3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

maminuska
26. srp 2011

@berule som sa pozerala , máš veľmi peknu tu najstaršiu dcéru a aké ste vy kočky v tých krojoch

deticky123
26. srp 2011

@pitik davas nieco na koliky? malinky by mal mat imunitu dobru ked ho kojis,oddelit ich to sa neda,len nech ho nepusinkuje,aj moj malinky pochyti kasle a sople od surodencov,na kasel pre starsieho je paxeladine,teraz to leti u nas ,vies teplo a studena voda-letne kasle, ozaj co povedala dr na ten pupcek,ked mu krvacal,lebo take som este nepocula,nepomahaju mu masaze chrbatika?cvicenie?mava casto tvrde brusko?prdkanie a kakanie ma v poriadku? moj prvorodeny mal trocha koliky,pomohlo cvicenie,dalsie dve uz nemali 😉

lucia20
26. srp 2011

@mataharyy veruze to je pravda. ja tvrdim, ze auto straca na cene hned ako opusti predajnu aut. v tom momente by si ho uz nepredala za kupnu cenu.

@maminuska no riesime to dvoma autami. tym padom ja som tu stale motorizovana. deti maju skolku nejakych 10km odtialto, tu na udoli byva viac mladych rodin s detmi, viacerym ludom to tu ucarovalo, takze my tu mame pomerne rusno. 😀 plus nam sem chodia na vikendy rekreanti, takze premelie sa tu dost ludi. dnes napr. v priebehu pol hodinky mi sem prislo pat sused na kavu. 😀 😀 😀 a prave som musela ist pre muza do ba.
nakupy su jednoduche, kupujeme vacsie nakupy, ked chybaju drobnosti, bud vybehnem ja, ked mam na to naladu. vacsinou vzdy ked idem po deti do skolky, ked nechodia, tak bud zbehnem dolu, kupim na par dni, alebo zavolam cez den muzovi, ten po robote doniesie, alebo susedia ked idu dolu nakupia. nakupujeme si navzajom.

@mataharyy ja byvam sice 30km od bratislavy, ale v horach v bielych karpatoch, v rekreacnej oblasti, kde je tichucko a klud.

berule
26. srp 2011

@maminuska děkuji 🙂 nj, to je naše láska ty kroje...za chvilku budeme shánět kroj i pro Julinku 😀

maminuska
27. srp 2011

Dobré krásne ránko, ja idem dnes variť boršč a francuzske zemiaky, tu sa trošilinka schladilo. A čaká ma ako vždy uratovanie a pranie 🙂

bettina
27. srp 2011

ahojte. aj my sme za par tyzdnou plus 1 😉 styri deticky - velmi sa uz tesime na nasu malu babiku 😵

kilian
27. srp 2011

ahojte,pridavam sa k vam.ja mam styri deticky. 😀 😀

maminuska
27. srp 2011

@bettina
@kilian vitajte medzi nami 🙂

kilian
27. srp 2011

@maminuska dakujem za privitanie.
😉 😉

ilona3
28. srp 2011

Caute baby čakám kedy sa mi zobudi kuko a budeme sa kojit a našla som tuto super tému. Dovolte mi aby som sa pridala. Tiež mám 3 deti a prijala by som aj 4 len asi uz nepresvedcim mm. som rada že som ho ukecala na 3 🙂
@maminuska rovnaké odpovede su aj u nás:
Čo bolo v škole- nič
Čo mas na úlohy - neviem
Ake boli známky- asi dobre musím sa pozrieť
Zjedol si desiatu - hej, len trochu som nechal( desiata cela nedotknuta a je 16.30 ked ide domov zo všetkých kruzkov)
Čo bolo na obed sa ani nepytam ale ak chcem vedieť pozriem jedálny lístok na internete 🙂
A tie boje medzi veľkými...
Vecne hádky o to kto ma za koho upratovat a prečo práve JA a prečo nie ona/on ja som to nerozhadzal/a alebo to nie je moje... 😎 kto koho začal bit prvý a kto sa " len " bráni...
A teraz ešte do toho krpec ktorý začal pred 6 týždňami chodiť a je " všade" 🙂
Skratka rodinná pohoda 😀 😀 😀 ale aj tak ich mám najradšej na svete a nevymenila by som ich za žiadne ine aj ked poslusne deti! Ale to asi všetky poznáte.

jakelina
28. srp 2011

@ilona3 jsem se zasmála pojmenování tvých dětí 😀 😀

berule
28. srp 2011

@ilona3 ahoj, zrovna jsem chtěla napsat, že boje mezi velkýma jsou ok ale co teprve mezi malýma. A kukla jsem jak máš staré děti a už chápu o čem mluvíš...mám holky stejně staré jako ty a je to hrůza. Nikdy bych nevěřila, že takový prcci se zvládnou tak hádat a plácat se navzájem kvůli blbosti 🙂

salonka9
30. srp 2011

@kvietocek7 ahoj tak prvý o + týždeň skôr, druhý o 2 týždne skôr a tretí len o 1 deň skôr

kvietocek7
30. srp 2011

@salonka9 dik aspon skusenost druhych ma uvedie do obrazu hoci kazdy porod je indi vindi 🙂 kazde babenko urcuje tempo

salonka9
30. srp 2011

@salonka9 oprava - preklep : prvý o 1 týždeň skôr sa narodil

salonka9
31. srp 2011

Kočky ja som sa dnes chystala si zaplávať svoju 30 min. - snažím sa dostať na svoju predošlú váhu (zatiaľ nezúspešne) . No ale môj najmladší sa po 20 min. mojeho plávania tak rozvrešťal - chlapci ho nedokázali utíšiť. Musela som vyjsť z bazéna. ☹ Strašne ma to rozladilo. A chlapci sú dnes strašne divokí - ako keby sme celý deň sedeli doma.

salonka9
31. srp 2011

@bettina gratulujem k štvrtému bábätku. A ako najstarší synček - že ďalšia sestra v rodinke ? Netúžil po bratovi ?
Pýtam sa lebo môj najstarší chcel toto tretie dievča.Nechcel ani počuť o tom, žeby to mohol byť ďalší brat. Až keď som mu povedala, že Ježiško mi povedal, že k nám príde Filipko, tak sa situácia okolo "pohlavia" ukludnila. Pár dní dozadu sám od seba vyhlásil, že on by chcel ďalšie bábätko. Ja že - to sa ale musíš dohodnúť s tatinom a on, že prečo s tatinom - šak anjelíci rozhodujú o tom - komu pošlú bábätko. Kde na tie "múdrosti" chodí je mi záhadou. 😀

salonka9
31. srp 2011

@lucia20 chcem sa spýtať, keď sa Tvoj muž obzerá po aute ? Dá sa kúpiť strašie auto aj 7-miestne. Som si myslela, že 7-miestne neudú v ponuke a že budem musieť kupovať nové (teda samozrejme časom, zatiaľ sa pomestíme, ale v 7-misetnom by to bolo pohodlnejšie)

kvietocek7
31. srp 2011

@salonka9 my mame W touran a je celkom fajny,lebo ked sa sklopia tie zadne sedadla tak tam je veeelky kufrovy priestor. Ale napr. pri tych seatoch sa musia sedacky nechavat cize len operadla sa zlozia. Tie novsie su uz tusim robene ako W Touran y

lucia20
31. srp 2011

@salonka9 jasne ze najdes aj starsie. staci preluskat net. ale je ich kopa. napr. dacia logan, ten wv touran, tearz ma uz ine nenapada ale treba dat do vyhladavaca sedemmiestne a vyhodi ti to.

bettina
1. zář 2011

@salonka9 dakujem pekne. syn neriesil pohlavie, ono je tam uz dost velky vekovy rozdiel, a v podstate velmi dobre si rozumie so sestrickami. tak toto posledne babo pokial podrastie z neho bude dospelak. a dievcata sa neskutocne vytesuju a ocakavaju malu sestricku 😵 je to krasne 😵

ilona3
1. zář 2011

aj my budeme v blizkej dobe riešit kupu noveho auta, lebo to co mame je stale pokazene a neustale do neho len vrazame prachy. poradte do ktoreho sa v pohode zmestia dozadu 3 autosedacky a ma velky kufor? 🙂

deticky123
1. zář 2011

@ilona3 my mame 3 deti(neskor este chceme 1) mame auto KIA carrens,7 miestne,kufor je velky, ak zadne pridavne sedacky sklopim,ak su vyklopene aj tie, tak kufor je skoro ziadny,preto chceme este kupit stresny nosic. Auto sme kupili v cechach v bazari,velmi som spokojna,hlavne s automat prevodovkou 🙂

atrami
3. zář 2011

Už sa nám to kráti, od pondelka začne znova kolotoč - škola, školka....a to ešte po 9. rokoch ,,dovolenky" idem do práce a, aby som sa po víkendoch nenudila, tak ešte aj vysokú som si pridala.

@salonka9 , my máme 7. miestny Mercedes Vaneo, je z bazáru a nedáme naň dopustiť, vďaka automatu na ňom prejdem aj ja, manuál nemusím.
Len potom treba rozoznávať- my máme posledný rad -sedačky len do nejakých 40 kg, takže tam sedia len deti, a v druhom rade máme vyklápacie detské sedáky- super vecička 😉

@deticky123 strešný nosič máme, kupovali sme ho v ČR, lebo na Slovensku ochota nulová, tak nakoniec sme ho cez net našli v Prahe, 2 krát cesta tam a nazad+ nosič nás vyšiel o polovicu menej ako ponúkali u nás.

ilona3
3. zář 2011

@atrami podobne som zažila ja pred 4 rokmi. Nastúpila som po 5 rokoch do roboty, mala som pred sebou posledný šiesty rok vysokej a ešte vtedy len 2 deti, domácnost...
No nezavidim, ale neboj určite to zvládneš! Treba pozitívne myslieť a "zapojiť rodinu" ak sa dá. 🙂 no a este vypustiť nepodstatne veci (vzorne upratané a pod.) 😀 😀 😀
Práve preto že predchádzajúcu materskú som studovala si to teraz užívam a vychutnavam ako sa da. 🙂 ale strašne mi to letí a ked si predstavim že som uz vyše roka doma a uz " len" dva roky a potom robiť az do dôchodku ☹
Takze hlavu hore, veď bude aj horsie 🙂 držím ti palce 🙂 🙂 🙂

atrami
3. zář 2011

@ilona3 ďakujem. Chalani sú fakt dobrí, inak by som si netrúfla. Deťom som sa venovala dosť, už sú samostatní, tak hor sa do školy.

tatolu
3. zář 2011

Ahojte, vidím, že sa tu pretriasa auto, škola a pod. 😉 Ja som práve doštudovala 😵 , takže o starosť menej - juchú. Kúpili sme 7 miestne Mitsubishi (tiež z bazáru, asi po neplatičovi, lebo cena bola suprová 😵 ) No kúpili sme ho aj preto, lebo sme teraz 6ti. 3 deti, moja maminka (po porážke, takže skoro 4 dieťa, ibaže staršie) a ja s manželom. Keďže manžel je od februára nezamestnaný, tak chcem nastúpiť do pôvodnej práce, ale po zmene vedenia mám pocit, že sa tam dlho neohrejem 🤐
@atrami Veľa pozitívnej energie posielam - zvládneš to 😉

berule
3. zář 2011

@tatolu nám se taky zalíbilo 7 místné Mitsubishi. A jak jste s ním spokojení? Ale našli jsme v bazaru pouze 2 kusy, chceme s nákupem počkat tak 2 měsíce, ale na druhou stranu mám strach, aby pak bylo co kupovat 😉

tatolu
4. zář 2011

@berule No kúpili sme benziňák a je to veru dobrá spotreba 😖 - 7,6 - 8,2 l/km. Ináč je suprový 😉 Velké miesta na sedenie, pri zadných sedadlách (tých stredných) nie je na spodku žiaden skok - pekne rovno. No škoda, že nemajú tie zasúvacie dvere. No odborníci (chlapi) tvrdia, že čo na spotrebe miniem, na opravách ušetrím. No uvidíme 😉

berule
5. zář 2011

@tatolu a máte i 4 krát 4? Promiň, že se tak ptám, ale zatím jsme ho neviděli naživo, tak by mě zajímalo, jestli jdou pásy u všech sedadel shora, aby se tam pěkně dali zapnout autosedačky? Taky se nám líbilo auto se zasouvacími dveřmi, ale uviděli jsme mitsubishi a bylo to 😀