Zorničky miminka, každá jiná. Všimly jste si u dětí?

ina.b
12. čer 2008

Ahojte. Chtěla jsem se zeptat, zda jste si také některá nevšimla u svého dítka, že by mělo jednu zorničku větší a druhou menší. Naše malá to tak má. Snažím si to vysvětlit tím, že trošinku šilhá na jedno očko a tak jí dopadá třeba světlo do jednoho oka v jiném úhlu než do druhého..? 😕 Lékařce jsme to ukazovaly, ale nijak moc se k tomu nevyjádřila 😒

georgine
12. čer 2008

ahoj ino, pokud jste to lekarsce ukazovali tak myslim ze jedine ona by mela vedet nejlip co se deje, ale jinak rozdílne velke zornicky nebude nic co by si nezasloužilo pozornost, muze to byt po nejakem pádu, neurologického puvodu.. myslim ze bysis to mela nechat rádne vysvetlit a hlavne vysetrit, nenech se odbít, nemusi to byt vážne, ale taky může..pa

petraluk
12. čer 2008

Ina.b když mi malej spadl s postele, tak mi dr. upozorňovala, že kdyby měl jiný zorničky ať okamžitě jedu na pohotovost, takže si myslim, že normální to určitě neni 😉 jÁ BYCH SE JEN TAK ODBÝT NENECHALA (ten caps lock tam být neměl) 😉

scher
12. čer 2008

Nevim jak tobě, ale mě by to nedalo a šla bych se i bez doporučení zeptat na oční. Zkušenosti stím nemám, ale určo bych chtěla znát názor očaře.

scher
12. čer 2008

A nebo neurologa, v tom má petraluk i Georgine pravdu!

georgine
12. čer 2008

inuško rozhodně běž na vyšetře¨ní.. 😉

ina.b
autor
12. čer 2008

Malá právě spadla z postele, ale moc si nenatloukla, ani bouli nějak neměla. Přesto jsme k doktorce hned šly a ukazovala jsem jí ty zorničky. Nevím právě, jestli už je takhle neměla i dřív, protože jsem jí kontrolovala zornice (takhle důkladně) až po tom pádu. Byly jsme i na chirurgii a tam doktor taky říkal, že vypadá zdravě, tak nevím, když už to řekl i ten druhý doktor. Přesto mi to pořád vrtá hlavou a prohlížim si fotky před pádem. Má na některých taky zorničku každou jinou, proto to přisuzuju tomu šilhání, ale jistá si nejsem.

georgine
12. čer 2008

inuš i když silha tak si myslim ze by ji mohl videt očař.. zornicky muzou byt predzvest nebo dusledek nejakých neurologických potíží, treba neco v hlavicce spatně pracuje, myslim ze silhání by s tím ze je zornicka jiná nemelo mit nic spolecneho.. zajdi si .. chirurg, i pediatr nevidi do oka, a do hlavicky jako již zminovaní doktori v oboru.. 😔

ina.b
autor
12. čer 2008

Zkusim tam zítra zavolat a optám se, nic za to nedám (jen pár kaček za telefon). Nejprve zkusím tu neurologii, už to tam známe (byly jsme tam na vyšetření, protože Adélka šla na svět sekcí).

lucenek
12. čer 2008

ina neurologie je můj obor..pokud nemá malá oční vadu a ty zornice má po pádu takto změněné POPADNI DÓITĚ A VAL!!!!!!!!!!!!

lucenek
12. čer 2008

ale pokud měla zornice myslím to černé ne to barevné každé jinak tak to nemusí nic znamenat setkala jsem se s pár lidma co měli jinak zaokrouhlené zornice....přirozeně.
a šilhání nemá vliv na velikost zorničky...i při šilhání by měly být stejné

ina.b
autor
12. čer 2008

lucenek: má ty černé panenky trošičku rozdílné (asi o půl milimetru). Duhovka (to barevné) má stejné

Děkuji všem za rady a za podporu. Už hledám tel. číslo na neurologii, objednáme se tam pro jistotu.

lucenek
12. čer 2008

ina rozdíl 0,5mm ve velikosz¨ti? že je jedna širší než druhí a mají stejný tvar kruhu nebo je i změna tvaru ovál atd???

lucenek
12. čer 2008

ina taky záleží na světle..pokud do jednoho oka padá pod jiným úhlem víc světla tak se víc stáhne ta zornička apak to může zkreslovat postav si malou proti oknu dennímu světlu pokud vám tam nepere oskar....

ina.b
autor
12. čer 2008

ano asi o 0,5 mm je jedna širší než druhá. Tvar je kulatý, totožný s druhým okem. Zkusím najít nějakou fotku a vložit. Zkoušela jsem do temna a sledovat, jestli se stejně roztahují a pak k oknu, jestli obě reagují a zmenší se. Obě reagují dobře. Na tom světle mi právě připadají stejné. Když je v šeru, tak jedna větší než druhá.

ina.b
autor
12. čer 2008

Už je tam fotka (hlavičky), kde je malilinko vidět, že (z vašeho pohledu) je zornička napravo menší

lucenek
12. čer 2008

co levá strana těla malé když ji přitáhneš za ruce obě najednou máš pocit že by levá strana byla slabší nebo se mín přitahovala??,
Týjo tak jsem dlouho nevyšetřovala po netu 😨

lucenek
12. čer 2008

zornička vpravo je širší ne menší

georgine
12. čer 2008

tý lucí já si myslim ze to neni rozumne resit po netu zkrze fotek, clovek se tim zbytecne vyplasi, aby z toho inuš mohla vubec spát.. proste na nic zitra necekej a valte..

ina.b
autor
12. čer 2008

jj, širší. Já to beru laicky (větší/menší) 😀 Ráda bych ozkoušela to přitahování, ale teď mi usnula. Tak zhruba za hoďku

lucenek
12. čer 2008

tak pokud je levá strana těla stejně silná jako pravá a na světle jsou zornice stejné a na příliv světla se stahují obě taky stejně a se správnou rychlostí tak jše ok....ale na neurolku bych si cinkla pro jistotu

ina.b
autor
12. čer 2008

Děkuji moc za rady, určitě se tam vydáme, aby si jí mudr. ozkoušela 🙂 Jinak reagují obě stejně rychle a při prudším světle nebo blesku foťáku se zatáhnou a vypadají také stejné. Ještě pak zkusím to přitahování za ruce, to jí šlo vždycky dobře. Uvidim, jestli má v obou sílu.
Tak díky moc.

lucenek
12. čer 2008

ok není zač....kdyby něco písni nebo radši volej 😉 doktora..kdyby se ti zdála levá strana těla slabší tak volej hned a nejlépe rychlou.... pa a držímpalce at nevoláš

ina.b
autor
12. čer 2008

🙂

veveruse78
21. pro 2016

@ina.b Muzu se zeptat, jak to dopadlo? vypozorovala jsem ted u syna neco podobneho...

astyna
21. pro 2016

moje máma má po pádu zase rozdvojenou jednu zorničku, na funkci to vliv nemá a nemělo nikdy 🙂