Zahledění se "do blba"

bobulle
12. lis 2009

Ahoj,
stává se Vám někdy, že se Vám děti zakoukají " do blba"? Pozorujeme to u 16 měsíční dcery čím dál tím čatěji (tak od 10 měs.)....
Zajímalo by mne, jestli je to normální a nebo ne.... 😔 Naše pediatrička mi na to řekla, že dcera se "zamyslí" 🙄 ....

berenika39
12. lis 2009

nechci to zlehčovat, ale petas se takhle zakouká zásadně, když po něm chci něco, co on nechce....

Ale dělá to taky, už jsem mu i mávla před očima, jak jsem se lekla....ne sice často, ale všimla jsem si toho. Mají v hlavinkách zmatek, tak třeba potřebují na pár vteřin vypnout.

Jsem zvědavá, kdo co napíše🙂)

bobulle
autor
12. lis 2009

Bereniko, to bych byla ráda, kdyby to bylo jen to, že mě ignoruje 😀

V poslední době si toho všiml i tatínek... prostě hledí mimo a můžu ji mávat před obličejem jak chci, dokonce ani nepomáhá ani když s ní zatřesu.... 😒

Ale byla bych ráda, kdyby ostatní maminky napsaly, ze je to "normální" 😉

evicka7
12. lis 2009

bobulle, moje dítě to sice nedělá, ale já se při tom přistihnu dost často 😉

bobulle
autor
12. lis 2009

Evicko, no to já taky 😀 , proto nechci hned panikařit 😉

sisi.v
12. lis 2009

u nás jako u bereniky, když něco chci - ale ona to nechce - kouká do blba, nepřikývne, ale taky neodmítne... prostě jako by tam nebyla...já to pak většinou vzdám, a už mám zpátky slyšící a vidící dítě 😉. ale to bylo tak na odlehčení, samozřejmě záleží na tom jak často, dlouho atd. ale určitě se normální batole může zamyslet, resp. odmyslet, potažmo nevnímat po určitou dobu, v tom bych problém neviděla.

berenika39
12. lis 2009

bobulle, víš co, než se zbytečně nervovat, tak zajdi za pečlivější mudrou, ono to asi takhle po netu nejde posoudit, co je a co není ok. Skoro bych řekla, že by bylo blbý, kdyby ti tu třicet mamin napsalo veselé příspěvky a malá pak měla opravdu nějakou potíž - samozřejmě ti přeju,aby to nebylo nic závažnýho, to je jasný, a i si myslím, že není, ale at si pak kvůli nám něco nevyčítáte.
Budeš pak klidná, že je to opravdu jen pokus, jak ti dát najevo, že opravdu tu zeleninu jíst nebude🙂).

A jinak jsem se i u Péti přesvědčila, ža mají taková období, kdy se naučí nějakou "ptákovinu", zalíbí se jim a pak to prostě nějakou dobu pořád předvádějí, prcek měl jeden čas nonstop vyplazenej jazyk, ne vystrčenej, ale vyplazenej až na bradu, manža mě hnal k mudře, že mu něco je....nic, jen to zkusil a zase dobrý...nebo dva týdny mával jednou nataženou rukou sem tam, celý dny, jenom pravou - taky to vypadalo na chocholouška, a pak jsme zjistili, že zrovna miluje otvírání a zavírání dveří, a on tak napodoboval jejich pohyb.

Ještě mě napadlo..není zamilovaná??????

bu_bu
12. lis 2009

Ahojky,
tak Radimek mi dělá to samé. Třeba si hraje a najednou se zakouká "do blba". Doktorky jsem se neptala. Nemyslím, že by to měl být problém, třeba se fakt jen zamyslí, proč ne.

dvojka
13. lis 2009

Bereniko,ty seš číslo 😀

bobulle
autor
13. lis 2009

Bereniko 😀 ... zkusím se jí zeptat 😅

No ona to dělává myslím ani ne jako vzdor... je to během dne, při hře, koupání atd....

Chodíme i na neurologii, ale kvůli jiným problémům, tak se na to zkusím zeptat mudry, až tam půjdeme... 😉

Ale hlavně mě zajímalo, jestli je to něco neobvyklého a nebo to dělá dětšina dětí.... 🙂

barushka
13. lis 2009

Bobulle, ted můj příspěvek bude znít možná zbytečně dramaticky, ale vzhledem k tomu, že náš syn se podle tchýně prý taky "zadívá" a ona s tím má zkušenosti se svou dcerou, celkem mě postrašila, protože to může být příznak epilepsie u dětí. Mně se nezdá, že by něco takového dělal, ale přečetla jsem si o tom nějaké články a může to tak být. Zkus si o tom něco najít nebo se poradit s mudr, nicméně věřím, že si jenom srovnává v hlavince tu přemíru informací 😉

bobulle
autor
13. lis 2009

Barushko,
o možnosti Epi vím... vlastně poprvé jsem si toho všimla, když jsme cca v 6 měs. cvičli Vojtovku, tak to udělala poprvé právě při cvičení.... ☹ a Vojtovka prý může být zpouštěcím mechanismem epilepsie...
Ale zase si říkám že když jsme pod kontrolou neurologa, že by si snad něčeho všimla 😕
Nevíš jak laik může poznat epilepsii u takhle malého dítěte, mimo to zakoukání se....

raada
13. lis 2009

Můj synovec tohle dělal a u toho dost mrkal - vyvinula se z toho epilepsie, nemusí to nic být, ale takymůže, radši to neuroložce nahlaste.Jinak Vojtovku s ním jako s miminkem taky cvičili...má to vliv na spuštění epilepsie???

bobulle
autor
13. lis 2009

Raada, ano může mít 😒

ronie
13. lis 2009

bobulle neurolog si nemůže všimnout, pokud tam záchvat právě nepředvede, musíš to říct a musí se udělat eeg, tak jak to popisuješ mi to tedy normální nepřijd, pokud nevnímá když naní máváš ani když s ní zatřeseš tak bych se obávala a určitě na pořádné vyšetření zašla a to že se to zhoršuje je také známka že něco není ok. Epilepsie se nedá jen tak poznat pokud nejsou jasné záchvaty,ale tohle tedy trochu vypadá, musela bych to ale vidět, neváhej a zajdi na vyšetření 😒

ronie
13. lis 2009

vojtovka může epilepsii spustit jako miliony dalších spouštěčů, není to důvod ale spouštěč stejně jako třeba očkování ☹

barushka
13. lis 2009

Bobulle: o jiných příznacích nevím, ale jak píšou holky, možná bych začala uvažovat o eeg, aby byl člověk klidnější.

bobulle
autor
13. lis 2009

Ronie, děkuju za info... máš s tím nějaké zkušenosti, nebo znalosti?
No na kontrolu na neurologii jdeme cca za 2 měs., myslíš že to bude stačit nebo tam mám raději jít hned?
Klárka se teď navíc léčí z borelliosy, tak se mi nechce ji pořád tahat po doktorech když ji není nejlíp 😔

magimary
13. lis 2009

"zahladenie sa do neznáma" je jedna z foriem epilepsie (typ záchvatu : petitmal), ako už tu bolo spomeunté...
takže podceňovať by sa to nemalo... 😔
je lepšie mať vyšetrené zdravé dieťa, ako choré a neliečené... 😖
skrátka, zahľadenie sa môže byť ale aj nemusí byť ochorením...
tak sa podľa toho treba zariadiť... 😔

(a povedala by som: čím skôr, tým lepšie)...

anta
13. lis 2009

Holky, kluk mi to taky dělá, všimla jsem se toho taky už před nějakou dobou. Já se ho vždycky ptám, zda kouká na blba (jako na mě) či do blba 😀 😀 a on se jakoby z toho svýho světa hned vrátí. Rozhodně s ním ale netřesu, to mi nepřijde moc dobrý 🤐

kutcher
13. lis 2009

Uvedomte si, ze deti maji jinou mentalitu a tim vlastne i svuj svet... kdyz dite rekne, ze videlo hrnec, jak sam chodi, tak ho v tom nechame a reknem jakou nema fantazii a kdyz to uvidi dospelej, tak uz ho hospitalizujou na psychosce. Deti opravdu umi zamerne vypinat ale kdyz to je samo od sebe, pripada mi to, jako kdyz mozek posbira vsechny info a dava je dohromady, jinak si to vysvetlit ani neumim

bobulle
autor
13. lis 2009

Díky všem za reakce...
Anta, Klárka ale právě na slovní reakce, fouknutí, mávání rukou před očima nereaguje... proto jsem s ní zkusila zatřást (neboj, jen trochu 😉 ) a taky nic... 😒
A je to teda čím dál tím častější.... 😔

zelmirka1
13. lis 2009

ahojte
robi to aj moj maly, v poslednej dobe castejsie, tiez nereaguje ked nanho hovorim ale ked do neho drgnem tak ano. Nenapadlo ma ze by to mohlo mat suvis s epilepsiou ??? ja som zase citala nedavno clanok v casopise ze rodicia si vsimli ako chlapec zacal toto robit na smyklavke, zahladel sa do blba a neskor zacalo aj ine zvlastne spravanie a nakoniec diagnostikovali autizmus...ale to je asi prehnany priklad, lebo aj dospeli to robia tak si myslim
ze aj dieta to moze robit no nie ? To ste ma tu teraz vyplasili....

kutcher
13. lis 2009

Tak ja popisovala obcasne zahledeni, ale kdyz je to moc casto, tak mi to normalni neprijde ani trochu, kdyz je to takhle samo, tak ano epilep. to muze byt, deli se na lehkou a tezkou - kdyz to hodne zlehcim... tezka se projevuje zachvaty, ta lehka vypadkem vedomi na 1s - az asi 30s i dyl je to individualni rozpoznat se da i tim, ze deti nereaguje opravdu na zadne podnety, je proste mimo.

ronie
13. lis 2009

ano mám s tím zkušenosti, osobní, na Julince a mám i trochu znalosti neb moje mamina je neuroložka 😉 je důležité to podchytit opravdu zpočátku, takže na nic nečekat, neříkám, že se musí epi potvrdit,ale každopádně by se měla vyloučit 😉

bobulle
autor
13. lis 2009

Roni, tak to je mi líto, že Julinka má zkušenost s epilepsií 😔
Jinak díky všem za info...
Pořeším to na té neurologii 😉

ronie
13. lis 2009

bobulle, Julince se to rozjelo po 2.hexe, nejdříve malé záchvaty-zakoukávání a po pár dnech velké s křečemi ☹ Bere antipeileptika 😒 Já sem vyléčená epileptička(epi mi začla v dospělosti, velké záchvaty) 😉

bobulle
autor
13. lis 2009

Ježiš Ronie, to mi ani neříkej... Klára měla hnusnou reakci na třetí hexu, od té doby jsme 4. ještě nezaočkovali... 😔

ronie
13. lis 2009

no já po svých zkušenostech bych už dítě neočkovala ničím...a rozhodně ne děti, které mají nějaké neurologické obtíže, případně mají v rodině genetické dispozice, to platí ale i o imunologických problémech 😔 Držím palce ať se epilepsie nepotvrdí 😉

bobulle
autor
13. lis 2009

Teď se dívám že Jůlince je jen 9 měs. ☹

misa.cekatelka
13. lis 2009

bobulle:naše malá to taky dělá,osobně si myslím,že přemýšlí,že přece jen jim ta hlavička už pobírá více věcí,ale podle toho co tu čtu,bych to asi nepodceňovala.Pokud je to častěji,tak rozhodně k lékaři,alespoň pro tvůj klid.