3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

deina2005
30. črc 2010

ahojte.nejak nestiham sem ani nakuknut.mala dnes oslavuje rok takze sa jej venujem konecne mame slko tak sa tesim lebo to pocasie ma totalne sr.... 😅

hanula11
30. črc 2010

@deina2005 všechno nejlepší k narozeninkám 🙂

deina2005
30. črc 2010

@nilika ja som 4ty porod mala najnajnaj rychlovka dala som si vyvolavany.o 9 vyvolavacka ziadne bolesti a 11.5 mmala bola na svete takze neboj 😉

deina2005
30. črc 2010

@hanula11 dakujem 🙂

jarus74
30. črc 2010

malej oslavenkyni prajem vsetko najlepsie k jej 1 narodeninam! 🙂

deina2005
30. črc 2010

@jarus74 dakujeeeeeeeeeeeeme

staninka77
30. črc 2010

@deina2005-Aimee přejeme vše nejlepší k narozeninám hodně zdravíčka at je stále moc hodná 😉 🙂

staninka77
30. črc 2010

@hanula11-Máš jeden vzkazík na Emiminu v té staré dizkuzy kde jsem plkaly před tím ju jen pak jukni. 😉

staninka77
30. črc 2010

@nilika-Vítám tě tu.
A gratuluji k těhu čtvrtému.
Neboj porod bude prima hlavně at jsi zdravá a miminko taky.
4tvrtej porod nevím jakej bude nerodila jsem.
Jen co vím tak nejhorší muj porod byl ten prostřední klučina.
Akle holky tě rádi pomužou. 😉 a poradí ti.

maminuska
30. črc 2010

pripáajm sa k blahoželaniu , rozmýšľali ste niekedy nad stretkom ? Viem že je tu už súkromná skupina kde nás nepustia k sebe, vytvoriť svoju vlastnú skupinu

jojina11
30. črc 2010

@deina2005 aj ja prajem maličkej všetko najlepšie, hlavne zdravie a nech svojim rodičom prinesie len kopu radosti

staninka77
1. srp 2010

Ahojky děvčata.
Chystám Maraka dnes jede na tábor tak už je něco uděláno a jen dobalím sladkosti do batohu a nějaké pití a budem to mít hotové.

jojina11
2. srp 2010

@staninka77 ahoj, tak budeš mať o jedného doma menej, ja mám tiež Ondreja kvázy preč, ale to bol len cez víkend, dnes príde domov a každý druhý týždeň je teraz cez prázdniny u otca a bratov, aspoň s chlapcami je trošku, to som rada, nie je dobré aby spolu neboli aj keď spolu nebývame. Malá mi už po dve noci prespala až do rána, až som sa divila a včera spala skoro celý deň s malými prestávkami, neviem čo sa deje, museli sme ju budiť na jedlo, lebo po kojení spala 4 hodiny aj viac, takže včera jedla len 4X

rritulka
2. srp 2010

Ahojte, tak my jsem pro změnu už doma všichni, Evka se už z prázdnin vrátila a Petr vlastně ani nikde nebyl, jelikož chodí na brigádu a do to si děla řidičák.
@jojina11 to je malá šikovná, fakt závidím, já jsem to zatím s Aničkou ještě nezažila, ta se budí v noci někdy dvakrát někdy jednou ale celou noc ještě nespala, myslím, že už to není buzení hlady ale jen si chce požužlat ☹ no mě to stejně nevadí, já se k ní ráda přitulím a nechám si ji v posteli 🙂

jojina11
3. srp 2010

dobré ráno, všetkým dnes prajem pekný deň, ja idem do mesta niečo povybavovať a preventívne asi navštívim dokinu, pretože sa mi zdá, že Vladka nemá zrastenú kožičku pod jazykom, normálne nič nevidno, len keď zíva a riadne otvorí pusu , tak vtedy. Neviem , či je to normálne alebo nie, ja som si nič takéto pri mojich starších nevšimla

zuzu82
3. srp 2010

Dobre ranko, po dlhsej dobe som sem nakukla, nejako nestiham PC (mame pekne pocasie, takze sme vela vonku a ked nie sme von, tak Patko pobehuje po byte a ja za nim alebo s nim. Mojim chlapcom sa zapacila hra na nahanacku, tak sa nahanaju na striedacku a Domko sa medzitym este Patkovi schovava, tak ho hladame a obaja maju z toho taku velku radost 😀 . Tak mame doma veselo...)
Pozeram, ze ste rozoberali pubertu. My este mame sice na pubertu cas, no dufam, ze to nejako zvladneme.
Deina - mailnkej vsetko najlepsie k rociku. Uz ste oslavovali? My budeme mat rocik zajtra, oslava bude v sobotu, takze od stvrtka nas cakaju pripravy... My spojime dve oslavy - Patkove narodeninz a Dominkove meninz, kedze obidvaja maju sviatok v jeden den.
Joji - dufam, ze malicka bude v poriadku, mozno to tak ma byt, len si si pri starsich detoch nic take nevsimla.
Stani - budes to mat doma trosku volnejsie, mozno si aj trosku oddychnes.
Ozaj, vitam nove mamicky.

macek28
3. srp 2010

Ahoj holky!Konečně je dceři líp a mě opustily ty nejhorší myšlenky.Sice je stále na JIP,ale už je stav stabilizován.Má oboustraný zápal plic a do nemocnce přijela za 5 minut 12.Jaký strach jsem měla celý týden těžko popsat,poněvadž slova při příjmu byla šokující.
@jojina11 ,asi máš kvalitní mlíčko,když ti malá tak hezky spinká.Já kojila i po 2 hodkách a po šestinedělí neměla ještě Š porodní váhu,musela jsem dokrmovat.Takže si užívej více spinkání i s maličkou.
@nilika ,čtvrtý porod půjde rychle,je už brnkačka.Sebemenší náznak porodu jed!Já při první kontrakci malém vytlačila malou do záchodové mísy.Jela jsem už rychlou a porod skoro v sanitce.
A pátý porod,procházka růžovým sadem.Také skoro doma.

staninka77
3. srp 2010

Ahojky tak chvílu jsem sem zabrousila.
Zachvílu se jdu dívat na telku.
Mací-To je dobře že se z toho Petula pomaličku uzdravuje moc jí přeji moc sil at je zdravoučká co nejdříve.
A to muselo bít strašné pro tebe já to znám kdy Šimunek byl taky v nemocnici a Jiřík taky je to pro matku strašné.
Tak zatím ahojky.

jojina11
4. srp 2010

@macek28 ďakujem, som rada , že sa Peťka z toho dostáva, muselo to byť pre teba hrozné, ja som niečo podobné zažila, Ondrejko mal asi necelá rok a obojstranný zápal pľúc, vtedy som chodila do práce a on bol u mojich rodičov, ja som tam chodila len na víkendy, pretože som bývala v inom meste,
v piatok som s ním išla na pohotovosť, dostali sme ATB, a ja som v pondelok odchádzala do práce. V utorok mi volal otec, že Ondrej je v nemocnici. Som si myslela , že umriem, ešte ma nechceli uvoľniť z roboty, musela som ísť n atri hodiny a potom som letela na aute za synom, ani neviem ako som odšoférovala, proste keby ma zastavili asi by mi aj volant zobrali . nielen papiere,
malý bol v nemocnici dva týždne a keĎ SOM HO priniesla domov , tak som mala čo robiť, pretože to boli veľké plače, správal sa k nám ako k cudzím/ vtedy ešte neboli povolené návštevy na detskom ani mamičky s deťmi nemohli ležať, takže nám ho vždy ukázali,len tak aby nás on nevidel/Teraz ,keď nad tým premýšlam ,si uvedomuyjem, aké to muselo byť pre neho sresujúce, v cudzom prostredí a medzi úplne cudzími ľuďmi, chúďa , čo mu len muselo víriť v hlávke.

hanula11
4. srp 2010

@macek28 to je dobře, že je dceři líp a už to není tak katastrofické. Když byl Pepča malej, taky měl podobný zápal plic, strašně se mu zhoršoval - když jsme byli už na příjmu, málem mu už nepracovala jedna plíce. Chudák tenkrát ležel v nemocnici, napíchlej na hadičkách, ještě že to tak dopadlo. Ať je Peťka brzo zdravá, určitě to zvládne 🙂.
U nás zatím neprší, ale kdoví jestli nebude. Musím do města, zkontrolovat účet, případně něco pokoupit. Ivana ještě spí, musím ji vzbudit, aby si pořešila nějaké telefonáty, to zase bude 😠 ☹ .
Můj třetí porod rozhodně jednodušší než předchozí nebyl, snad byl ze všech nejhorší 😖 . Ale nechci strašit, každá to máme jinak, já taky měla mezi druhým a třetím roděním pěkně dlouhou pauzu, to prý pak je porod horší než ten první, njn. Máme to s Áďou za sebou, moc se jí ven nechtělo, tatin byl v porodnici strašně vtipnej (je to takovej vtipálek), že se tam u mě v břichu snad za něco drží, aby ven nemusela. Haha 😝 😀 , furt se vracela zpátky, nebylo ji možný vytlačit, ale nakonec se ven přeci jen dostala. 😵

staninka77
4. srp 2010

Hani-Každé porody jsou jiné to je fakt.
Když to tak vezmu já měla nejhorší ten prostřední byl hodně rychle a intenzivě mně to bolelo a taky malej hned od narození byl inkubátoru ani nevím do ted proč tam byl chodila jsem ho kojit a docela mně to štvalo že ho nemám usebe neužívám si sním na pokoji.

jojina11
4. srp 2010

Všetky pôrody čosi obnášajú, pri chalanoch som mala vždy nejaký problém, najstarší sa narodil skôr a bol v inkubátore, kojiť som nekojila, pretože som s ním týždeň nebola a oni ho krmili flaškou, pre mňa tam nemali miesto a keĎ som sa konečn k nemu dostala, tak nechcel sa prisať a na oddelení nebolo nikoho , kto by mi pomohol a ja som nevedela ako. Pri strednom som bola zašitá, aby som vydržala , to isté aj pri najmladšom a to ešte nepočítam mesiace ležania pred pôrodmi na rizikovom. Teraz som rodila po 14 rokoch a môžem povedať, že asi čím je dlhšia pauza medzi pôrodmi, tým je to horšie,Myslím tým, že som vlastne rodila ako prvorodička. Pred pár rokmi mi robili plastiku krčka a ja som mala strach, že malá nevydrží 9.mesiacov, a nakoniec mi museli robiť zákrok priamo na sáíle, pretože som sa ani po infúziach nemohla otovriť, nemala som bolesti ani nič, no a hrozil mi nakoniec cisársky, Ale chvalabohu Vladka je zdravá a ja si na tento môj posledný pôrod spomínam len v dobrom, hlavne na personál môžem povedať len to najlepšie, nechcela som tým nikoho postrašiť, len som tým chcela povedať, že netreba myslieť na to ako to bude, a či to bude horšie ako pred tým, keď nám dajú náš uzlíček prvýkrát do rúk .tak v tej chvíli už na ničom inom nezáleží 🙂

nilika
4. srp 2010

@macek28 tak to by bylo super,kdyby to šlo rychle,do porodky to mám autem cca 2 minutky.po kolika minutách jsi měla stahy,když jsi jela...nerada bych tam před vlastním porodem byla moc dlouho

marecek4
4. srp 2010

nilika-jen se netěš,ať to není zbytečný jako u mě-do porodnice to mám čtvrt hodinky,jeli jsme když jsem měla bolesti po třech,čtyřech minutách a malý si to po cestě rozmyslel a bolesti byly po čtvrt hodině až dvaceti minutách-připadla jsem si jak simulant-a bylo to po čtvrté-každá rodíme jinak

macek28-ať jste brzo zdraví a užijete si ještě léta

zuzu82
5. srp 2010

Dobre ranko, tak nas dnes caka pecenie (o chvilu zaciname), varenie a pranie. Chcela by som to stihnut vsetko do obeda, aby sme potom mohli ist von (ukazuje sa pekny den, vcera tu velmi fukalo a bolo chladno, co by mi az tak nevadilo, az na ten vietor).
Nilika - ci bude tak alebo onak, aj tak na to vsetko zabudnes a budes sa tesit z maleho zazraku, ktory dostanes do narucia. 🙂
Macek - nech sa Petka co najskor uzdravi, aby bola skoro doma.

maminuska
5. srp 2010

Dobré ráno, ja mám za sebou teda strašnú noc, malá buntošila a nedala mi na chvílu vydýchnuť.
A ja mám horu prádla nachystanú na pranie a idem varit hovädzie mäso , knedľu kôprovku. Staršia dcéra to miluje a syn sa bude musieť teraz prispôsobiť 😝
A idem sa pochválit, ideme na takú pidi dovolenku na tri dni do Kremnice, strašne sa teším lebo toto leto sme neboli nikde. Všetky peniaze vrážame do stavby. No idem k malej lebo už na mna vykrikuje a potom naložím práčku a začnem varit. Poobede ideme do parku .

jojina11
5. srp 2010

Dnes bude pekne a teplúčko, včera malá vydržala spinkať v kočíku 3 hodiny, super, ani nebola taká mrzutá ako zvykne
inak dnes máme 3 mesiace 😉

maminuska
5. srp 2010

a ešte sa chcem opýtať ako často periete, lebo ja som asi strelená ale ja periem každý deň a niekedy aj dvakrát. Stále je čo . Je fakt že používam látkové plienky, ale aj tak 😖
No a čo som ešte zabudla napísa´t, staršej dcére včera dianostikovali boreliozu , žiadny kliešt, jednoducho ju poštípal hmyz lietajúci.
Ja som si to absolvovala minulý rok , tiež po poštípaní hmyzom a bola som v piatom meisaci tehotenstva, každý deň počas dvoch týždnov som chodila na injekcie penicilinu a potom na tabletkách ešte mesiac.

jojina11
5. srp 2010

@maminuska ja periem ako kedy, niekedy tiež denne , ale nie kôli malej ,ale zasa ja mám doma starého človeka a puberťáka a keĎže sa u nás teraz výkopové všeliaké práve tak aj každý deň. Malej vecičky periem tak každý druhý až tretí, máme toho kopec, takže nemusím.
Môj stredný syn skončil po štípanci v nemocnici, tiež nevedeli čo to je ale potom zistili,že je to borelioza, ani ja som to nespoznala, som síce sestrička, ale ten exantém taký príznačný pre boreliozu som nikdy pred tým nevidela

macek28
5. srp 2010

Ahoj holky!Děkuji za podporu ohledně nejstarší dcery.Včera se její zdravotní stav zhoršil po jiné stránce,takže mám zas po náladě a na hodně dlouho.
@marecek4 ,Petra si už léta bohužel neužije.Ale děkuji,že jsi to myslela dobře.
@maminuska ,nejsi střelaná.Já jsem zas prací magor.Peru denně i dvakrát.Bílé a barevně.Jelikož mám velkou spotřebu prášku,tak jsem si objednala prací biokouli.Peru s ní jen barevné a maximální spokojenostPřes den ji mám v ledničce,aby byly potraviny čerstvější a ještě ji občas půjčím sousedce,když ji dojde prášek.Takže u nnás prací koule maximálně využitá a ještě pozoruji usporu pracího prášku.
@nilika ,stahy jsem neměla.Akorád se mi najednou chtělo tlačit jako na velkou a nešlo netlačit a už byla hlavička venku!Neboj vše dobře dopadne,držím palce!