Vzteklé a zuřivé batole

pralinkan
6. zář 2009

Holky, mamimky..prosím poraďte mi..Moje 15měs holčička má neskutečné záchvaty vzteku..Vím, že děti v tomto věku mají období vzdoru, ale to co dělá moje Naty, z toho už jsem na prášky. Když ji to chytne, mává rukama, kvílí, řve, rve si vlasy, bouchá se do hlavy. Vůbec neposlouchá a když jí dám na zadek nebo odejdu, tak je to ještě horší. Včera jsem dokonce skončila s rozseknutým rtem ☹ Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak na to?

ygreen
6. zář 2009

řekla bych tak nějak hezky česky - plácni ji mokrým hadrem😉 a když to bude vyloženě hysterický záchvat, tak pod studenou sprchu, to dělala ségra s neteří, ta měla jako malá taky hysteráky a poradil jí to pediatr. A zabralo to spolehlivě. A pokud máš možnost, tak ji prostě vem a zavři na pár minutek do pokojíčku. Většinou se řev zvýší, ale za chvilinku se uklidní a s pláčem se přijde pomazlit.

Můj kluk mě záchvaty vzteku kolem 8 měsíců, prohýbal se do luku a mlátil hlavou, bála jsem se že si ublíží, že se praští a tak. Vždycky jsem ho pevně chytla do náručí a počkala než ho to přejde. Teď má vztekací záchvaty občas a stačí, když ho okřiknu, docela mě poslouchá. Jinak taky dostal na prdel a nebo přes ruce, podle toho co provedl.

pralinkan
autor
6. zář 2009

přesně, taky mám strach, že si něco v návalu vzteku něco udělá..studenou sprchu jsem teda ještě nezkoušela, ale asi to zkusím, protože už toho mám plný kecky 😒 jen doufám, že zas nepřijdu k úrazu 🙂

kolca
6. zář 2009

ahojky,
tak nás Jája se vzteká od roka a pořád ho to drží, prohýbá se do luku, takže když nejsem hned vedle něj, tak hrozí, že se praští do hlavy. Když ho to chytne, tak ho položím na koberec na záda a odcházím do vedlejší místnosti. Po chvíli přestane. S tou sprchou nevím, moc se mi do toho nechce. Zkoušela jsem umýt obličej studenou vodou, ale to ho nechávalo chladným, teda vzteklým 😅

komteska
6. zář 2009

pralinkan: máme něco podobnýho a ještě tohle https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😎

prohýbání do luku, mlácení o zem hlavou nebo o sklo apod. to ho vůbec nebolí 😖 když mu nedovolím krmit se sám tak po mě hází jídlo

tchýně taky dávala manžovi studenou sprchu, když byl malý a prý to zabíralo, ale já to nezkoušela

komteska
6. zář 2009

a vzhledem k tomu, že máme totálního vodomila, tak pochybuju, že by mu vadila studená voda 😀 😀

atrami
6. zář 2009

No toto máme čiastočne za sebou. Nakupovanie so synom bola hroza. Niekedy sme nechali stáť košík v obchodu a vliekli sme syna von. Studena voda zaberala dočasne. Hádzal sa o zem, vrieskal......

tomasek06
6. zář 2009

Studená voda opravdu zabírá, ale opravdu ledová. Malý měl takový záchvat jen jednou, ale sprcha a pak byl klid.

atrami
6. zář 2009

tomasek,
ja keď som dala synovi studenú sprchu, tak som si pripadala ako neschopná matka, ktorá si nevie poradiť so synom.

tomasek06
6. zář 2009

No to já sice taky, ale naštěstí jsem to nemusela použít znova.

ygreen
6. zář 2009

kom: on vodomil by asi taky nebyl šťastný, kdyby jsi ho oblečeného vrazila pod sprchu a pustila na něj ledovou vodu. Ale taky to považuju za krajní řešení a stačí třeba jednou, 2x v životě. Myslím, že takhle je dostačující dítě strčit za dveře jiného pokoje a nechat ho vyvztekat.

Mě dnes mladej odmítal jíst polívku k obědu, protože chtěl jíst sám. Což s polívkou fakt nejde. No tak po asi 10ti pokusech, kdy dostal svou lžíci, rohlík, apod. Jsem ho prostě vzala ze židličky, šla jsem dát jídlo do lednice a nedostal nic. Pak se vyspal a další jídlo dostal až ke sváče. A už to bylo o něčem jiném.

A kdyby to jídlo hodil po mě, tak okamžitě dostane přes ruce, myslím, že tady je opravdu nutné vymezit mantinely co je ještě v mezích a možná zábavné a co je projev vzdoru a vzteku. Malej tedy jen odmítá otvírat pusu a kroutí se jak ho*no v proutí a sahá mi do misky.

nikka.vo
6. zář 2009

Na tyhle záchvaty nám nejlíp zabíralo, že jsem ho za ruku odvedla do pokoje a přivřela (NE zavřela!!! to bych nedělala) dveře a se slovy, že až se uklidní, tak může přijít. Vždycky začal řvát ještě víc, pak přestával až přestal uplně a já si pro něj po chvilince klidu přišla, zeptala jsem se ho, jestli už je hodnej, on mi řekl že jo, pomazlili jsme se a všechno bylo dobrý. Ze začátku měl samozřejmě tendence se obrátit a jít hned za mnou. Tak jsem ho čapla zase a zase odvedla a opět domlouvala, že může přijít až přestane řvát a to jsem zopakovala třeba 4x, než pochopil, že ho budu odvádět klidně stokrát 😅 . Takže pochopil, že tam prostě fakt zůstane dokud nebude klid a později už stačilo říct ať se uklidní, nebo půjde do pokoje a bylo ticho 😎 takže tuhle metodu fakt doporučuju, jen je třeba být tvrdá a stát si za tím. Trhá to člověku srdce, když z hysterickýho řevu přejde občas na nešťastnej, ale je to fakt učínný 🙂

pralinkan
autor
7. zář 2009

eppik-moc děkuju za odkaz, docela jsem si početla a musím přiznat, že jsem v cholerickém dítěti poznala Natálku.Pořád jsem přemýšlela, jestli je hyperaktivní, nebo co jsem udělala špatně. Teď jen vytrvat, souhlasím s tím, že bití nic nespraví, ba naopak. Občas účinkuje, když Naty něco provede, tak se jí dívám přísně do očí a mlčím.

pralinkan
autor
7. zář 2009

ygreen, komteska - tak to krmení je u nás taky problém, malá vůbec nechce jíst, jen sama. když ji chci nakrmit, tak se vzteká a tvrdošíjně zavírá pusu, ani s mou pomocí nechce jíst a když jí dám lžičku, tak si jen hraje a hází po mě jídlo. Tak jídlo dám do ledničky a tak je to i 10x za den. 😒

jjaanca
7. zář 2009

No teda Lucka jí hodně málo, je hubená , tak se snažím jídlo řešit po dobrém, mám nekonečnou trpělivost.... ale v okamžiku kdy po mě hodila jídlo, tak dostala pěkně přes ruku až jí to štíplo. Udělala to asi tak 2x. Teď se v židličce vzteká, kroutí, řve, ale dává si fakt bacha aby po mě jídlo nehodila. To se teda divím že tohle dovolíte.

ygreen
7. zář 2009

nikka: kdybych dveře jen přivřela, tak si tam akorát zavře prsty. Já zavřu a poslouchám ho. On bulí za dveřma až se přestane vzekat, tak otevřu.

anta
8. zář 2009

Jé holky, my to máme doma taky 😀 😀 a nedej bože, když je ještě do toho unavený, to sebou flákne na zem a začne ječet, též si rozsekl horní ret. Rozhodně ho v době vzteku do ruky neberu, protože by ho to naštvalo ještě víc a žádný ťuťu ňuňu 😅 Já to dělám tak, že na něj tak 5 vteřin koukám, buď nic neříkám a jdu pryč anebo řeknu "ááá máme tady vzteklinu, tak to máma jde pryč" a seberu se a jdu do jiné místnosti, aby neměl publikum, no a co myslíte, do dvou vteřin je klid a už si to pěkně za mnou šupajdí 😀 . Jídlo po mně tedy neháže, to bych mu dala céres! Sedíme spolu na sedačce, já papám svoje a Honzík taky svoje, když nechce, jde od toho pryč. Občas se tedy ožene rukou, ale to vždy dostane vynadáno. 😉

pralinkan
autor
8. zář 2009

tak to já už malou taky v době vzteku neberu, ono to pak bolí 🙂 a navíc je to ještě horší. Takže taky beze slov odejdu z místnosti a malá většinou přiběhne..Teď docela pociťuji změnu, začala jsem na radu doktorky dávat malé homeopaticky sirup na zklidnění a musím říct, že je malá klidnější. Dnes spala o dvě hodiny déle, paráda 😀

anta
8. zář 2009

Já nevím, ale nějak si nedovedu představit, že bych toho svýho 14. měsíčního loupežníka dala pod studenou sprchu, to mi přijde silně drastické, tedy aspoň zatím 😅 😅 😅 😉

cert..ova
8. zář 2009

ahoj, tak u nás je taky vztekloun a o to horší, že má neuvěřitelně silnej hlas, takže nás slyší celé sídliště a to nepřeháním. řeším to tak, že si ho nevšímám, když jsme doma, položím ho hlavou do polštáře, samo, že nedržím 😀 ,už trochu ví, že je to trest. s tou studenou vodou nevím, páč je dítě vztekem rozpálené a buší mu srdce a může se stát, že tím dostane šok, vzdoru zdar 😀

anta
8. zář 2009

No já se přiznám, že mě občas z toho jeho vzteku chytají záchvaty smíchu a tak musím spíš utéct, abych se mu nesmála do očí, to ho naštve samozřejmě ještě víc a proč dráždit hada bosou nohou, že? 😀 😀 😀

med
8. zář 2009

My máme doma taky vzteklounka. Jednou nám udělala na svatbě kamarádky takovou hysterickou scénu, že jsme jí opravdu opláchli obličej ledovou vodou a pak byl klid. Ještě to zopakovala jednou, to jí manžel strčil do sprchy, na to jsem neměla nervy, ale pomohlo to. Od té doby, když se začne vztekat, tak se jí zeptám, jestli chce pod studenou vodu a ona odpoví, že ne a zklidní se. Moc dobře si to pamatuje. A vodu jsme jí tím rozhodně neznechutili, vodu miluje, ale ne studenou 😉

moniqe3
8. zář 2009

Ahojte kočky. Prosím poradte. Moja dcérka ma pri záchvatoch zákazu kúše. Skúšala som už všetko. Kusla som ju teda vrátila som jej to - nič. Dala po ritke - nič. Nakričala robila som že ma to bolí a to niekedy bolelo aj dva dni také kúsnutie ale to začala plakať tiež. Už neviem ako jej vysvetliť, že ma nesmie kúsať. Som jej povedala, že nech sa kúse aj ona a ona aj kusne ale iba akože. Tak seba akože a mňa úúúplne do kosti.

fifinek
9. zář 2009

Ahoj, tak malý je to samé, když se mu něco nelíbí nebo mu něco zakážem,tak kouše. Dokonce už kousnul i babičky, taky jsem zkoušela kousnout, dát po dupce,ale nepomáhá nic. Teď se začal kousat do ruky, je to pěkný nerváček,ale dělám, že ho nevidím nebo mu řeknu v klidu, že to nemůže si tak ubližovat. No uvidíme jestli ho to přejde, jinak fakt nevím ☹

anta
9. zář 2009

S tím kousáním to nevím, jak řešit, Honzík tohle nedělá, měl ale v jednu dobu takový náznaky, ale ne, že by kousal ze zlosti, tak snad to nepřijde 😅

lienka79
9. zář 2009

vravim z osobnej skusenosti..ze studena sprcha zabera..strasne som to nenavidela..Moze mat dieta vodu rado akokolvek...studena...pozor,nie vlazna, letna 😀 ..sprcha nie je bohvieco...
Ja by som to asi riesila odchodom z izby..ak mam istotu,ze si neublizi
ked maly zacal vyvadzat v meste..tak som ho jednoducho ignorovala a sla dalej....Pootm si to rozmyslel

iloha
9. zář 2009

NO u nás tedy ledovka nezabírá, šla tam už dvakrát a klidně se vztekala dál 🙂
Vedlejší místnost taky moc ne, spíš, na ní zabere, že jí řeknu ať si klidně brečí, že mi to ale vůbec nevadí, protože brečí i jiný děti. A ona většinou přestane a ptá se kdo, že ještě brečí?

timbouctou
9. zář 2009

moje kamarádka má taky vzteklíka, tak jsem od ní okoukala, že když sebou prcek praští o zem, i třeba ve městě, tak ho jen odtáhnu ze silnice na chodník a počkám, až mu dojde, že já mám času dost. Nebo když máme s sebou kočár tak ho tam natvrdo přivážu a to taky dobře funguje, když nemůže ten vztek předvést 😅 Kousání jsme taky měli, kolem roku a občas i teď, ale spíš to dělal když byl unavený a nebo když byl rozlítaný a chtěl nám ukázat jak nás má rád a na tulení nebyl čas 😀

petardice
15. led 2011

Ahoj, trochu oživím tohle téma... Dnes jsme vyrazili s 1,5 letou dcerkou na nákup a já nevycházela z údivu. Normálně jezdí v autíčku-nákupním vozíku, pak vystoupí a pohoda. Ovšem dnes objevila po vyndání z autíčka nákupní vozík pro děti. Chvíli s ním jezdila, a když už jsem viděla, že je manžel na řadě u kasy, chtěla jsem ji odvést. To byl začátek konce. Začala plakat, postupně křičet, po položení na zem zdrhala zpátky do krámu. Všechno bylo v obchodním centru, takže k autu cesta daleká... Cestou se začala vztekat tak, že nejdřív sedla na zem a ječela. Snažili jsme se jít dál a nevšímat si jí, po chvíli se rozmyslela a běžela za námi, ale jakmile nás doběhla, chytila se mě za kalhoty a švihla sebou na zem. Nejdřív do kleku, pak hlavou na zem a ječela a ječela. Několikrát se totéž opakovalo a když naposledy třískla čelíčkem o zem fakt hodně, už jsem to nevydržela a ječící a zmítající se ji vzala do náručí a odnesla do auta. Hodně mě to u ní překvapilo, samozřejmě jsme měli pár období, kdy jí něco nebylo po chuti, třeba období bojů při přebalování nebo odsávání nudlí, ale tohle??? Jinak je poměrně hodná, usměvavá a poslušná, i když v posledních dnech ji občas doma chytil rapl, když jsem něco nepovolila a vzteky mě začala mlátit. Jenže doma se to dá zvládnout v pohodě - když se začne vztekat, odejdu a když zjistí, že si nic nevyvříská, přejde ji to. Ale v obchodě? Jak tyhle situace zvládáte a řešíte vy?

meleri
15. led 2011

@petardice u nás to už přešlo, ale zažila jsem toho taky dost.....ale měla sem výhodu že jsem malého od malička zvykala na nošení na ramenou, takže když začal tak šup s ním na ramena a cca po 3 min byl klid. prostě zapomněl, byl spokojený že je zase na ramenou (měl to vždy rád) a byl klid....ted už to zvládá dobře, ale je pravda že ho moc po obchodech netahám (není kde jsme na vesnici)
pokud se ti to stane doma tak nejlepší je ji nechat samotnou...s tou sprchou nevím do toho bych nešla. to mi přijde drasťák, zvlášt jeslti má člověk citlivé dítě, ale možná že pro tvrdší povahy (dětí) je taková sprška v pohodě... 😅