a je gunmova,k tomu sceny a po zlym jeste horsi,takze co s ni..nevhat ji a postupne ucit at tak neradi(coz mame uz trosku leps a ted uz obcas i sedi),ale pokud byt tam nechce,vyleze a kosik preleze behem 2s

paolin
18. únor 2012

@carculka jojo, taky mám jednoho takovýho doma.. A taky si okolí neodpustilo "dobré" rady.. Upřímě není nic horšího, když máte doma extrémní povahu a ještě se do vás někdo naváží. Nemusím souhlasit, ale mužu to říct slušně a nedupat po těch, ktěrí potřebují podporu a pochopení. Většina rodiču se snaží dělat to nejlepší a samo i chybují.