3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

zuzu82
22. říj 2010

Krasny dnik, prajem! Deturence zaspali okolo pol druhej (zvyknu spat skor, ale boli sme na klbiky a my vsade chodime cela zostava 🙂 , tak ked sme sa vratili, naobedovali sa a sup do postele). Balime este dalej nasiroko, kontrola koncom novembra. Poobede, ked pride manzel domov chceme ist von, do mesta, tak uvidime, kedy dojde a ci sa nam nepokazi pocasie.

Joji - teploty po ockovani su mi doverne zname (Domko po kazdom jednom teplotoval 2-3 dni), dufam, ze je uz Vladke lepsie (a samozrejme aj Tebe). A co sa tyka mrazov, este by mohli trosku pockat.

Idem, lebo Karolinka sa zacina budit, mozno este vecer nakuknem, co noveho.

seba1
25. říj 2010

Tak sme po víkende a aj po nákupoch, boli sme v tom Maďarsku, ale až v nedeľu, lebo v sobotu tam bol sviatok a vraj všetko zavreté, by ma šľak trafil, keby sme tam prišli zbytočne. Máme snehule, jesennú bundu, oteplovačky, flís.vesty, čiapky, tepláky, gumáky a určite som ešte niečo zabudla. Ale sme spokojní a vraj možno bude Decathlon aj u nás, teraz ho idú otvárať aj v Česku. Som našla aj vecičky pre asi ročné detičky. Prišli sme o pol siedmej a ja som mala chuť na langoše, tak som rýchlo pozrela recept na internete, lebo pomery surovín neviem z hlavy a jasné, že mi to nevychádzalo a dlho kyslo, ešte aj olej mi došiel, dokončovala som na masle, ale sme sa najedli a máme aj na dnes, podarilo sa ich dosť veľa 😉 .
@jojina11 to asi bývate niekde na severe, keď taký chlad, nemýlim sa?
@zuzu82 o štvrtej my ešte deti nevstávali, najskôr o piatej, ale čo nie je môže ešte byť 🙂 . Ja som však skôr len driemala pri nich, na žehlenie by ma pred ôsmou deviatou nikto nenahovoril

jojina11
25. říj 2010

@seba1 na severe ? ani nie, bývam v malej dedinke pri Zlatých Moravciach, Nitrianskz kraj, ale je to pod horou takže asi preto

my sme v sobotu konečne postavili ten komín, jupí bude sa kúriť, dnes manžel ide objednať kachle a ked prídú budeme sa dívať ako nám bude plápolať ohník a konečne nebudeme mať v spálni ľadovňu, inak tu prší už od včera
ale oteplilo sa,

seba1
25. říj 2010

@jojina11 no asi preto, že bývate pod horou, ja každé ráno, pozerám aktuálnu teplotu, aby som vedela, ako obliecť deti, ale tak málo sme ešte nemali. pozerám to o pol siedmej ráno. Doteraz ste si teda vytrpeli chlad, tak, aby kachle rýchlo prišli!

marika1977
25. říj 2010

@jojina11
@seba1 ahojte baby...tak sa aj ja pridavam 😀 jojina,tebe mozem len tiiisko zavidiet ze ten komin uz mate aj kachle...nas to len caka...chceli sme este tutu zimu ale akosi nam financie nevysli...mali sme akutnejsie prerabacky na dome ale zato v kuchyni mam napojene aj stare peterky...tie tiez vykuria len niesu bohvieak esteticke ale co na tom aspom trosku na plyne usetrime...seba, asi ani ja by som o 5tej nezehlila 😖

seba1
25. říj 2010

@marika1977 nie som v tejto téme až tak dlho, ty si tu prvýkrát? Pozerám, že už to nemáš za veľa, možno budete mať vianočné bábätko, ale to ti asi hovorí každý. Ja som včera našim hovorila, že na Veľkú noc budeme kvôli blízkosti termínu pôrodu doma, my sme vždy zvykli k rodičom a chlapci teraz riadne protestovali, že nechcú byť doma. Ty to, ale budeš mať zaujímavé s tými Vianocami, ktovie, či budeš ešte, alebo už doma 🙂 . Máte to ťažké s tým kúrením, my bývame v novšej bytovke a raz sme prišli od svokrovcov a bolo tu asi 10st., to sme na druhý deň utekali s deťmi k našim, lebo sa to nedalo vykúriť až za týždeň a bála som sa, že Maťko ochorie, vtedy mal asi desať dní pred vyberaním nosnej mandle.

hanula11
25. říj 2010

Dlouho jsem tu nebyla, tak jen o sobě dávám vědět . V pátek jsme slavili narozeniny - Adélka měla rok.
Je to s ní už plno hlídání, na počítač opravdu moc nechodím, jen dnes to trochu napravuji.
Ještě si Vás dočtu a pak písnu
🙂

marika1977
25. říj 2010

@seba1 ono to az take tazke nieje,len ked nam prislo 200eur nedoplatok za plyn tak sme sa drzali za hlavy a akosi sa doteraz nevieme z tych nedoplatkov a nedostatku financii vymotat...dom mame len 1rok a tu su trochu vyzsie naklady ako v byte 😅 ja som tuto temu len nahodou nasla...je dobre popisat s viacdetnymi maminami,lebo niekedy sa na mna pozeraju tak divne ze 3deti a mam pocit ani keby som bola spoluobcianka z letanoviec 😖 a to len 3budem mat....ja pevne dufam,ze na vianoce uz budeme aj s malim doma...pevne dufam v to,ze aj tento krat mam zle vyratany termin ako u dievcat...tam som mala sklz o mesiac...aj doki mi povedal ze to bude asi skor.teraz vo stvrtok idem na poradnu tak uvidim co povie 😀 😀 😀

jojina11
25. říj 2010

@marika1977 no veru pamätám si minulý rok, deň pred vianocami sme napájali krbové kachle v kuchyni, ja tehotná som sa bála , ked búrali do steny že budem musieť ešte upratovať a ja som chcela mať už pokoj, ale stálo to zato,dovtedy sme mali len starý kuchynský šporák a ten chudák nestíhal a potom už teplúčko aspoň v kuchyni a v izbe u mamy , u nás ked sa zavreli dvere , tak zima, my tam máme len radiátor el, a ten nám zožerie aj hlavu,teraz sa teším na kachle, nás ešte čaká veľká prestavba, ani nechcem nato myslieť, už teraz sa bojím,

marika1977
25. říj 2010

@hanula11 jeziiiis to je krasa...ty uz pomalicky vnucence a mas aj rocne babo,to musi byt krasny pocit...dve samostatne deti,uz dospeli a potom babatko 😀

marika1977
25. říj 2010

@jojina11 juj to ano,ja som chlapom zatrhla...uz ziadne buracky ziadna robota bo musim lezat a neviem kto by teraz upratoval ked si nevedia po sebe ani riad umyt...nas toho caka este veeela...asi musime podrezat dom alebo injektaz...teraz po tych povodniach mame mokre steny a to tento dom ked sme kupovali bol total suchy aj svokor hovoril ze je dobrom stave ale asi nevydrzala izilacia ze volakedajsie typi niesu az tak dobre a 5-6rokov aj strechu menit aj ploty treba......je toho veeela este ze sme stihli izby okna povymienat chodbu zateplit....ale tie steny,s tych mam nocne mory...

marika1977
25. říj 2010

@jojina11 pozeram,ten tvoj najmladsi je akurat tak k mojej dcere 😀 😀 😀 ale to musite mat doma radosti po3chalanoch krasna dievcicka...u nas sa asi najviac tesila tomu ze bude chlapcek svokra 😀 😀 😀

jojina11
25. říj 2010

@marika1977 ty si musíš na seba teraz dávať pozor, gratulujem , vidím, že sa ti to pomaličky kráti, budete mať vianočné dieťatko, asi máte taký starý dom ako my,,my sme minulý rok robili vodu, kúpeľňu, wc, chodbu nemáme uzavretú chodíme do kupelky vonkajškom, na rok chceme pristaviť ešte dve miestnosti a chodbu, meniť strechu, tento rok vyliali základy, a postavili ten komín, o plotoch ani nehovorím, , máme strašne dlhý pozemok a ploty z oboch strán popadané, a vedľa nás je tiež neobývaný dom , takže od tiaľ to asi tiež nebude opravené tak rýchlo,máme 28 árový pozemok, katastrofa, idem malá sa budí, tak možno ešte nakuknem neskôr

seba1
25. říj 2010

@marika1977 no bolo by to lepšie, keby ste už boli doma, vianoce sú vianoce, vtedy treba byť spolu s rodinou, ja som pri druhom bola v pôrodnici taká rozľútostená, keď ma naši prišli pozrieť a mňa sestrička ihneď hnala na izbu, že som aj plakať začala, naši len pozerali, kedy to bolo na vianoce, asi by som to mala ešte horšie, to tie hormóny. Pozerám, že sa vám na tretí pokus zadarilo, joj bodaj by aj nám 🙂 ! Z ľudí si netreba nič robiť! Nech si hľadia svojho. Ja zasa nechápem rodiny s jedným, ale je to ich vec.

hanula11
25. říj 2010

@marika1977 , Aduška je náš miláček, to víš. Je to malá princezna, ale už taky pořádně tvrdohlavá, sice ještě nechodí ale už je to skoro, všude popochází, nebo doleze (kam "nedojde"), je to živý stříbro. 🙂

hanula11
25. říj 2010

Holky, ale já vás asi moc nedočtu, nestíhám, tak ještě jednou zdravím 😅

seba1
25. říj 2010

@hanula11 ahoj, asi fakt malá dá dosť zabrať, nám sa mimi už v brušku riadne hýbe, hovorila aj gyn.že až moc, takže asi aj my sa máme na čo tešiť 🙂

hanula11
25. říj 2010

Jen ať pěkně roste mamči v bříšku 🙂 , @seba1, aspoň víš, že je OK. A když se má holka k světu už teď, to z ní bude asi správná ženská jak má být 🙂

seba1
25. říj 2010

@hanula11 no to je len želanie, aby to bolo dievča. A keď nie, tak budeme mať chlapca športovca 🙂 !

marika1977
25. říj 2010

@seba1 treba pevne verit a dufat...ja som sa modlikala kazdy den ze uz ked nas panbozko obdaril,co doteraz nevieme ako a kedy sa posmyklo,tak nech je to chlapcek a asi ma vyslisal...sesternica ma tiez 2chalaniskov a teraz cakaju 3tie a tiez si veeelmi praju dievcatko 😀 tak hadam sa zadari,ale najhlavnejsi je zdravie a pohoda dietatka 😀juj,tak to nam tiez doky povedal ze je dost neposedne ked nevedel spravit poriadnu fotu na ultrazvuku...to mu este aj do toho s cim pozera cez brucho neviem ako sa to vola poriadne kopol az mu ruku nadvihlo...a sesterka,zdravotna sestra,hovorila na to ze"vies ze sa dnes rodia kyperaktivne deti...no tak ma potesila 😅
@hanula11 viem si predstavit tu radost doma...deti velke tak sa urcite tesia a aspon budu mat do buducna kurz starostlivosti o babo 😀 urcite to onedlho vyuziju...

seba1
25. říj 2010

@marika1977 ja sa nechcem až tak upínať na dievčatko, mám pocit, že keby som sa modlila s tým, že chcem dievčatko, či by som tom nejako neuriekla, aby to bolo jednoducho zdravé dieťatko, aby som nežiadala príliš, dúfam, že som to zrozumiteľne napísala, niekedy sa tie myšlienky ťažko formulujú 🙂 .

hanula11
25. říj 2010

@marika1977 ti větší už mají svůj život, sice tu u nás mají trvalé bydliště, ale jinak se doma už moc nedrží ☹ 🙂 . Jen najíst a vyspat - synátor, když zrovna není u té svojí, holka momentálně bydlí u přítele, ale někdy se chová jako malá (je s ní pomalu víc práce a starostí), je totiž nemocná - má maniodepresivní poruchu a zrovna teď momentálně je to s ní kříž, njn 😠 😖 .
Adélku mají oba moc rádi, od Ivi a toho jejího dostala v pátek krásněj vláček, byla z něho nadšená, houká, jezdí, koulí očima, má kroužky na posunování po takovejch drátkách.
Pepík s Michalkou si ji občas vezmou k němu do pokoje na hlídání, ale synátor už chodí do práce, teď začal dělat dálkově vejšku a tak je hodně často pryč - buď maká nebo u Míši doma, ta bydlí taky "kousek" cesty od nás.
Ta naše Adélka má holt už velký sourozence, ale snad o nich ví, má vždycky hroznou radost, když je uvidí.

@seba1, no tak budeš mít buď malou princeznu nebo velkýho sportovce 😉 🙂, hlavně ať je to zdravý, viď?
Já u obou starších až do porodu nevěděla co jsou, jestli holka nebo kluk, tehdy ještě ultrazvuk v našich nemocnicíh nefungoval 😀, jen jsem si říkala, ať jsou zdraví, a zaplaťpánbu narodily se nám 3 zdravé děti - Iva onemocněla až mnohem později.

jojina11
25. říj 2010

@marika1977 no ja mám pri sebe len najmladšieho syna, starší sú u otca

seba1
25. říj 2010

@hanula11 takže najstaršia mala zdravotné problémy, to nie je dobré, tak dúfam, že už to máte za sebou, je to veľmi zlé, keď sú deti choré, človek by to radšej vzal tú chorobu na seba.

hanula11
25. říj 2010

@jojina11, tak to máš doma Ondrejka a malou, že?
My byly taky na očkování, ve středu, docela jsme pak měli veselou noc, malá jen hořela, ale druhý den už byla zlatá, hrála si s "kamošema" hračkama a i oslavu v pátek zvládla Aďulka dobře (a to nás tu bylo asi 12).
My máme taky starej dům, ale oprav se zatím moc nedočkal. Manžel chvíli podnikal, nebyl čas ani peníze, všechno šlo do toho. Teď už dělá aspoň zase v místě, ale taky je furt v práci a když už konečně děti krapet odrostly a odškolily se - ty starší - tak jsem si pořídila Adušku, konečně jsou trochu peníze i na další "robátko".

marika1977
25. říj 2010

@seba1 ale jasne... 😀 ja som to tiez nemyslela tak ze za kazdu cenu..to len tak potisku dufat a mysliet pozitivne.najdolezitejsie je zdravie 😉
@hanula11 to mi je luto tvojej dceri starsej...to mal aj peter muk ze?a neda sa to nejak liecit?to sa asi stale musi o nu niekto starat...ale hadam tvoja dcera dokaze nejak s tou chorobou zit...a tak aspon niesi sama doma a mas pri sebe malinku...viem si to zivo predstavit 😀
@jojina11 tak to mate potom podelene 😀 to ja by som mojmu byvalemu nezverila ani psa...este aj toho by prepil!!!!!

hanula11
25. říj 2010

@marika1977 ona bere léky a chodí k doktorce, ale momentálně jí snížil dávkování a Iva je taky párkrát nevzala jak měla, máme s ní trápení, snad se to zase spraví, je to jako na vodě, nahoru, dolů ☹

jojina11
25. říj 2010

@hanula11 máš to ťažké,. o ľudí, ktorí sú psychicky liečení sa stále musíme starať, mám to doma s mamou to je už starý človek, liečený liekmi ale niekedy nemám síl,deti už máš veľké a teraz takého drobečka, ale ono je to krásne máť v našom veku dieťatko, kto nemal, nepochopí, ja by som Vladušku nedala za nič, teším sa až začne hovoriť a chodiť

@marika1977 no ja som mu ich nechala s veľmi ťažkým srdcom, a asi to budem do konca života ľutovať, že som povolila, mala som vydržať

marika1977
25. říj 2010

@hanula11 tak to vam nezavidim,a je tam nejaka sanca ze sa raz vylieci?ak nie tak to bude pre vas asi boj do konca zivota,nezavidim vam...
@jojina11 ale ved vzdy sa najde nejake riesenie,,,,v inych statoch uz je normalne zabehana dualna vychova ze obaja rodicia narovnak vychovavaju...trebars sa striedaju po 3tyzdnoch...len si to neviem predstavit v takych situaciach kde je velka vzdialenost...

jojina11
25. říj 2010

@marika1977 s mojim ex sa o tom nedá baviť a chalani sú už dospelí, Števko bude mať na budúci týždeň 19. Samko v marci 18