3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

hanula11
14. únor 2011

Já tu bonbonovou hmotu rozpustila na kaši, nemá prý vařit. Pak jsem trochu odlila, udělala další tři barvy - červenou, zelenou a žlutou. Bílou hmotu jsem nalila nahoru na dort, na jeden udělala srdíčko, na druhej jsem napsala nápis. To šlo ale už dost špatně, hmota mi tuhla. Prý se to dá vždycky nahřát v mikrovlnce, jen trochu, aby to nevřelo, že se hmota rozpustí (u nás mikrovlna nebyla). Zelenou a žlutou hmotu jsem dala na boky, taky už byla docela tuhá, ale šlo to.
Tak takhle jsem ZDOBILA já.
Prý jdou z MMS polevy dělat i figurky, růžičky, písmenka, ale to mi tedy nešlo.
Měla jsem pár slepených pater, holky tu (na koníkovi na těch dortech) dělají různé tvary dortů, malují různé obrázky, tvarují postavičky, růžičky a tak. Asi ale mají na pomoc i nějaké "pomocníky"na tvarování, vyřezávání a tak.
🙂 😵

seba1
14. únor 2011

@hanula11 Tá hmota sa na tortu leje? Myslela som, že sa nejako vyvalcuje plát a to sa potom dáva na vrch, či to sa robí z marcipánu? No niekedy by som to mohla skúsiť.

hanula11
14. únor 2011

Válí se, ale já dala do kastrolu naspod pod ty bonbony trochu vody, tak byla hmota (asi) řidší, jak byla rozpuštěná, docela tekla, dala se nahoru nalít a rozmáznout nožem. Jinak se dává i tuhnou do ledničky (prý) a pak se válí. Mají ji tam popsanou na první stránce., spíš dole.
Právě jsem to chtěla zkusit, ale byl to jen pokus.
Taky tam mají recept na marcipán, i falešný, ten se možná tvaruje a dělá líp.
Ale tuhle hmotu si tam holky taky dost chválí.
Chce to vyzkoušet, ty dortíky jsou fakt suprové 🙂 a moc hezké 😵 .

nikuska4
14. únor 2011

@seba1 jeeeeej,ale maš ozaj veľke bruško,chudatko ešte 7 tyždňov?no nezavidim.To bude poriadna baba.K tym tortam,ja som naposledy malej na narodky skušala ten falošny marcipan no a bohvieako to nedopadlo aj ked to všetci chvalili 😀

hanula11
14. únor 2011

@nikuska4 asi se jim to líbilo 😉 🙂 ,
mne taky včera docela chválili, ale myslela jsem, že vytvořím něco lepšího 😒 😉 . Nejspíš nebyl ten správnej den na pečení 😎 😠 😀

nikuska4
14. únor 2011

@hanula11 ja som upiekla len taky jablkovo pudingovy z listkoveho cesta a celučky ho do večera spapali 😉

hanula11
14. únor 2011

🙂 😵

hanula11
14. únor 2011

@seba1 tady je prý jakýsi návod na MARCIPÁN: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1133

nikuska4
15. únor 2011

@seba1
@hanula11 kde ste všetci????????

seba1
15. únor 2011

@nikuska4 ahoj, som tu nakukla, idem akurát upratovať predsieň, už som chcela včera, ale prišla kamoška a nič z toho nebolo.
@hanula11 zaujímavé

macek28
15. únor 2011

Ahoj holky!Zítra jdu s holkama na kontrolu,tak už snad bude od nemocí na chvíli pokoj.
@seba1 ,ještě pár týdnů a už bude chovinky,co?Určitě jsi ráda,že se zadařila princezna po dvouch princích?

nikuska4
15. únor 2011

@macek28 to maš ale kraaasny babinec,zišiel by sa chlapček,čo? 😀

nikuska4
15. únor 2011

@seba1 a to takto cvičiš?upratovanim?pekne ti to manžel radi 😅

seba1
15. únor 2011

@macek28 to veru som rada 🙂 , už sa neviem dočkať, kedy sa narodí
@nikuska4 takto cvičím, ale manžel mi vraví, že to vraj nie je taký pohyb ako cvičenie, takže to sa podľa neho neráta, ale ja som rada, zajtra ešte jednu skriňu a predsieň je hotová 🙂

hanula11
16. únor 2011

@macek28 co ta tvoje nejmenší princezna? Odkud ty přesně jsi, pod Brrnem, nebo nad Brnem? Já bydlím kousek od Svitav, jestli nevíš kde je Moravská Třebová, není to od Brna daleko. Ale ted tam ani moc nejezdíme, dřív jsme jezdívali hodně pod Brno - na dovolenou na Pálavu, brávali jsme s sebou i miláška rotvíčka (co nám už umřel 😢).
Snad už budou holky zdravé, to naše třeštidlo je už docela fit, jen nás zlobí ta její pořád nevyklubaná dolní druhá stolička (asi to bude jí to zlobení a buzení a ...) ☹ 😉 🙂
V Lídlu teď mají týden pro děti, ale v tom našem už je vykoupeno jako po nějakém drancování 😒 😀

nikuska4
17. únor 2011

@seba1 tak čo už si vyupratovala??Krupica ja by som tym chlapom dala to velikanske brucho,či by sa im chcelo cvičiť!!!!! 😠

seba1
17. únor 2011

@nikuska4 čau, čau práve som prišla domov, bola som po deti a po krúžkoch, predsieň je uprataná, chcem teraz začať obývačku, ale len tak zvolna, povedal mi aj gyn., že to nemám preháňať

nikuska4
18. únor 2011

@seba1 Ty asi cvičiš,aby si mala ľahši pôrod,že? 😀 Byvaš v panelaku,či mate domček.Mňa už to kedysi tak nebavi,stale dookola to iste........ 😢

seba1
18. únor 2011

@nikuska4 bývame v novej bytovke v trošku väčšom byte, dnes som len varila, lebo chcem naozaj tak zvolna pokračovať s upratovaním až zajtra, mňa teda upratovanie vôbec nebaví, ale chcem také dôkladné od gruntu urobiť všade, lebo potom to bude s časom na také veci horšie, ináč upratovať po 4 deťoch je iná sranda a chlapci ti idú asi aj do veku, keď im začína viac chutiť jesť? Ak hej, tak sa asi nenudíš.

nikuska4
18. únor 2011

@seba1 to si vystihla ☹ 😠 🙄 aj stym upratovanim,aj s varenim!!!A to ešte mm chodi do prace tu blizko,takže si berie navarene z domu,ale akosi som si už na to všetko zvykla.Akurat teraz som po obyvačke zbierala hračky,cely deň len opakovali(ti najmenši)že my sa ešte hrame potom upraceme a zrazu nikoho nikde len neporiadok ostal.Zaj tra sa tešim,zas veľke upratovanie 😠 No čo narobiš?

seba1
18. únor 2011

@nikuska4 veru, to už k deťom patrí, ja ich zajtra vysielam k starým rodičom, budú až do piatka, to bude úplne čudné byť tak dlho bez nich, bola som len keď sme sa sťahovali a to bolo tuším 3,5 roka dozadu, budem mať však aspoň aj kľud, lebo mi treba, krčok sa mi skrátil a takto viac pooddychujem. Ja mám pocit, že sa teraz oveľa viac stresujem, aby som predčasne neporodila.

nikuska4
18. únor 2011

@seba1 ja si to neviem predstaviť,že su tu neni ani jeden,aj ked by som vedela,že je o nich dobre postarane,ja by som nebola v pohode.Asi som na nich moc upnuta 😒 Tiež som sa vždy bala ôsmeho mesiaca,aby to vydržalo do konca,neboj,zvladneš to a ani sa nenazdaš,budeš ju mať v naruči.

seba1
18. únor 2011

@nikuska4 no moji nebývajú preč odo mňa, takže je to zvláštne, že teraz budú, ale chcela som, aby mali pekné prázdniny a ja by som veľmi nemala niekam s nimi behať, so mnou by sa nudili a na rodičov je 100% spoľah, dúfam, že to zvládneme 2v1 ešte aspoň tých 5-6 týždňov

nikuska4
19. únor 2011

@seba1 no nam už končia prazdniny,ide sa do šKOLY ☹ už si uživaš to ticho bez chlapcov?asi ti aj trošku zavidim 😝

seba1
19. únor 2011

@nikuska4 ani si ticho moc neužívam, je to úplne divné bez chlapcov, práve idem spať a nemôžem ich teraz skontrolovať, či sú dobre zakrytí paplónom

ivka1603
19. únor 2011

@seba1
Ahoj Lucia....už si išla spať či ešte si tu?

seba1
20. únor 2011

@ivka1603 ahoj, už som potom šla spať, čo máš nové, ja mám trošku starosti, že mi brucho tvrdne v noci a potom zle spím, myslím, že to súvisí s magnéziom, cez deň to nie je, lebo beriem tbl.a tie už v druhej polovici noci neúčinkujú, mám z toho obavy, lebo krčok sa mi skrátil, nie je síce nejaké zlé, ale obávam sa, že takto to tým tvrdnutím pokračuje a k tomu je malá menšia o 2-2,5tt, to síce nie je veľa, ale aj tak niekedy trochu stresujem, že čo keby sa skôr narodila.

ivka1603
20. únor 2011

@seba1
Ahoj Lucia.....ja som mala to tvrdnutie posledné dva mesiace a malý sa narodil až v 39.tt. 😉 a nebrala som na to vôbec nič....Dr. mi povedala, že netreba 😠 Keď nebudeš zbytočne stresovať a budeš pekne odpočívať a nebudeš nosiť ťažké veci, pekne to dotiahneš až do min.38.tt. Neboj sa, bude to v pohodke...a malá nemusí mať 3-4kg, nič sa nestane, ak by aj mala 2,5-3kg, veď to ona neskôr dobehne 🙂

zuzu82
20. únor 2011

Krasnu nedelu vsetkym! Rychlo som sem nakukla, pozeram, ze pribudli nove mamicky, tak vas vsetky vitam medzi nami. Ako sa mate? (Dufam, ze vas poobede, vecer precitam - sme u mamky, tak to by sa mi aj mohlo podarit 🙂 , uvidime).Niektorym uz prazdniny koncia, inym zacinaju, ake mate s deturencami plany?

Seba - neboj, vsetko dobre dopadne, moj Patko sa tlacil von uz od 6a pol mesiaca a pekne sme to vydrzali do 38 tt. A o malicku sa neboj, deticky najviac naberaju na vahe v posledny mesiac, aj moja Karolinka mala 1 a pol tyzdna pred porodom 2 a pol kila a po narodeni mala 3120 gr. A narodila sa v 37 tt. Uz mi prisiel mladsi syncek z vonku a place, lebo prisiel dnu, tak idem... Mozno sa potom este ozvem.

seba1
20. únor 2011

@ivka1603 ja sa teraz nejako stresujem, predtým som sa nezvykla, ale keď mi povedala, že sa mi skrátil krčok, tak sa teraz bojím, možno zbytočne, ja neviem, ťažké veci nenosím, robím len nejaké bežné domáce práce vo voľnejšom tempe, po deti do školy a škôlky chodím, myslíš, že by mi to teda nemalo ublížiť? Jasné váha 2,5-3 kg je v pohode, 1,5-2 je už horšie, tak aby nemusela do inkubátora.