3 a více pokračují

daluri
25. kvě 2010

3 a více je od minulého týdne soukromou skupinou, ale ozývají se uživatelky, že by chtěly přidat..Nezlobte se, ale z jistých důvodů nebudeme pouštět nové členy..ale pro ty, které mají více dětí a chtějí si povídat, jsem vytvořila nové téma ..a slibuji za holky, že sem taky nakoukneme 😉

elka74
22. čer 2011

ahojte. tiež mám štyri detičky. nooo detičky.. najstarší má 19 rokov a najmladšia 11 mesiacov.. a baby mám 15 a 12 ročné. tiež sa niektorí "dobráci" čudovali, vraj načo nám je štvrté.. ale ked my sme zatúžili po bábätku, okolie nám je ukradnuté..🙂)) 😀

jakelina
22. čer 2011

Dnes jsem byla na předávání maturitního vysvědčení syna a ředitel školy tam moc hezky mluvil. Úplně jsem byla dojatá k slzám. Něco v tom smyslu, že jim končí bezstarostné dětství a začínají starosti a opravdový život. A že nám mají, jako rodičům poděkovat, že jsme je vedli k učení. A my rodiče se máme smířit s tím, že budeme už brzy mít volné místo u stolu. No bulela jsem tam jak želva. Ještě víc mě to utvrdilo v tom, že hodně dětí je fajn.

macek28
22. čer 2011

Ahojík holky!Tak tu máme léto,hurááá!Sice velká vedra nemusím,Ale třeba grilovačku,koupačku to jo. 🙂
@elka74 ,vítej a jasnočka na kecy v okolí kašli!Je to jen naše věc kolik máme zlátíček.Aspon má okolí téma o čem mluvit třeba při kávě.Jejda ona je zas těhu?A čtvrtý,asi se jí nechce makat...atd...atd. 🙂
@jakelina ,no je to fajn máš pravdu a 5 je ještě hezčí. 😀

maminuska
22. čer 2011

No kočky,ja som rada že mám tri deti a že bude aj štvrté, teším sa na leto aj ked nemám rada horúčavy, teším sa na to že si budem môct pospat a nie vstávat ráno o pol šiestej aby som deti zaviezla do školy na druhý koniec mesta a do jaslí , ja do práce ( pracujem hlavne doma ).Popravde sa aj velmi teším že Andrej odíde do tábora , lebo puberta s ním trieska ostošest a aspon si odpočiniem od tých jeho kecov 😠 .Ja neviem ako prebehla puberta u vás, ale u nás je to divokéééééééééééé

seba1
22. čer 2011

@nikuska4 a manžel nekosí trávu? My bývame v byte, takže takú prácu nemám, iba ak na záhrade, ideme tam zajtra, ale to bude manžel kosiť a môj otec nám pomôže. My sme boli ráno na poradni, máme 5720g, očkovanie nám odložila kôli TBC ranke na august, aj náušničky necháme na potom, boli sme potom na prechádzke, potom obed a potom po Jurka do škôlky, v knižnici sme vrátili knihy, dali sme si zmrzku, Maťko je v Taliansku na plaveckom, takže sme o jedného menej, nakúpila som potom v potravinách, potom robila večeru, kúpanie malej a ešte ma čaká vešanie prádla, chcem poliať kvety a nahádzať riady do umývačky a potom si ľahnem k telke a za 5 minút zaspím 😉 . Asi to máte podobné, len ešte + veľa toho okolo domu, neviem či by som to ja vládala.

deticky123
22. čer 2011

@maminuska aj u nas zacala puberta a poriadna! syn ma 10r a veru aj ho normalne lutujem ako to s nim lomcuje,aj pubertaci to maju tazke,tie naladove stavy...raz je mily a laskavy a potom zrazu krici a odvrava...niekedy neviem ako sa zachovat,ci sa hnevat na neho alebo si ho pritisknut ako babatko 🙂 jemu sa to paci,ze "pubertak" pre neho je to "titul" 😀

maminuska
22. čer 2011

@deticky123 presne, však syn ma 11 ale tie zmeny nálad sú fakt hrozné, ráno príde ku mne do postele a povie maminka chceš kávu ? No ono nikdy to nie je nezištné , ale je to milé lebo sa príde aj potulkat, potom ho chytí rapel a z detskej mi vykrikuje nezmysly že všetci môžu, len on nemôže, chcem mat z neho šprta a ja neviem čo všetko , všetci maju dobré mamy len on má taku ..... 😖 .
Niekedy sa dám vyprovokovat a hádame sa ako Taliani, končí to tým že sa ofučíme obidvaja, ale čo mu ku cti služi vzdy sa príde ospravedlnit so slovami, : však vieš aký som " Viem celý tata 😀
Ale aj tak ho lubim s tým bordelom v deckej , popísanými zošitami nadávkami , soplami za postelou ....
ale velmi rada si od neho na dva týždne oddýchnem 🙂

martulle
23. čer 2011

@nikuska4 taky jsem ráda,že je nás víc,sice není toho času na psaní tolik,ale někdy se zadaří.na mě se lidi dívají divně ještě aj ted když jedu s kočárkem,ale já pozdravím,usměju se a at si každý myslí co chce.taky vím,že když někdo řekne,že není doba na to mět víc dětí,jen se zeptám a kdy ta doba byla?.kámoška od dcerky u nás řekla,že by dala celé jejich bohatství za naši rodinu.a co okna?už máš umyté?mozole na rukách znám 😀 my zase vozili písek,odváželi bordel......no pořád je co dělat...ale zahradu nemám,jak já bych ju chtěla,aspon kousíček 😔

martulle
23. čer 2011

jejda já vynechala stránku,vy jste se holky ale včera rozepsali.... 😀 tak u nás taky začíná puberta 😀 ale zatím se dá zvládnout,kolikrát taky nevím jestli mám brblat nebo se smát 😅 @seba1 to Elenka má pěknou váhu,to je šikulka......Máš pravdu,že kolem domu je hodně práce,hlavně když se něco dělá.ale zvládala bys to taky holka....jak je fajn se třeba po práci za sebou ohlédnout a vidět hotové kus práce,no někdy to ani vidět nejde 😀

nikuska4
23. čer 2011

@seba1 ahoj,no tak to maš peknu bambuľku,moja mala 6kg ked mala pol roka 😉 ....no manžel je do večera v robote a ked som to nechavala na neho,vždy bola už trava veľka,lebo bud pršalo,ked konečne mohol,alebo mal dôležitejšiu robotu.Tak to radšej robim ja kedy chcem ....ked pišeš o tej ranke,mojej to tiež hnisalo,ale riadne dlho,chodili sme to čistiť k lekarovi a to bolo akurat pred štedrym dňom a potom aj cez sviatky...maš to pekny kolotoč doma,ako asi my všetky 🙄 a keby si mala domček takisto by si to zvladala,presne ako piše
@martulle ,ked to človek chce mať pekne,tak sa musi starať.No potom mam z toho radosť,aj ked sa narobim...Ja to tiež tak vnimam,že čo koho po tom kolko mam deti,ale kedysi mi vadi taky pristup niektorych ľudi,že akoby ma ľutovali, že chudera s toľkymi deťmi to ma ťažke....alebo ini zas,že "ako to môžeš tak dlho doma vydržať,ja by som sa zblaznela"aj ked sa na každeho vykašlem a som šťastna,že sa nam podarila princezna nakoniec,ľudia vedia byť hnusni....no okna mam umyte len z polovice,my mame vlastne pivnice stred(to je prizemie)a podkrovie,takže je toho dosť veľa,zajtra budem pokračovať,ked je dnes ten sviatok.....a vy prerabate,alebo stavate nove....nezavidim ti pri maličkom ...

seba1
23. čer 2011

@martulle je to možné, že by som to zvládala, ale asi by to boli stresy poriadne, aj keď máme záhradu asi 20 minút autom, ale tam to je tak, že len čo si tam pekne všetko dám do poriadku, potom ideme domov a tým pádom si to až tak neužijem a keď prídeme ďalšíkrát, už je tam zasa plno bordelu 😲,
@nikuska4 je to s tým počtom detí tak, mňa a to mám len tri sa minule v cukrárni pani pýtala, že či sú všetky moje 😖, ja to mám toho roku s oknami super 🙂 , umyla mi svokra a to ich máme veľa, len v obývačke ich je 6 + 2 balkónové dvere, my sme ranku nechodili čistiť, nie až taká, len ešte nie je zhojená a vraj teraz preto nemôže očkovať, váhu máme fajn, teším sa, mali by sme to mať naopak s Elenkou, ja chcem chudnúť a ona má pekne priberať, zatiaľ je úspešnosť 50% 🙂

deticky123
23. čer 2011

@maminuska presne ako pises 🙂 a pred cudzimi sa odviaze a predvadza sa....a ked odidu povie: "mami viem co mi chces povedat...bol som neslusny..." 😀 ale ked to vie ,preco to robi? oni sa nevedia ovladat,tiez si myslim ze to maju po otcovi 😀 ,znamky v skole su uzavrete,nezhorsil si matiku tak som ho pustila na pc po 2 mesiacoch! tak teraz ma zase velmi lubi 😉 a ja jeho samozrejme tiez,vsetky moje 3 deti milujem a strasne rada ich vychovavam,vyzivam sa v nich 😀 (a do tabora ide moj pubertak tiez a a hned prvy prazdninovy tyzden! oddychneme si od seba) 😅

maminuska
23. čer 2011

@deticky123 no Andrej je fakt šikovný čo sa týka mentálnej kapacity ale lenivý no hrôza, my končíme teraz s vyznamenaním , ale mám toho dost : to je samé " chod sa učit, už si sa to naučil, si pripravený ........
Teraz som mu platila doučovanie z angliny, neučil sa na začiatku roka, nachytal zlé známky a mali sme čo robit aby sme to vytiahli n a dvojku 😠
Tiež mal obmedzený počítač, posledné tri týždne som stopla aj behanie s kamrátmi aby samohol pripravovat do školy a jasné že sa mu to nepáčilo , preto tie vykrikovačky že chcem mat z neho šprta a tak 😀 , lenže ja som v tomto tvrdá hus na šklbanie.
Sa mu už začínaju aj dievčatá páčit, jednodcuho hormony sa už buria moje nervy, dufam že ma v 15 neurobí babkou, manžel už mal s ním taký vážnejší rozhovor že čo a ako, tak dufam že to padne na urodnu pôdu. Kamarátka je v 36 už babkou , jej dcére sa v 16 zadarilo s 18 ročným priateľom , tak je s ním doma na materskej a dcéra chodí do školy. V tomto ju obdivujem , ja by som asi to dcéru nechala vyžrat, ako pomoct by som pomohla to určite ale ...... no ja som otehotnelav 20 na vyške a naši ma skoro prizabili a teda nepomohli mi teda vôbec, len mi dalej školu prispievali. Lenže so mnou nikto o sexuálnom živote nehovoril , tak to aj dopadlo

deticky123
24. čer 2011

@maminuska 🙂 no moja babka,velmi ciperna zena,ktora to vytiahne aj na 100ku,ma 22roc pravnucku,takze onedlho z nej moze byt PRAPRAbabka,aj my mame v rodine taky pripad mladej maminy 😉 ,ked sa uz stane,treba s tym zit...ale treba robit nieco preto aby sa "to"nestalo 😀 ,ja som mala 26 ked som mala prve dieta,my sme 3 sestry,tak chapem nasich ze sa tak bali o nas,kym na mna boli najprisnejsi, sestra o 8 rokov mladsia to mala najlahsie,vobec im to navycitam,skor som im vdacna ze mi nedovolovali frajerov a radsej ma poslali na skusy do sveta.Veru alex si vydrel tu dvojku z matiky,ostatne budu jednotky,takze je to ok,denne musel pisat aj 50 prikladov navyse,opisovat z knihy,pisat diktaty,pritom stihat,3x tanecnu,2x anglinu,klavir.ale on je taky akcny,bicykluje,skejtuje,a aj ministruje v kostole,aspon si tam chvilku oddychne a vypne, kedze ma mladsich surodencov,musi aj doma pomahat,okolo domu,aj prebalit braceka alebo nakrmit,polievat v zahradke atd 🙂 niekedy sa stazuje, ze ine deti nemusia doma robit,ani sa tolko ucit,ale potom ho to prejde a velakrat mi povie, ze ako je rad ze sa narodil mne 😀 ,ver mi,urcite sa v dospelosti ukaze ta nasa starostlivost,som si ista,ze ked sa robia ze nepocuvaju sa im urcite vryvaju do pamate a raz si na vsetko spomenu 😉 taketo veci budem este dlho riesit,ale kym pride dcerina puberta alex bude mat 15 rokov a kym malinkeho, bude mat skoro 20 rokov tak uz ako dospely prezije bratovu pubertu 😀 a ty mas 15roc dceru tak uz raz si riesila podobne veci,dievcenska puberta je miernejsia,ci?

deticky123
24. čer 2011

@tomika ahoj,tak ako si sa rozhodla?bude tretie babatko 🙂 🙂 🙂

jankasz
24. čer 2011

@maminuska ako ja vas obdivujem,ze ste to mali az od 10 rokov,moj bude mat v juli 7 a lomcuje ho to uz poriadne dlho a stou milotou a naslednymi nervami,ked nieco hodi od jedu o zem je to fakt na prasky..a ked mi povie,ze som fakt hrozna...niekedy nemam na neho slov,ale je moj tak co snim spravim... 😉

tomika
25. čer 2011

@deticky123 pred 2tyždnami som prestala brať HAK 😉

deticky123
25. čer 2011

@tomika drzim palce 🙂 ked isla nasa mala do skolky prvy krat,v ten den hned doobeda sa nam zadarilo tretie 😀 asi ten klud,ze nikto nebol doma,lebo obidve deti nam stale liezli do postele 😀 (po 5 mes snazenia) 🙂

deticky123
25. čer 2011

@jankasz joj,zacalo sa to skor,len som to este brala ako detska puberta 😀 ,ale teraz to uz je pubertalna puberta,akoze pracuju aj hormony... 😉

maminuska
3. črc 2011

akosi to tu zaspalo .My sme v štvrtok dostali teplotu , teda najmladšia Romanka, mala ju dva dni dokonca v piatok do 39, 4 ešte večer a v sobotu ráno ako keby utalo.Beriem prvýkrát v živote antibiotika lebo ako povedala doktorka v nose má hotový zverinec, tolko bacilov po výtere, preto sa jej stále opakovali tie hnisavé nádchy 😠 .
V Trenčíne je mizerne stále prší a ja len varím a upratujem a spím , o chvílu idem e do cirkusu , tak aspon trocha nejaké vzrušo.
A porábate v takéto dni vy ? Ako zabávate deti ?

tomika
3. črc 2011

@maminuska ahoj 🙂 ,želám skoré uzdravenie!!Ja malému na "you tube" dám kombajny-a to pozerá ked sa nudi..Potom si zahráme na kombajny..on tlači kombajn ja musim tlačit traktor 😀 ..Dcéra je na vylete,dnes večer pride domov..a aspon nebude taká nuda.Ako bolo v cirkuse??

mamoka4
2. srp 2011

Ahojte maminy 3 a viac detičiek....Ja mám 2 väčšie a plánovala som tretie....a narodili sa nám jednovaječné dvojčatá - dievčatká. Takže teraz máme 4 deti.....Fakt obdivujem všetky maminy viacerých detí.... 😉

maminuska
2. srp 2011

@tomika cirkus bol velmi pekný dopodručujem

@mamoka4 ahoj tak toho sa ja presne obávam , deti mám velmi rada je to môj život a chcem ešte jedno , teda hlavne manžel a ja sa tomu už ani nebránim.Keby som zistila že čakám dvojčatá, asi by ma však piclo 🙂

mamoka4
2. srp 2011

@maminuska Uprimne, mna piclo!!!! 😉 😝 Trvalo mi, asi 5 dni pokým somm to rozchodila 😉 , ale našťastie všetko Ok,baby sú donosené veľké, už 5 mes. ich kojím,ale je to zaberák.

maminuska
2. srp 2011

@mamoka4 ved jasne aj ja by som to rozchodila ale vždy som sa modlila ked som išla na ultrazvuk aby bolo jedno 🙂 a ono vždy bolo, ale keby bolo dve tak no potrebovala by som čas to strávit.

maminuska
2. srp 2011

@mamoka4 len koj pokial sa bude dat , ja som kojila syna do dva a plo roka, ale kojit dvojičky je obdivuhodné a máš moju poklonu , celkovo máš to asi teraz hodne tažk , manžel pomáha ?

jakelina
3. srp 2011

@mamoka4 tak to jsi fáááááááákt dobrá a nedivím se, že jsi unavená. 😒 😉

mamoka4
3. srp 2011

@maminuska Áno, manžel pomáha ako sa dá....ale ked je v práci a som sama s deťmi...asi poznáš...ked ja chcem venovat sa starším, spoločenske hry, čítať im....ale dvojičky sa dožadujú svojich potrieb.... 😒 a domácnosť svojich....tak všetko robím ako sa len dá....ačastokrát cítim, že na tých mojich veľkáčov už nemám toľko času 😖 😒 ☹ chodíme s nimi cez vikendyna výlety....ale už to nie je to čo bývalo....samozrejme všetci dvojičky milujeme, nevymenila a nemenila by somza nic na svete, ale niekedy je nasa organizácia náročná. 😉
@jakelina ĎAKUJEM 😉 musime vydržať.....občas mám oblačno....ale verím, že zajtra bude slnečno 😎 aknie vonkutak aspon u nas. 🙂

maminuska
3. srp 2011

@mamoka4 raz sa ti to vráti , ver mi .
Ja verím na uzavretie kruhu , to čo dáš spätne dostaneš. Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoju príčinu. Ni esom nábožensky založená ale si myslím že niečo existuje ktoré vie komu má čo pridelit.
Ja až teraz vidím že to čo som vložila do najstaršej dcéry ked v 4 rokoch dostala porážku , všetku tu námahu , to cvičenie všetko znova sa mi teraz vracia.
Nebude síce nikdy zdravá a nikdy nedosiahne mentálnu uroven svojich rovesníkov, ale chce melír 🙂, chce gelové nechty 😀, má frajera s ktorým poctivo každý den odsedí na lavičke pred barákom a vymienaju su navzájom komplimenty, má kamarátky a myslím si že je aj štastná.
Natália je na urovni 6 -7 roného dietata, číta, píše, počíta ale nezaviaže si šnurku, nezapne podprsenku a po mnohých preripetách a usmevných príhodách si však vymení bez problémov vložku, nakupi ( ale len tri veci, viac si nezapamätá ) vyvenčí psov, umyje podlahu, utrie prach , sprace kuchynsku linku .
Do mesta ju musím ravidelne namalovat však rpečo nie ?
Syn mi píli daleko viac nervy, nie je to s ním až také zlé ale puberta je fakt skuška nervov, ale aj tak si myslím že z neho vyrastá super mladý muž, len keby nebol taký ufrflaný 😠.
No a malá sa mi momentálne plieska kde sa len dá , vreští , kričí a trucuje , jednoducho má také obdobie.
Raz to všetko ale prejde. 🙂

lucia20
3. srp 2011

Ahojte mamicky. nehnevajte sa, ze som vam sem tak vpadla, ale v nasej terminovej teme takmer nikto nema tri deti ako ja, takze sa nemam moc s kym porozpravat. je ine starat sa o jedno dieta ako riesit problemy troch deti, kazde v inom veku.

chcela som sa vas spytat......ako ste prezivali a zvladali stvrte tehu??? chceli by sme mat este stvrte dietatko, chcela by som ho, ale velmi sa bojim. posledna dcerka sa nam narodila s velkym nadorom, vedeli sme to od 16.tt, od tej chvile bolo tehu velmi stresujuce a neviem ci kvoli tomu nadoru, mal cca 2kg, som to zvladala velmi zle aj fyzicky. neviem, ci to bolo tym alebo tym ze to bolo tretie tehu. maminiek, ktore maju tri a viac deticiek je velmi malo. povacsine na mna pozeraju, poporipade sa rovno spytaju, ci sme kralici, ze sa vieme len mnozit. 😖 😖 😖 viem, ze mat tri a viac deti pochopia len ludia, ktory ich ozaj maju, pretoze ostatni nevedia, co je to za krasny pocit mat tolko deti.

nehnevajte sa, ze som sem vpadla, len mi bolo trosku smutno a zaroven som mala otazku na mamicky, ktore to poznaju. dakujem za vypocutei, respektive precitanie. 😀 😀 😀