Začíná chodit do jeslí. Jak co nejdříve odbourat pláč?

terrezka
5. říj 2009

hezký večer 😉
prosím poraďte!
moje dvouletá dcerka šla minulý týden poprvé do jeslí a plakala prý hodinu a pak byla v pohodě a pak zase začla při obědě plakat, prý je to normální říkali tety, ale i tak mě to trápí a dnes tam byla podruhé a plakala prý průběžně celé dopoledne.... chodíme do státních jesliček, jen na pět dní v měsíci. Mají tam možnost i hodinového hlídání. Tak mě napadlo zaplatit si ještě jeden den na víc, že by chodila dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek) a ten jeden den bychom jim platili navíc za to hodinové hlídání aby si co nejvíce zvykla. ona to je totiž hrozně dlouhá doba ten týden a to ona si mezitím zase odvykne a jde tam znova 🙄 tak nevím jestli to nechat být a chodit jen jeden den v týdnu a vydržet třeba i tři měsíce než přestane plakat nebo jí tam dávat co nejvíc to jde aby si co nejdřív zvykla.... co myslíte? prosím poraďtě!!!!

draga
30. říj 2009

garfield ze začátku šel na hodinku, pak na dvě a pak rovnou s obídkem ale nespí tam, první dvy dny trochu brečel, pak už jen občas, ale prý se uklidnil, když mu řekli, že maminka přijde, no a pak už dobrý...ale byly jsme jen 5x v září a 5x v říjnu takže mu to vyšlo 10x po sobě a te´d dlouhá pauza...no uvidím...trochu mám obavy 😲

jinak taky celý říjen kašle a soplí...ale co naděláme, že období hnusna...akorát, kdyby to fakt bylo nějak moc, tak ho radši nechám doma, v těch jeslích nemusí být nutně a za každou cenu 😎 ale pravda je, že když jsme tma byla v září tak utíraly sestřičky (tety) nějakému chlapečkovi nudli jako řemen 😀 tak jsou asi zvyklé

draga
30. říj 2009

píšu jak blb ale vy mi rozumíte, že 😎

garfieldmail1
30. říj 2009

draga, rozšifrovala jsem to 😀 Tak tvůj chlapeček to myslím zvládne, držím palce 😉

Jsem zvědavá, co napíšete, každá zkušenost dobrá. Já u té miniškolky jednou týdně na 2,5 hodiny vidím, že i když si tam zvykne, školka každý den od září příštího roku bude stejně zase úplně něco jiného. Ale na druhou stranu už bude starší a tahle zkušenost těm dětem snad aspoň trochu pomůže 😅

To víš, terezko, kdyby tam byla jedna teta ne jedno dítě, bylo by to o něčem jiném. Když si to tak člověk uvědomí, vlastně by měl být opravdu na to svoje dítě zatraceně pyšný, když tohle zvládne 😵 Když dospělý změní zaměstnání a má úplně nový kolektiv, taky si musí zvykat, co teprve takový malý cvrček, který na cizí kolektiv dětí navíc najednou bez maminky není zvyklý vůbec 😕

draga
31. říj 2009

garfild uvidíme v pondělí...nejhorší je to vstávání ☹

draga
1. lis 2009

holky tak na nás zítra ráno myslete...bude to děs i pro mě vstát do tý kosy 😎

terrezka
autor
1. lis 2009

draga budu myslet neboj! i vy na nás myslete! taky nás to čeká... každý den.. vstávání v 6:15 🙄

garfieldmail1
2. lis 2009

No já na vás myslím a netrpělivě čekám na zprávy, doufám, že pozitivní!!! 😵

terezko, takhle brzy musíte vstávat? A malá se sama budí v kolik?
draga a vy taky tak brzy vstáváte?

Luky stává tak po sedmé, nevím, jakou by měl náladu, kdybych ho budila dřív, asi bych si pro jistotu připravila hned nějakou dobrůtku, aby nebyl protivný 😅 My chodíme do miniškolky až na devět, takže ho budit nemusím.

draga
2. lis 2009

tak já jsem tu...v noci s emladý pán probudil a že nebude spinkat, nakonec usnul a opět se probudil v pět a kašel jak hrom, ale do jeslí jsme vstali a došli...celkem to proběhlo v poho, dokonce se sám oblékl do těch jejich gatí, pak trochu kápla slzička, že maminka příde ale žádný brek jen takový smutný obličejík...a odkráčel do třídy...když jsem ho vyzvedávala tak jsem se ptala a prý dobrý akorát nechtěl papat polívku ale teta se zatvářila, že se mu nediví, že to byla nějaká krémová bramboračka nebo tak něco...takže možná jí nepapal nikdo 😎 chtěla bych jít ještě zítra a pak až 11. to mají divadýlko a 18. to je vánoční focení a poslední týden pak to uvidím, který den

garfield jj chodíme tak abysme tam byli před osmou, jesle jsou asi 10minut pěšky od nás, ale to víš, s prckem to jdeme půl hodinky...já většinou vstanu v těch půl 7 a Dálu probouzím tak od 3/4 aby měl trochu času na probrání se...

teri a co vy jak to šlo?

terrezka
autor
2. lis 2009

ahoj holky tak jsem konečně doma 😉
takže začla pobrekávat už včera, že bude radši doma 😖 dnes ráno opět fňukala, že nechce do jesliček, nicméně jsme vyrazili a hodil nás tam tatínek autem a jakmile jsme zavřely dveře od auta a tatínek zůstal v autě tak řev že tatínek tatínek, došly jsme tam, převlékli se a to už teda brečela ALE! pokrok číslo 1 - šla dovnitř sama! sice s brekem ale šla!!! předtím nikdy, vždy se mě držela jak klíště a tety jí ode mě odtrhávali 😔 ale důležitý pokrok číslo 2! hodinu jsem mrzla venku a pak šla pro ní, zabraná do chůze jsem dělala, že nic neslyším, tety mě už viděli přes okno, že si pro ní jdu a světe div se, ale nic jsem neslyšela! vůbec nic, nikdo nebrečel takže ani naše paní ne!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vedoucí odd vyšla sama, že potřebuje podepsat papír na nový měsíc tak jí hned říkám, jak to že nic neslyším 😅 že by to bylo o milimetr lepší? a ona - no to víte, vždycky je to o milimetr lepší ale ona si pak vždycky vzpomene a spustí, ale už to je trošku lepší, pak pro ní došla a slyšela jsem jak jí říká - andulko půjdeš se se mnou na něco podívat a ona začla brečet, že bez tety evičky nikam nejde tak šla s tetou evičkou a jak mě uviděla tak spustila můra jedna 😀 ale hned se uklidnila a už to bylo dobrý 😵 jediné co jsem z ní dnes dostala bylo to, že si hráli že ona je teta evička a krmí děti lžící tak nevím co tam vyváděli 😅

terrezka
autor
2. lis 2009

hned z jesliček jsme jeli k mé kamarádce a jejímu ženichovi, bude jí kamarádka hlídat zítra odpo právě, aby mamka nemusela jezdit každé úterý tak jsme si marně mysleli, že by děti usnuly spolu ale fakt marně, pan ženich naší paní provokuje a dělá srandičky a ona se řechtá a řechtá takže o spaní nemohla být řeč, pak jsme je teda rozdělili a usnuly jakž takže v pohodě, asi by spolu usnuli ale tak za dvě hodiny 😅 musíme to trénovat, v jesličkách taky musí usnout s ostatníma dětma 😉

draga
2. lis 2009

teri i mylý pokrok je pokrok 🙂 super...Dála taky vždycku bulel, když jsme pro něj přišla...dokonce i dneska natahova...to je hrozný ty jejich emoce, viď? oni vidí, že tam už jsme a stejně začnou bulet 😀 no jsou to naše malý zlatíčka 😉 tak zase držíme palečky na zítra 😎

draga
2. lis 2009

mylý = malý 😀

garfieldmail1
2. lis 2009

Tak jsem na vás opravdu myslela, ale dostala jsem se k tomu až teď.
draga, no to je bohužel klasika, jsi musela být nadšená, když ti malý ráno tak kašlal. Člověk řeší, jak to to dítě zvládne a ono přijde třeba s kašlem 😒 Už je malému lépe? Jinak to myslím zvládl super, ne? Po takové pauze 😉 A do kolika hodin tam vlastně je?

terezko, jak píše draga i malý pokrok je pokrok 😉 Přijde mi to, že začíná chápat, že pláčem si nezajistí, že ji tam nedáš, dobře že jsi to nevzdala a držím moc palce na další dny!!! 😉 A hlavně teta Evička si nesmí vzít volno!!! 😅

Nás to teda čeká zítra, tak jsem zvědavá. Luky minule taky plakal až jak mne uviděl 😕 Kdybych si nemyslela, že je to i pro něj důležitá zkušenost, tak by mne asi obměkčil 😅

garfieldmail1
3. lis 2009

Tak dnešní ráno nic moc 😒 Doma ještě dobré, i když často opakoval, že do miniškolky nechce, ale neplakal. No a tam se mi ho opět nepodařilo "setřást" 😒 Musela mi ho vzít jedna "teta" a Luky na mne volal "drž mě, drž mě" ☹
Tak doufám, že to teta zvládla a snad ho rychle uklidnila. Jsem zvědavá, co mi řeknou, až přijedu a doufám, že ho neuslyším plakat už z dálky 😔 ....

draga
3. lis 2009

garfield my jsme pak šli k mudře, ta ho poslechla a prý dobrý klasika rýma kašel...dneska ale ráno s brekem, z domova nechtěl, nakonec teda cesta dobrá ale v šatně už brékal, že mám tam zůstat, odcházela jsme a plakal...no snad ho to přešlo...takže podobné jako u vás 🙂 jsem zvědavá co mi řeknou pak písnu...ale je to boj co? 😎

garfieldmail1
3. lis 2009

Tak my jsme dobojovali 😖 Za hodinu mi volali, že Luky opravdu hodně pláče a ať pro něj raději přijedu. Vzhledem k tomu, že já ho tam dávat nemusím, chtěla jsem to spíš kvůli němu, aby tam chodil a zvykal si na kolektiv dětí bez maminky, tak jsem si ho vyzvedla.
Oni už tam na začátku říkali, že opravdu tam chtějí děti, které to budou zvládat, není to klasičká školka nebo jesle, takže já je chápu a s jejich pravidlem souhlasím, věřím, že se opravdu snažily, aby tam malý neplakal. Ostatní maminky s tím tím pádem počítají, že tam jsou děti v pohodě, že jim to tam některé dítě nerozpláče.
Jak jsem přijela, tak Luky zrovna neplakal (měli svačinku a jídlem se ten náš otesánek asi na chvilku uklidnil 😠 ), ale byl celý uslzený a spustil, jak mne viděl, ale hned jsem ho uklidnila a byl za chvilku úúúplně v pohodě, nebyl z toho nijak psychicky rozhozený nebo tak, to vůbec.
Takže já to beru tak, že to zkusíme znovu třeba od nového roku, ale to se nám má zrovna narodit další dítě, tak to možná nevyjde, anebo až příští rok od září a z toho si hlavu nijak nedělám, bude mít 3,5 roku a já už vím, že ten jeho pláč je opravdu jen, aby si mne vybrečel, nic víc.
Tety jinak říkaly, že se uklidnil vždy jen na chvilku, když ho postavily do okna, aby mne mohl vyhlížet, no ale nemohly tam s ním stát celou dobu, že jo.
Je mi to líto opravdu hlavně kvůli němu, mají tam opravdu pěkný program, dnes zrovna malovali draky, což viděl, když jsme se za chvilku pro něco vraceli a že on už teda mi draka namalovat nemůže 😝 , to ho myslím trošku zamrzelo.
Znovu to teď zkoušet určitě nebudu, teď už ví, že pláčem by si mě mohl přivolat.

garfieldmail1
3. lis 2009

Ale vás tu budu dál sledovat a držet palce 😉
A taky když tak poinformuju, jestli to Lukymu přecejen nebude líto, že už tam nechodí, hodlám mu to totiž občas připomenout, jak tam bylo fajn a o co všechno přichází a asi občas vymyslím nějakou výhodu, které mají děti, co do školky chodí a on ne, závislák jeden 😠 😵

No hlavně, že jinak je beze mne v pohodě, s tatínkem a tak, to mu vůbec nechybím, že zase taková maminčina prdelka to není, ale miniškolka to zatím u nás bohužel nepůjde 😔

terrezka
autor
3. lis 2009

zdravím vás z práce holky 🙂
jéééé garfieldmail to mě moooc mrzí ☹ ale je fakt, že pokud to oni mají v pravidlech nebo tak, že tam nechtějí děti co to nezvládnou, páč to není školka ani jesle tak to chápu 😒 ty miniškoličky jsou od toho aby si děti zvykly být bez maminek s cizíma lidma v cizím prostředí a něco dělat mít prostě program ale bez maminky podle mě je to taková příprava na školku... a neptala si se jich jestli to třeba můžete ještě zkusit? ale souhlasím s tebou, že on dnes zjistil, že pokud bude brečet do umoření tak ty přijdeš 😔 zkus třeba místo toho nějaké cvičení kde cvičí on bez tebe a ty třeba sedíš vedle v místnosti nebo pro začátek jen sedíš ve stejné místnosti ale musí dělat něco sám... taky to je podle mě takové, že si jako musí zvyknout, že ne vše se bude dělat s maminkou 😉
ani jsem předtím nestihla napsat, že gratuluji Dalíkovi k úspěchu, že to zvládl na jedničku a samozřejmě mamince která má nervy na dranc určo 😅
my dnes holky ještě lepší než včera!!!!!!! dnes prý na 1 s * 😵 😵 😵 😵 😵 😵 takže pokrok jako hrom! - v šatně bez breku, bez dudlíka, bez fňukání, sice ne v naprosté jistotě a pohodě ale byla relativně v klidu, řekla mi ahoj, dala mi pusinku a začla trochu natahovat ale šla dovnitř s tetou evičku takže byla v pohodě 😅
pak jsem jí tam ještě skládala věci a četla si nástěnku a nic jsem neslyšela 😲
za hodinu jsem si pro ní přišla a žádný řev, ticho nic, zazvonila jsem a přišla pro mě vedoucí toho odd že prý se lekla kdo to jde, že už tam má všechny děti a že je dnes andulka moc hodná, že úplně zapoměli všichni že jde hned domů 😅 😵 že dnes to prý bylo naprosto v pohodě, že pro ní dojde, slyšela jsem jak jí říká, že maminka už přišla ať řekne dětem ahoj tak jsem jí slyšela jak řekla hlasitě ahoooj a všichni jí odpověděli 😵
jak mě uviděla tak se ke mě vrhla zakabonila pusu jak kdyby chtěla brečet ale hned jsem si ní začla povídat a bylo to dobrý 😉
ale co z ní dnes vylezlo - že prý si včera hráli s jozífkem na svatbu, že spolu tancovali a že jozífek operoval andulku 😀 a teta evička mi říkala, že říká jozífkovi Jozífek šulínek 😀 😀 tak totiž říká tatínkovi - tatínek šulínek 😀 😀
takže u nás se to snad lepší 🙂 průjem už nemám 😝 akorát mě musíte brzdit, že na ní musím opravdu pomalu a opratrně... večer se musíme s manželem dohodnout jak to budem dělat dál... jestli jí ty hodiny prodlužovat ale to se zase nedoplatíme nebo jí dávát na dvě hodiny 3x v týdnu ten příští týden, no musím fakt opratrně, takže pochybuju, že bychom se dostali k tomu aby tam do vánoc byla na celé úterý třeba... jako i se spaním třeba
ale mám z toho děsnou radoooooooooooooost!
díky Vám holky 😉

garfieldmail1
3. lis 2009

Terezko, tak to ti fakt přeju a chápu, jak jsi z toho nadšená!!! Věřím, že to tak bude i pokračovat 😉 😉 😉 Andulka je šikulka 😵 Ale ťukám, ťukám, ať ti to nezakřiknu 😉

No ony se ty tety tvářily, že to můžu klidně ještě zkusit, ale právě,když jsem pro něj dnes přijela dřív, tak to vidím, že by opravdu nedopadlo. Navíc tam dnes fakt hrozně nechtěl. Mne to moc netrápí, ale kdyby to zvládl, tak bych byla samozřejmě taky moc ráda 🙂

My jsme ho navíc před 14 dny konečně přestěhovali do pokojíčku, když čekáme další mimi, a to probíhá zatím úplně skvěle a bez problémů (doufám, že jsem to nezakřikla 😠 ), takže tohle je pro mne momentálně důležitější úspěch 😎
Navíc je Luky hrozně hodný, takže mít ho doma je radost, nejde mi z toho hlava kolem, jako některým maminkám jejich malých ďáblíků 😅
A od září v normální školce to už snad bude OK 🙂

draga
3. lis 2009

teri no vidíš to....asi fakt nebylo dobře, že neměla tu postupnou adaptaci...tak snad to bude jen a jen lepší 😎

garfield ti naši klucánci mamánci co 🙂)) nejhorší holky bude, až ho tam budu muset dát natvrdo na celý den a týden 😔

terrezka
autor
3. lis 2009

draga to bude teprve síla, my budeme brečet, že už nejsme pořád s těma našema drobečkama a oni budou mít pocit, že na ně nemáme čas ☹
myslím, že to bylo tou postupnou adaptací.... rvu si za to hlavu a nadávám si kudy chodím, ale už s tím nic nenadělám 😒 hlavně že se to lepší 😉

evi3
4. lis 2009

zdravim jaslickarske spolubojovnicky. Tak uz doslo aj na nasu jaslickovu fanynku ... potom ako si uvedomila, ze sa uz nejedna o obcasne spestrenie zacina protestovat : pri obliekani doma, pri prezliekani v jaslickach. Ale len ked som tam bola ja, alebo dnes ked bol manzel. Cez den tam neplakala, a vcera nechcela ist domov ... Nastastie teda, ona je ranne vtaca a budi sa okolo pol siestej, tak nemame ranne budenie.
Terezka gratulujem k pokroku.

draga
4. lis 2009

teri za to ale nemůžeš ty, to měli rovnou navrhnout v těch jeslích....mě by to taky nenapadlo... 😔 tak snad už to bude jen lepší...

evi nojo zkoušej to na nás...ale já se jim nedivím, musí to pro ně být taky strašný najendou s cizíma lidma...

dneska dorazila babička a ptala se Dáli jak se mu líbí ve školce a jestli tam má nějakého kamaráda, tak rozprávě, a prý má ale neví jak se jmenuje...tak říkám asi davídek? a Dála jo Davídek a tatínek vtipně a není to náhodou Sandokan a Dála jo sandokan 😀

mikulka
4. lis 2009

Ahoj holky,

terezko, to mám velkou radost, že to je takto. TO už bude dobré! Jen tam kočička musí mít pořád nějaký tahák, kvůli kterému se tam bude ráda vracet (teta, ten kamarád atd.). Vidíš co dělá adaptace. 😉

garfield: to je zvláštní, že mají taková pravidla. Vždyť každé dítě si zvykne až časem. Je jen málo dětík, které z domova přejdou rovnou mezi cizí lidi a jsou úplně v pohodě.

Ale je to dovné, viď? Že tak najednou, vždyť dříve tam přece tolik neplakal. Víš, já si trochu myslím, že ty tety tam vidí, že jsi doma, že nejdeš do práce, tudíš se moc nesnaží. Kdo ví, jestli malému něco takového neřekly! Jako že Ty sem přece nemusíš chodit, maminku máš doma. Sama jsem byla svědkem podobných jedovatostí... 😝

terrezka
autor
4. lis 2009

ahoj holky 😉 mikul myslíš, že by to bylo možné, že by to tam Lukymu řekli? 😕 to snad néé 😠
evi to je asi už evidentní, že to zkouší jen na vás, jestli se třeba něco nezmění když bude brečet podle mě teda...
my dnes asi tak - ráno v pohodě, při převlíkání v pohodě, smála se, řekla ahoj dala pusu a šla sama dovnitř což už jen tohle já beru za neuvěřitelný pokrok!!! ještě před tetama mi nadiktovala co jí mám jít hned koupit - lentilky a kobílížek tak jsem tetám odpověděla, že než si pořádně zvykne tak z ní bude otesánek 😀 za hodinu jsem si pro ní přišla a nic jsem neslyšela což je super! vešla jsem do šatny a zrovna někdo otevřel tak mě zahlídla tak spustila ale než se ke mě dostala tak přestala, ale tety říkali, že dnes teda pobrekávala... že včera to bylo lepší, že to bude asi teď trochu střídavě oblačno... a už cestou na tramvaj se jí ptám tak co, tak mi řekla co všechno tam dělali a malovali tak jsem se jí ptala jestli si hrála s josífkem a ona že josífek plakal, tak se jí hned ptám jak když Josífek tam nikdy nepláče a ona že plakal protože teta evička odešla na záchod se vyčůrat... tak mi to docvaklo tak se ptám a kdo tam ještě doopravdy plakal že teta evička šla na záchod se vyčůrat... chvíli ticho... a pak no andulka plakala že teta evička se šla vyčůrat.
jinak teda jsem se bavila s tetou evičkou a chudák teda.... dojíždí až z berouna do prahy 😲 a otevřeno mají od půl sedmé 😕 to musí být teda masakr 😝

evi3
4. lis 2009

Tiež si myslím, že skúša, či predsa len nebuje po jej, lebo ani dnes nechcela ísť domov, veselo ma objala, zakývala tetám a ďalšiu pol hodinu nám trvalo, kým sme dostalli vonku.
Draga, kamarát Sandokan nie je na zahodenie 😉 ,
Terezka, zdá sa že teta Evička je pre deti hlavná osoba 🙂.
Mikulka, fakt si myslíš, že by to mohli dieťaťu povedať 😕 . V našich jasličkách si to nedokážem predstaviť ani u jednej tety, všetky sú naozaj veľmi zlaté.

mikulka
5. lis 2009

Holčiny, to víte, že je možné, že něco takového někdo dítěti řekne! To byste se divily.
Nemusí to být přímo teta, ale třeba kuchařka, uklízečka, pomocnice, pradlena.

Já sama jsem to zažila mockrát. Měli jsme např. uklízečku, která byla velmi hloupá a ta dítěti řekla: Rekni mamince, že sem nechceš chodit, že chceš s ní být doma. Tam to máš lepší, to víš, mamince se po tobě stýská.

To byla pecka, protože kluk to pak doma řekl zkresleně a pátralo se, odkud to vzal. A do jeslí pak samozřejmě nechtěl chodit.

Ale nemusí to být samozřejmě příklad garfield. Jen pátrám, co tak najednou, když dříve tam malý chodit bez větších problémů. Nebo že by mu tam někdo z dětí bral hračky, nevím no...

terrezka
autor
5. lis 2009

miku to nám snad ani raději neříkej nebo se z toho picnem 😝 to snad není pravda, jak tohle může někdo říct malému děcku které je rádo, že umí říct sotva ahoj a samo se zžívá s tím, že není s mamkou.... tohle nemůže být normální ženská 😠
garfield možná že má mikulka pravdu.. třeba tam jen zažil konflikt s hračkou... mohli se o hračku prát a může mít z toho smutné vzpomínky nebo tak něco... ale je mi ted divné, že jakmile tam chvíli brečí tak ti hned volají a reagují na to tak, že teda tam asi chodit nemá, že tam berou jen bezproblémové děti 😲 co by tam dělali s naší malou paní? 😀 😀 😀 to by mi volali hned první den po 10 minutách 😖 kolik tam těch dětí mají? těch bezproblémových 😕
my dnes v jeslích na 1 s ** 😵 otevřela mi teta Petra, která na mě osobně nepůsobí zrovna mile... asi tím, že mě jednou sjela ať nestojím v těch dveřích 😝 tak dnes mi otevřela a smála se jak sluníčko, že anča je dnes zlatá!!! úžasná!!! že se i nasmáli s ní což věřím, páč ona když je v klidu tak má teda vejšplechty 😀 a když jsme tam ráno šli tak vše v pohodě, dokonce bacha! sama si zaťukala na tety a řekli mi jen ahoj ani pusu mi nedala a šla s dudlíkem v kapse ne v puse 😵 takže dnes super, ale ta ved. odd mi říkala že ona to má asi ob den dobrý a obden horší takže uvidíme zítra...
holky myslíte mám jí ten příští týden tam dávat stále na hodinu nebo to mám zvyšovat? zase aby nás to nevyšlo draho tak sme s manželem mysleli, že teba - pondělí, úterý na dvě hodiny, středa nic, čtvrtek hodina, pátek nic... aby jsme platili jako jakžš takže pořád stejně ale aby si začla zvykat na víc hodin a že tam nebude chodit každý den.. nebo já nevim jestli jí to ještě nechat...

mikulka
5. lis 2009

terezko, teď rozhodně nemůžeš ještě vynechat nějaký den v týdnu. Je důležité, abyste pokračovali v adaptaci, když se vám to tak pěkně rýsuje. 😉
Záleží na tom, kdy jdeš do práce, tedy jestli je čas na pomalou adaptaci, která je vždy lepší a účinější.

Já bych to udělala tak, že bych v po, protože to bude po vík., ji tam dala jen na hodinu. V út na hodinu a půl, st na hodinu a půl a když to bude ok, čt a pá bych nechala 2 hodiny. Nebo od út dvě hodiny, podle toho pondělí. Ale rozhodně nevynechávej žádný den, je to ještě brzo.

garfieldmail1
5. lis 2009

Ahojte 🙂 Terezko, super, že to dnes bylo zase v poho 😵 Aspoň vím, jak na to půjdem, až půjdem do klasické školky 😉

Jinak myslím, že právě se Luky neumí moc "prosadit" mezi dětma, takže je možné, že měl nějaké konflikty a proto se mu tam nelíbilo. Ty tety jsou tam podle mne v pohodě, máme tam totiž jednoho nedobrovolného "špeha" 😎 Jedno dítko je totiž diabetik a musí prostě sníst celou svačinu a když ne, tak "tety" holt musí zavolat mamince a prcek to samozřejmě velmi rychle pochopil a svačiny bojkotuje, takže maminka tam musí přijet a kdyby viděla nějaký blbý přístup tet, tak by nás informovala. A právě tam jiné děti opravdu nepláčou nebo jen chvilinku a uklidní se. Tohle jsme věděly od začátku, že pokud to nebude nějaké dítě zvládat, že ho tam "nechtějí". Tam na adaptaci, když je to 1xtýdně na 2,5 hodiny prostě není prostor, jako to má třeba terezka. Buďto to dítě zvládne nebo to opravdu nemá smysl za každou cenu ho tam dávat, si myslím.
Předminule jim to tam proplakal skoro celé a nevolaly mi, minule plakal jen chvilku a posledně celou první hodinu než mi zavolaly. Kdyby mi nezavolaly, nejspíš by proplakal asi celé 2,5 hodiny (až na pár malých přestávek samozřejmě) a příští týden by to pak sotva bylo lepší. 😒