3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

martulle
12. kvě 2011

ahojte maminky,to su ráda,že jste tady a že nejsu sama co mám víc dětí.mužu mezi vás?@macek28 teda obdivuju,pět děvčátek....a ještě se chystáte na chlapečka,to je hezké 😀 a jak se všechny máte?byl den matek,dostali jste kytičku od dětí?@seba1 blahopřeji i když opožděně k maličké,je nádherná.............

jakelina
13. kvě 2011

@martulle to víš ,že můžeš

deticky123
13. kvě 2011

@maminuska 🙂 ja mam 3 drahokamy doma,ch 10,d 5,ch 18mes 🙂 ,na ceste bolo aj 4.ale v 10tt sme on prisli 😢 ,deti to nevedeli,boli by velmi smutne...a stale mi hovoria,ze este chcu babatko....ale ved uvidime ako sa rozhodneme...len som ta chcela podporit...vies aj u nas je stale neporiadok,stale varim,periem aj 2xdenne,😀 ale tu radost z aku mam z deti mi nanahradi ziadne vysedavanie s kamoskami na kave 🙂 , samozrejme ze si najdem cas aj na kamosky,aj na nakupy handier ,kavickovanie alebo zumbu 😉 😉 ,moj manzel casto cestuje,svokrovci este pracuju,moji rodicia nabrali druhy dych-zacali si stavat svoje hniezdocko,takze som na deti skoro sama,a to este aj opatrujem ine deti...nemam pocit,ze nezijem!!!! a depresie ma tiez niekedy chytaju,ale to aj bezdetne a malodetne a ich mozno aj viac,lebo maju viac casu 😉 a upisanie sa detom...to som aj ja uz pocula na seba 😀 to na mna neplati,ja ich oddane milujem,nebzdia ma v "žití" 🙂 🙂 a len mimichodom chodim k jednej kozmeticke,ktora ma salon doma,minule som bola u nej aj s najmladsim syncekom a jej manzel mi ho vozikal kym som ja relaxovala 😀 😀 ,oni su chapavi,tiez maju 4 deti!!! 😉 zelam ti vela energie a vela lasky od svojich deticiek 🙂 🙂 🙂

m1rti
18. kvě 2011

@maminuska Ahoj, já když to slyším, jak se ženská "upsala dětem" a "nežije" ... to je hrozný. Mi přijde že tihle lidi ani nevědí co mluví. Prostě asi každý vidíme to co nás naplňuje někde jinde. .... z vlastní zkušenosti vím, že můžu mít sebevíc kamarádek ale ty nakonec mají svoje zázemí a přijde čas, že si víc budou hledět toho co mají doma a nebudou mít na mě čas. Proto vím, že čas který dětem věnuji, se mi tisíckrát vrátí, vidím to na těch starších. Už nepotřebují abych kolem nich běhala, ale hezký když přijdou probrat něco s čím si nevědí rady, to potěší. že je zajímá můj názor atd. ..... taky mívám depky, kdo je nemá, ale my asi těm co "žijí" do toho života tolik nekecáme že? ... holt se vymykáme průměru a většina lidí tohle nemá ráda, člověk je snadný terč. Možná by měli koukat víc do svojí kuchyně, než do té sousedovy ..... Drž se a zvládej, jednou jsme dole a jednou nahoře, ale všechno bude dobré, neboj

martulle
18. kvě 2011

Všem vám přeji krásný a slunečný den.......tak tady čtu,že jsme na tom stěma dětma podobně.Když jsme s mým nynějším manželem chtěli miminko a začali jsme se o to pokoušet(museli jsme přes ivf),tak jsem dostala v práci výpověd,prý kdybych náhodou začala marodit,tak šéf nemá na zaplacení nemocenské.No oplakala jsem to a život šel dál.Jenže mě aj moje kolegynka a kámoška zaroven od toho zrazovala a šéfka mě řekla,že ženská v mém věku by už dítě mět neměla...no bylo to smutné období,ale šli jsme do toho...sice to napoprvé nevyšlo,ale podruhé ano a máme nádherného chlapečka.Nelituju toho,vubec ne,toto mrně mě velice obohatilo,užívám si každou minutku a jsem za to vděčná.Ani jsem nevěděla,že mám v sobě tolik lásky a energie.Ti starší už vylétli z hnízda,ale naštěstí máme mezi sebou pěkný a pevný vztah a domu se rádi vracejí, mezi sebou se mají všichni rádi a nedají na sebe dopustit.Ono vlastně co máme víc dětí jsme bohaté.Když jsem onehdy řekla kámošce,že by jsme ještě rádi miminko,tak mě klepala na čelo,jestli su zdravá.....no jsem.Co člověk to názor.At si každý říká co chce,dítě je dar a babička říkávala=radši víc jak nic 😀

m1rti
19. kvě 2011

@martulle Ahoj, líbí se mi jak si psala že prý "žena v tvém věku by dítě mít už neměla" .... můžu se zeptat, kolik je ti let? .... Já letos 43 a když jsme se pokoušeli o malou tak by mi to nikdo na světě nerozmluvil a dnes jsem ráda, že ji mám .... nejhorší že to pochopení jsem nenašla ani u své mamky, co mě mrzí dodnes. Obě švagrové od bráchů ve stejnou dobu čekali taky děti, a chlubily se fotkama z ultrazvuku. Na moji fotku se mamka ani nepodívala, jako bych tam měla vetřelce, přitom se máme rády, ale vůbec nepochopila proč jsem to dítě chtěla, přestože jsem se jí to snažila vysvětlit. Měla jsem složité rodinné peripetie za sebou, mamka mi je nikdy neodpustila, tak asi ani to dítě mi nepřála. ... ale já nějak nemohla žít jen s chlapem, to dítě mi tam prostě chybělo. Dnes vím, že jsem udělala dobře, že jsem udělala podle svého rozumu.

jakelina
19. kvě 2011

Holky všem vám fandím, já mám letos 41 let a klidně bych šla ještě do dalšího. Ale už bychom to nezvládli finančně. 😒

helabella
19. kvě 2011

To je super slyšet, že klidně 4 a více dětí je normální 🙂 🙂 My teda pro číslo 4 ještě rozhodnuti nejsme, ale poprvé od porodu třetího je manžel ochotný o tom mluvit 😉 Já sama si taky nejsem úplně jistá, ale kdybych se rozhodovala jen srdcem, tak do toho jdu klidně hned 🙂

mataharyy
20. kvě 2011

@jakelina jako pátého kluka 😀 Já nad tím počtem taky dumám z finančního hlediska, kdyby toho nebylo máme dětí hromadu 😅
@helabella já více méně rozhodnutá jsem a ač máme "teprve" druhé a malinké tak už teď říkám že na to čtvrté selže antikoncepce, když dobrovolně chce jen tři 😀 😀

m1rti
24. kvě 2011

@jakelina U nás je to podobné, už musíme zohledŇOVAT i jiný věci než svý touhy. A to jsem nechtěla, aby malá byla sama, ale nedá se nic dělat. Už riskuju i ztrátu zaměstnání. Byla bych souhlasná jen v případě, že by mi mateřská navazovala na tuhle, ale to už není reálné. Tak jsem to v zimě v sobě uzavřela.

macek28
27. kvě 2011

Ahoj holky!Tak co je nového?
@m1rti ,já mám podobný možná horší problém s moji maminkou.Když jsem čekala Izabel,ted ji bude 7let škaredě jsme se pohádaly.Pry jsem už stará,že se mi nechce do práce atd...atd ani to sem nechci psát.Dopadlo to tak,že Izabelku defakto ještě neviděla a další dvě mladší neuznává.Velmi mě to mrzí,ale už jsem to rozdejchala a at si říká každý kdo chce kolik děté v jakém věku stejně je to závist!Rozhodně jsi udělala dobře a klidně jdi do 4týho.
Jak má někdo víc jak tři děti už to není podle tabulek a ještě když je žena napíši v pokročilejším věku tak je to pro mnohé divné a okolí má téma proččč?
@martulle ,na chlapečka se už nechystáme,budou vnoučci,které budu hodně rozmazlovat.Stejně by to byla zas holčička.A děkuji i já se někdy obdivuji!Mám s dcerami velké starosti,každá je uplně jiná,ale jsem ráda,že je mám.

hanickacb
28. kvě 2011

@macek28 Ahoj,mám stejny problém ale s tchyní...s našich děti jakžtakž uznavá jen nejstaršiho syna.mam 3 děti,poslednimu je měs.a toho neviděla.
Nemá zájem,je to hrozny

deticky123
28. kvě 2011

@m1rti
@macek28
@hanickacb je mi luto,ze ste v takej situacii ☹ ale vase deticky vam vsetku vasu lasku opätuju,lebo urcite ste velmi dobre maminky 😉 ....tam kde je vela deti sa laska znasobuje...nie delí! 🙂

hanickacb
29. kvě 2011

@deticky123 To jo ale je to smutný,kvuli těm dětem.
Tak bych chtěla normalní babičku.
Bohužel nemají ani jednu.

deticky123
29. kvě 2011

@hanickacb ☹ ano,koli detom je to smutne,ved babky by sa mali pysit vnucatkami,dufam ze sa to zlepsi kym mate deti male,lebo si odvyknu a ked budu vacsie uz sa nebudu zaujimat o starych rodicov 😒 .....skuste sa porozpravat 😉 ...paradoxne to byva tak ze vnucata dochovaju starych rodicov,teda aspon tie ktore maju dobry vztah,zelam ti aby sa to zlepsilo 🙂

hanickacb
29. kvě 2011

@deticky123 děkuji.

martulle
2. čer 2011

@m1rti mě bylo 40 a taky mě od toho nikdo neodradil,ani kámoška,ani šéfová.....naštěstí moje mamka nám držela pěsti.A ted jsme všichni z malého hotový 😀 jsme moc rádi,že ho máme.Muselo ti bývat smutno když to u vás bylo takové.....když švagrové ukazovali fotečku a na tvé miminečko se nepodívali.Víš,at bylo co bylo,dětátko za nic nemuže,je škoda,že to tak maminka nebere a že ti neodpustila.A je fajn,že si do toho nenecháš mluvit a jsi ted štastná.Dnes muj chlap mluvil o tom,jestli pujdeme ještě do dalšího miminka,velice se mu tato role zalíbila.Petříček je jeho první dítě a velice si to užívá.V malém se doslova vidí.Já bych ráda šla do dalšího,ale....jak už tady holky píšete,je to aj o penězích,o zaměstnání...nevím....@deticky123 pěkně jsi napsala,že tam kde je vela detí sa láska znásobuje...nie delí...ted máme doma období prořezávání zubíčku,no pořád to zlobí,kakáme,slintáme,zlobíme,nespíme a zubík se ne a ne ukázat 😀 a ještě Martinka byla co chvíla nemocná.před dvoma měsícama nemoc,potom operace slepáku,zase nemoc,ledviny....v nedělu pohotovost,kdy nás s teplotu 39.9 a s bolestma ledvin poslali dom,kde jsme jen sráželi teploty,nespali...a dnes po druhé hod. v noci už jsem ju vzala do auta a odvezla zpátky do nemocnice,kde leží na urologii a zjistili ji ledvinové kameny.doktor na pohotovosti krutil hlavu,že si ju tam nenechali už v nedělu...naštěstí už bolesti nemá a je ji líp.no už samu unavu nemužu ani spat...ale za nic na světě bych neměnila....je to tak krásné,když vám potomek do telefonu řekne¨mami mám tě ráda¨

m1rti
3. čer 2011

@martulle My taky právě uvažovali ještě o jednom, Markétka je jediný dítě mého manžela, jsem podruhé vdaná, ale taky rozhodly peníze a teď už i riziko ztráty zaměstnání. Tady žádná práce sehnat nejde ... i tak jsem na mrtvici protože mám jít 1.8. už do práce. Veškolce mi vyšli vstříc a malá nastupuje o prázdninách. ... i tak jsem myslela, že do zimy budeme doma, holt každý hájí to svoje a paní šéfová mě "potřebuje".

m1rti
3. čer 2011

@martulle Jinak moji mamku to přešlo s blížícím se porodem, pak už dobrý, dnes si chválí jaK je malá hodná oproti dětem mých bráchů atd.

nikuska4
21. čer 2011

@seba1 ahoj,ako sa maš,Elenka poslucha?

jakelina
21. čer 2011

Holky tady nám to téma usnulo 😒

seba1
21. čer 2011

@nikuska4 ahoj, si zlatá, že na nás myslíš 🙂 , letí nám to, dnes má Elenka 11 mesiacov 🙂 , spinká fajn, budí sa len 1x v noci, okolo štvrtej, potom už spí s nami, teraz trošku špekulovala, nechcela sa chytať na bradavku, ale potom ju to prešlo, neviem prečo, lebo fľašu sme nemali vôbec, možno kvôli dudlíku, ty sa ako máš? Detičky poslúchajú a ste zdraví?

seba1
21. čer 2011

@zuzu82 ahoj, ani som nepostrehla tvoj príspevok, asi preto, že nedávaš @, ďakujem za gratulku, pozerám, že si sem dávno nepísala, aj som na vás myslela, že čo je s vami, pozerám, že maličká je už veľká slečna, ako ten čas letí....

nikuska4
22. čer 2011

@seba1 jejko,ale si si pridala,že mesiacov 🙂 ale za chvilku aj to bude,strašne rychlo to fakt leti....my ideme teraz cez vikend na krstiny ,brat ma chlapčeka,zajtra ma mesiac,tak sa tešim....nooo,deti posluchaju ako naše deti 🙄 a o zdravi by sa tiež dalo pisať dlho,stale čosi riešim,len aby horšie nebolo....ty maš maťka druhaka,či už tretiaka,to ste mali aj prve sv.primanie,čo?Nas to čaka na buduci rok a potom v septembri aj birmovka,keby mi ti dvaja starši mohli isť spolu,mala by som to naraz odbavene,ale nie,nevychadza nam to,pritom bude vtedy ôsmak....

seba1
22. čer 2011

@nikuska4 no veru, som jej pridala 🙂 , to malo byť týždňov, asi si si domyslela, ono je to s deťmi tak, že keby len poslúchali, asi by to bolo divné 😉 , Maťko je tretiak, mal prijímanie a ako je to s tou birmovkou potom ? Kedy to býva?

nikuska4
22. čer 2011

@seba1 no,to je asi všade inak,podľa toho koľko je deti.Niekde je každy rok a inde každy druhy....u nas v nedeľu vyhlásil,že sa maju zapisať deti od terajšieho siedmeho ročnika vyššie neobmedzene,no a ja mám ôsmaka a šiestaka,dufala som,že pôjdu spolu,no čo už...ty si z ktoreho kuta slovenska vlastne 😎

seba1
22. čer 2011

@nikuska4 aha, nevedela som to zaradiť vekovo, že kedy to je, ja som z BA a ty? A keby si ich dala o rok o dva spolu, či to by bolo neskoro?

maminuska
22. čer 2011

Ahojte dievčatá som si všimla že to tu nejak zamrzlo, tak ma manžel presviedčal a presviedčal až som nakoniec so štvrtým dieťatom suhlasila 🙂 Takže asi tak od novembra sa snažilkujeme,
Trocha mám obavy ako to prijme najbližšia rodina, lebo u nás je trend jedno max.2 deti, okolie ma netrápi.

martulle
22. čer 2011

ahojte maminky@maminuska moc držím pěstě at se vám brzičko zadaří 😲 teda dnes je veku krásně..budulínek na chvilku usnul,tak pujdu na dvur pověsit prádlo...teda nevím kde se u nás toho prádla tolik bere 😀 kde pojedete na dovolenu?my nikde ☹ v loni jsme začali dávat do kupy barák a chtěli by jsme to dodělat...no ale to se nepodaří.@m1rti tak ty pujdeš už do práce?aj se těšíš?

nikuska4
22. čer 2011

@seba1 joj,to by bol lukaš už dospely,nech len ide teraz so svojimi rovesnikmi,len vladka mam pokušenie ku nim vtisnuť,ale asi to nepôjde...pokosila som teraz zahradu a mam mozole narukach až hrôza 😢 chcela by som ešte par okien umyť a vy čo robkate?
@martulle ahoj,ja sem rada chodim,lebo ma to tak teši,že nas je viac "mnohodetnych", niektori ľudia sa na mňa divaju ako na čudaka,že dnes a toľko deti,si normalna?Určite sa s tym už každa z nas stretla 😉