Začíná chodit do jeslí. Jak co nejdříve odbourat pláč?

terrezka
5. říj 2009

hezký večer 😉
prosím poraďte!
moje dvouletá dcerka šla minulý týden poprvé do jeslí a plakala prý hodinu a pak byla v pohodě a pak zase začla při obědě plakat, prý je to normální říkali tety, ale i tak mě to trápí a dnes tam byla podruhé a plakala prý průběžně celé dopoledne.... chodíme do státních jesliček, jen na pět dní v měsíci. Mají tam možnost i hodinového hlídání. Tak mě napadlo zaplatit si ještě jeden den na víc, že by chodila dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek) a ten jeden den bychom jim platili navíc za to hodinové hlídání aby si co nejvíce zvykla. ona to je totiž hrozně dlouhá doba ten týden a to ona si mezitím zase odvykne a jde tam znova 🙄 tak nevím jestli to nechat být a chodit jen jeden den v týdnu a vydržet třeba i tři měsíce než přestane plakat nebo jí tam dávat co nejvíc to jde aby si co nejdřív zvykla.... co myslíte? prosím poraďtě!!!!

mikulka
25. říj 2009

nám se to jedno téma prolínalo vždy do všech oblastí, které byly v jeslích POVINNÉ!!! Hlavně tv, hudebka, výtvarka atd.

Je mi divné, že jim prochází program nedělat. Záleží určitě na vedoucí sestře, kterou tam mají. jenže to víš, platy v jeslích jsou státní, malé, tak to ani nemusí dělat dětské sestry, které mají speciálně na to vzdělání.

Ještě jsem si vzpomněla, že v září většinou programy nebyly, děti si teprvě zvykaly, že jsou poprvé v kolektivu. Ale třeba zpívání bylo od začátku.

Když máš holku říjnovou, mohla by do školky chodit od října a to září by sis platila, abys měla zajištěné místo. Ale být tebou, zeptám se ještě letos. Abys měla jisté místo. Ve školce to bude úplně o něčem jiném, tak jsou pedagožky a s dětmi se tam dělá ještě víc, než v jeslích. Myslím, že tam se jí bude líbit. 😉

Snaž se,a by do těch jeslí už nechodila. Evidentně tam mají špatné vedení, kašlou na to a to je na nic.TO už máš lepší si platit hlídnání. Př.rok bych jí tam být tebou fakt nedala, pokud to je možné. 😉

terrezka
autor
25. říj 2009

miku tak já nevím jestli tam ten program teda mají... zkusím se jich zítra na to nenááápadně zeptat.... říct jim to jako, že malá nám nic neřekne co tam dělají jestli tam mají nějaký program nebo tak... že ani nevíme co tam dělají 😕 je silně možné, že mě zítra začnou přemlouvat ať to ještě zkusíme.... že ty tety i přešla ta nasupenost z toho posledního dne co tam naše madam rozeřvala celé odd 😔 a sami mě začnou překecávat....
když mě přijde, že hlavně ona z toho má už mindrák.... stačí když jí jen oblíkám bundu a ona hned - maminko a že nejdeme do jesliček 😒 hrozně si mě hlídá. beru si jen mikinu na doma a ona hned maminko kam jdeš? nechoď nikam! ale když je s babičkou jako mojí mamkou a normálně jí doma řeknu - budeš doma s babičkou a já půjdu vydělávat korunky na hračky a čokoládku jo? - ano maminko a přines mi šunku a čokoládu 😅 a je naprosto v pohodě, ale poslední týden se nesmím hnout pokud jí na to předem nepřipravím, že jdu např. jen do samky pro rohlíky, koupit jen noviny atd. ale přitom tetu evičku miluje, říká že se na ní zase těší, volá jí mobilem a říká jí do tel. že přijde do jesliček zase zítra jo?.... že mi je zase jako líto, že přijde o tu tetu evičku....

garfieldmail1
25. říj 2009

terezko, ať už se rozhodneš jakkoliv, tak se přecejen zeptej, jestli tam mají přes den program a jaký konkrétně. Třeba tě překvapí. Luky program v miniškolce má super a přesto mi takhle reaguje 😔 , což u něj prostě nechápu.
To jsem se tě chtěla taky zeptat, jak to u vás probíhá ráno před odchodem a vidím, že stejně 😒 Luky nechtěl najednou do miniškolky jít, sice neplakal, to začal až tam, ale byla to fuška ho tak nějak v klidu přemluvit. Přecejen ho musím oblíknout a dovést ho tam, přece ho tam za sebou nepotáhnu 😕 No uvidím v úterý, za každou cenu rozhodně nechci aby tam chodil...
Držím nám palce 😉

Mikulka díky za tvé zkušenosti a rady 😵

terrezka
autor
25. říj 2009

garfield - u nás rána ze začátku tzn. tak 3x-4x co tam šla bylo jako že ráno zkoušela - já budu radši doma a takm 2x se rozbrečela tak jsem jí prostě řekla, že se nic neděje, že to jen zkusíme a že se pro ní přeci vrátím, že jí nikam neutíkám, že si tam bude hrát a bude tam mít tetu evičku a hned přestala a začla se těšit na tetu evičku 😉 pak už to šlo... to ani neřekla, že bude radši doma, ale výsledek je stejný 😒
u nás byla asi na začátku chyba, že jsme neměli tu adaptaci....
zkus to ještě tak 2x-3x a uvidíš třeba si tam fakt zvykne a pochopí, že se nic neděje a vždy si pro něj přijdeš 😉 on to fakt zkouší jestli povolíš jestli třeba nevyměkneš... my jsme na ní zkoušeli takové to jako - malý holčičky a kluci jako ty a Kubíček (kamarád) chodí do jesliček, větší děti jako Adámek (bratranec) chodí do školky a ty velký kluci co potkáváme (potkáváme je cestou do jesliček, je tam hned škola) chodí do školy a všechny maminky a tatínkové a babičky a dědečkové chodí do práce a to jako pochopila 😉 a hned se ptala když sme potkali nějaké dítě nebo paní jestli chodí do jesliček nebo do školky či školy nebo práce.... zkus to jako tak... jako že všichni někam chodí a něco se tam učí nebo si hrajou tak on protože je hodný a šikovný může chodit taky 😉 ale moje rozumy zatím nejeví žádné pozitivní výsledky 😅 😒
Mikula taky ti mooooc děkuju za tvé drahocené zkušenosti 😵 😵 😵 ty mi moooc pomáhají při rozhodování 🙂

terrezka
autor
26. říj 2009

holky tak já jsem tam teď volala té vedoucí těch jeslí, že to půjdu odpoledne zaplatit a bohužel asi pravděpodobně odhlásit, že je z toho malá nešťastná a tety asi taky.... povídali jsme si asi 10 minut: 1) prý vše co děláme, děláme dobře - chodí víckrát než jednou týdně, neustále jí ujišťujeme tím, že jí tam nikdy nenechám, že vždy pro ní přijdu a opravdu přijdu, není tam celý den, je tam na kratší doby 2) když ona se přijde podívat na odd rozhodně tam nebrečí celou dobu, v kuse. že jako poplakává, že to ví to ano, ale rozhodně neřve jak pavián v kuse celé dopoledne 3) program tam samozřejmě mají, je samozřejmě povinný a určitě tam společný program mají... 4) myslí si, že se to dá určitě řešit, napravit, adaptace je stále možná a asi bude ten problém v tom, že ona neměla vůbec žádnou adpataci 5) prý se jde hned s tetama poradit na individuálním řešení a odpoledne to proberem....
MM říkal, že se pokusí jít s námi. tak já ještě uvidím.... docela se mi líbí, že se do toho zapojila ta vedoucí a snaží se mi pomoct

garfieldmail1
26. říj 2009

terezko, tak asi teď záleží na tom, co Ti řeknou odpoledne, že 😉 Nevím, kolikrát tam vlastně už dohromady Andulka byla, ale když si člověk vezme, že děti, co nastupují do normální školky, tak propláčou třeba první 2-3 týdny, což je nějakých 10-15 návštěv školky. Je to hrozná představa, jak jde o vlastní dítě. Na druhou stranu já se to snažím brát tak, že skoro všechny děti si tím projdou a pokud to překonají a pak už jsou v pohodě, tak si na to myslím ani nevzpomenou, nebo některé možná jo, ale bude to jen vzpomínka, nic víc, co by jejich život nějak negativně ovlivnilo 😉
Já jsem zvědavá, co bude zítra, to co doma zkoušíš na Andulku Ty, je u nás v bledě modrém to samé 😅 Luky má na zítra pro tety teda připravené dvě papírové kytičky na špejli, co sám vybarvil, tak mi říkal, která je pro kterou tetu... Možná jak se s tím bude chtít pochlubit, tak zapomene spustit hned na začátku 😅 Já to nechávám hlavně na těch "tetách", jestli mi doporučí abychom třeba po zítřku přišli zas. Já to budu klidně dál zkoušet, když uvidím, že mimo miniškolku je jinak v pohodě. 😉

garfieldmail1
26. říj 2009

Ještě jsem chtěla uvést vlastní příklad. Mne hlídala často babička, když mi bylo kolem 4 let. První půlhodinu jsem vždycky prořvala 😕 Ovšem, kdyby mi to mamka neřekla, já si to vůbec nepamatuju, ani to hlídání jako takové a babičku jsem měla super, tak nevím, proč jsem to dělala 😅

terrezka
autor
26. říj 2009

garfieldmail asi si to na mamku zkoušela jestli když třeba budeš brečet tak tam s tebou zůstane 😅 to bývá asi nejčastější 😉 ale máš pravdu je to hrozná představa že tam probrečí třeba 10 -15 návštěv.... to mi asi pukne srdce 🤐 ale ono tě asi moc nepovzbudí když ti ty tety řeknou, že vlastně probrečela celé dopoledne a ještě rozeřve celé odd.... to se ti pak jde fakt super domů 😒 třeba je tam ta vedoucí těch jeslí srovná 😀

garfieldmail1
26. říj 2009

No to je fakt, měly by tě povzbudit. Už proto, že ti to asi sdělují před tím dítětem. To z jejich strany není zrovna profesionální. Přece ví, že i na Tobě velmi záleží, jak to zvládneš.
Jsem moc zvědavá, co ti odpoledne řeknou 😉

terrezka
autor
26. říj 2009

tak holky jsem tu.... mluvila jsem s tou vedoucí a poradila mi ještě jednu věc:
dávat jí tam každý den na hodinku, opravdu jen na chvilku aby věděla, že tam nebude celé dopoledne. takže kdybychom začli příští týden tak od pondělí po tři týdny jí tam dávat na hodinku a těch pět dní co máme od státu si nechat na ten poslední týden s tím, že pokud by tam plakala i ten poslední týden tak jí tam stejně dávat jen na hodinku a pokud by už nepalakala tak zkusit třeba celé dopoledne. ale pokud se odhlásíme tak ihned nabídne volné místo dalšímu dítěti.... řekla jsem jí, že mi samozřejmě nejvíc záleží na dceři aby si zvykla být nějakou dobu beze mě, aby z toho neměla fobii a aby se jí líbilo tak kde má být chvíli bez maminky tak snad jsem to nepodala jako debil.... 😅 potakli jsme tam jednu tetu z jejího odd a jednu tu pomocnici ta se tvářila normálně ale ta teta nevím jeslti je to možná můj pocit co si už namlouvám, ale přišlo mi že se tváří tak nějak divně... jestli to jako probírali s tou vedoucí a cítí se nějak jako že jsem ty tety pomluvila... nevim...

mikulka
26. říj 2009

No tak vida, terezko, takže řešení se nakonec našlo! To je fajn, že o tom ví ta vedoucí. Furt mám pocit, že sestry na tvém odd. jsou kapku pohodlné a místo, aby to řešily, cpaly tě do toho, aby ses na to vykašlala - a jím ulevila.
A kdo ví, jestli si taky neulevují s tím programem. 😕

To s tou hodinkou je dobrý nápad, ale bude to jistě náročné. Najednou bude Andulka chodit do jesliček denně, na což nebyla zvyklá. Navíc je možné, že první týden tu hodinu vždy propláče.
Ale víš, já opravdu nikdy nezažila děcko, které by brečelo v kuse třeba měsíc a vydrželo by plakat třeba 2 hodiny.

KAŽDÉ DÍTĚ JE ZVĚDAVÉ. TO JE TAK OD PŘÍRODY. Takže když ho něčím zaujmeš, každé dítě se podívá, co mu ukazuješ, co mu říkáš a tak a na pláč aspoň na chvilku zapomene. 😉 No a postupně je těch cvhilek víc a víc a prodlužují se, až už jsou to jenom chvilky a je to paráda. 🙂

Držím moc pěstičky!

garfield: a vy máte co za problém, nějak mi to uniklo, malý taky nechce v miniškoličce být? Myslela jsem, že pláče jen tu chvilku, co ho předáváš?

terrezka
autor
26. říj 2009

miku děkuju za rady!!!! taky si právě myslím, že když jí něčím zaujmou že přeci nemůže brečet v kuse 3,5 hodiny... ale oni mi jí předávají se slovy - no dnes to samé - a opravdu brečela celou dobu? - no vlastně ano... celé dopoledne, ale když zrovna ty dvě minuty nepláče tak umí spoustu básniček a písniček. toť vše, nashlednou a jdeme domů... takže jdeš domů fakt nabuzená na další dny... já tam nejsem takže nevím co se tam děje... vím, že teta Evička je tam od 1. října nová je možný že mají mezi sebou nějaké konflikty a rodiče jen takhle odbudou nevím.... tohle, že celé dopoledne propláče mi řekli ty ostatní dvě teta evička vždy řekla - ale příště už to bude určitě lepší že andulko... až právě posledně mi řekla že to byl ten koncert a bylo to na nich vidět, že toho mají plné brejle... takže holt svou první výplatu po mateřské dám celou za jesle (hodinové hlídání + normál) 😅 ale je mi to jedno pokud si tam zvykne, bude tam chodit ráda a bude se jí tam líbit

mikulka
26. říj 2009

Tak třeba ta evička je taková lepší, zvlášť, jestli je mladá a víc bude s dětmi dělat.
Že toho tety měli plný brejle, no a co. Jesle je služba jako každá jiná, služba, za kterou platíš. Navíc tam pracují (nebo, měli by) profesionálové a ty to prostě musí s dětmi umět.
Divím se, že to takhle říkají před malou.

terrezka
autor
26. říj 2009

no ty dvě ano, ale je fakt, že ta teta evička ne.... ta jako řekla třeba nevadí, připrav si na zítra nějakou písničku co si zazpíváme a zítra už si budeme jen povídat a žádný plakání ano - ano slibuju, že už nebudu plakat a stejně řvala jak pavián 😅

garfieldmail1
26. říj 2009

terezko, jsem si jistá, že s touhle postupnou adaptací to půjde 😵 A zdá se, že i Andulka prostě pochopila, že teta Evička je prostě nej, ještěže tam je!!! Otázka jestli mezi těma svýma "profesionálkama" vydrží, doufám, že jo 😉

Mikulko, tvoje zkušenosti bych teď chtěla mít! Tak aspoň, že se tady o ně s náma podělíš 😵
No u nás to bylo tak : Poprvé tam byl Luky jen na hodinu, proběhlo v pohodě, podruhé tam byl na 2,5 hodiny, plakal jen chvilku po tom, co jsem odešla a pak byl v pohodě. Všude se chlubil, že tam chodí, odpoledne už tam chtěl jít znovu. Minulý týden tam byl potřetí, to mne už ráno překvapil, když mi před odchodem poprvé začal tvrdit, že tam nechce, že tam byl minule smutný. Plakat začal až tam, jedna teta mi ho musela vzít, držel se mne jako klíště. Pak mi mával z okna a zdálo se mi, že už neplakal, no ale když jsem si pro něj přišla, vypadalo to, že tam pláčou snad všechny děti, ale plakal na celé kolo jen Luky a prý teda proplakal asi polovinu času. On je taky hrozně lítostivý, že třeba byl v pohodě a nějaké dítě do něj žduchlo a už to bylo a nedařilo se jim ho asi tak snadno uklidnit. Zítra tam s sebou tahám i velkou obrázkovou knížku, nevím, jestli tam nějaké mají, ty hrozně miluje, tak až bude krize, tak jim doporučím to zkusit s knížkou. Ty "tety" se mi zdají v pohodě, ale minule na nich bylo vidět, že jsou rády, že je to za nima. No a že to zkusíme tento týden zas a uvidíme. Já jsem měla v plánu ho tam dávat i dvakrát týdně, častěji to tam nejde, ale teď nevím, uvidím zítra 😕

terrezka
autor
26. říj 2009

garfield a nestalo se tam teda něco když tam byl po druhé? od té doby se mu tam nechce... nebo možná že si jen pamatuje, že tam plakal a znova se bojí že tam bude zase plakat.... nebo tam je nějaké dítě které brečí moc nahlas a on se toho jekotu bojí 😕

garfieldmail1
26. říj 2009

terezko, právě že plakal jen proto, že jsem tam nebyla. Jednak mi to tak řekl a taky tam byla zrovna jedna maminka se svým dítětem, ostatní děti ale ani nevěděly, že to je něčí maminka, a ta mé kamarádce pak říkala, že Luky plakal opravdu jen chvilku a pak byl naprosto v pohodě. Však taky o tom pak vyprávěl, co všechno tam dělali atd.
Já si asi nejvíc myslím, že on je takový neprůbojný, raději uhne než by se někam cpal, když něco chce, tak se zeptá, kdežto ostatní děti v jeho věku často příjdou a vezmou si, co chtějí, bez ptaní. Trošku se to u něj zlepšuje, právě by mu ta miniškolka v tomhle ohledu i prospěla než nastoupí do školky, kde je víc dětí. Vždycky jsem se ho snažila do jisté míry nechávat, ať se naučí mezi dětma "přežít" 😅 , ale on je prostě taková povaha. Nevím, jak jinak ho v tomhle směru podpořit nebo mu vysvětlit, jak se v určitých situacích chovat.
A asi mu tam chybí, že mne tam nemá jako takovou oporu, i kdybych nic nedělala, tak když neví, jak si poradit, tak za mnou může aspoň jít. Ale nevím, jestli jsem to dobře popsala. 😅
Třeba příklad : dříve byl schopný se nechat na klouzačce donekonečna předbíhat, dnes už se snaží si udržet svou pozici, že je na řadě. No ale pak jde za ním třeba dítě, které ho chtělo za každou cenu předběhnout, on se ale nedá a to dítě ho naštvaně plácne. Lukyho to ani nemusí bolet, ale hrozně ho to rozlítostní a rozpláče se. Kdyby byl starší, tak mu řeknu, ať se nedá a dotyčného plácne taky, ale to teď přece nemůžu.
Tak asi tak... 😕

terrezka
autor
27. říj 2009

ty jo jsem napsala odstavec a celé to spadlo 😠
chtěla jsem ti garfield napsat, že s tím asi nic neuděláš... to musí jen on a jeho mozeček pobrat, že když je potřeba vybojovat si místo na slunci musí sám 😉 on tě má jako zadní vrátka pro řešení různých konfliktů bych řekla a v té miniškolce tě tam nemá... zkusila bych s ním chodit hodně mezi děti aby si čím dál víc zvykla na to, že pokud něco chce musí si dupnout a sám. Ve školce to podle mě bude úplně jiné... to už bude větší a prostě zjistí, že jinak to nejde než bojovat sám za sebe co se týče hraček atd... 😉

garfieldmail1
27. říj 2009

ahoj terezko 😉 No já si právě taky myslím, že na tohle musí přijít sám, čím dřív tím líp 😅
(to se mi taky kolikrát stane, že píšu, píšu a pak zmáčknu třeba Back Space a můžu psát znovu 😝 😀 )

No, dnes máme za sebou další miniškolku. Tentokrát to dopadlo dobře, ale jedině díky opravdu důkladné přípravě, která bude nutná i příště.
Ráno jsme si díky změně času přivstali, takže jsme měli dost času, navíc jsem měla i všechno připravené od včerejška. Hlavně jsem narozdíl od minule věděla, že tam nechce. Minule mne tím fakt zaskočil. Takže jsem se snažila o maximálně pohodové ráno, když řekl, že tam nechce, tak já, že jde jen na chvilku a že tety se na něj těší, atd. A lehtala jsem ho a tak, aby byl prostě od rána dobře naladěný. Včera jsme byli v obchodě, tam si i vybral svačinku a džus do miniškolky. A hlavně jsme nezapomněli doma ty vybarvené kytičky pro tety. Byli jsme tam první, Luky celý nadšený tetám kytičky předal, ty z toho byly úplně vedle, že ještě dáreček od dětí nedostaly. Pak jsem Lukymu hned vytáhla džus, který si vybral a ještě ho předtím nikdy neměl a taky velkou obrázkovou knížku (do knížek je fakt maniak), tak to hned ukazoval tetám a poradila jsem jim, že kdyby byl problém, že knížka určitě zabere, pokud tam mají i jiné. No jak byl do knížky s tetou zabraný, tak jsem se s ním hned rozloučila a neplakal.
Když jsem pro něj přijela, tak oni vždycky zrovna přicházejí z tělocvičny, tentokrát nikdo neplakal, ale jak mne Luky uviděl, tak hned začal plakat tak jakoby úlevou, že už mne tam konečně má, ale hned jsem ho zase zklidnila, protože jsem mu přinesla bonbonky 😵 No a říkaly, že plakal prý jen jednou chvíli po tom, co jsem odešla a že na mne ale pořád hodně myslel, ale právě knížky hodně pomohly, hned mi taky nějakou jejich knížku musel přinést ukázat. 🙂
Takže tento týden se jdem přihlásit do knihovny, stejně jsem to už měla v plánu, ať může tetám pokaždé ukázat nějakou novou knížku a asi jim zase nějakou drobnost vyrobíme, tyhle věci Lukyho taky dost baví.
Takže dnes jsme to zvládli, ale vyhráno ještě nemáme, musím se dál hodně snažit, co se týká přípravy, protože jak jsem se ho dnes ptala, jestli se mu tam líbilo, tak řekl, že ne a že tam plakal.
Jo a blbé je, že ty tety tu miniškolku vedou jen pondělí a úterý, což už je plné a další dny, kdy je ještě volné místo, tam jsou zase jiné paní, takže to zatím nehrozí, aby chodil 2x týdně. No jsem zvědavá.
A co vy, terezko, kdy tedy jdete na tu první adaptační hodinu? Držím moc palce!!! 😵 😉

terrezka
autor
27. říj 2009

garifeld tak vidíš to bude v pohodě! on ti třeba jen řekne, že tam plakal aby si ho utěšila nebo to jen hraje aby si tam s ním třeba byla, pokud brečí jen na začátku tak je jasné, že to zkouší jestli tam s ním nezůstaneš 😉
my jdeme v pátek na hodinku od osmi do devíti. zítra tam zavolám a budu strašně milá a budu se omlouvat, že to ještě zkusíme ať to ještě vydrží 😒

garfieldmail1
27. říj 2009

Tak jsem na vás zvědavá, takhle to určitě Andulka zvládne 😉 😉 😉

terrezka
autor
29. říj 2009

tak jsem právě volala do jeslí a zvedla to zlatá teta evička 😉 tak jsem jí poprosila jestli to s námi ještě vydrží 😅 že jsme se dohodli s paní vedoucí že to ještě měsíc zkusíme. řekla, že s tím budou počítat denně od osmi do devíti 😉 a že mám malou pozdravovat 😉 tak jsem jí to říkala, že jí teta evička pozdravuje a že se na ní zítra těší tak začla natahovat, že bude radši doma 😒 ale zatím se dá uchlácholit tím, že pokud nebude v jesličkách brečet tak půjdem koupit lentilky 😅

garfieldmail1
29. říj 2009

terezko, hlavně ty buď naprosto v pohodě, jedině tak malou přesvědčíš, že není důvod si dělat starosti 😉 I kdyby Ti tam zítra plakala, tak jí prostě znovu a znovu v klidu vysvětli, že tam jde jen na chvilku a že pro ni přijdeš. Na Lukyho myslím taky udělalo dojem, že i my jsme chodili do jesliček a že se nám to tam líbilo a že jsme tam "neplakali", protože jsme si tam hráli a pak pro nás maminky přišly.
Tak ať to pokud možno už zítra bude v pohodě a kdyby ne, tak příště určitě 😉

terrezka
autor
30. říj 2009

ahoj holky,
tak hlásím, že dnes jsme byli jen hodinu v jesličkách, než tam vešla přímo do té herny tak sice pobrekávala ale dalo se to ukočírovat.... když jsme pro ní s manželem za hodinu přišli tak jsme jí slyšeli jak řve opět 🙄 předala nám jí teta evička a říkala, že jako probrečela opět celou hodinu ale spíš jako průběžně, že ona třeba brečí a přestane a povídá a povídá nebo i zpívá s nima písničky a pak si zase vzpomene a začne na novo, nejhorší pro ně je, že ona rozbrečí celé oddělení 😖 ale jinak je velice chytrá a bezvadně komunikuje, že pokud nebrečí a povídá tak je i rozesměje svýma hláškama 😅 ale na druhou stranu ona se mi zdála dnes v pohodě, byla tam jen hodinu a dozvěděli jsme se snad nejvíc za celou dobu co tam chodí 😉 říkala nám co tam všechno zpívali, že si hráli s velkou knížkou za kterou se schovávali a že se smáli, že se panenka pokakala 😀 což je fakt nejvíc co nám řekla od té doby co tam chodí tak to je takovej pokrok k lepšímu bych řekla... nevím jestli pomohlo, že se zamilovala do lentilek takže když nebudeš plakat tak půjdem koupit lentilky což jsme je potom opravdu museli jít koupit ale můra jedna jak je vyčůraná... se jí ptám a plakala si teda v jesličkách nebo si si hezky hrála a ona - no jen malinko maminko a mávla rukou ale to nevadí, že jen malinko to lentilky můžem jít koupit 😅
a program tam mají koukala jsem na nástěnku a mají tam napsáno že od osmi do devíti mají společný výchovný program (výtvarku, tělocvik, zpívání)
a když jsme čekali než se vyčůrá tak teta evička si se mnou povídala mezi dveřma tudíž mě ostatní děti viděli a pak tam přišla druhá a dost nasupená ať ty dveře zavřem, že jim ty děti brečí páč nás viděj 🙄 to chápu, ale já chtěla stát tak aby mě neviděli ale když se se mnou bavila ta druhá....

draga
30. říj 2009

teri tak pročítám a vidím trochu úspěch...škoda, že jste tu adaptaci nenajeli rovnou...zbytečně teď zase od začátku co? no ale u nás uvidím v pondělí po skoro měsíci ...Dála prohlašuje, že do školky půjde, ale maminka tam bude taky...tak jsem mu říkala, že tam přece není žádná maminka a on, že ne, ale já že tam budu...no jsem fakt hodně zvědavá...pak ti hned dám vědět...a Andulku moc pozdravuj a ať je statečná a ty taky 😀

terrezka
autor
30. říj 2009

draga tak pak napiš.. mě přijde měsíc hrozně dlouhá doba teda.... ta adaptace je asi fakt nutná, to byl asi ten zásadní problém.... ach jo ale co nadělám... vrátit už to nemůžu 😒 vám držím pěsti v pondělí!

garfieldmail1
30. říj 2009

terezko, na to už hlavně nemysli, že jste s tou adaptací nezačli hned 😉 Hele, měly ti to tety samy hned navrhnout a nemusela by jim tam dnes Andulka rozplakat celé oddělení. Snad se taky poučily 😠 😉
Je super, že se Andulka o školce tak rozpovídala 😵 , já věřím, že teď to zvládne 😉
Ale je to zároveň sranda, jak jsou ty děti chytré, co? A jak na nás zkouší, lumpíci malí 😀
Kdy zase jdete na hodinku?

draga,na vás jsem taky zvědavá, na jak dlouho tam malý půjde po tak dlouhé době? A předtím to vlastně zvládal jak?

Já taky pokaždé trnu, jak malý začne soplit nebo tak, že bude nemocný a my budem muset vynechat, což se teď fakt nehodí 😒
Tak pěkný víkend všem 🙂

terrezka
autor
30. říj 2009

garfield mě ta vedoucí těch jeslí řekla, že normálně s nudlí nebo kašlem tak chodit můžem 😕 že prý jsou veřejné zařízení, utře se jim nos a jede se dál 😕
my jdeme znova v pondělí, prostě celý listopad na hodinu denně, ale je fakt, že ten měsíc je hrozně dlouhá doba.... budem Dálovi držet pěstičky 😉

garfieldmail1
30. říj 2009

Každý den na hodinku? To si myslím, že je super, zpočátku to bude možná náročné ji tam dostat 😅 , ale o to dřív si zvykne na pouhý fakt, že chodí do jeslí, si myslím 😉 Vůbec bych se nedivila, kdyby jste už během listopadu tu hodinku protáhli 🙂

No já se spíš obávám, aby z takové rýmy, kašle nebyla parádní chřipka. No, dělám vše pro to, aby se tak nestalo 😎

terrezka
autor
30. říj 2009

garfield pro mě bude úspěch když se od ledna dostaneme na to aby tam byla alespoň do oběda.... kéž by na celé úterý to už bychom měli po problému...
ta teta evička mi říkala, že oni jsou prostě do teď zvyklý že se jim někdo ať je to kdokoliv věnuje na 100% a teď najednou tam je víc takových co potřebují tu péči ne jen ona a ikdyž to chápe a ví o co jde když se jí to řekne tak to prostě NECHCE pochopit 😅 proto brečí