3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

kitulka79
19. dub 2011

zienky nebyva niektora z vas blizko pri mne??? 🙂 to by bolo super mali by sme sa skym hrat ....

jakelina
24. dub 2011

Přeju všem krásné velikonoce. 😉

teddynko
27. dub 2011

Baby, kde ste??

zuzu82
27. dub 2011

Ahojte mamulky! Ako ste prezili velkonocne sviatky? Neviem, ci si ma este budete pamatat, dlho som tu nebola, ale pri mojich sidlach sa to akosi neda.

seba - gratulujem k Elenke, stihla som precitat, ze je uz medzi nami, tak sa drzte a davajte na seba pozor. Inak mala krasnu vahu, ani moj Domko nemal taku 🙂 . A to si pamatam, ako si sa bala, ze je malicka. A vidis, vsetko je nakoniec tak, ako ma byt. Ozaj, chlapci aspon symbolicky oliali svoju sestricku?

jolinka
28. dub 2011

take chcem napisat... ja som si uz nejak na pocet svojich deti zvykla, uz mi to ani nepride, mam ale obcas dojem ze spolocnost si nezvykla... teda zvykla si na to ze normal je mat 1 alebo max. dve... a 3 a viac ich vyhodia z miery...

boli sme v jednom menovanom nakupnom stredisku {Billa} a proste jeden zo straznej sluzby ci co to tam maju nevedel stravit ze som sa opovazila nakupovat s tolkymi detmi. Chodime tam denne viac ako rok, bezne aj s kolobezkou ci odrazadlom a do toho dna to nikomu nevadilo, deti su zlate, nerobia cirkus vsade ma nasleduju...
tak nedavno som tam vosla 3 deti, dievcata si medzi nohami posuvali kolobezky, lebo sme sa chystali na ihrisko a ja nebudem hore dole behat do obchodu a nazad domov a tak na ihrisko, ked to mame po ceste. I tak sa nachodime...
zrazu prisiel nejaky chlapik zacal mi mavat nejakou preukazkou, ze co tu robim s tolkymi detmi, tu nie je materska skola, ze zavola na mna veducu 😠 ... myslela som, ze snad zle pocujem, co to ma znamenat...
Ked som mu povedala, ze moje deti su taki isti zakaznici ako vsetci, zacal sa ohanat tym, ze mozu nieco rozbit [mmch este NIKDY nic nerozbili, a keby aj tak snad vtedy sa to bude riesit a nie dopredu}. To moze vyhnat kazde dieta z obchodu, aj to moze nieco rozbit.
Tak to zacal skusat cez kolobezky, vraj ich mame nechat pred obchodom {no akurat, my mame pred obchodom namesticko kde sa zdruzuju ehm neprisposobivy spoluobcania a asi by som kupovala kolobezky kazdy druhy den..}

.... uz som bola nasr.. jak brok, zaplatila som pri pokladni, uz s pritomnostou veducej, ktora ma zacala presviedcat ze na kolobezky a ine maju tu za pokladnami vyhradeny priestor... noooo nepresvedcila ma, skor to vyzeralo, ze si prave take pravidlo vycucala z prsta lebo v zivote a to som tam denne, som tam nevidela NIKDY ziaden bicykel. kolobezku atd. ani to miesto nie je nijak oznacene. a uz vidim ako budu zodpovedat ked mi odtial nieco zmizne... Bezne vidim v tom obchode mamicku s kociarom, dalsie dieta na odrazadle.... len proste nas bolo viac a nedokazali vyargumentovat preco im to vadi...Proste najradsej by boli keby som deti nechala pred obchodom... nech si tam daju cedulu, Zakaz vstupu s detmi |alebo max. 1 kus}

☹ ☹ ☹

macotka
28. dub 2011

Ahojte mamičky,je už po sviatkoch tak treba nájst trochu času aj na net.Moje deturence ma nechavaju pri nom relaxovat 🙂.Naše sviatky dopadli strááášne zle 🙄 ,mala bambulka nám mala celé sviatky horučku,takže sme boli len domka.Tak babule kde ste všetky.

jakelina
28. dub 2011

@jolinka já bych je asi poslala do pr....nechci být sprostá. 😝

teddynko
29. dub 2011

@jolinka normálne som sa pri čítaní tvojho zážitku naštvala.. toho strážnika by som poslala na jedno teplé miesto ( do r...) Takýto človek nemá čo robiť strážnika, max. strážiť ovce na paši.. primitív.. naozaj, keby tie deti už niečo porobili v tom obchode, nič nepoviem, ale toto.. radšej nech stráži iných občanov, aby nekradli jedna radosť. Toto keby si dovolil strážnik v zahraničí, kde si svojho zákazníka vážia, poletí oknom..

tomika
30. dub 2011

@jolinka suhlasym tu s @teddynko.je to velmi smutné.V tv počuť iba to že sa rodi málo deti,a potom takto sa zaobchádzať s mamičkou???No velmi som sa naštvala 😠 .

jolinka
1. kvě 2011

@teddynko
@tomika
ja to tiez nechapem take spravanie ☹ je pravda ze vacsina ludi reaguje ked idem s viacerymi detmi pozitivne... ja s nimi denne cestujem busom lebo mame dalej skolku, a kazdy mi ich chvali ake su zlate disciplinovane. tatu mame zaneprazdneneho takze vacsinu nakupov robim ja s detmi, ony su na to zvyknute, nejdu vyskocit z koze bo vidia obchod... 😕
Dodruzujeme jednoduche pravidla, kupim im vzdy po jednej sladkosti |tou je aj jogurt}, ked sa im zapaci nieco ine, tak povodnu vec s kludom vratia do regala.... ja nepoznam take zeby mi decko natrepalo do kosika tovar a potom revalo ze to nechcem kupit.
Byvame v rusnej casti mesta kde je velka premavka, vedia ze musime dodrziavat pravidla, neskakat do cesty, je to pre nasu bezbecnost, inak sedime doma. Lebo ja nemozem pri 3 malych detoch este aj s bruchom nahanat ich po ulici, tiez nemozem vsetky drzat cez cestu, tak drzim len najmensie, dcery idu pekne pri mne...

Raz som isla s jednou pani, deti pred nami bezali na kolobezkach, ked sme boli pred cestou, ona sa podvedome rozbehla za nimi, ze mi ujdu na cestu 😠 Ja som ju zadrzala, ze uvidite co sa stane... 😉 vsetky deti jak na povel zastali na kraji chodnika a obzerali sa. Smiala sa, ze tam asi bola sklenna stena 😀 a ze ona si to nemoze dovolit so synom, ten by jej urcite skocil do cesty.
Moje vedia ze nesmu vstupit na cestu aj keby bola zelena... prechadza sa vzdy na zelenu a vzdy s mamou ...

tym som chcela povedat, ze nikto nema problem s mojimi detmi, len henten chumaj mal ... 🙄

jolinka
1. kvě 2011

aby to zas nevyzeralo ze maju nejaku tvrdu drezuru... 😖
raz mi napr. usla dcera na kolobezke tak daleko ze som ju nevidela, kricala som na nu ale nevratila sa... musela som dvoch mensich nechat samych a utekat za nou... ja nevrieskam, netrieskam...par dni bola vonku bez kolobezku a viackrat to nespravila

tomika
1. kvě 2011

@jolinka uplne s tebou suhlasim 🙂 .Aj u nás je to tak stym nakupovanim v obchode,do nedávna syn dostal do ruky iba rožok,a stačil mu.Od nedávna neaky keksik,alebo jogurt-ako aj Ty pišeš 🙂 ,ale vždy rozbalime iby doma.My byvame na dedine,ale pri rušnej ceste,mali vtom sa velmi vyživa,ked ideme cez cestu 😀 -nedovoli aby som mu chytila ruku,stoji vedla mna ,a ked poviem "teraz rychlo utekajme" tak utekáme na druhu stranu 🙂 .Ale tie histerické záchvaty neminuli ani nás 😝 .Ale myslim že každé dieťa stym prechádza.Raz sme navštivili škôlku.A on nechcel isť domov,tak tam reval,musela som počkať kym ho to prejde,lebo som ho nevedela ani zdvihnuť dať na bicykel.Už aj školkári odchádzali domov,on ešte tam vzdy reval v kute 😖 ja som sa hanbila ako pes,po 15-20minutách sa ukludnil,šup na bicykel a užaj domov.

nikuska4
2. kvě 2011

@seba1 ahoj,no ako sa mate ,mala poslucha?zachviľku mate mesiačik,ale to leti.....my budeme v nedeľu oslavovať trošku,6.5.ma 12 rokov vladko a ja na druhy deň meniny 😀 krstiny už mate za sebou?držte sa ,pa.

staninka77
2. kvě 2011

Ahojky děvčata 🙂 .
Dlouho jsem tu zase nebyla jak se tak dívám.
stále mám nějak resty v diskuzích snad se brzo poplepším.
A budu vícekrát za den svámy plkat.
@nikuska4-Mohu se poptat jak ti vyšla poslední holčička taky mám tři kluky a moc si přeji ještě jedno dítko ale muj chlap bohužel nechce a holčička by se mně moc líbila do party.
Poradíš jak na ní děkuji ti. 🙂 jak se vám zadařila.

nikuska4
2. kvě 2011

@staninka77 no bohužiaľ žiadny špecialny recept nemam ☹ Ja som to tu už v teme CHCEME DIEVčATKO pisala ako a hlavne prečo som sa na to ešte dala a vyšlo to.Ja som po treťom chlapcovi bola presvedčena ,že dosť a zmierena,že dievča nebude.ked mal maly tri roky mm chodil na turnusy do roboty a tam mu nejaky starši pan s ktorym bol na ubytovni len tak vyrataval podľa rokov muža aj ženy,že čo maju .Napriklad povedal roky narodenia svojej mamy a otca a potom roky narod. surodencov a on spravne hovoril,že ma len bratov.Aj nam podľa toho vyratal,že mame chlapcov a že ak chceme dievča (bol rok 2005) môžeme ho mať do roku 2007 a potom by to bol zasa syn.Vtedy som sa tomu smiala a neverila,ale ako prichadzal ten rok tak sme to s mm stale preberali že čo ak ma pravdu,nakoniec sme sa pokušali až štyri mesiace kym som otehotnela,čo mi bolo fakt divne.nevieš si predstaviť tu radosť ked sa narodila,ale toho pana,ktory nas vlastne na to akoby nahovoril už nikdy nestretol.Ja som to vôbec nepochopila ako to ratal,tak ti nemôžem poradiť.Ked som bola tehotna stale som to brala,že to je asi blbosť,ale strašne som dufala,že to konečne bude dievča,až ked sa narodila hovorim,mal pravdu.A ty maš maleho len ročneho a chcela by si dalšie?Tak to si dobra 😉

macotka
2. kvě 2011

@nikuška4 prečitala som si ,ako si prišla k svojmu vysnivanému dievčatku.Ja mám dievky 🙂 tri a chlapca,a môžem povedat že dievčata boli vždy neplanovane.Prvou som otehotnela ešte pred svadbou,takže neplanova ale boli sme štastní že bude dievčatko.Ked mala 1rok začali sme sa snažilkovat aby mala surodenca takže planovany Mareček.Po jeho pôrode som mala isté komplikacie a lekári ma 5rokov dopovali hormonami,nakoniec v auguste 2004 povedali že už žiadne deti nebudem mat.Nemala som menzes,ovulaciu nič.Zmierena stím že 2 deti už máme,mna nenapadlo že by som mohla otehotniet,marec 2005 tehotna v oktobry sa narodila Bianka neplanovana.Môj lekár na moju otázku ako je možne že som otehotnela mi dodnes neodpovedal.Najmladšia sa zadarila 😉 tak že mamičke po antibiotikach sa posunuli plodné dni s čím somakosi neratala a tak máme naše slniečko. Takýto recept 😀 mám ja.

nikuska4
3. kvě 2011

@macotka myslim si ,že to bola len nahoda,že pri neplanovani si mala vždy baby,na to sa neda spoľahnuť.ja som mala neplanovane prveho a tretieho syna,druhy bol po dvoch potratoch takže maximalne planovany a nikuška tiež.Ja môžem uprimne povedať,že by sme ju nemali ani by som len nad tym neuvažovala,nebyť toho pana z roboty.Mne uplne stačili tri deti a bola som presvedčena,že ja keby som mala aj desať deti,boli by to sami chalani.to bol taky chrobak v hlave,žE čO AK MA PRAVDU a my to prepasneme 😵

seba1
4. kvě 2011

@nikuska4 veru už zajtra má mesiac 🙂 , poslúcha, tento týždeň už chodím po chlapcov, aj popoludní na krúžky a znáša to statočne, to, že ju prekladám zo sedačky do kočíka a naopak 4x za popoludnie, pekne priberá, za 3 týždne + 900g 🙂 , krstiny budú budúci týždeň, trochu sa toho hrozím, byt bude plný ľudí, dúfam, že to zvládneme

nikuska4
6. kvě 2011

@seba1 neboj,zvladneš,ja som mala z toho tiež stresy,preto som sa pytala,či už to maš za sebou.A v noci ti dobre spinka?lebo ked sa človek nevyspi,je to ťažke......

mataharyy
10. kvě 2011

Ahojte můžu se přidat 🙂 mám zatím děti dvě, z toho jedno šestitýdenní mimino 😵 , ale už uvažuji nad dalším, teda spíš mě momentálně zmáhá touha po čtyřech dětech, pač dvě mi přijde málo, tři jsou z vlastní zkušenosti pakt dva na jednoho... Jen teda manžel zatím tvrdí tři a dost 😅 a já dumám zda se čtyři děti rychle po sobě dají zvládnout bez blázince a rodinného krachu 😅
@jolinka to je teda děs, bych mu asi otloukla nákup o hlavu 😠 jináč já měla jedno v kočárku malinké když mi jeden takovej idiot řekl že si mám to dětsko nechat venku (a to v praze), čučela jsem na něj jak tele na nové vrata, ale odmítl mě pustit do obchodu, tak jsem tam udělala scénu což mělo za následek že ještě dvě maminky se otočili a odešli... Ono to nebude o počtu dětí, ale o lidech 😉

annarozina
10. kvě 2011

@kitulka79 ahoj no ak chces obcas pokecat a deti sa mozu hrat spolu ja som zo zvolena zo zapadu

jolinka
11. kvě 2011

@mataharyy jj, proste su ludia ktorym apriori vadia deti, zrejme sa uz narodili ako dospeli... 😠
Inak v tom obchode som par krat videla PSA leziaceho v kosiku kde si ludia kladu potraviny... napr. toto straznej sluzbe nevadilo 😖

4 deti po sebe... da sa to zvladnut ale je to narocne, hlavne ak trebars min. jedno ma nejaky zdravotny ci dusevny problem, staci aj malickost a vie to poriadne stazit rodine zivot. Moja stredna dcerka mala problemy, zrejme po vakcine zretardovala vo vyvoji, prestala nas vnimat, stagnovala v reci a celkove s recou ma dodnes problemy, a co je najhorsie cca 2 roky mala autisticke rysy... no uzili sme si, mala som pocit ze cely rodinny zivot sa kruti len okolo nej... a ostatne deti zanedbavam ☹ teraz sa to uz zlepsili.
V tom mas ale pravdu ze ta konstelacia surodencov casto plati, jedinacik nema konflikty so surodencami ale je sam a otravuje rodicov, dvaja surodenci medzi sebou superia hlavne ak su rovnakeho pohlavia a blizko seba, pri troch sa casto dvaja spolcia proti tretiemu a vraj dobre to zacina byt od 4 vyssie... 🙂 no neviem co je na tom pravdy, ale ja som z 3 sestier blizko seba a vacsinou som ja so svojim dvojcatom bola proti tretej sestre.

maminuska
11. kvě 2011

Ahojte dievčatá , som tu zas po dlhšej dobe, je to aj tým že od marca sme nonstop zasoplení a ukašlaní bez teploty, k tomu ešte ja aj pracujem a konečne sme vo finále s našou prerábkou bytu.
Manžel stále na mna jemne tlači aby sme mali ešte jedno dieťa a aja už len pri pomyslení že opätovne by som mala byť nevyspatá, unavená, voziť si dieťa do práce - no jemne povedané chytá ma z toho panika a okrem toho mám 36 ( viem že niekto ešte len začína a je to teraz aj tak móda) a začínam sa cítit nejaká opotrebovaná. Neviem sa fakt rozhodnúť. Ni eje to u mna také jednoduché, pretože muž je stále preč, staršia dcéra je postihnutá a syn ide ako sa javí do prudkej puberty.
Mňa takisto dožieraju v obchodoch , ked idem s deťmi že takmer vždy mám za sebou nalepenú striehnucu predavačku aleob sbskára, asi aby sme nedajbože niečo neukradli , lebo matka s troma ddeťmi už je asi len asociálka alebo ja neviem čo a popravde cítim sa niekedy tam hrozne.pritom deti su čisté, držia sa pri mne a nebehaju ako besné po obchode, netropia scény ako niektoré detičky maminiek ktoré tam prídu s jedným a 1000 EUR kočiarom .

kitulka79
11. kvě 2011

@annarozina ....parada 🙂 v pohode mozme sa kludne niekedy stretnut 🙂

annarozina
11. kvě 2011

a odkial ste presne? 🙂
ja zo zapadu

mataharyy
11. kvě 2011

@jolinka jéé ty máš to rozmezí mezi dětma takové jake bych chtěla 😎 cca dva roky 😵 No to je fakt že pokud se k tomu nahromadí nějakej problém, tak je ouvej, ale zas to je asi i s dvěma dětma 😅 Jináč čtyři a více, budu ráda když ukecám ty čtyři 😀 Já mám hlavně strach skrz finance, teď to jde, ale je nepravděpodobné že si po rodičáku najdu práci, nastěhovali jsme se na slovensko a tu je s prací kříž 😖 Tak dumám zda by jsme to v nejhorším zvládli s jedním platem... 😒 Navíc já i manžel jsme neřidiči a žijem na vesnici a kočárek do autobusu nedáme, takže bych asi musela překonat strach a udělat si řidičák a pořídit auto, pač všichni tvrdí že bez auta tu "nepřežijem"... 😅 Sice ještě máme čas, ale zas si říkám že než tři, tak raději dvě 😅 pořád říkám manželovi že tři nebo čtyři, to už není takovej rozdíl 😎

jolinka
12. kvě 2011

@mataharyy ako to 4te je u nas neplanovane, par tyzdnov sme to rozdychavali 😉
a co sa tyka odstupov, mozno by som volila vacsie ale vzhladom na moj vek, aby som nerodila tesne pred dochodkom 😕 sme to museli tak natlacit. samozrejme kazdy musi byt spokojny a chvalit to co ma... tak aj ja som spokojna lebo deti po sebe su jedna generacia, rozumeju si a mozno organizovat spolocny program bez toho aby si neustale myslela kedy pojde spat babetko a do toho oduvajuci sa pubertak, ktory sa uz nudi v ZOO 😠

tomika
12. kvě 2011

@maminuska ahoj,no máš to tažké,ale to Ty musiš vedieť a citit v srdci či tužiš po štvrté babetko.Ale ved ešte máte aj čas.V dnešnej dobe ten vek až tak neni problém 🙂 .Možno potom zatužiš 😉 .My teraz plánujeme tretie bábetko 🙂 .Ja som mala-aj mám také pocity ako Ty-ponocovanie,manžel málo doma..aj tie financie..Ale zas na druhej surodencov nič nenahradi..

maminuska
12. kvě 2011

@tomika popravde a natvrdo ja už by som ďalšie nechcela ale to su také vlny - ano , nie, nie, ano..... ale sumárne mi z toho vychádza že nie, potom manžel po dlhej dobe spraví pre mňa niečo pekné a zase ano no hrôza so mnou .
Keď som sa zdôverila dobrej kamarátke tak sa na mňa pozrela : " No a kedy budeš ako žiť "? , to teda neviem lebo od 20 rokov rodím a starám sa o deti a teda o tu najstaršiu to nebolo vôbec jednoduché , také postihnuté dieta vám dokáže dosť sťažit bežné fungovanie, ale zas na druhej strane tie jej hlody stoja za to a dnes sa mi vracia to niekoľkoročné úsilie s ňou.
A vôbec neviem ako by som to zvládala, mám dojem že furt len upratujem a výsledok žiadny, začnem z jedného konca bytu a než prídem do polovičky môžem znova začať. U mňa je nonstop neporiadok a ja som tak nastavená že som pomerne čistotný človek ale už teda začínam aj ja sa kaziť lebo to je never story, hlavne pri malej ktorá nám zvesela robí poriadok v poličkách vytahuje hrnce a tak .
Teraz mám dost blbé obdobie, normálne nejaká depresia sa ma chytá z toho všetkého keď počúvam tie moje bezdetné a málodetné kamarátky ako treba žiť 😒 a nie sa upísať detom a rodine, ved to ani nechcem a chcem si zachovať aj svoje záľuby ale povedzte mi kedy ?

mataharyy
12. kvě 2011

@jolinka no já bych právě chtěla to rozmezí kolem těch dvou let z toho důvodu že ty děti jsou si věkově a duševně blíž a čtyři děti pro vyváženost dva na dva nejmladší brácha je o čtyři roky a už to bylo chvílema "hodně", takže ten třetí by k sobě měl toho čtvrtého a bylo by nám doma veseleji 😀 Ale tak zatím jsou to jen sny v mlze kdo ví co bude za rok za dva 😅
@maminuska já rodím od tři a dvaceti, jsem jedna z mála matek u svejch vrstevníků, natož dvojitá matka, to jsem jediná ze sého okolí a kamarádek a musím říct že žiju celkem spokojeně, jo jsou dny kdy mám všeho dost, ale ty jsem měla i bez dětí a zálibou jsou děti, baví mě to s nimi, nemám dojem že jsem o něco ochuzená, naopak 😵 proto bych klidně ty čtyři 😀 Teda je fakt že mám děti malé (dva pryč a měsíc pryč) a chvála bohu jsou zdravé, ale co do pomoci, nikoho tu nemám, naši daleko tchánovci - tam jsem radši když jsou co nejdál 😅 , manžel na týždňovkách... Občas je to záhul, ale fakt si nemám na co stěžovat 😉