3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

pitik
7. srp 2011

vdaka za podporu 🙂 ja tak dufam, ze ked som zvladla 2 rocny rozdiel medzi starsimi a prechod z jedneho dietatka na dve, tak to bude teraz jednoduchsie. Predsa len uz sa trochu prehraju sami, aj ked viac bordelu, kriku a hadok je, dcera uz sa komplet oblecie, umyje, naje...akurat nachystat treba, ani na ihrisku za nimi netreba stale behat, len trochu 😉 len rozdelit sa im spravodlivo, veronikebude treba pomahat so skolou, theo si svoje vyziada a musim si najst cas aj ne sebinka, ktory je taky nas maznosko a strasne potrebuje pozornost a mojkanie

atrami
7. srp 2011

@pitik garulujem k bábu.
My sme si mysleli, že 3. dieťa zvládneme hravo, ale omyl. Malý bol urevaný, celý deň plakal, kvoli refluxu. Ale postupne sa to upravilo. Teraz budeme mať 2. školákov a 1 školkara. Tak znova budeme hladať režim.
U nás tiež neexistovala nejaká pomoc, buď nebol záujem, alebo boli ďaleko. Teraz sa už aj manžel chytil, tak občas ich má na starosti všetkých, ale to je potom ,, vyradený z prevádzky" pár dni. Najhoršie, že malý prestal spávať cez obed, tak je u nás viac kriku.

jakelina
7. srp 2011

@atrami náš třetí a čtvrtý syn měl taky reflux. No to je hnus. Pořád kojit a převlékat, jenom dojedli a už to bylo venku. Matyáš přestal v půl roce a Eliáš až skoro v roce. 😒

lucia20
7. srp 2011

@melkina dakujeme za pochvalu. my sme sa len viezli, tatianka to zvladala sama, my sme boli len prizerajuci divaci.....
co sa tyka tvojho prispevku, plne suhlasim. kto jedno nezvlada, nech ine nema, lebo potom su to nervne maminy. nevravim, ze mne obcas netecu nervy a hlavne cez prazdniny, ked sa vrcholovo nudia. ocividne starsej nestacim, pretoze sa jej nemozem uplne naplno venovat a nedokazem ju zahrnut kvantom aktivit, tak aby jej to stacilo. hold, niekedy sa neda.
ja nebyvam v raci, ale kusocek od teba. v pezinku v horach. my sme byvali v bratislave. nejakych 20 rokov na dolnych honoch a muz v petrzke a potom sme boli v ruzinove v podnajme.
pozeram, ze ake mas velke deticky. kto vie ake by to bolo, keby sme mali takych velkych chlapcov. kto vie, ci by sa ozaj muzovi splnil ten jeho sen. aj ked chcel strasne ale strasne chlapca, tak ked zistili, ze taťa je chora uz mu to bolo suma fuk. to len niektori ludia nam vraveli, dajte to prec, ved ste este mladi, za nejaky cas si spravite dalsie a mozno to uz bude chlapec..... no to teda boli argumenty....
ja si myslim tiez, ze ked si clovek vsetko vydobyje, tak si to viac vazi. ako nasu tatianku. neskutocne sme museli bojovat s okolim a ja som raz, ked som uz bola rozhodnuta, odpovedala mojmu tatinovi na to, ze ci viem ake je tazke mat postihnute dieta - UVIDIS TO, ZE JA BUDEM MAT V SEPTEMBRI KRASNE A ZDRAVE DIETA....... viete ake to bolo uzasne, ked som ho ozaj mala. ale ja som o tom bola presvedcena a splnilo sa to. chvalabohu.

@pitik ahoj, vitam ta, ja uz sa tu citim ako skalna a to som tu len tyzden aj s cestou. 😀 😀 😀 nasa prva nebola planovana, ale chcena, tiez druha bola planovana a tri mesiace nechcela prist, to u;z muz na mna vybehol s recami ze je neplodny. 😀 😀 😀 😀 som sa rehotala a tatianku sme spravili tiez na prvu supu, lebo to bol taky spontanny napad a tiez sa hned chytila. 😀 😀 😀

@pitik no u nas to bolo velmi podobne hlavne ked sme doniesli strednu. nevedela som ako to utrasieme, ako tozvladnem mala len nieco vyse roka starsia, prvy vecer som revala a uspavala dva kociky, ale potom to islo super. a myslim si, ze pre mna bol ovela lahsi prvy rok a pol ako potom. terza ked po sebe jacia, biju sa, revu, no na porazenie. a s tretim sme moc starosti nemali. ja uz som par dni po porode bola doma a ony stale tuzobne cakalina babatko. prve mesiace by jej aj modre z neba zniesli. teraz na nu nedaju dopustit, ale uz im tatianka robi zle. hlavne v aute ich bije, tu co sedi vedla nej, tak to striedame. katka ta si trdlo od nej vsetko necha. ale co sa tyka toho aby boli ticho cez jej spanok. no nehrozi. ked ju odparkujem za barak kde sanehraju, zrovna maju potrebu ist tam, tak ju premiestnim dopredu, tak ony sa podvedome zase prestahuju. 😀 😀 😀 😀 😀 ale raz na to budeme pekne spominat.

@emily3 tieez vravim, ze treba najst cas na vseky. najlepsie sa im venovat naraz. pripadne vsetkym stihat odpovedat. len ta starsia sa mi uz trosku strani.... no sak hadam cosi poriesime. len ked mna uz ziadne aktiviity ani nenapadaju. uz su doma treti mesiac, tak uz som vypluta ajja. od 16.7. do 31.7. som robila kupelnu, tak som bola total vypluta. svokra ani tuk nepomohla, tak aspon moja mamina mi bravala tatianku....

lucia20
7. srp 2011

@pitik jasne ze zvladnes. kazda zvladla. od isteho casu neriesim az tak poriadok doma. fakt robim hrozne vela okolo domu, komplet kupelku som teraz vybudovala a to neprehanam. ci som murovala, omietala, kachlickovala, kanalizaciu aj vodovod som natiahla, tak nech ma maju radi ti co pridu a pozeraju jak puci, ze mam neumyte salky a hracky su po zemi pohadzane. ale vacsina znamych to chape, tak som rada. mam kamaratku co nestiha s dvomi takto a nic nebuduje, tak preco by som mala ja mat problemy.nasa starsia je hrozna bordelarka, to len za ritou jej chodit. a kolkokrat chodi s revom, ze ona sa nevie obliect.... 😠 potom hodinu stoji a reve. to ta stredna, je poriadku milovna, vsetko si hned odlozi, bez toho aby som to vobec raz pripomenula. starsej aj 10x a to ma k tomu stale nejake pripomienky.

pridavam par foto, aby ste mi verili, ze nekecam. 😀 😀 😀 😀 dufam, ze vas to nebude obtazovat. na kvalitu nekukajte, som uctovnicka nie murarka, hlavne ze to funguje. druha pojde lahsie. 😀 😀 😀

atrami
7. srp 2011

@lucia20 , niektoré ženy také sú, že otehotnejú hneď. U nás prvý bol plánovaný, manžel už mal tiež obavy, ale potom sme začali rátať plodné a nepolodné dni a bolo to na prvú šupu. Pri ďalších synoch stačilo ak sa u nás objavila tehotná kamarátka a do mesiaca som bola tehotná. Ty si dobrá, na toto by som sa nedala. Ja zvládam tak omalovať steny. Košíky v kúpelni sú z papiera?

Ja osobne som pri prvom synovi mala dojem, že som neschopná matka a viac detí nezvládnem, pri druhom synovi som už vedela čo a ako a teraz mám dojem, že som nevyťažená. Ono to je len o organizácii.

lucia20
7. srp 2011

@atrami my sme nemali reflux, ale tatianke pri operacii precvakli crievko, veeeeeeelmi dlho trvalo, kym zacalo pracovat, tak ako mala. zo zaciatku bola moznost, ez na 80% bude inkontinentna, tak sme tiez cele noci prechodili, po vonku som o 1,00 kocikovala, este ze sme v horach a nikto nas nevidel. 😀 😀 😀 😀 najskor nevedla zadrziavat moc a potom zase bolo crievko moc lenive a zase bola stale zapecene. pri zapeceni by ste sa vo mne krvi nedorezali, lebo jak zadlacila, vsetky stehy sa jej uplne vyduvali.... juj, to boli teda dni. niekedy sme aj hodinu a pol kakali. 😖 😖

lucia20
7. srp 2011

@atrami hej, je to len o organizacii. niekedy mam dni, ze popustim opraty a potom to tu davam dva dni dokopy, ale ked stale davam pozor a furt som v pohybe, tak je super.

u nas doma robim taketo veci ja. muz to nevie, tak sa na to tazko dava. aj ked konecne zacal aspon skusat, ale ani jednu kachlicku tu nepolozil a omietat steny sa tiez tento rok az naucil. som ho musela ja. to vies panelakove dieta. 😀 😀 😀 😀

kosiky su z ratanu, alebo co to je a tie tmave su z niecoho morskeho. 😀 😀 😀 ale tie su na foto este neni. az teraz som si vsimla. to sa mi lubi, nikto nekuka na kachlicky, ci su rovno, ale na doplnky. mas u mna za jedna. 😀

atrami
7. srp 2011

@lucia20 , mňa najviac vytáčala moja lekárka-inak býva super, ale vtedy ma tak ,,nasrala". Že si vymýšlam a som len precitlivelá, vyčerpaná.Lebo všetky vyšetrenia boli negatívne. Potom nám pomohli v detskom centre- masírovali bruško, cvičili. Malý mi nevracal, len mal bolesti. Kojila som po stojačky v babyvaku.

atrami
7. srp 2011

@lucia20 aj ja mám panelákového muža, ale už sa chytá-pomaly. My bývame v dome, zatial robíme okolo len najnutnejšie a samozrejme na čo máme peniažky.

lucia20
7. srp 2011

@atrami jaj, no to moja doktorka zase dava od malej ruky prec, lebo nevie co s nou moze a co nie. a vzdy caka na vyjadrenie z onkologie. 😖 😖 😖

peniazky.... no ved aj my tak prerabame. teraz sa tesim, ze konecne nieco z vyplaty uvidim, lebo za posledne mesiace sme z vyplaty vyvalili 3000eur, za studnu vodu, cisticku a kupelku.

atrami
7. srp 2011

@lucia20 , chodíš do práce?

lucia20
7. srp 2011

@atrami nie. chodila som, ale teraz muz dobre zaraba, takze nemusim nikam ist a ani nechcem od malej odist.

atrami
7. srp 2011

@lucia20 to je super. Ja nastupujem po 9. rokoch do práce. U nás tak, že manžel mal super plat, tak nebolo treba. Teraz už musím a samozrejme aj chcem. Doteraz sa nedalo, kvoli deťom.

lucia20
7. srp 2011

@atrami ja som zvedava kam mna zoberu s tromi detmi a to uz budem 7 rokov doma.

atrami
7. srp 2011

@lucia20 ja sa vraciam do povodného zamestanania. Moje miesto je obsadené. Tak uvidím. Vychádzajú mi 3 zmeny, ale aspoň budem s deťmi. A samozrejme hladám ďalej. Máme aj malú predajňu so zdravou a bezlepkovou stravou, tak ak by si manžel našiel lepšie platenú prácu ako ja, tak budem v predajni. A aby toho nebolo málo, tak ma prijali aj na VŠ.

lucia20
7. srp 2011

@atrami no bude z teba vsestranna mamina 🙂

pitik
7. srp 2011

@lucia20 mas moj obdiv, aj co sa tyka sikovnosti a este viac, co sa tyka Tatianky, ako som si spatne precitala. To mate v tom Pezinku domcek?
@atrami a kam ta zobrali na VS? ja este tiez stale nad tym uvazujem, aj ked stale odkladam 😖 . Ja som teraz doma 6,5 roka, lebo najskor som bola na rizikovom a potom na predlzenej RD zo zdrav.dovodov kvoli malemu, je astmatik a ma intoleranciu laktozy. o a uz som sa chystala do prace od septembra, ked som zistila, ze som tehotna. Moj manzel je cele noci prec, lekar mi povedal, ze sanca na otehontenie je minimalna, pretoze som mala pred 2 rokmi nejake problemy a ze by ma musel velmi hormonalne nastimulovat, sexik tak 2-3 krat z mesiac, ak je manzel doma a sup, zrazu som bola tehotna 😀 . Pri Veronike tiez tak, s manzelom sme boli spolu 3 mesiace a zadarila sa 😀 . Akurat Sebika sme "vyrabali" pol roka, uz som to riesila s gynekologom, ze co sa deje. Este som bola medzitym raz tehotna, cca rok a stvrt po Sebikovom narodeni, tiez tak na supu, ale o to sme rpisli.
Co sa tyka vracania, tak sme si tiez uzili, Sebik mal pylorostenozu, zacal mi ako 2-3 tyzdnovi vela vracat, cele dni a noci som len kojila a prezliekala a prala, lebo tych veci som zase tak vela nemala, stale bol vo vyvysenej polohe, casto aj po 3 hodinach vyvracal prudom vsetko, co zjedol. Lekarka mi tiez stale hovorila, ze je to reflux a nic s tym neurobim, musi z toho vyrast a nakoniec nas poslala na Kramare na chirirgiu a hned si nas tam nechali a ako akutny pripad operovali. Potom rekonvalescencia, cvicenie Vojtovky...mam pocit, ze som si ho ako babatko ani neuzila, len ho "trapila". A vlastne aj Veronikin druhy a treti rok mi nejako usiel. Ale nastastie uz je v poriadku 🙂

lucia20
7. srp 2011

@pitik no nie priamo v pezinku ale v karpatoch nad pezinkom ale z pk, je to nejakych 9km. my byvame v lese. 😀 😀 😀

pitik
7. srp 2011

@lucia20 a to je nejaka samota, ci je tam viac domcekov? inak tam je krasne 🙂

lucia20
7. srp 2011

@pitik ja som prave minuly tyzden babam z nasej temy posielala foto kde byvame, lebo si to nevedeli predstavit. toto je rekreacna oblast, chranena, kedysi tu bolo zrejme velmi zivo, boli tu takmer vsetky chaty podnikove. potom to tu na par rokov ustalo a teraz tu uz byva viac mladych rodin aj postarsich, taki skalni obyvatelia. ked tak ratam tak na udoli mame asi 8 stalych deti a cca 12 deti sem chodi vikendovo. je tu uzasne, lebo sa nemusim o deti bat. kazdy ich tu pozna, deti poznaju ich, je tu tichucko, pokoj, klud. priam bozsky, ked je tu hluk, tak len z naseho domu. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

atrami
8. srp 2011

@pitik , idem do TT - Sociálna práca. Ja len ľutujem, že som neišla skor. Deti sú pomerne dobré, a samostatné. A manžel už zvláda všetkých 3.

teddynko
8. srp 2011

@emily3 čo to vidím? Ty už máš bábätko? Gratulujem a prajem veľa zdravia a radosti z malej Laurinky. Aj ja mám doma Lauru. Aký bol pôrod? A čo súrodenci, určite sa tešia zo sestričky. Kojíš? A v noci ti koľkokrát vstane? Som trochu zvedavá, ale to je tým, že aj ja mám po rokoch bábätko a tak ma všetko okolo toho zaujíma. Náš Teodorko má dnes presne 5 mesiacov a je to dobré a usmiate dieťa, máme z neho veľkú radosť.

emily3
8. srp 2011

@teddynko ahoj, porod bol zas iny... doma mi odtiekla voda...a potom po 5tich hodinach mi zacali kontrakcie a mala do hodiny a pol bola na svete.... manzel bol v tom case so vsetkymi detmi v Terchovej, prezivali to na dialku... mala je zlata, a deti sa z nej velmi tesia. musim ju chranit, kazdy ju chce pestovat, stale ju pusinkuju a hladkaju..no su z nej hotovi.... malu kojim a neviem kolkokrat vstavam, nepocitam..ale da sa to a ked ona spi tak buntosi zas niekto iny... teraz ma Lucka horucku, teplota jej beha od 38- 39... tak som minulu noc ani nespala..bola som s Lulu a potm s LaAurou.. a triedali sa....
inak Laura je krasnucka a sikulka, snazi sa dvihat hlavicku, pozera po svete...nevieme sa na nu vinadivat... 😵

pitik
9. srp 2011

ach jaj, zacali nam zrejme koliky... aj ked maly ma brusko tvrde aj cez den a zacal mu zase asi z toho krvacat pupcek. neviete, co zabera? mi ho je luto, ako sa trapi a nasa lekarka ma dovolenku...

teddynko
23. srp 2011

Haló, ženy, kde ste? Teplo, čo ?

emily3
23. srp 2011

@teddynko tu potim sa vo vlastnej stave fuuu, no mam to doma zaujimave , detska stale cipcia ze chcu ist na kupko, a to kde sama ist?...to je samovrazda 😅 .... chodime az podvecer, ked moze aj ocino...a staci to... dnes som bola s Laurinkou v poradni tak ma 3930g velkacka 😀 a zajtra ma nasa Lulu narodky 😀

kvietocek7
23. srp 2011

hallo hallo maminky
AKY BOL VAS TRETI POROD? mne sa to nejak blizi, druhy som mala zdlhavy tak neviem co cakat od tretieho 😒

maminuska
24. srp 2011

@teddynko také teplo , som v CZ že nemôžem spávať ja som normálne hotová , tu bolo včera 34 stupnov.

salonka9
24. srp 2011

@kvietocek7
ahoj tak ja som mala tretí pôrôd veľmi rýchli. Len tak tak sme prišli do pôrodnice.Ani klystýr sme našťastie nestihli.(o pol druhej mi odtiekla plodová voda a o štvrtej sa Filipko narodil).