3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

atrami
4. srp 2011

@lucia20 , malinká je krásna!!!!! Vlastne všetky kočky. Mali by sme to dať dokopy s mojimi 3. synmi

Pre mňa sú 3 deti až-až, neviem, či by som sa dala na ďalšie ukecať. Možno časom, ale to by sme si asi zobrali z DD.

@emily3 , gratulujem k princezničke!!!!!!

lucia20
4. srp 2011

@atrami ja by som ciastocne tiez brala z domova, ale muz o tom nechce pocut. no veruze, to by bolo fajn, keby sme si ich poparili. 😀

emily3
4. srp 2011

@lucia20 byvame v panelaku mame 4izbovy byt ...stvorposchodovy dom, bez vytahu a my byvame az hore...takze stale v pohybe... 😉

atrami
4. srp 2011

@lucia20 , ja som po 3. sekciach s deťmi skončila. Juuuuuj, ale takú princeznu by som prijala 😵

barbyes
4. srp 2011

ahojte, ja som sem len tak zablúdila lebo ma zaujal názov témy 🙂 obdivujem Vás a zároveň aj trošku závidím, že máte toľko zlatíčok doma 😵 my máme na ceste druhé a veľmi by som chcela ešte aspoň jedno, ale môj muž sa k tomu stavia zatiaľ dosť negatívne tak verím, že raz sem tiež napíšem, že mám doma 3 ratolesti a možno štvrté na ceste 😵

ivana7
4. srp 2011

Ahojte 🙂
@lucia20 objavila som túto tému len dnes, ale musím uznať,že po zhliadnutí tej reportáže o Tvojej dcérke ma prešli všetky starosti s nedostatkom spánku a podobných malicherností.
Lucia držím palce

lucia20
4. srp 2011

@emily3 deticky su v izbach po troch??? aspon si udrzujes stale stihlu liniu. z ktorej casti si?

@atrami ja by som aj stvrtu brala princeznu. co by som ja s chlapcom robila. 😀 😀 😀 a preco si mala tri sekcie? mne stacila jedna. fuj.

@barbyes moj muz sa tiez k tomu tak staval. druhu dceru si vymodlikal on a ja som vzdy chcela minimalne tri. no nechcel ani pocut. potom sme boli necele tri mesiace od seba, uz to vyzeralo na rozvod a ked sme sa dali dokopy, tak zrazu chcel tretie. to ja zase ani za svet, lebo som mu neverila a nakoniec, ked ma presvedcil, ze sa zmenil, tak som povedala ano a teraz ked bola tatianka chora, tak povedal,,ze chce este jedno, pre potesenie, bez nervov a ze mozno to bude konecne ten syn, po ktorom tuzi. takze uvidis, mozno casom aj tvoj zmeni nazor. 😀 😀 😀
kolko ma tvoj muz rokov, ked sa mozem spytat....

@ivana7 dakujem. ono je to o tom, ze ono sa nam to asi malo stat. velmi vela veci sme si utriedili, hlavne priority, velmi nas to utuzilo a pochopili sme ako velmi musime byt vdacni za kazdy den s nasimi detmi. ked chodime na onkologiu... moj muz tam nikdy nebol, vzdy vive len co som tam citila, ked mu vravim.... tak tam pochopis vela veci. vela prave tych malichernosti a starosti si zacnes velmi vazit. aj ked ma jeduju, ale som za to rada, lebo viem, ze ich mam. nech su hyperaktivne, nezbedne, neposluchaju, len nech su zdrave a stastne. ked vidis deti na onko, tie su uzasne. ale su velmi utiahnute, pokorne, tichucke.... ale velmi srdecne. ked sa otukaju su velmi bezprostredne a priatelske. je to velmi smutne, ze deticky takto trpia. a zaroven s nimi ich maminky. to su velke zeny, to su maminy s velkym M. viem ake je to tazke, tvarit sa, ze vsetko je ok, nic sa nedeje a zaroven by si najradsej niekam zaliezla do rohu a revala ako male decko. ja som to nezazila s tatiankou, ale ked mi povedali, ze ju mam dat prec, tak som osem tyzdnov doma chodila a revala, ale nemohla som pred detmi. tak mi vecne padali spinky do oci, bolelo ma brusko, chrbatik. proste hocico co sa len dalo, aeby nevedeli aku velku bolest prezivam. alae dievcata boli uzasne. vravela som im, ze tatianka bude choruchka a ze najskor pridem domov bez nej, lebo bude mat velke bobo na ritke.... a ze mozno ju ani domov nedonesieme. boli vtedy uzasne... a trpezlive. neskutocne vedia byt niekedy. a niekedy mi zvysuju tlak 160/100 😀 😀 😀 😀 vtedy sa z nej tak tesili, ocakavali ju a teraz, ked im berie hracky, tak pocujem len - tatiankaaaaaaaaaaa, pusti to. 😀 😀 😀 ale nechaju si od nej aj po hlave skakat. taťa moze vsetko. juj, toto su tie krasne starosti s detmi..... 🙂

atrami
4. srp 2011

@lucia20 , mám úzku panvu a deti velké. Nastarší mal 4250 g a ďalší boli narodení o 8 dní skor a mali 3950 g 3700g.

atrami
4. srp 2011

@lucia20 , aj u nás to tak je najmladšieho mám takého vypyplaného, ale chalani sú tiež super, hlavne najstarší ho priam zbožňuje.

lucia20
4. srp 2011

@atrami aha, no tak to hej. ako si prezivala tie sekcie?

akych starych mas chalanov? ja som sa bala, ze taťa kvoli tej diagnoze potom bude rozmaznana, ale neni, je len velmi umamickovana.

maminuska
4. srp 2011

@atrami chcem sa opýtat, ja som mala dva pôrody spontánne a posledná bola sekcia. Keby mi náhodou robili znova sekciu , rez sa robí v pôvodnej jazve alebo niekde mimo nej , lebo mne sa to až tak super nezhojilo a mám to dost zjazvené.

tinax
4. srp 2011

@maminuska, rez sa robi v povodnej jazve. Detaily neviem ale mne ostala po dvoch sekciach iba jedna jazva - a tato je lepsia ako prva. 😉

emily3
4. srp 2011

@lucia20 zatial su v izbe po dvoch, traz sme ich rodelili podla veku, skolakov zvlast a malych zvlast..ale asi tak dlho nebudu, lebo Monika uz je velkacka a neche byt s Marcom... no uvidime...dali sme ich tak, aby mali nebrali veci a nenicili veci starsim....

lucia20
4. srp 2011

@emily3 no to treba prespekulovat, ze? no uz neni sranda ich pokopkovat.

@maminuska
@tinax mne bolo povedane tak, ze ony to robia v povodnomreze a potom sa prva jazva vyreze a na tom mieste sa zosije. aspn mne to tak vysvetlil moj gyndos na kramaroch...

maminuska
4. srp 2011

@lucia20 tak mne potom asi vyreznu pol šušky 😀 , ako ja som to jedno málo percento čo sa to fakt nezhojilo dobre, som už pomaly dva roky po pôrode a eše je to červené

barbyes
4. srp 2011

@lucia20 môj má 36 🙂 je odo mňa dosť starší, ale nepoznala by si to na ňom, všetci mu tipujú tak 28-29 😅 tak uvidíme, možno aj u nás nakoniec bude tretí cvrček 😵 bolo by to super 😵

lucia20
4. srp 2011

@maminuska mna operovali dva dni pred taťou, tatianka to uz ma krasne, respektive mala tri tyzdne po operacii, niekde sa jej jazva uplne straca a ja to mam stale fialovocervene...

@barbyes ved co ty vies, mozno to teraz budu dvojicky. 😀 a mate to jednym vrzom. 😀 😀 moj muz vyzera tiez na menej. a vraj ked sa oholi vyzera na 15-nast. :D

barbyes
4. srp 2011

@lucia20 len to nie, dvojičky by som nechcela 😒 ale ak by sa naskytli tak čo už, bolo by živšie 😀 😀 a keď nad tým tak rozmýšľa, tak pokiaľ by neboli jednovaječné, ale dvoj tak ich beriem 😀 😀
vy ste mali všetky plánované? je pravda, že ja som po dieťatku už túžila dlho len mi k tomu chýbal správny muž, keby som ho mala skôr už mám teraz asi tiež min 2 deti 😎

lucia20
4. srp 2011

@barbyes hej, takmer, prva bola planovana tak napoli a ostatne boli uz riadne. 😀 😀 😀

deticky123
4. srp 2011

@lucia20 si uzasna,spravne si sa rozhodla,moj malinky mal par mesiacov ked som videla tu reportaz,ani ja by som sa nevzdala ani jedneho z mojich troch deticiek 🙂 stale pocitujem,ze este nie sme komplet....este chyba cislo 4 do zbierky 😀 ,tatianke zelam len to najnajnajlepsie 😉

lucia20
4. srp 2011

@deticky123 presne ten pocit mam aj ja. len sa bojim, ze potom pride pocit, ze nam chyba 5. 😀 😀 😀 si videla tu reportaz??? ja som prvu ani nestihla. a o dalsich mi volali kamaratky. ze kedy to bude.

deticky123
4. srp 2011

@lucia20 ja som cakala stvrte,ale prisla som o to v 10tt 😢 po troch naplanovanych tehot,to bolo take nase pubertalne nahodne a blaznive...teraz nie...modlim sa a urcite pride ten cas ked sa nam zase pubertalne nahodne a blaznivo pritrafi aj stvrte 😀 ,videla som starsiu reportaz,na ktoru si dala link,preco je aj novsia?

maminuska
4. srp 2011

@deticky123
@lucia20 baby fakt som nesmierne rada že su tu aj kočky čo vôbec uvažuju o štvrtom dietati , lebo ja sa to aj bojím pred niekým povedat

deticky123
4. srp 2011

@maminuska no veru akurat v tychto dnoch by som rodila ☹ medzi tretim a stvrtym by bolo 20mesiacov 🙂 ale on je este take babenko....mam doma este syna 10r,a dcerku 5 r,takze vacsie vekove rozdiely,ved uvidime ,no deti este velmi chcu dievcatko...to aby sme bolo traja na troch 😉

seba1
4. srp 2011

@emily3 pozerám, že už ste komplet rodinka, gratuľujem, nech sa vám darí a maličká nech je zdravučká 🙂

lucia20
4. srp 2011

@deticky123 nie, ale dvakrat bola v jojke a potom bola v novinach dvakrat. to mi je luto s tym babatkom. isto taky cas este pride. ak sa smiem spytat, kolko mas rokov?

@maminuska jasne ze su na svete aj take, len sa tazsie hladaju.... najlepsie je najst take co uz tri deti maju, lebo je velka perspektiva, ze maju rady velke rodiny. preto som sa sem navtirala, lebo predsalen mamicky s tromi maju trosku ine starosti ako s jednym a tak si moc o detoch a mojich " stavoch" nemam ani kde pokecat. 😖

lucia20
4. srp 2011

@deticky123 no u nas doma bude dozivotna prevaha. my sme styri muz jeden. fandi si, ze mame kocura, tak su dvaja chlapi, ale mame aj psa-fenku, takze skore je zase na nasej strane. no nepomoze si. 😀 😀 😀 😀

deticky123
4. srp 2011

@lucia20 mam 36,vlastne az o par tyzdnov 🙂 ,dobre by bolo mimi ked pojde syncek do skolky,teraz mam doma kopu deticiek,lebo opatrujem aj ine,takze som stale obkolesena detmi,preto som tu stratu v pohode prekonala ale ked tak vecer oddychujem,citam si alebo pozeram telku,veru spomeniem si, aj muza sa pytam,ci niekedy mysli na to a on ze aj on velmi casto...aj my chceme fenku,hladame nieco vhodne pre deti,lebo tie mu daju zabrat 😀 ,ty si este mladunka,este mozes mat aj o 10 rokov,to uz budes mat doma slecny,a inak su velmi krasne 🙂

lucia20
4. srp 2011

@deticky123 dakujem za pochvalu. pekne su, netusim sice po kom, no ale su, ale su jak certy, hlavne ta blondinka. 😖 ach jaj. no veru my mame cas. preto si vravim, ze az o par rokov, ked uz doma nikto nebude. myslim, ze budu v skolke a tak, lebo este jedno tehu s dvomi detmi doma asi nezvladnem. nech su trosku vacsie a samostatne. a hlavne som povedla, ze az ked bude mat tatianka pat rokov. to je magicka hranica apson pre mna, kedy by sa uz nador nemal vratit, tak ked dovtedy bude vsetko ok, tak sa do toho asi dame. teraz je toho na mna trosku vela. nejako som psychicky momentalne vycerpana. lucka dava zabrat, tak potrebujem aby bola trosku lepsia rec s nou. ake velke mas deticky&?

ivana7
5. srp 2011

@lucia20 je to presne ako píšeš, že pri chorobe detí sa ti poprehadzujú priority neuveriteľnou rýchlosťou. Ja som bola s najstaršou týždeň na kramároch na ORL, čo jej vyberali hnis z krku, čo teda v porovnaní napríklad z onkologiou je zanedbateľné,ale videla som tam detičky z detských domovov, ktoré boli v hrozných stavoch a dodnes to mám pred očami.
Ja som pri tretom tehotenstve tiež na pár dní riešila prerušenie kvoli mojej gynekologičke, ktoru som po 3 tyždnoch vymenila a viac k nej nešla. Pri meraní NT ma nastrašila, že dieťa bude mat DS,alebo prinajmenšom ráštep chrbtice a bavila sa so mnou asi tak, že ked nechcem ist na potrat (čo bolo pre mna nepredstavitelne), tak to možem dat do domova ked sa to narodí, ved tam sa maju detičky lepšie..no čo ti budem hovorit... a to bolo 22 decembra, takže sme mali "vesele vianoce". Naštastie som zmenila dr. adala si urobit vyšetrenia inde, kde sa jej predpovede nenaplnili,ale aj tak som trpla do porodu či bude všetko OK.
Naštastie sme zdraví 😉
Nedá sa to porovnať s tým, čo si prežívala ty,ale tak ako ty si sa rozhodla, že si Tatianku necháš, tak aj ja som verila, že to so synom zvladneme keby sa niečo prihodilo 😵
Viem teda približne asi ako si sa cítila a čo si prežívala a som rada, že vám to takto dobre dopadlo celé a že máte krásne zdravé dievčatko doma. A skutočne aj mne chodia zimomriavky po chcrbte ked si človek predstaví, že by sa rozhodol opačne a tie detičky by tu nebolo. 😉