Zubní pasta u dětí (19 měsíců)

nikoulinka
12. lis 2017

Pekny den, chci se jen zeptat. Jakou zubni pastu uzivate u malych deti? Syn ma momentalne 19 mesicu. Zuby dlouho nerostly, ale ted se s nema roztrhl pytel 😂 a tak resim, jaka zubni pasta je vhodna. Co jsem tak koukala na bezneto dostupne v kazdem obchode (Perlicka, apod.), obsahuji fluor. Zaroven se ale ma davat pozor, aby dite pastu nepolykalo, prave kvuli tomu fluoru. Nicmene, toto ja u syna opravdu zatim neovlivnim. Proto se ptam. Je treba si z tohoroboty fluoru delat hlavu? Popr. Jaka pasta je vhodna? Diky za odpovědi

barumat
12. lis 2017

@nikoulinka Dcera má elmex "od prvního zoubku do šesti let", která je vhodná i při úplná miminka a polykat se smí. Ještě jsi to i řešila se zubařkou a říkala úplně v pohodě.

barumat
12. lis 2017

"Pro" miminka a "jsem" to řešila. Píšu jako idiot 😁

misuled
12. lis 2017

Pouzivame alverde a urtekram

nafuka
12. lis 2017

Weledu, dcera má 2 roky.

barchen
12. lis 2017

@nikoulinka Zadnou 😃, dite 16m a 10 zubu. Cistime pouze bez pasty. Moje dospelacka zubarka taky rika, ze dulezity je spravny mechanicky pohyb kartackem, pasta neni potrebna. Ale osobne pouzivam pro sebe casto elmex, po rovnatkach mam jaksi citlivejsi krcky.

nikoulinka
autor
12. lis 2017

Ja se puvodne taky snazila prave bez zubni pasty, ale to jej proste nebaví. Libi se mu, ze pasta napeni a samozrejme ma nejakou chut. Mame prozatim nejakou z Globus u, ktera je urcena pro deti od 6m. Nicmene, jsem si vsimla prave, ze obsahuje ten fluor... jinak vsem dekuji za tipy. A jeste se doptam. Tyto pasty koupim pravdepodobne jen v lekarnach? Nebo i v nejakem vetsim supermarketu?

semisovamys
12. lis 2017

Dle nasi dentalni hygienistky jsou vhodne klasicke pasty- bez mentolu- ale s fluorem, to mini mnozstvi ktere pripadne spolknou jim fakt neuskodi. Ty zuby to na ochranu potrebuji. Jakekoliv detske sladke pasty ala vademecum, perlicka, alverde.. dekuji ale ne, po tech ma první syn zuby zkazene. Takze pro nase kluky pouzivam oranzovy elmex s fluorem bez mentolu.

kaya80
12. lis 2017

Tiez pouzivam elmex 0-6r., kupis bezne v supermarketoch, ja ju napr. kupujem v Alberte.

sthanina
12. lis 2017

@nikoulinka Elmex oranžový🙂

odula
12. lis 2017

Zendium junior

pavlinka83
12. lis 2017

@nikoulinka Používám bez fluoru a bez nějakých všelijakých chemických sajrajtů. Jak už tu někdo zmiňoval Alverde, tu koupíš v DM drogerii, tam koupíš i Welledu. A Urtekram ve zdravé výživě.

nikoulinka
autor
12. lis 2017

Jeee, super holky. Diky moc za tipy ☺ vse si vypisu, a zkusim sehnat u nas ☺

z_u_z_a_n_a_1988
12. lis 2017

Ahoj,podle me kamaradky zubarky mohou byt detske zubni pasty s fluorem.Presne,jak uz tu nekdo psal v prispevku,to male mnozstvi,co spolknou,je vpohode.

iulia
12. lis 2017

Do 3let by se měly první zoubky čistit bez zubní pasty. Jenže děti v tomto věku nedokážou vydržet až jim rodiče vyčistí všechny zoubky a plošky. A tak je lepší přidat k čištění i malé množství zubní pasty. A jakou koupit - ideálně bez fluoridů - např. od Biorepair (je s jahodovou příchutí) a když už neseženete bez fluoridů, tak si dávejte pozor na množství fluoridů - max 250ppm (např lacalut od 0 do 4let s malinovou příchutí). Pokud už dítě v tomto věku dokáže vyplivnout zubní pastu, tak může i elmex s obsahem 500ppm.

mialagia
12. lis 2017

@nikoulinka my máme od Nuk bez fluóru ale s nakymi enzymy co jsou prý v mateřském mléku..tak vůbec nevadí že to sní..a chutná jí☺️

linee
12. lis 2017

Zkousela jsem jich vic,ujal se pouze Elmex,ale doporucuji spise bez pasty,nez s.U nas bohuzel jedine s pastou,bez pasty si zuby cistit odmita:(

normalnimatka
12. lis 2017

alverde má pastu, přírodní složení, bez fluoru, v dm;) ale nevim, jestli je dobrá na chuť:D my zatím jedeme jen vodou.

emily_queldorei
12. lis 2017

Jack n' Jill. Přírodní a skvělé příchuťe. 🙂

nikoulinka
autor
12. lis 2017

Diky holky. Samozrejme jsme doma zkouseli bez pasty, ale to se u nas neujalo. Proto prave dotaz, na vhodnou zubni pastu, to se malemu libi daleko vice a vydrzi u toho i 10 minutek, za coz jsem rada, jelikoz mam dostatek casu zuby poradne vycistit ☺

denny27
12. lis 2017

Všechny možný 😊 nedržíme se striktně jedné značky....ono, když se člověk podívá na složení,tak ve všech je skoro to samé....jinak údajně nejlepší je čistit jen vodou😏

krystalka
12. lis 2017

@nikoulinka - my jsme v tom časném věku nepoužívali pastu žádnou, čistili jsme jen kartáčkem a vodou, ono je stejně nejdůležitější to mechanické odstranění plaku, ta pasta je tam tak trochu jako bonus navíc....a od doby, kdy pochopil, že ji nemá polykat, nebo dokonce záměrně ochutnávat, tak jsme používali Perličku, vlastně až donedávna (je mu 9), jenomže nedávno ji přestali dělat (tu jahodovou) a syn nesnáší cokoli s mentolovou nebo mátovou příchutí (a to ta nová perlička právě je...), takže jsme našli nějakou dětskou pastu v Kauflandu, s borůvkovou příchutí....kartáčky používáme z Lidlu, osvědčily se nám a nejsou drahé.....a syn teď v 9 a půl letech zatím nemá ani jeden kaz....

janawaes
12. lis 2017

Maleho taky nebavi cistit si zuby bez pasty, tak pouzivame Perlicku. Jen me ted zarazi, ze asi nebude moc vhodna a to ze se pasta nema polykat je napsane na kazde paste, tak to jsem uz moc neresila. Vidim ze asi ta elmex bude dobra, kdyz ji tady pouziva hodne maminek 🙂.

krystalka
12. lis 2017

@janawaes - tak ono na to napěnění stačí ten kartáček pastou jen tak trochu "umazat" (určitě ne vymáčknout celý proužek pasty na kartáček) a to potom to množství, které spolyká asi bude zanedbatelné....

janawaes
12. lis 2017

@krystalka jj ja to vzdycky jen trosku potru pastou at ma maly radost a cistime 🙂

alcar
12. lis 2017

@krystalka ta jahodova Perlicka se vyrabi porad. Akorat ted k tomu zacali vyrabet i tu zelenou s krteckem a ta je, tusim, ze od 3 let.

Jinak my v tom veku pouzivali Elmex a zhruba od 2,5 let uz jakoukoliv.

krystalka
12. lis 2017

@alcar - tak nevím, já jsem právě tu jahodovou už pěkně dlouho nikde neviděla, respektive mají Perličku, má i růžový obal, jako ta předtím, ale píšou na ní, že má jemnou mátovou příchuť...a ta s tím krtečkem právě taky....a on nic mátového nebo mentolového nedá do pusy, ani bonbóny, žvýkačky, nic.....

alcar
12. lis 2017

@krystalka aha, tak ted jsi me zmatla. Ja prave u nas v "Jednote" videla tu ruzovou, ale nevsimla jsem si, ze by na ni bylo napsano, ze ma matovou prichut. Budu to muset omrknout.

alcar
12. lis 2017

@krystalka čoveče, mas pravdu. Mame ji doma a ja ziju porad v domeni, ze je to ta jahodova. 😀

krystalka
12. lis 2017

@alcar - jo jo, to je přesně ona, já jsem ji před časem taky jednou omylem koupila a nevšimla jsem si toho, až když to syn prskal, že je hnusná, tak jsem si toho všimla....

iulia
13. lis 2017

Ještě podotknu, že zubní pasta není určená ke konzumaci - stane se, že i vy při čištění spolknete zubní pastu - množství zubní pasty určené k čištění zubů je sice malinkaté - ale pozor neni tomu dávno, co byl fluor zařazený mezi neurotoxiny, stejně jako olovo, arsen či hliník. Odbornou pediatrickou společnost to zatřáslo, zatím se totiž neexistuje adekvátní náhrada pro prevenci zubního kazu. Navíc fluoridy máji vliv na řídnutí kostní tkáně při dlouhodobé expozici. Proti hliníku v očkovacích látkách jsou na netu rozsáhlé diskuse, tak ani problematiku fluoru bych nezlehčovala. Konkrétně u skupiny do 3let.