Vzteklé a zuřivé batole

pralinkan
6. zář 2009

Holky, mamimky..prosím poraďte mi..Moje 15měs holčička má neskutečné záchvaty vzteku..Vím, že děti v tomto věku mají období vzdoru, ale to co dělá moje Naty, z toho už jsem na prášky. Když ji to chytne, mává rukama, kvílí, řve, rve si vlasy, bouchá se do hlavy. Vůbec neposlouchá a když jí dám na zadek nebo odejdu, tak je to ještě horší. Včera jsem dokonce skončila s rozseknutým rtem ☹ Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak na to?

kocka5
4. kvě 2014

Koukni na horní příspěvky..... u nás taky proběhly studené sprchy, nebo mokrý hadr na obličej........ 20 minut vztekání....... masakr.... proběhlo to celkem 4x a velmi dobře si to pamatují, pokud to připomeneš.

adrianka1712
30. pro 2014

@pralinkan Chcem sa opýtať, jako sa volá ten homeopatický sirup na skudnenie ? Moja 16-mesačná dcerka je strašný nervák. Kope, škriabe, kričí až tak, že niekedy príde o hlas, búcha si hlavu o stenu, bije nás, no strašné. Rada by som skúsila homeopatiká. Ďakujem.

lucietaborska
30. pro 2014

Ahoj vsem, dekuji za tuhle diskuzi, je fajn vedet ze na " to " nejsem sama a ze se takhle vztekaji i jine deti nez nase skoro 3 leta dcerka. Taky praktikuji odklizeni vzteklounka do pokoje se slovy " az se uklidnis tak prijd " problem je v tom, že bydlime v jednom domě s tchánem a manžela babička bydli hned vedle, jsou u nás poměrné často ( to me samozřejme vůbec nevadí ), ale co me strašné štve je to, že když jsou u nás zrovna svědky vztekle scény a ja odklidim dceru do pokoje, oni na ni hned přes dveře začnou mluvit, chlacholit ji, domlouvat ji, atd a to ze si to ja nepřeju a již jsme jim to několikrát ja i Můj manžel řekli, to naprosto ignorují. jsem z toho nešťastna a navíc se ted dceřino vztekle období nějak zhoršilo, občas už to fakt nedávám, vztek doprovázeny záchvaty řevu, cokoliv řeknu vůbec neposleche., i když to zopakuji několikrát, většinou to skonči tak ze musím zvyšit hlas a nebo ji prostě plácnout přes zadek, pevné doufám, že toto období rychle přejde, protože dcerka je jinak velmi hodna, Veselá a šikovna, a me pak strašné mrzi když na ni musím byt " zla " . omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale již jsem z toho totálne na dne. včera jsem chtěla nechat dceru u rodičů přes noc, udělala strašnou scénu, řvala jak tygr, az mi máma volala abych si pro ni přijela, že pořád ječí ze chce maminku, když jsem pro ni přijela, byla jsem osočena z toho, " bůh ví co ji doma dělám, že takhle strašné rve " tak to me úplné dorazilo, připadám si jako nejhorší máma, přitom svou dceru miluji, věnují se ji, mazlim se s ni, hraju si s ni, udělala bych pro ni všechno na světe, ale nějaké hranice přece dítě mít musí.

hojda
30. pro 2014

@adrianka1712 sedalia

heduska82
8. led 2015

Ahoj všem. Máme doma taky vzteklouna. Snažím se rizikovým situacím předcházet, ale co u něj spouští tohle, to fakt netuším. Obvykle je to v okamžiku, kdy jsme venku nebo se chystáme ven. Prostě se sekne, že nejde tam ani tam a vzteká se. Nemlátí s sebou o zem, to ne, ale ječí, neukápne mu ani jediná slza. Dneska jsem ho táhla přes celou ves řvoucího domů, když jsme přišli, ještě se to vystupňovalo, protože manžel se spícím mladším byl ještě chvíli venku, kopal kolem sebe, nechtěl se svlíknout, že chce za tátou, ve finále stál u dveří a mlátil do nich, že chce za ním...pak už se dostane do fáze, kdy se chudák jenom škube, už ani řvát nemůže. Někdy mu to vydrží půl hodiny, někdy hodinu, ale je to na budku, když jsem doma sama s ním a s malým. Už před Vánoci jsem odmítla s nimi chodit ven sama, obvykle to končí tak, že tlačím kočár a druhou rukou táhnu nebo nesu řvoucího staršího. A na to fakt nemám. Studenou sprchu jsem tedy nezkoušela, mám strach, že ve stavu, do kterého se ve finále dořve, by ho z toho kleplo. 😒 Ale tohle má jen, když se jdeme projít nebo není po jeho, ale jen venku, doma se vzteká tak nějak normálně, ne tenhle extrém.

xxsmajlikxx
7. únor 2015

@pralinkan prosím mohla by jste mi říct o jaký homeopatický sirup se jedná? děkuji a jak se dávkuje 🙂

soptikova
7. únor 2015

Dnes čtyřletá dcera měla taky takové záchvaty, jediné, co jsem vysledovala, tak, že to bylo spojeno trochu s hladem, takže jsem se tomu snažila předcházet jídlem 🙂. Jinak, když už byla v tom, nepomáhalo nic - ignorovala jsem, posílala do pokojíčku, řvala, sprchovala.. Nic neučinkovalo. Začalo se to zlepšovat, když jsme to až poté v klidu probíraly - její emoce - jestli byla smutná, jestli se na mě zlobila, naučila se své emoce trochu zpracovávat, pojmenovávat a asi už to pro ni nebyl takový chaos, takže těm záchvatům přestala tak podléhat.

iv86
8. únor 2015

Ach jjo, jak to tady čtu, tak žádná sláva a ještě ve čtyř letech...Já mám dvojčata, jednoho vzteklouna jsme měli přes léto (na dovolené hotova katastrofa). Naštěstí to přešlo, ale pomáhala studená sprcha a vyřvat se v postýlce. No a teď to máme znova. Druhý řve furt a mě už to vážně s... a někdy mám duo...Ale jak na ně, to vůbec nevím.

amazonka.k
23. únor 2015

@iv86 Vy jste asi celou diskusi nečetla, že ? Když tu tak otevřeně píšete o studené sprše, přečtěte si pro zajímavost, je to zásadní téma v celé diskusi...

adrianka1712
14. čer 2015

Prosím o radu. Dcerka (22mes.) je poslednú dobu strašne ukričaná. Nie uplakaná, ale proste kvoli úplne všetkému hrozne jačí a piští. Keď na ňu například prehovorí syn, vždy poriadne zapiští, až jej niekedy odchádza hlas. Stačí, že ju len osovíme a začne hystericky jačať. Dokáže tak strašne zjačať až ma v ušiach zabolí. A robí to stále. Napríklad dnes jačí snaď pre všetko a mne už vážne dochádzajú nervy, neviem čo mám robiť. Keď jej vysvetlujem, že to nesmie robiť, zase začne jačať a niekedy sa ešte aj zaženie. Nemožeme jej v ničom protirečiť, pretože je strašná nerváčka. Poradíte ?

mamba79
19. čer 2015

@adrianka1712 Taky mám doma dost vzteklou holčičku, jsou jí 3 roky...a graduje to ještě víc, když její 11.měsíční bratři začínají chodit a začínají fungovat jako človíčci a né ležící mimina...vzteká se, pořád kňourá, nic nejde v klidu, nesnesitelný hysteráky kvůli kravinám...dneska třeba jeden z nich stoupnul ke stolu, kde si malovala a strhnul jí papír, no začala hystericky ječet, tak jsem se zvedla uklidnit situaci a než jsem udělala krok, tak do něj strčila až upadnul...dostala na zadek...v té chvíli nedokážu jinak přemýšlet...nevím jak to řešit. Domlouvám po dobrém, po zlém, nepomáhá nic. Mám pocit, že mě vůbec neposlouchá a že já jen buzeruju. Je strašně málo chvilek, kdy si normálně hrajeme, čteme, prostě fungujeme...Studená sprcha u nás proběhla 2x, pak jsem hodinu brečela. Asi to pomohlo, aby se uklidnila, protože se klepala, dusila, div se nepozvracela...ale vztekání to rozhodně nevyřešilo Jako že tím můžu pohrozit, ale znova už nechci...Připadám si jako kdybych udělala někde chybu, i když vím, že to tak není. Je mi jí strašně líto, ale nevím co mám dělat. Navíc, některé hysterie prostě musím řešit rázně, není tu sama. A mantinely měla od malička, jsem dost přísná. Pokud nemá svůj záchvat, je to nejúžasnější stvoření na světě. Hodná, milá, usměvavá, vtipná a velmi chytrá holčička. A během chvilky je zní cosi co nepoznávám a dohání mě k šílenství...Asi si budeme muset jen držet palce, ať z toho brzo vyrostou...

mamba79
19. čer 2015

@adrianka1712 a jen doplním, že to vztekání nezačalo narozením dvojčat...začalo to v 18.měsících...

mamba79
19. čer 2015

@adrianka1712 jo a to se vzteká i když jí chci umejt hlavu, vyfoukat hlavu, když jí dám krátký rukáv místo dlouhého nebo naopak, když jí dám holinky a zrovna chtěla kecky...já teda neustoupím, ale ten hysterák musím vydržet 😀 ...

evaamy
19. čer 2015

Nečetla jsem diskuzi, ale kdybych měla takový problém, tak bych si asi zaplatila kurz Nevychovy.

mamba79
20. čer 2015

Taky už jsem na to koukala a je to hodně zajimavé.

dallien
28. čer 2015

Na tohle docela dobre pomaha rybi olej, nebo jakykoliv prisun omega 3.

Jinak muj nazor... Dite (a hlavne jeho mozek) se v tomto veku vyrazne vyviji a je jenom na nas, jak mu v tom pomuzeme. Dite neumi zpracovat emoce, musime mu ukazat jak na to. Vybuchy vzteku a pod. k tomuto obdobi proste patri. Jsou to negativni emoce a ty prece zazivame i my dospeli. Kdyz ja na ne zareaguju negativne, co si z toho to decko vezme?
Je potreba jednat s klidem a trpelivosti, ne ho hazet pod ledovou sprchu. Co tim tomu diteti reknete? Ze ventilovat hnev neni zadouci? Daleko vic mu prospejete, kdyz mu ukazete, ze i vztek patri k zivotu a ze se s nim da vyrovnat.
Na internetu je spousta clanku, staci do vyhledavace zadat treba " vyvoj muzku u batolete" nebo "emocionalni vvyvoj batolete". Doporucuji aspon neco precist, treba lip pochopite, co Vase dite proziva a jak mu pomuzete ve spravnem vyvoji.

floresta
15. črc 2015

@pralinkan studenou sprchu bych ji nedavala, to je fakt moc. Syn to mel taky. Pomahalo si ho chvili nevsimat, kdyz se vztekal, pak se sam u klidnil a prisel. Nezafungovalo to napoprve, ale casem jsme se k tomu dopracovali.
Kdyz jsem se ho snazila zastavit nebo s nim nejak manipulovat, neco mu nabizet a tak zkoumat a zkouset, co se mu deje, to ho jeste vic nastvalo.
No a kdyz se zrovna nevztekal, tak jsme si hodne hrali a snazila jsem se ho moc do niceho nenutit. Casem jsem zjistila, ze nektere zachvaty byly kvuli tomu, ze ho v nepredvidatelnou chvili prepadla zizen nebo hlad a neumel si o to rict. Myslim, ze nejvic pomaha, kdyz se na to reaguje s klidem, nenechat se zatahnout do toho zachvatu taky.
To cele trvalo max tri mesice a uklidnilo se to samo i bez sprchy. To je fakt krute. To mi jednou udelal strejda, kdyz jsem byla mala a dodneska z toho mam hruzu jen si na to vzpomenu.

floresta
15. črc 2015

@lucietaborska ahoj, mne to prijde, ze dcera zkousi, co ji projde. Projde ji, kdyz se rozhodne, ze nebude u babicky? Vyvztekala si to? Vyvzteka si to priste zase, kdyz se to tak osvedcilo. Zkouseli jste nechat ji nekdy rozhodnout, treba kam se pujde na vychazku, o cem si budete povidat, s cim si hrat? a vysvetlit ji, ze nekdy rozhoduje ona, ale nekdy zase vy a pak na tom ale trvat. Jak to vidíte?

floresta
15. črc 2015

@mamba79 Ahoj, a nepomohlo ji rict, at si vezme klidne kratke tricko a nez se ji objevi na noze holiny, tak ji rict, ze venku prsi a pak ji je dat . Vic s ni mluvit. Se tremaa detma to neni leharo, ale nekdy fakt pomaha komunikovat, obzvlast kdyz je jinak hodna a chytra...

floresta
15. črc 2015

@michaaellaa uz jsem si myslela, jestli nebude mit syn nejakou diagnozu, ale pak jsem si precetla knizku, jak to funguje ve Francii. Rodiče důsledně trvají na dodržování některých věcí - držení se ruky na ulici, kde jezdí auta , zdravení dospělých, jakmile to dítě zvládne a třeba stolování (jí se u stolu bez odbíhání) možná ještě něco, ted si to nevy ba vim.
Jinak co se týká her a trávení dalšího času, tak mají děti volnost a právě díky tomu se děti snáz přizpůsobí těm několika pravidlům, která stále plati a na jejichz dodrzovani rodice DUSLEDNE trvaji. Tak jsme to taky zkusili a bud z toho nahodou ve stejnou dobu vyrostl, nebo to bez náhod zabralo a syn se uklidnil, prestalo valeni se po zemi, kdy se kolikrat i bouchl do hlavy za soucaneho breku (rvani) ....

lucietaborska
19. črc 2015

@floresta Ahoj, děkuji za reakci, dcerka se už naštěstí srovnala, vztekle scény už máme ve větší míre za sebou, a ty občasné zvládáme, dcerka vyložene bojkotuje pobyt u jedné konkrétní babičky, i když se ji tam nic zlého neděje, ale vzhledem k tomu ze ja musím chodit do Prace a školka přes prázdniny nejede, bude si muset odbyt pobyt u všech babiček. Máme ted období kdy je dneska strašné ostychavá, všechno nové odmítá, na dovolene nám týden trvalo než jsme ji dostali do more, bazén vzala na milost po 5 ti dnech a animační programy cca po 8 dnech, kdy nejprve všechno kategoricky odmítá, a když ji trpělivým nenápadným přesvědčováním dotlačime k dané činnosti tak ji od tamtud samozřejme nemůžeme dostat . . .

elu
19. črc 2015

tak já jsem nedavala přímo sprchu, ale studenou plínu na hlavu....když přišel záchvat, tak jsem viděla, že i chudák holka neví, jak z toho ven...toto vždy pomohlo....naštestí jsme to nemuseli aplikovat tolikrát, takže za mě doporočuji...ale klidně si zkoušejte homeopatika,jestli na to máte nervy....ještě dodám,ted je jí pět a je tak hodna a klidná, že jsem se s klidným svědomím uvolila mít druhýho vzteklouna 🙂

veronika182
19. črc 2015

@pralinkan ono stačí vzít studenou vodou obličej..nemusíš ji rovnou dávat sprchu. 🙂 neteř měla taky takové záchvaty a fungovalo to. Byla schopná až začít modrat, jak řvala.

ladyhacek
19. črc 2015

jsem zvědavá jestli mě to také čeká ☹. Nemám ráda ty situace kdy dítě dostane hysterický záchvat v obchodě a podobně (jasně rodiče za to vždy nemůžou - je to povaha dítěte-teď jako rodič si to tedy myslím - ale v pubertě jsem to nepochopila - říkala jsme si nevychované děti)
Malému bodu 4 měsíce a občas se začíná vztekat - nebrečí jen vydává zvuky a vzteká se - je beran a to mě trochu děsí > no snad bude po mě - já byla hodné dítě 😉.

Jinak pro všechny případy si zapamatuji ten fígl se studenou plenou 🙂

mamba79
19. črc 2015

@floresta zkouším všechno . osvědčené metody někdy nefungují.Rozhoduje se vlastně skoro o všem sama.O jídle,o tom kam půjdeme ven, co si vezme,ale někdy to musí být po mém a prostě jsou dny, kdy není čas na diskuze . Mám ještě dvojčata a v některých chvílích se musí přizpůsobit,i když má v hodně věcech absolutní přednost . Momentalně prožívá období vteřinových rozhodnutí a v tom se ani čert nevyzná . Takže se na něčem dohodneme a za okamžik se začne vztekat,že tak neeeeeeee...a když má dobrou náladu,přejdeme to v mžiku a když má blbou náladu,tak to někdy ukončí hysterákem..tak to prostě je a nepomůže nic . Jen čekat až si to v hlavičce urovná a je schopna mě vůbec poslouchat.

wsmoulinkaa
25. srp 2015

Tak už je nám 6 let. ..a vse ok.
ze si někdy zabéčí tak to asi každý. ...
to kdy to přejde je individuální. ... někoho dřív. ..někoho dyl...někdy je lepší to hlídat. ..vzdor může byt spojen s nějakou formou neporozumění.
my začali mluvit kolem 3,5let az 4 let. Od te doby se hodně vse zlepšilo. ...s porozuměním.

ale někdy to deti zkouší. ...kdo dyl vydrží 😄

upřímně jsem ráda že to je za mnou😉

vrtule333
7. říj 2015

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale na mojí dceru studená sprcha nezabrala, naopak se rozzuřila ještě víc.Zkusila jsem to 2x a bylo to k ničemu.Pak jsem slyšela,že když je dítě v amoku a osprchujete ho studenou vodou,že jim dokonce může prasknout nějaká cévka v hlavě.Takže jsem to víckrát nedělala.
Dnes jí jsou tři roky, záchvaty nemá, ale je ukňouraná celý den,ale pořádně nahlas,kňourá a řve,jsem z ní na prášky-celý dny to poslouchat.Čím je starší tak je ukňouraná míň,tak věřím že to úplně přejde.Druhá dcera -mladší je od narození sluníčko,celý den se směje.

dallien
7. říj 2015

@vrtule333 Zkuste jí dodat omega 3, u dcery strašně zabralo. Je to na podporu rozvoje mozku, doporučuje se i dětem s poruchami autistického spektra, adhd,...
Dcera měla největší problémy po očkování mmr (neustálý pláč, kňourání, postupně přestávala mluvit, nenechala na sebe sáhnout, téměř nespala), trápili jsme se půl roku. Rybí olej zabral až neuvěřitelně, během několika dní byla dcera zase ok. V tomto ohledu. Alergie, to je už jiná kapitola. Ale na ten rybí olej nedám dopustit.
Taky pomáhá vit. C a D.

vrtule333
7. říj 2015

@dallien
Děkuji, já jsem právě někde,možná tady na koníkovi četla o rybím oleji v tabletě co chutná jako bonbón,takže se ho chystám za měsíc až budou malé tři roky koupit (píšou na něm od tří let).Kdyby jste náhodou někdo věděl jak se to jmenuje, napsala jsem si to a už nevím kam

dallien
9. říj 2015

Já dávám rybí olej cca od roka.
Věkové omezení tam bývá jen proto, že na dětech do tří let se neprovádí téměř žádné testy. Takže se tím výrobci chrání. Když malé dáte olej o měsíc dřív, nic se jí nestane.
Já kupuju od Nutravity. Je vysoce čištěný, zbavený zápachu a chuti po rybách. Dělají i příchutě pomeranč nebo citron. Když se přimíchá do přesnídávky, jogurtu, vůbec to nepoznáte.