3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

teddynko
26. bře 2011

@chajda ahoj, ja mám tri, dve už dosť veľké a malý má 2týždne, myslím, že ak si zvládla tri deti, štvrté zvládneš ľavou zadnou .. aj keď ich máš maličké, ale keď je už človek v tom, tak sa musí.. držím palce ..

chajda
26. bře 2011

holky já se taky utěšuju, že když jsem zvládla dítka který jsou od sebe 15 měsíců že teď už to bude brnkačka, klucí půjdou ráno do školy a školky a já s malou a mimčem to nějak uválčíme. koukala jsem na bazary na ojetá velká auta, tak to není tak strašný, je docela i výběr jen je to většinou dovozový a to mě trošku odrazuje. no nedá se nic dělat řidičák mám víc jak 10 let ale najezdíno tak 500 km, holt budu muset překonat sama sebe a aspoň ten kousek do města začít řídit 😀

chajda
26. bře 2011

@jolinka koukla jsem na fotky a máš fakt pěkný dětičky. no u nás na větší auto padnou penízky co přijdou za vrácení daní a zbytek půjde asi ze stavebka. sice jsme chtěli předělat koupelnu a obývák ale holt to musí počkat, jezdit nějak musíme.

jolinka
28. bře 2011

@chajda
diki.

no my dokoncujeme dom, ani tam nam nedochadzaju peniaze, tak na auto neviem neviem... ani sportku nepodavame 😠

seba1
2. dub 2011

ahojte, dievčatá, tak ja nemám nič nové, stále 2 v 1, už mám pocit, že to ani neskončí, posledné dni nemám ani poslíčkov, skôr ako na termín to asi nebude, aj to budem rada, keď nebudem prenášať, je to také čakanie s neistým časom Č, ale však to poznáte aj vy. Malá ma zatiaľ do 3kg, čo som prekvapená, chlapci mali bližšie skôr ku štyrom, uvidíme v reále, utz sú predsa len dosť nepresné, aj keď aj pôrodník odhadol váhu zhruba tak. Aspoň počasie už je jarné, dúfam, že bude pekný víkend, chystáme sa zajtra na záhradu, snáď aj niečo porobím. Tak sa majte, ozvem sa dúfam, už s radostnou správou.

tomika
2. dub 2011

@seba1 Držim Ti palce.Už to hocikedy može priisť 🙂 .

seba1
2. dub 2011

@tomika ďakujem, bodaj by to už prišlo 🙂

m1rti
3. dub 2011

@seba1 Moc držím palce ať to máš brzy za sebou a všechno je v pořádku!!! Před časem jsem sem zavítala na radu, zda si pořídit další dítě, ale vypadá to, že ty tři mi budou stačit 😀

seba1
3. dub 2011

@m1rti ja si tiež myslím, že mi tri budú stačiť a ešte ani neviem ako to v praxi vyzerá 😉 , tie čo majú viac, musia byť fakt obdivuhodné ženy, ja sa na to necítim

tomika
3. dub 2011

No dneska mi dobre "vynadali" naši pribuzny!Mali sme taku jarnu kotlikovy gulaš párty,a iba tak akože zo srandy som spomenula aké dobré by bolo keby mi namiesto 2detičiek tu hralo 3.A všeci na to 😲 si normálnáá??Preskočilo ti??Takomto svete??Rychlo som sa stiahla 😒 .Prečo všetci maju také názory??Ale ajtak plánujeme na konci roka "posnažilkovať" 😉 .

emily3
3. dub 2011

ahojte maminky, som rada ze som nasla taku temu, 😉 viac deti....ze nie sme rarita niekedy si pripadam ako z inej palety ze 4 deti a dovolili sme si mat dalsie..... na druhej strane to vadi ludom, co s nami nemaju nic spolocne a ani sa o nase deti nestaraju a ani ich neotravujeme ze potrebujeme pomoc....
@tomika je to vasa vec a vas "problem" kolko deti budete mat....my sme na reci pribuznich nedali, lebo by nam dovolili tak dve..uz pri tretom si tukali na celo a radili nam ze to staci.....no a co ked chceme futbalovu 11? 😅
@seba1 drzim ti palce aby porod bol v pohode a neboj zvladnes to aj s troma detmi, vsak deti rastu a starsi uz pomozu s mladsimi a spon sa s nimi zahraju a nebudes musiet stale byt s malou ... 😉

emily3
3. dub 2011

@zuzka72 viem presne co prezivas, my sme sa s manzelom dohodli ze 4deti stacia a zrazu dalsie...bolo to pre mna zo zaciatku velmi tazke prijat, bola som dost zaskocena a pristup mojho manzela ku mne ani nekomentujem, prve dva mesiace som len preplakala...manzel este hodil taku poznamku, ze radsej keby aby nebolo...na potrat som nechela ist vziadnom pripade, mala som 3spontanne potraty a to mi stacilo a sme veriaci, a nedokoazala by som zabit vlastne dieta...... ale uz som to rozdychala, no mojmu musovi to trva dlhsie, ale uz myslim ze sa zacina tesit aj on.
a moj brat mali 4 deti,minulz rok oslavili obaja 40 a dostali darcek....5dieta..narodila sa im teraz v januri, to mal bracho 41 a jeho zena teraz v marci tiez 41 a teraz mi hovorila, ze si neviem predstavit ze by Emku nemali..teraz sa s nou vytesuju a su radi ze ju maju.....
pisem ti vlastne skusenisti, a drzim ti palce aby si sa rozhodla spravne 😉
@jolinka 😉 my sme mali tri deti, kupili sme ojazdenu feliciu to bolo pred vianocami a po vianociach sme zistili ze auto bude male.....v juni minuleho roka sa nam podarilo kupit nove auto sedem miestne ....ze to 5miesto rezerva...no a toto leto ho zaplnime 😀

mamavera
3. dub 2011

je len a len vecou partnerov, koľko budú mať detí, samozrejme pokiaľ si uvedomujú, že sa môže stať aj také niečo, že zostane jeden z nich s toľkými deťmi sám. Nechcem tu strašiť, ani maľovať čerta na stenu, ale vždy je to o zodpovednosti a život bohužiaľ nie je rozprávka a stávajú sa aj veci smutné, je ich dosť aj tu v témach na koníku, v Modrom z neba, Pošte pre teba....je naozaj len na zvážení budúcich rodičov zodpovedne porozmýšľať o tom, či budú schopní sa o deti postarať prípadne aj bez druhého príjmu, či pomoci druhého rodiča. Asi píšem pod vplyvom toho, že medzi známymi máme rodiny so štyrmi deťmi, kde otec odišiel priskoro...nie je to len o väčšom aute, potom už sú to existenčné problémy.

seba1
4. dub 2011

@tomika je to len vaša vec, žijeme len raz a v tomto svete
@emily3 Ďakujem, aj ja dúfam, že to zvládneme, veď už inak to nejde, ale tešíme sa, len si budeme musieť zvyknúť, ale ako píšeš, potom si ani my nebudeme vedieť predstaviť, že by sme malú nemali 🙂

tomika
4. dub 2011

@mamavera moj manžel je zo 5 surodencov,mal 9rokov ked im otec zomrel,najmladši mal 2 roky.Su 3bratia,a dve sestry.No tá sudržnosť čo je medzi nini,to by mal byť na priklad všetkym.

melkina
4. dub 2011

Ahojte maminy, no som rada, že je tu aj takáto tema 😀
Ja som si tiež nevedela predstaviť, že by som mala mať 4 detičky. Už pri troch na mňa okolie pozeralo, či nám šiši 🙂
Lenže, potom sme sa s manželom rozviedli a ja som si našla partnera,ktorý svoje vlastne deti ešte nemal a časom sme sa rozhodli, že by sme spolu chceli mať dieťatko. No a tak prišlo štvrté 😀 Ja osobne to necítim náročnejšie, než keď som mala 3 detičky. Nakoľko mám také odstupy, že dvaja najstarší, sú už samostatní,tak sa to dá. A už aj pomôžu, takže fajn. Teraz keď sa niekto spýta,či mám prvé a ja poviem, že štvrté....to sú pohlady 😀

jolinka
4. dub 2011

ja denne cestujem autobusom s 3 detmi a pomaly neprejde den aby sa ma niekto neopytal, ci su vsetky moje?
som zvedava co sa budu pytat ked pojdem so styrmi... 😉 reakcie ludi ze cakame stvrte su rozne, niekedy milo prekvapia, ze su velmi radi, vybozkavaju nas a tak... zasa dalsi {bohuzial casto z blizkej rodiny] to odsudzuju, blbe kecy ☹

emily3
4. dub 2011

@jolinka ahoj, pozeram ze mame skoro rovnaky termin, ja o tyzden neskor po tebe...no tie pohlady ostatnych .. 😝 uz ked som chodila s dvoma a velkym bruchom na mna pozerali....a teraz, ked sa tmolia okolo mna 4 a brusko... 😅
@mamavera mas pravdu, ale keby som sa mala teraz zatazov tym co by bolo keby bolo...kazdy den ma dost svojich problemov,..nechovorim ze sa moze stat cokolvek, preto som vdacna za kazdy den ked sa vsetci stretneme zdrvi doma, ze ma manzel pracu a ze mame zdrve deti...keby sa nieco udialo riesila by som to potom.. inak by sme nemali mat odvahu mat viac deti vobec, alebo mozno ani jedno, lebo by sa mohlo stat cokolvek a co potom? 😉 neberiem zivot na lahku vahu, ale snazim sa zit kazdy den s tym co prinesie..... a keby nahodov sa nieco stalo, mame uzavrete poistky aby sme mali ako take financne zabezpecenie zo zaciatku.....
vcera sme boli na vylete a vracali sme sa domov autobusom, bol velmi lpny, ze sme sa tam ledva zmestili, mala spala manzelovy na rukach, chalanom zobrali na kolena a dcera chuda sa tlacila medzi ludmi a ja som si chranila svoje brusko...a teta co drzala Miska na kolench sa ma pytala, ze ci mame tri deti..Moniku vobec nevidela...hovorim..nie, 4 a piate cakame 😅...a dodala som..ked nie sme bohati financne, sme bohati na deti....nemala co ktomu povedat....detska mali zazitok z autobusu....a prezili sme....uz som aj hrda na to ze mame tolko deti..... 😉

mamavera
4. dub 2011

@emily3 napísala si to veľmi pekne - som vďačná za každý deň, keď sa všetci stretneme zdraví doma 🙂 a z poznámok ostatných by som si nerobila absolútne nič, ľudská hlúposť nemá hraníc...zaujímavé, že sa taký ľudia vŕtajú v tom, po čom ich vôbec nič nie je...podľa toho môžeme posudzovať ich IQ...

teddynko
4. dub 2011

Celkom chápem vaše pocity, my sme tretie bábo chceli, podarilo sa to na jeden jediný pokus po trinástich rokoch 😀 a keď som zistila, že som tehotná, poriadne ma to zaskočilo. Celé teho som mala obavy, čo s nami bude dalej, ako to zvládneme , ako prežijem pôrod a iné veci.. Teraz mám štvortýždnového synčeka a poviem vám, neviem si predstaviť život bez neho. Je to ako zázrak, prišiel k nám tak nečakane a rýchlo, že sa z toho doteraz neviem akosi spamätať a dakujem Bohu, že ho máme, viem, že to takto malo byť. Staršie deti ho milujú a manžel duplom. Dokáže presedieť aj hodinu každý večer s malým na rukách a kochať sa v ňom.

jakelina
4. dub 2011

@emily3 moc fandím, taky jsme chtěli hodně dětí. 😉

emily3
4. dub 2011

@teddynko ahoj maminka, tak si to teraz uzivas nie? 😉
dnes som bola s najstarsou na jej hodine husli, odbcas tam chodievam, ale uz. sme nehovorili ze cakame dalsie, taka mlada kocka a dnes sa ma pytala: a koho ste spapali, dievcatko alebo chlapca? 😀 mile, myslela som si ze si to nevsimla.. 😅 tak som jej povedala ze neviem a ani nechem vediet...a potom som bola s Mon v obchode pozriet tenisky..a predavacka, ze je cakate, a ja ano..a co chlapca? neviem a je tojedno, mame dva dva.. co dva dva? no dve deivcata a dvoch chlapcov..tak vyplestila oci ze cakam 5...no sokujeme okolie... 😅 😀
a sorry za preklepy....

teddynko
5. dub 2011

@emily3 veru, užívame si to všetci, malý krásne rastie, za tri týždne pribral jedno kilo, veď sa ani nečudujem, aj v noci sa budí každé dve hodiny, niekedy aj častejšie, takže ráno som ako mechom praštená, muž mi vždy pripraví do spálne šálku čaju, aby som sa prebrala 🙂 , ale nevadí , veď to patrí k životu. To s tým vypliešťaním očí na tvoje bruško a detičky si viem predstaviť, ja som mala tiež niekedy všelijaké pocity, keď som išla medzi ľudí a to som čakala po trinástich rokoch.. nevadí, ľudia toho narozprávajú, nech si každý zametá pred vlastným prahom - ja vždy hovorím. Emily, držím ti palce a často pozerám tvoj termín, kedy vlastne rodíš, uvidíš, bude dobre. Koľko máš vlastne rokov? Ja mám 36, trochu som sa obávala toho veku, na amnio som odmietla ísť z dôvodu, že aj keby mi povedali čokoľvek, zobrať by som si ho nedala.. lekárka mi dala trochu aj najavo, že je to nezodpovednosť, na druhej strane čítam X prípadov, keď po amnio prišli výsledky a konečný výsledok úplne iný.. takže ani toto vyšetrenie nepovažujem za 100%né.

jolinka
5. dub 2011

@teddynko

i ja som odmietla pri poslednych 3 amiocentezu, pri druhej som uz mala 36, teraz mam 40. ale zase som chcela vediet ako su na tom deti, takze krvne testy a podrobne utz som absolvovala. ani nie tak ci si to dat vziat, ale niekedy je to dolezite trebars pre vedenie porodu alebo poporodnu starostlivost.

teddynko
5. dub 2011

@jolinka krvné testy som tiež absolvovala, dokonca som bola v BA dvakrát na morfologickom ultr., len na amnio som nebola, dokonca ani mužovi sa to nepozdávalo, stačilo mu vedieť, akým spôsobom sa to vykonáva.. Držím palce , aby si zvládla tehu, aj pôrod, budeš rodiť spontánne alebo ešte nevieš? Máte krásne detičky a tá maličká s kučeravými vláskami - rozkošná!

jolinka
5. dub 2011

prve
@teddynko prve CS pre zlu polohu, dalsie dve normalne tak dufam ze aj to stvrte tak ....

jj, Kati je rozkosna 🙂 ale aj rozkosne tvrdohlavaaaaa 😒

fidka79
5. dub 2011

pridavam sa k ostatnym..kazdeho vec kolko deti pokial sa o ne rodicia normalne staraju.... 😉 mam kolegynu ktora ich ma desat a dokazala ich riadne vychovat 😉 a zasa planovat deti podla toho kolko tu budeme a ci tu zajtra nebudeme je tiez trosku od veci.ved nik nevie ci tu este zajtra bude.a pokial sa chce rodinka trosku zabezpecit v pripade ze jeden prijem vypadne staci aj zivotna poistka 😝

jarus74
5. dub 2011

@emily3 vecny problem okolia ze kto ma kolko deti nie??????pekne si ti napisala od srcdca a toho nazoru som aj ja 🙂 🙂 🙂
cakatelkam na dalsieho potomka prajem pekne tehulkovanie a hlavne nech ste vsetci zdravucky.

jakelina
5. dub 2011

@jarus74 no tak před tebou smekám a na fotce vypadáš na 17 let. Jenom závidím, já už asi víc jak čtyři mít nebudu a chtěla bych. 😉

emily3
5. dub 2011

@teddynko 😉 moja svagrina mala stvrte 35 a teiz odvmietla amnio..lekar na nu pozeral, ze sisi...isla aj ten pohovor pred tym a tym koncila...a teraz v januari sa im narodilo 5babo ona mala pred 41rokov.a nesla na amnio..ani ja by som nesla, lebo nevidim vyznam tych testov, riskujes to ze mozes potratit, a potom cakat na vysledky a ked vyjdu zle tak zabit dieta aby sa ono } ale robicia , alebo spolocnost netrapilo???
dnes mala najstarsia zase koncert na huslaich, triedny, a pozvala aj prababku manzelovu babku, tvarila sa ze nevie o tom ze cakame, nehovorilil sme jej este....ale mala take narazky a snazila sa to zo mna dostat, tak som sa priznala a tak sa tvarila ze o nicom nevie a zas jej oblubeda veta..myslim ze uz pri tretom to zacala spomina..to by uz aj stacilo nie? a kedy chcete skoncit? a vdnesnej dobe tolko deti...tak som jej povedala, ze v kazdej dobe tolko deti bolo narocne a keby sme sa mali rozhodovat o tom kolko deti mat podla spolocnosti tak tu nie sme.....a este mi pripominala ake to bude narocne a blablabla...akoby som to netar nemala narocne...jaaj, prave preto teraz nerada osnamujem....no nic..ale svokre sme este nehovorili...
a vo februari som oslavila 33 😉