3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

seba1
30. srp 2010

@adulikka my sme mali rozbitú bradu v posledný deň školského roka a zároveň v deň odletu na dovolenku do Turecka, museli sme to vybaviť extra rýchlo na súkr.ambulancii a stálo nás to 30 Eur. Ináč ja sa až tak neteším, že končia prázdniny, zas to budú ráno stresy a pomaly začne už jeseň 😖 .

zuzu82
30. srp 2010

adulikka - to je dost blbe, ked ani neviete, kde bude chodit Miska do skoly. No na druhej strane je lepsie, ze je uz osmacka a nebude pre nu problem si na to zvyknut. A Mirko si mozno rychlo zvykne, ked sa uz zacal aj tesit do skolky.

seba1 - tak to ste mali o zabavu postarane. A ja mam z nasho pocasia pocit, ze jesen uz zacala. Ostava nam uz len pockat, ci bude aj nejake babie leto.

seba1
2. zář 2010

Tak už máme prvý školský deň, ráno máme za sebou, zhon, rýchly nákup kvetov a nezvykle skoré vstávanie, nie ako cez prázdniny o ôsmej. Ešte vybaviť poobede ZUŠ a povinnosti máme na dnes hotové. Ešteže je zajtra piatok a potom víkend.

zuzu82
2. zář 2010

Tak mamicky, dufam, ze ste prvy skolsky den zvladli bez vacsich stresov a stihli ste vsetko povybavovat.

Seba-to vstavanie je pre deti asi to prve na co si musia zvyknut p ri navrate do skoly ci skolky. My so vstavanim asi problem mat nebudeme (ak sa nerospime, ale ved casu mame este dost).

My sme dnes pozehlili, navarili, poobede pojdeme este na postu a uvidime, co sa este pritrafi.Zajtra kontrola v nemocnici, tak som zvedava, ci sa dozviem konkretny termin sekcie.

jojina11
2. zář 2010

ahojte všetky, som tu len na skok, očkovanie máme za sebou, porevali sme si poriadne, aj potom bola mrzutá. ocinko vláčil na rukách , mal až do včera dovolenku, a teraz jej neni rady, len na rukách by sa slečna nosila. Ondrej prišiel včera od otca, ževraj si večer dal dobrých klobás a húrok a potom,o pol tretej ráno mu bolo zle. mala som o zábavu postarané. Nnikto mu nepovedal, že nesmie na noc nič ťažké. /A ževraj majú rozum/
Vlastne škola sa riadne začne až od budúceho týždňa. takže teraz je ešte pokoj, len strašne rýchlo tieto dva mesiace rýchlo ubehli a aj leto nebolo bohviečo. Práve zoháńam fusak, poradte mi.

adulikka
2. zář 2010

Ahojte ,tak dnešný deň ráno bol o plači ...Mirko plakal...a ja ,že keď ho na škôlku pripravím dopredu ,že bude super bez plaču ...ale ako sa mi vidí zajtra to bude len zas o plači...a Adriánko zas chcel ísť tam...ukazoval na Mirkovu škôlku...ale potom to uvítanie bolo pekné.Mirko Adriánkovi dal pusinku a pohladkal ho po tváričke.Ja idem zajtra vybavovať poistku za ten úraz čo mal ADriánko.Čo mu hlavičku zašívali .Ja sa musím ísť objednať ku ženskému čo idem po roku v októbri ,potom ráno na krv...navariť a o pol 12 hod pre Mirka do škôlky ,tak to mám pestré...

zuzu82
3. zář 2010

Dobre ranko, pozeram, ze ste mali vcerajsi den pestry.

Adulikka - Mirko si snad rychlo zvykne, ono je to tazke odchadzat z domu od mamky, braceka, ked bol doteraz nauceny prave na vas. Ale najde si kamaratov, a ak este bude aj pani ucitelka dobra, tak to snad pojde.
A drzim palce, aby si vsetko vybavila, co treba.

Joji - u nas ockovanie bolo horsie u Domka, ten stale po ockovani teplotoval okolo 39-40°C, Patko znasal ockovanie bez teplot. Ondrejovi nezavidim, ale bude v buducnosti mudrejsi.Co sa tyka fusaka, aky by si chcela? Len do kociara ci aj do autosedackz? Pravdu povediac, nemam teraz predstavu o cenach fusakov, pretoze mame fusak este po Domkovi - ten stal pred takmer 3 rokmi okolo 900 Sk- doteraz vyzera ako novy, je teplucky, jednoducho kvalitny (je to znacka Freeline), len neviem, ci uz teraz nie su nove kolekcie. Pri Patkovi sme dostali este zavinovacku do autosedacky Emitex, s tou som tiez velmi spokojna, netrebalo Patka stale vyberat z auta sposobom - poodkryvat, supnut do kociara do fusaka a naopak. A teraz fusaky tiez nemusime riesit, lebo v podstate 2 mame a s kociarom, co sme kupovali kvoli tretiemu dietatku sme sme dostali aj original fusaky. A este neviem, ci by si kupila aj pouzivany fusak. Mari sa mi, ze som na baby bazare videla novy nepouzivany fusak za 13 eur, len farba bola tmavo modra - biela.

jojina11
3. zář 2010

@zuzu82 ahoj, no mám teraz chvíľku klud, tak som sem dobehla, fusak som už vyriešila, do kočíka klasický baranie rúno ako bolo voľakedy, u nás je dosť zima, a do autosedačky som jej kúpila kombinézku oboje tu na bazári, myslím, si že sa mi to oplatilo, nepotrebujem mať úplne nové, hlavne aby bolo funkčné, keby som bola vedela, že ešte budem rodiť, nebola by som sa zbavila všetkých vecí, čo som mala. Teraz musím kupovať,a to deti tak rýchlo rastú, že to vlastne ani veľmi nestihnú znosiť,takže asi tak
@adulikka no ja si pamätám prvý deň v škôlke svojho najstaršieho, a to je už rokoooov, hned prvý deň im stihol ujsť a keď som pre neho prišla, učka mi hovorí,"moja milá, dnes som ostarela o 20 rokov" no všetci mali lufty a nakoniec ho našli v obchode oproti,lebo sme boli deň predtým a jeho tam niečo zaujalo, no tak si to tam išiel pozrieť. Museli ho asi riadne vyhrešiť, pretože mi dlho chodil do škôlky s plačom,ale to je už dávno zabudnuté, teraz sa už na tom len zasmejeme

maminuska
3. zář 2010

ahojte kočky, dlhšie som v tejto téme nebola, ale balím a zajtra sa stahujeme, je to hrozné, fakt lepšie vyhorieť, tolko kravín čo som mala v starom byte, balím sama lebo muž v práci , potom dnes ešte pokladá podlahu plávajucu v spálni a pracovni , takže návrat do polnoci , no a zajtra s bratom ktorý nám ide pomôct s´tahujeme, z toho bordelu sa budem ešte pri troch detoch a robote vyhrabávat týždeň

maminuska
3. zář 2010

@jojina11 moja najstaršia ked chodila do škôlky, tak tam nechcela byt a stála za plotom a na okoloiducich vykrikovala :
" zachlánte ma plosím zachlánte ma" 😀

jojina11
3. zář 2010

@maminuska 😀

maminuska
3. zář 2010

@jojina11 a ako zvládaš stavbu a materstvo za pochodu, to tiež musí byt asi dost náročné nie ?

jojina11
3. zář 2010

no ved ako kedy, malá je dosť mrchavá, asi tak, podľaa toho je aj moja nálada,

maminuska
3. zář 2010

pretože ja mám teraz niekedy pocit že mi prasknu nervy, malá štvornožkuje , všetko vytahuje, syn papuluje, dcéra zasa verklikuje dokolečka to isté, do toho práca a stavba, aj na kona niekedy vela.
Muž stále v prd...., no ale prežijeme to nejak 😝

seba1
3. zář 2010

@jojina11
@maminuska to máte dosť ťažké, zvládať aj "trochu" väčšiu rodinu a aj stavbu, normálne Vás obdivujem! My sme zatiaľ štyria a piaty člen na ceste, ale neviem si predstaviť, že by som k tomu ešte tú stavbu mala. Ale aspoň máte dobrú perspektívu pre deti - viac miesta, dvor, lepší vzduch. My si musíme vystačiť s bytom ☹ .

jojina11
3. zář 2010

@seba1 nemysli si, že nejako veľmi sa u nás stavia. teeraz je klud a asi bude do jari,.nejako nie su peniaze a aj počasie nepraje

maminuska
4. zář 2010

@seba1 my akože nestaviame dom ale v blízkej budúcnosti budeme asi musieť, manžel chce ešte jedno dieťa svoje biologické aj ked nevlastné má rád. Teraz rekonštruujeme 4 izbový velkometrážny byt, ale poviem ti začali sme totálne od piky, úplne od začiatku, lebo sme kúpili byt po nejakých asociáloch a teda vám poviem ešte mrtve dieta v kute a máte tam asi všetko 😒.
Takže sme vyhodili umakartové jadro, pracne zoškrabali 100 ročné tapety, obili omietku špinavú ako od komína, vaňa bola taká že sa tam asi prasce kúpali v záchode bol nános kyseliny močovej - ten asi domestos nevidel hodne dlho, vymeniť okná, na niektorých miestach rozbité, vytrhať schodené lino a položiť plávajúcu, odstrániť linku, prežratu a zamorenu od molí ......
A v tomto žila rodina s troma deťmi - z toho boli dve dospelé. Však ja chápem že niektorý ludia nemaju peniaze , ale aspoň tú vanu a ten záchod by mohol byť čistý, ved je aj ocot a horúca voda ked už nič nové.
@jojina11 a o tom nedostatku už viem aj ja svoje, sme totálne vyhádzaný z úspor do poslednej mrte.

seba1
5. zář 2010

@jojina11 aspoň si do jari oddychnete, niekedy je dobré robiť postupne a nie rýchlo rýchlo, takto si veci aspoň lepšie rozmyslíte

@maminuska no máte čo robiť aj na byte podľa toho, čo píšeš

jojina11
5. zář 2010

@seba1 no také veľké stavanie až na jar, ale tento mesiac nás čaká stavba komína, v našej spálni nemáme okrem el. radiátora nič iné , takže ked je veľká kosa m nestíha a teraz keĎ máme malú , tak potrebujeme kúriť nejako normálne, takže ,ten komín, a kachle, a na jar zasa niečo iné

staninka77
6. zář 2010

Ahojky moc se omlouvám že nějak nepřispívám a že nechodím vždy nakouknu co je nového ale pak mám více dizkuzí kam chodím takže nějak nestíhám.
Snad se polepším časem. 😉

seba1
7. zář 2010

@zuzu82 ahoj, čo máš nové, už sa ti to pomaly kráti, pozerám, že už si v 39.týždni.

gebula
8. zář 2010

čafte baby aj ja sa ospravedlnujem,že neprispievam,ale si vás aspon poprečítam niekedy 🙂 ako sa mate maminky? deti posluchaju? 🙂

katka888
10. zář 2010

@bebebrumik
@dominka11
@benne
@jolinka
kedze temu uzamkli, verim,ze si popiseme aj tu 🙂
aj mne sa paci "realizacia" dve babetka a potom neskor tretie, len ja sa obavam, ze uz budem mat veeeela rockov. tak teraz dufame, ze vyjde druhe, a potom asi by bolo dobre dat 2-3 roky pauzu, nech uz chodia do skolky 🙂

jolinka
10. zář 2010

katka 888

ja som prve rodila ako 34 rocna tak aky vek je problem? 😉

katka888
10. zář 2010

@jolinka
🙂 aj bratrancova manzelka ako 36rocna, maju teraz prve babo.
ja som chcela kedysi 5 deti, na co ma manzel hned uzemnil, ale je pravda, ze aspon tie tri by som rada stihnut, ale asi uz nie nejak okolo 38-40, viem, ze dnes je to v takom veku mozno trosku menej rizikove ako kedysi, ale ja to skor beriem tak, ze ked bude mat babo 18 tak ja skoro 60. / a mozno v 35tke sa budem stale citit mlado a nepride mi to ako vysoky vek na babo 😉 /
ale vzdy je najdolezitejsie, aby babo a mamina boli v poriadku a ci je to na 33 alebo 36 tak uz asi tak nezavazi .
ale mas to krasne odstupnovane po 3 rokoch 🙂

benne
11. zář 2010

@katka888 Ja nad tým tretí váham aj preto, že som v oboch tehu mala cukrovku, teraz pri druhom, už mi museli vyvolávať, lebo bol veľmi veľký a chúdatko mal tolko komplikácií potom, týžden v kuse po narodení ležal napichaný na infuzkach. Predpokladám, že to bola kombinácia tej mojej cukrovky a toho, že musel ísť von skôr. Sice len o 3 týždne, ale aj tak, aha, velamal komplikácií, a ešte nekončia.

katka888
11. zář 2010

@benne
jasne, samozrejme, to je ine rozhodovanie. ja som mala v podstate statie, tehu v poho, ale podla mna preto, lebo som bola PN. ked som este chodila do prace, mala som zavrate. ale v podstate tehu v pohode, a porod bol super. sa doteraz smejeme, ze to bol "vysmiaty" porod, lebo som sa fakt nasmiala ..... teda bola by som sa, keby som mohla, ale fakt to bola pohodicka . ale zakon je taky, ze pri druhom si to asi uzijem naplno 🙂

jolinka
11. zář 2010

katka888

to ich mam po 2 rokoch, len ten prostrednej pise, 3 roky i ked ma za mesiac 4, a maly ma 2 na silvestra.

keby ze som mladsia a hlavne zdravsia pristala by som este aj na stvrte, dat braceka syncekovi, ale uz asi nie... moje deti potrebuju zdravu mamu

katka888
11. zář 2010

@jolinka
aki ste paradni 🙂
my ešte nemáme ani druhé a už sa namotávam. 🙂 ono to odo mňa vyznie detinské, že ešte ani jedno pomaly nevie chodiť a ja tu snívam o ďalších dvoch, ale nejaké sny a predstavu človek mať musí. 🙂
veľa ľudí v mojom okolí si myslí, že som šiši, v dnešnej dobe plánovať tri nebodaj štyri, ale asi to nie je až také nákladné, najma ak my máme veľké šťastie na babky a dedkov. ja to stále beriem tak, že ke´d budeme už starí, tak viac detí, viac vnúčat, viac radosti a človeku sa vráti to, čo tým deťom obetuje

seba1
11. zář 2010

@katka888 ja ešte tiež nemám tri, tretie je zatiaľ len v brušku (takže v podstate mám), ale myslím si, že keď máš jedno dieťatko, akú takú predstavu máš a je to úplne iné ako keď tri deti plánuje niekto bezdetný 🙂 .