3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

seba1
10. pro 2010

@jojina11 ja ešte čakám jeden balík, ďalšie veci kúpim až budúci týždeň, aby som vyšla s peniazmi, ale už tie najdrahšie položky mám, to sedenie je také na začiatku u každého, teraz som pozerala ako sa riešia náušničky u dievčat- myslim nastreľovanie alebo prepichovanie, vy máte akú skúsenosť?

jojina11
10. pro 2010

@seba1 my sme dali normáne prepichnúť u doktorky po troch mesiacoch, nám povedala, že skôr je to blbosť, aj ked sa to robí, pretože tie ušnice nie sú ešte tak narastené a môže sa tam čokoľvek poškodiť, ja som bola spokojná, takže tak, no idem si dačo porobiť, ale priebežne budem sem nakúkať, zatiaľ ahoj

seba1
10. pro 2010

@jojina11 Ďakujem, ahoj

zuzu82
13. pro 2010

Caute mamicky! Vcera sme sa vratili od babus, mame tam kopu snahu, deturence sa vysantili do syta, vymrzli a Karolinka sa vonku aj vyspala. Dnes som z Domkom napiekla medovnicky a dokonca ich uz zopar zjedol (co sa cudujem, lebo on sladke velmi nemusi 🙂).

seba - este raz gratulujem a verim, ze chlapci zmenia hned nazor, len co sestricku uvidia. A ak nie hned, tak po case a ked budu starsi, tak budu jej bodygardi 🙂.
My sme nausnicky normalne prepichovali, lepsie povedane uska prepichovala Karolinke mamka (ona je detska sestra , takze ma mnohorocne skusenosti, aj v praci prepichuje ona), mala asi 2-3 tyzdne, a asi by ani nebola zaplakala, keby asistent Dominik pri druhom usku nevybil ihlu z uska (uz prepichnuteho) a tak sa uz trosku tazsie davala nausnicka do uska, lebo mamka jej uz nechcela znovu do nho davat ihlu. Inak hojenie bolo O.K. Ale viem, ze uska Ti prepichnu uz aj v porodnici.

Joji - ani sa nenazdas a uz Ti bude Vladka behat pod nohami.
Inak nasa Karolinka sa uz pekne otaca z bruska na chrbatik, a z chrbatika na bok, na brusko jej to este nejde, ale to je este skoro. A ked tu uz spominam nasu slecnu, tak sa uz ozyva po asi 15 minutovom spanku, tak musim ist. Zatial pa

seba1
13. pro 2010

@zuzu82 ja sa zasa čudujem, že existuje dieťa, čo nemá rado sladké, už som urobila aj prvý nákup pre malú, mám vecičky aj v albume, takže asistent Dominik pomáhal s náušničkami 🙂, ja rozmýšľam teraz, že náušničky až okolo 3 - 4 mes., uvidíme, naši sa už tešia na Kysuce, že tam bude kopec snehu, ideme budúci týždeň

zuzu82
13. pro 2010

Tak my sme konecne zaspali (dufam, ze aspon na pol hodinu, potom kupel), Domko a Patko pozerali vlaciky a teraz su pri mne a Domko ma bombarduje svojimi otazkami 🙂 .

Seba - neviem, ako to bude so sladkym u Patka, ale Domko miluje ovocie a zeleninu (a cim kyslejsie, tym lepsie). Prvykrat dostal kinder cokoladu asi teraz v lete, takze sem-tam si spomenie, ze existuje a vtedy si ju pekne poprosi, kolace tiez nechce (ma rad jablkovy od babus), takze som ostala prekvapena, ze chcel papat medovniky. On mi totiz vzdy pomaha piect ci kolace alebo torty, vzdy sa tesi, kedy ich bude jest ale nikdy ich uz papat nechce. Minule mi mamka hovorila, ako boli v obchode a predavacka sa Domka pyta, ci nechce lizatko. A moj Domko prekvapene pozrel na mamku a na cely obchod sa opytal: A to je co? 😀. Tak sme sa s mamkou smiali, ze chuda dieta, ani lizatko mu nedame... To lizatko mu kupila, asi 5x lizol a putovalo naspat do papiera.
Pozerala som si Tvoj album, pekne vecicky. To prve, je nieco ako klokanka, nieco na nosenie babatka?
Uz sa ozyva nasa slecna, tak idem nahnat manzela kupat deturence 🙂

seba1
14. pro 2010

@zuzu82 však si Domko sladké nemusí dávať, aspoň bude zdravší, ja len, že je to skôr výnimka. To s tým lízatkom bola sranda 🙂 . To prvé je zavinovačka do autosedačky, dá sa dať aj do kočíka a aj sa v tom dá nosiť dieťa. Tu je o tom viac:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index2.php?page=...
Sa mi zdá, že pri tom ako všelijak beháme, bude príjemnejšie, keď malú preložím z autosedačky do kočíka alebo naopak v tomto, bude ju to menej rušiť a vyhriatu zavinovačku nebude musieť meniť za niečo chladné, a keď budem chcieť môžem ju v tom chvíľu nosiť - ale nie veľa, nemám na to chrbát stavaný.
Vidím, že aj manžel sa angažuje, uvidíme u nás, keď boli menší tak bol viac s deťmi, teraz už má menej času.

jojina11
16. pro 2010

ahojte, chodím si len počítať čo je tu nové, všetkým vám želám pekný deň
@seba1 jééj ty máš fotku

seba1
17. pro 2010

@jojina11 som sa pohrala s mobilom a aj som pridala fotky do fotoblogu, som rada, že som to sama zvládla, lebo to bolo prvýkrát, čo som dávala fotky y mobilu do PC

ivka1603
17. pro 2010

@jojina11 a @seba1
Ahojte kočky.....prajem vám dobré ránko.....dnes som mala ísť s malým na poradňu na polikliniku, ale nešli sme ☹ Vonku taaak strašne mrzne, že som sa bála ísť s malým von, musela by som ísť s kočíkom peši a mám to hodinu cesty peši....tak sme ostali radšej doma v teplučku 🙂

seba1
17. pro 2010

@ivka1603 ahoj, ahoj, na toto by ti to auto bodlo, ináč je riadna zima, mne je nepríjemné aj z parkoviska prejsť do školy a do škôlky a aj Jurko stále bedáka, že je mu zima a to sa chystáme na sviatky na Kysuce a tam ešte je ine zimisko! Tebe ako spinka Rastik na takej zime? Mne chlapci dobre spinkali na chlade, oveľa rýchlejšie zaspali ako vnútri. Koláčiky nám pochválila samotná pani riaditeľka školy - ale to len výzor - nechutnala.

ivka1603
17. pro 2010

@seba1
Rastík mi v zime spinká veľmi dobre, zaspí okamžite, ako vyjdem von.....dávam mu šál až pod nos, ale dnes som nechcela riskovať, aby sa nadýchal toho ľadového vzduchu, už aj tak dosť kašle, aj keď soplíky nemá...klop,klop Ja sa už neviem dočkať jari, keď sa bude dať chodiť na prechádzky kedykoľvek cez deň a nebude taká kosa 😀
Ozaj, malý mi včera sedel sám vo vaničke, držal sa pekne na boku, no paráda, už aj v kočíku si pekne udržal stabilitu a konečne sa nepredkláňal, ako predtým zvykol 🙂

seba1
17. pro 2010

@ivka1603 no super, šikovný a teraz ste už asi v šporťáku, alebo? Aj Jurko má taký divný kašeľ, ale to už tri týždne. Čo máte dnes na pláne?

ivka1603
17. pro 2010

@seba1
Nie, ešte stále ho nechávam v kočíku ležmo, aspoň do konca decembra určite, veď mi vonku 100%-ne vždy spí....športový kočík nahodím až potom, keď bude aj vonku hore a bude aj teplejšie - kvôli fusaku, je pohodlnejší, keď je vodorovne, šikmo sa malý v ňom môže šmýkať, lebo nemôže mať zapnuté popruhy ☹

ivka1603
17. pro 2010

jéééj, malý sa mi sám "dopravil" až k časopisom a sám si v nich listuje a "číta"...a ja že aký je tichý, že ani neviem, že je doma 😀

seba1
17. pro 2010

@ivka1603 a ešte sa ti tam vojde? Aj sa čudujem, veď teraz sú vaničky dosť malé. Takže už teraz má pekný vzťah k literatúre 🙂 ! Ja rozmýšľam, že prestrihnem vo fusaku dierky na popruhy.

jojina11
17. pro 2010

@ivka1603
@seba1 ahojte dnes bola u nás taká kosa, ráno bolo -17, na obed -12, nešli sme my veru von,zato ja som si dnes na vzduchu mákla, potrebovala som medzi stlpy starého domu namontovať šnuru na vešanie prádla, máme vo dvore, lenže tam sa ťahalo hrozno, na ktorom aj tak nič nebolo, chceli sme ho spíliť už na jeseň ale nejako nebol čas a tak si predstavte čo som ja dnes robila, no predsa sa mordovala s tým hroznom, dobre som vymrzla ale nevadí, pridávam fotku, aby ste malo predstavu
prepáčte mi chyby ale ťukám jedným prstom druhú ruku znárodnila malá, ja ju tiež už nedávam do vaničky, nezmestí sa tam s fusakom, ona už v polosede všetko musí vidieť a tak aj zaspáva, fusak som si kôli tomu kúpila s otvormi ale mám aj taký ako volakedy bol zovčieho rúna, ten asi použijeme do sánok, a ozaj astašne sa teším, lebo malá už sedí sama ale loziť nelozí, pri tom sa jedfuje, ked je na brušku, tak hádam príde aj na to, že sa môže premiestňovať kade ta&de

seba1
18. pro 2010

@jojina11 tak si mala ozaj peknú prácu v takom chlade! Ale aspoň už to máš spravené. Ja som chlapcov dávala cca od pol roka do šporťáka, Jurko ešte vtedy nevedel sedieť, takže keď bol hore mal len mierne zdvihnutú opierku chrbta, Maťko sedel už pred pol rokom takže ten si veselo v sediacej polohe vykúkal na svet, ale najskôr to bolo len na krátko, aby sa nepresilil. Ja mám tiež ten fusak z ovčieho rúna, roymýšľam, že si pozriem ako sa robia tie otvory a možno by mi to obuvník aj urobil a prešil, uvidíme. Je ešte pekný, mal ho len Jurko, škoda kupovať nový fusak.

staninka77
22. pro 2010

Ahojky děvčata.
Dlouho jsem tu nebyla.
Za to se moc omlouvám.
všem přeji krásné prožití vánočních svátku hodně zdravíčka at děti jsou stále hodné a dělají vám jen velikánskou radost.
Přeji Staňa a kluci. 😉 🙂

jojina11
22. pro 2010

Všetkým dievčatám z tejto skupiny prajeme krásne Vianočné sviatky, veľa lásky, rodinnej pohody, pokoja a porozumenia v kruhu svojich blízkych, zároveň všetko dobré v Novom roku,
zo srdca Jojka a Vladka 🙂

hanula11
3. led 2011

ahojte, děvčata
Tak tu máme další rok ... , dnes jsem šáhla Aďuli dozadu do pusy (mi to dovolila ) a potvrdila mi, co jsem si už chvíli myslela - má další dva zoubky, první stoličky nahoře
Takhle popíjela u babičky a na druhém fotu popíjí ode mne

hanula11
3. led 2011

a zase mi sem fota nejdou dát ☹ 😒

hanula11
4. led 2011

Tak se mi konečně s foty zadařilo 🙂

mizulienka
4. led 2011

@zuzu82 ahoj Zuzka, pozeram, ze ty mas deticky tak po sebe, skoro ako my 😉
chcem sa spytat, ako to zvladas so vsetkymi tromi, da sa to? ja este tuzim po dalsom babatku, tak ci sa to da zvladnut 😵
vsetci ma ale odhovaraju, ze naco tretie dieta, ze 2 stacia, niekedy som prekvapena, ze sa k tomu takto stavaju aj moji rodicia 😒

zuzu82
6. led 2011

Ahojte mamulky! Vsetkym zelam pozehnany a krasny novy rok! Kedze som tu uz davno nebola, tak aspon touto formou(troska oneskorene). Co mate noveho? My sme akurat u babus, takze som sa konecne dostala aj na net. Prvy pokus som mala okolo pol dvanastej, ale pri pisani ahojte sa ozvala Karolinka a tak som dopisala 🙂. Ako ste sviatkovali? Deticky mali radost z darcekov?

Hanula 11 - krasne dievcatko. Nas Patko si bbeda do pusinky ani pozriet, ale my mame velmi cudne zubky. Prvy nam vysiel na 4 a pol mesiaca, potom hned nato dalsie, dokopy sme mali sets a potom akoby utal. Rok za nami a mali sme stale 6 zubkov. Asi v strnastom mesiaci nam vysiel treti zubok hore. A tak sme mali sedem. Teraz ani neviem presny pocet zubkov, lebo mame spominanych sedem v predu, potom nic a dalsie zubky v zadu. Tak cakame, kedy sa vyplnia aj tie medzierky v predu 😀

Mizulienka - ci sa daju zvladnut tri male deticky? Da sa. Niekedy je to dost narocne (hlavne, ked sa neda ist vonku a starsi sa nemozu vyblaznit. A aj malicka je velmi zly spac - nespi skoro vobec cez den, iba ak je vonku. A este ked zacne Domko skusat, co si moze a co nemozedovolit - momentalne sme vo veku 3 rokov, takze sem-tam nam nejako da najavo obdobie vzdoru. Ale to je chvalabohu len sporadicke a verim, ze zachvilu ho to prejde uplne. A nemozem zabudnut ani na Patka - ten, co vidi u Domka, opakuje po svojom. Tak hovorim, ze u neho budeme mat obdobie vzdoru prekonane do dvoch rokov 😀). Ale vazne - vsetko sa da, ked sa chce. Ja si ani neviem predstavit, ze by to bolo inak. A co sa tyka tretieho babatka - ak ho chcete a tuzite po nom, tak preco nie. Nazory inych by ma netrapili. aj moja mamka a starka ostali pri tretom babatku prekvapene (to asi nebolo spravne vybrane slovo, ony mali skor obavy o moj zivot, pretoze pri Patkovi som takmer vykrvacala a predsa tretie babatko tak skoro po druhom a v podstate aj po prvom a vsetkytri sa museli narodit cisarskym rezom, takze tam tiez boli urcite rizika. Ale sme tu a myslim, ze vsetci su stastni a tesia sa z kazdeho dietatka - ci Domka, Patka alebo Karolinky). Tak Ti drzim palce, aby ste sa spravne rozhodli, nech uz to dopadne akokolvek.

hanula11
10. led 2011

@zuzu82 k zoubkům - včera jsem "měla dovoleno" chrup trochu zkontrolovat, ale vlastně až večer 🙂 , teď jsem si uvědomila, že přes den u tchánových se malulka změnila v piraňku a zuby ukázat nechtěla, zato se hezky zakousla do mé ruky, a to tedy i předevčírem, to si do úst nenechala sáhnout vůbec ☹ 😠 😉 🙂
toliko k ZUBŮM 🙂 😵

seba1
14. led 2011

ahojte, v tomto roku som tu ešte nebola, tak želám všetko dobré, pomaly som sa rozbehla za nákupmi, aby som už bola pripravená, tak sa teším, že postupujem, kúpila som včera vaničku, lehátko, paplón, osušky, polhniezdo do postieľky a deku.
@hanula11 náš Jurko je zasa bez dvoch jednotiek hore, trochu šušle a vyzerá ako malý drakula, lebo mu tak dvojky veľmi vidno
@zuzu82 to je ozaj zvláštene, že mu zúbky v takom poradí rastú, aby potom nemal krivé, ale zasa sú to len mliečne, takže snáď trvalé pôjdu lepšie

katka73
14. led 2011

ahojik holky tak opět po dlouhe odmlce jsem tady.je nam skvěle mrňata rostou až moc litaji po bytě a sem tam udělaji nějakou tu neplechu.měli jsme v prosinci roček toto uteklo že?Mareček má už 8zubu a Nikolka 6zubu je taková drobunka řikam že je stale ještě takove moje male miminko.jinak to jsou lumpici ale miloučcíí tak se zase někdy ozvu a tady mate par novych foteček

kota
24. led 2011

Ahoj holky, tak vás zdravím po dlooouhééé době! Už k vám teda patřím, dneska jsou děti nemocné už všechny a koukají na pohádky v televizi (ty větší), takže mám více času a tak si i čtu na netu! 😀

mitch
29. led 2011

Ahoj mamičky, ako prežívate chvíle keď vám dospelé deti odchádzajú preč. O pár dní mi odchádza najstaršia dcéra za prácou do zahraničia a neviem sa s tým vyrovnať, že mamiknine dievčatko je už dospelé :( .