Změna chování 3 letého dítěte před porodem

cahulka
17. říj 2011

ahoj maminky,
ráda bych se s Vámi podělila o nové informace co se týká změmy chování dítěte před příchodem miminka.
Psala jsem už otázku,ale ráda bych to dala do diskuze.
Dcerka začala hrozně mamánkovatět,neudělá beze mě ani krok atd.už mi jde z toho hlava kolem a doufám,že to brzy přejde.Tak přemýšlím,jestli to může být tím,že čekáme v prosinci sestřičku a ona si myslí že se bude něco dít.
díky za pomoc

anicka4
17. říj 2011

Určite je to preto. Naša Anička mala 2 roky,keď sa jej narodila sestrička a musím povedať,že po porode to bolo strašné. Z ničoho nič plakala,vždy odpútavala moju pozornosť niečím,aby som nebola s malou. Furt mala nejaký problém,ktorý sme museli spolu riešiť. Teraz má Anička 4 roky, Miška 2 roky a musím povedať,že sa to tak z 80 % zlepšilo-ešte vždy sa snaží byť vo všetkom prvá a keď sa jej to nepodarí-už je oheň na streche-malú bije,kričí na ňu, atd. Dúfam,že to u vás ž tak drastické nebude-všetky deti sú iné 😉

verbalinka
17. říj 2011

My máme něco podobnýho. Do toho nastala šílená 3letá puberta. Snažím se neustupovat, aby to po porodu nebyl ještě větší šok. Pokud to šlo, tak jsem mu vyhověla a tu věc s ním udělala, ale pak nastalo rizikové a já musela ležet a to měl prostě smůlu. Teď už je to lepší, tak se snažím mu věnovat, ale jsem mnohem přísnější a důslednější, aby byl zvyklý, že po porodu prostě bude muset čekat, nebo ustoupit ve prospěch mimina. Ale hodně ho tulím a co jde, toleruju 🙂 Být tebou, tak ji zvykám, protože po porodu bude mít pocit (a oprávněný), že má mimi přednost. Když bude zvyklá, že s ní hodně věcí dělá tatínek a ostatní, tak to nebude tak drsné 😉

cahulka
autor
17. říj 2011

No ona je docela zvyklá být s ostatníma odmalička,ale právě ja začla být takovej mamánek tak když spala u babičky začala večer vykládat že chce jít za maminkou a to nikdy nedělala.Vždycky když byla u babiček a zavřely se dveře sice si na mě vzpoměla ale pak už nic.Jedu příští týden na celý týden na slovensko do školy a mám z toho hrůzu,dřív by mě to ani nenapadlo.