• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

3 a více pokračují

9. října 2012 
Ahojte mamulky! Po dlhsej dobe sa vam ozyvam, akosi som sa zlajdacila :slight_smile: . Ale nie... Posledne 2 tyzdne to u nas vyzeralo ako v nemocnici. S nejakym nachladenim zacal manzel a potom sup ho, rovno deturence. Chlapci brali aj ATB, teploty nejak velmi vysoke nemali, ale kaslali o preteky. A ked uz Domko dobral ATB, boli sme akurat po kontrole a u mamky, presne 17., tak si ho nasiel nejaky virus a zacal vracat a teplotovat do 40-tky a 2 dni pod 38 ani nesiel. A potom akoby utal a z teploty 39°C, sme zrazu boli (a doteraz chvalabohu sme) bez teploty.Akurat Karolinka sa drzala a neochorela (aj ked sem-tam zakasle, ale nic to nie je). Dnes sme boli v poradni, mame 60 cm a 5200 gr. a ockovali sme sa. Zatial sme bez teplot, tak dufam, ze to tak vydrzi.

M1rti, laurelle - vitajte medzi nami.
m1rti - ak po babatku tuzite a chcete ho, tak nevidim ziaden problem. Okolie si nevsimaj, ja som si nikdy nic z druhych ludi nerobila (mozno preto, ze som vyrastla na dedine a uz som sa trochu obrnila) a keby som mala mat 4 dietatko, tak je mi jedno, co hovoria ostatni, lebo ja ho lubim a ja sa on neho budem starat a nie okolie.

Joji, seba - ako sa mate a co mate noveho?

.
Seba - uz si bola na 3D USG? A ako dopadlo divadlo?Chlapcom sa pacilo?

Uz sa mi zobudili najmensie deturence, tak budem musiez koncit.A uz otvara ocka aj Domko...Zas sme velmi dlho spali , som zvedava, kedy sa im bude chciet spat (asi ked budu musiet vstavat do skoly :slight_smile: )
22. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu82 ahoj tiež to tu nejako flákam, ale nemám čas, vonku je strašné počasie, moja mama má obdobie, že okolo nej chodím ako okolo decka, je akosi mimo, s Vladkou som dnes bola u lekárky lebo zasa soplí a kašle, do rána spala na mojej posteli, tak som ako zbitý pes, celý víkend bol nanič, nejako nestíham doparoma, dnes sme ani vonku neboli, mala je veľmi plačlivá, len na ruky a na ruky, ani jesť poriadne nechce, manžel prišiel teraz z práce, Ondrej priniesol konečne dobré známky no ved nech mu to len vydrží,
začínam chudnúť, dala som si záväzok dúfam ,že pôjde váha dolu, pomaličky, držte palce
22. lis 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky, som tu po dlhšej dobe, konečne je zrekonštruovaný byt uprataný ,ale nás ešte toho čaká vela. Romanka mala rok a manžel ma postupne láme na ďaľšie biologické dieta - dve prvé nie sú jeho, sú z prvého manželstva. Poviem pravdu že mám z toho hrôzu, pretože už teraz sa na mňa dívaju ako na asociálku čo má veľa detí , rodinu nevynímajuc. Všade vidím len trojčlenné max štvorčlenné rodiny, čo je aj na škodu. :frowning2: . No ja neviem , ist do toho alebo nie ? Od dvadsiatich totiž rodím :grinning:.
22. lis 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, dnes som tu este raz...

Joji - nech sa Vladka rychlo vylieci a mamke nech sa polepsi. U nas teraz este okupuje nasu postel okrem Patka aj Domko (od choroby), uvidime, ci zajtra vecer uz pojde do svojho autobusu. A drzim palce pri chudnuti. Tiez by sa mi zislo dat dole aspon 4-5 kil...
My sme tiez teraz dlho neboli vonku (ak neratam cestu k mamke a k doktorom, myslim na prechadzke) a teraz, ked su uz deturence relativne zdrave, tak sa nam pokazilo pocasie. Uvidime, ako bude zajtra, ci sa bude dat vyjst von. V stredu sa chystam aj s deturencami navstivit kamaratku, ktora si pred tyzdnom zlomila nohu. Tak to jej vobec nezavidim. No a vyzera to tak, ze si v sobotu urobime taky maly vylet do Tatier. Tak dufam, ze vyjde pocasie.

Maminuska - blahozelam k zrekonstruovanemu bytu, ostatne sa pomalicky dorobi. A co sa tyka babatka, ak ho chcete, kde je problem? Ako som pisala v predchadzajucom prispevku, okolie si velmi nevsimam a z reakcii si tiez nerobim tazku hlavu. Ved ide o mna a moju rodinu. Tak nech sa rozhodnete akokolvek, bude to len a len vase rozhodnutie.
22. lis 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu82 ahoj, usg bude 9.12.už, aby to bolo, lebo takto len špekulujem, že čo ak jedno, čo ak druhé. Divadlo bolo fajn, chlapci oči otvárali :slight_smile: . Ako čítam, ste po chorobách, super aspoň, že to malá nechytila a pekne vám rastie :slight_smile: . Ináč ja rastiem tiež :confounded: , stále odpovedám na otázky, že kedy budem rodiť-lebo mám veľké brucho, už mi to lezie na nervy. S tým spaním u detičiek je to väčšinou tak, že spia a sú hore keď to nečakáš a nerátaš s tým. Pekný výlet do tatier prajem, aj chodíte na tie túry, čo sú aj s kočíkmi a vozíkmi vhodné?
23. lis 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 ahoj, to počasie je také, že všetko okolo seba si tak viac pripúšťame a hneď máme zlú náladu. Ale netreba zúfať, veď len 5 mesiacov a bude jar :slight_smile: . Ja toto jesenno-zimné obdobie nemusím. Aj tie choroby sú teraz,nech to malej rýchlo prejde! A veľa šťastia pri chudnutí :slight_smile: .
23. lis 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maminuska aj aj blahoželám k vynovenému bytu :slight_smile: . A pri tom plánovaní ďalšieho dieťatka sa riaď svojim pocitom, nie okolím, to by som sa mala aj ja naučiť, lebo tiež si okolie viac pripúšťam, ako treba :confounded: . Ale jedno neodškriepiteľné pozitívum by to malo - pre malú parťáka na hranie, ja vidím u mojich, že si majú stále čo povedať a baví ich spoločná hra a to sme ešte len ako tak stihli menší vekový rozdiel, už 4 roky by bolo moc.
23. lis 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 no hovorí sa , že jarná únava, ja ale mám aj jesenno zimnú.a depky k tomu sú samozrejmé.hádam sa to spraví, už aby bola jar
23. lis 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 veru, už aby bola, ja mám dvojitý dôvod - mám vtedy termín :slight_smile:
23. lis 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 tak sa už veľmi tešíš však, len nech ti to dobre dopadne a čo chlapci tešia sa?
23. lis 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 hej, teším, stále rozmýšľam len o bábätku, chlapci sa tešia, len asi im to pripadá také vzdialené, možno ani nie celkom reálne,lebo len hovoríme o tom a bábätka stále nikde.
23. lis 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 čas rýchlo prejde, ved už o chvílu sú Vianoce, takže ani sa nenazdáš a bude vás o jedného viac
23. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 to hej, akurát nemám ani jeden darček, takže sa musím pustiť do toho.
23. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 nič si z toho nerob, ani ja nie, včera som akurát nervačila, že odkedy nebývame v meste je to ťažšie, predtým som išla do obchodu hocikedy ma napadlo, teraz sa to už nedá
23. lis 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 no vidíš a ja bývam v BA a nič, jednoducho sa mi nechce s tým zaoberať, ale za to už mám doma kočík :slight_smile:
23. lis 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 a aký nemáš v albume fotku? ja som si nevyberala podľa toho aký je teraz moderný, ale podľa stavu nášho dvora, aby to ten koč vôbec prežil :grinning: večšie kolesá, a tak mám bambi toledo, červeno bledohnedý, to som ani nevedela , že Vladka bude Vladka, fakt sme vyberali podľa toho, ako je to u nás doma, a tiež ohľadom toho , aby prežil sneh a dalo sa sním prejsť, pretože u nás na dedine nie sú bohvieaké chodníky všade/ okrem hlavnej/takže aj minulá rok som trikrát denne odhrnala sneh, muž mi kúpil na to aj lopatu :slight_smile: zlatý to človek,
ale inak som spokojná akurát to nemalo pevnú vaničku ale len takú tašku prenosnú, ktorú som už odložila, pretože Vladka sa tam už s fusakom nezmestí a ani nechce ležať, takže ju mávam v takom polosede aby všetko videla
23. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 mám v albume fotku, ja zasa v meste nepotrebujem veľké kolesá, ale za to ho budem asi musieť zdvíhať po schodoch a do auta, takže kočík musel byť hlavne ľahký, aby som to zvládla sama. S tou lopatou je ten tvoj muž naozaj gentleman :slight_smile: . Svokor zasa kúpil svokre motorovú pílu, aby si mohla ísť spíliť strom do hory.
23. lis 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 :grinning: idem kuknuť ten kočík
23. lis 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 no veľmi pekný a ozaj kde bývaš? prečo si registrovaná v Čechách
23. lis 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 jednoducho som sa šla zaregistrovať a potom pozerám, veď som na českom koníkovi, náhoda, som z BA
23. lis 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 tak to je dobré, ale ved nevadí , kam chceš sa dostaneš
23. lis 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 hej, dostanem, len asi keď niekto chce pozrieť moje fotky, musí sa preklikať na českého koňa, ale to nevadí, možno to len trošku prekvapí
23. lis 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 ved aj mňa to prekvapilo a preto som sa pýtala, kde bývaš
23. lis 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, práve som prišla z mesta, niečo som pokupila teda nejaké darčeky a už musím aj ja začat, lebo už aj ja začínam byt z toho nervózna. Dnes som bola aj v súkromných minijasličkách, chcela by som tam malú umiestniť od 1.12.2010, lebo musím začat naplno pracovat inak ma konkurencia zožerie. Pred týždňom som prestala kojiť, malá už chodí.
@jojina11 som si všimla v albume, že máš mladšieho muža a aj fešáka, dobre veru robíš, budeš dlho mladá, aj ja mám mladšieho o tri roky asi.
23. lis 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jojina11 mňa to vždy hádže na českého koňa, keď idem do tejto témy, teba nie?
23. lis 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@seba1 nie , ešte sa mi to nestalo
@maminuska hej Vladko je odomňa mladší o 9 rokov, prvý muž bol odomňa starší o 9, nie je to paradox?
23. lis 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí

@jojina11 aj môj muž prvý bol odo mna o 3 roky starší , druhý je o tri roky mladš :grinning: .
No a teraz ma tak vytočili deti, tak ja neviem čo skôr, neuprataná kuchyna , pračka perie, miesim na chleba, malu kupem a jeden je na facebooku , druhý pozerá telku a klídek piáno ani ich nehne mi pomôct. No som musela narobiť trochu fukoty a už vidíj ako sa naplna umývačka :grinning:
23. lis 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neviem , to aj vaše deti funguju na heslo : " zdvihni sa a rob niečo " alebo len ja mám také exempláre ? Lebo ked nezadám heslo, su uvedení do max. pokojového režimu
23. lis 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maminuska a pokým ti deti nepovedia, že " však si mi nekázala" tak to je dobre, alebo ďalšia hláška" neviem čo zasa nervačíš"
23. lis 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer, mamicky! Dnes sa ozavam takto neskoro, lebo manzel isiel hrat futbal, deturence uz spinkaju a tak som si povedala, ze nakuknem, co noveho.
Vcera som stihla rozmrazit mraznicku a vypratat chladnicku, poprat, pozehlit, navarit (sama som sa cudovala, ze som to stihla do 11-tej) a dnes doobeda sme sa s chlapcami pustili do umyvania okien. Mame uz umyte v obyvacke a spalni, zajtra snad bude dobre pocasie a doumyvame aj v kuchyni a detskej.

Maminuska - mame este male deti, takze neviem, ako budu fungovat, ked podrastu :grinning: . ale momentalne u nas na Domka, ked troska viac vystraja alebo nechce ist spat, zabera Mikulas a Jezisko a na Patka postielka. Maminuska a maju v jaslickach miesto? Viem, ze u nas su skolky aj jaslicky dost plne.

Seba - nevadi, ze rasties, ved musis :slight_smile: . A ani sa nenazdas a pride den D a potom uz kila pojdu aj same dolu.
Vianocne darceky nemam ani ja, hoci nieco by sa uz predsa naslo - manzelovi som uz darcek aj dala (dostal predcasne), pre chlapcov mam objednane kufrikove supravy z internetu a tot vsio. A este som zabudla na neter - pre tu uz mam skoro kompletneho Jeziska, akurat este cakam na jednu vec. Inak ja nakupujem vacsinou cez internet, lebo hoci byvam v meste, po obchodoch chodit s mojimi deturencami sa velmi neda a nie vsade je dobry pristup pre kociky (alebo nie je ziadny). Alebo ak sme vonku aj s tatikom, ze ostane vonku s deturencami alebo so sestrou, tak vtedy rada nakuknem aj do obchodov, Akurat ma napadlo, ze Vianoce tu mame uz o mesiac, tak by som sa uz mala asi s darcekmi poponahlat. A este predtym Mikulas...
Ozaj seba, pekny kociarik a aku mate farbu? Ako na fotke?
24. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek